Dış Gebelik Olabilir mi?

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Arkadaşlar benim daha çok sol kasığımda bir batma var. Sağda pek birşey hissetmiyorum. Benim sağ tüpüm kapalı, sol açık. Ya acaba dış gebelik falan olabilir mi ki ?
Birşey daha soracağım. Bundan sonra kese ve kalp atışı görmek için yapılacak muayeneler vajinal mi yapılıyor ?

canım senın kan degerın normal cıkmamaışmıydı doktor hamılesın demedimi sana ya ben senı karıştırıyormuyum yoksa

Canım normal çıktı ama dış gebelik sadece kan değeriyle bağlantılı değil sanırım.

canım benımd eteyzemın kızında olmuştu ama onun degerler yükselmemeye başlamıştı bırde durmadan kanaması vardı o şekilde anladılar dış gebelık oldugunu

ben iki defa dis gebelik gecirdim 2 yada 3 haftalikti yani o gun sol tarafimda bir agriyla gitmistim acile surekli bi agri olmuyordu o gun basladi ve .... sen kac haftalik hamilesin? insallah her sey yolundadir normal bir hamileliktir bol sans

ben iki defa dis gebelik gecirdim 2 yada 3 haftalikti yani o gun sol tarafimda bir agriyla gitmistim acile surekli bi agri olmuyordu o gun basladi ve .... sen kac haftalik hamilesin? insallah her sey yolundadir normal bir hamileliktir bol sans
Canım sağol. Ben mikroenjeksiyonun 16 Ağustos'ta sonucunu aldım. Değerim 217 çıktı ve doktor ikinci bir beta testi istemedi. 4+4 haftalık hamileyim sanırım. Benim öyle dayanılmaz bir ağrım yok ama hani şu kasık ağrıları sadece tek tarafta olunca şüphelendim

peki ultrosona girdin mi hiç birde yaklaşık 10 haftalık olana kadar alttan bakıp değerlendirmek daha iyidir.Görüntü daha büyük olur ve gebeliği daha iyi değerlendirirsin senin sonucuna göre 1 hft içinde usg bakılmalı sana ve kese rahim içinde görülmeli eğer rahimde yoksa ve beta devamlı yükseliyorsa dış gebelikten bahsedebiliriz

Yok canım. Benim sonucum 16 Ağustos'ta belli oldu. Henüz ultrasonla bakılmadı. Doktorum 1 hafta değil de 15 gün sonrasına randevu verdi.

eğer kasık ağrıların çok şiddetlenirse ve bulantılarında aşırı olup halsizlik buna eşlik ederse acil olarak doktoruna gitmelisin sakın aksatma ve 15 günden önce muayene olmaya bak

eğer kasık ağrıların çok şiddetlenirse ve bulantılarında aşırı olup halsizlik buna eşlik ederse acil olarak doktoruna gitmelisin sakın aksatma ve 15 günden önce muayene olmaya bak
Tamam canım. Şimdilik öyle dayanılmaz bir ağrım yok çok şükür. Bulantı ve halsizlik de yok. Doktorumu da aradım ama henüz gelmemiş.

boneada merhabalar ben yeni katıldım.ama seninle durumumuz aynı gibi.17 ağustosta antestim 199 çıktı.doktorum tatilde olduğu için 15 gün sonraya gün verdiler.2.testi benden e istemediler .eylül 2 sinde ultrasonum var.benimde sağ tarafımda hafif bi ağrı var.bazen artıyorben hep gaz sancısı diye yorumladım.inşallah öyledir.dış gebeliği aklıma getirmek istemiyorum.ama için için de çok korkuyorum.peki belinde ağrı var mı?ben hemşireye sordum normal dedi ama içimde bi sıkıntı var nedense.

megul hoşgeldin canım. Öncelikle gözün aydın, tebrik ederim. Allah sağlıklı bir hamilelik geçirip kucağımıza almayı nasip eder inşallah. Canım ben az önce IVF koordinatörü ile görüştüm. Kasık ağrısının tek taraflı da olabileceğini, bunun dış gebelikle alakasının olmadığını söyledi. Ayrıca az önce google'da "çoğu kez tek taraflı ,ancak bazen çift taraflı da olabilen kısa süreli keskin ağrılar görülebilir" şeklinde bir bilgi buldum. Ben rahatladım. Senin de için rahat olsun.
Test günü belim çok ağrıyordu ama şimdi pek ağrım yok.

sağolasın rahatladım boneada.beni bu ağrılar korkuturordu baya.o kadar endişeliyim ki.ama bakıyorum burda herkes benim gibi.ne yaşadıysam herkes yaşamış.üzüntüler endişeler sevinçler hep aynı.rabbim hepimize hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.iyi haberlerinizi bekliyorum.

kizlar hamile kalinca agri oluyor egerki agrilariniz dayanilmaz degilse ve kanamaniz yoksa bence normal ...rahime ilk defa bebek yerlesmis ve orda kendine yer yapmaya caliyor eee birakinda biraz farketsin...yani agrilar rahimdeki kasilmalardan olabilir hemen akliniza kotu seyler getirmeyin bakim...

bonadea'cım ben malesef yaşadım bunu dış gebelikte ki ağrı bıçak saplanması gibi ve çok şiddetli bununla birlikte birde kanama oluyo sende bunlar olmadığına göre içini ferah tut ve böyle bir şey getirme aklına. Rabbim hayırlısıyla bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah

bonodea son durumun nasil seni merak ediyorum bence dis gebelik degil seninki bi yakinimda hamileydi ve onunda sol tarafi ve hatta dizine kadar olan bir agrisi olmus normal hamilelikti insallah seninkide oyle bi seydir korkulacak bi sey yoktur

Canım, tek taraflı ağrı olabiliyormuş. Bu dış gebelik belirtisi olmaz denildi. Bir doktor şöyle bir cevap verdi "Bu dönemde sadece subjektif şikayetler bize dış gebelik olasılığını anlatmaz. Bence normal gebelik olasılığı daha yüksek keyfini çıkarın ". Şimdilik beklemedeyiz. Salı günü keseyi görmeye gideceğiz. :Saruboceq:
Gelişmeleri yazarım. Canım, ilgin için çok teşekkürler. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…