Gebeliğe Hazırlık Dış gebelik laparoskopi tüp alımı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gulpembe07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2019
960
224
26
Merhaba hanımlar dış gebelik geçirdim sol tüpüm alınmak zorunda kaldı kapalı ameliyat oldum sonrasında neye dikkat etmem lazım? Tavsiyeleriniz neler ? Bide tek tüp ile hamile kalanlarda yazabilir

Merhaba hanımlar dış gebelik geçirdim sol tüpüm alınmak zorunda kaldı kapalı ameliyat oldum sonrasında neye dikkat etmem lazım? Tavsiyeleriniz neler ? Bide tek tüp ile hamile kalanlarda yazabilir
Ben canım tek tüple tüp bebek denememde ilk inde tuttu çok şükür laparoskopi ardından tüp yaptırdım ben

Benm de sağ tüpüm alındı. Dikkat derken ne açıdan? Cok zorlu bir süreçti ağrılı geçti neredeyse 1 ay acım dinmedi. Adetlerim düzensizleşti doğum kontrol ilacıyla düzene girrdi bir kaç ayda.
Onun haricinde dkkat edilmesi gereken baska bişey yok. Tüp alınmıs artık olan tüpünüzün ordan yumurtlarsanız gebelik gerçekleşir. Tabii kalan tüpünüzde sağlam ise

Teşekkür ederim

Benim baldırlarımda ve özel bölgemde morarma var sizde oldu mu morarma ?

Benim baldırlarımda ve özel bölgemde morarma var sizde oldu mu morarma ?
Yok hayır olmadı. Sadece karnımda dikiş yerlerinde kızarma vardı morarma yoktu. Allah allah neden baldırlarda olsun ki. Baygınken sedyeye falanmı vurdular acaba

Yok hayır olmadı. Sadece karnımda dikiş yerlerinde kızarma vardı morarma yoktu. Allah allah neden baldırlarda olsun ki. Baygınken sedyeye falanmı vurdular acaba
Ya bilmiyorum baldır değilde bacaklarımın iç yan tarafı özel taraftaki ve özel bölgemde morarma var yarın kontrolüm var korktum acaba bacağı açık tutmak icin yaptıkları şey yüzünden mi dedim

Ya bilmiyorum baldır değilde bacaklarımın iç yan tarafı özel taraftaki ve özel bölgemde morarma var yarın kontrolüm var korktum acaba bacağı açık tutmak icin yaptıkları şey yüzünden mi dedim
Büyük ihtimalle doktorunuzdan ögrenmissinizdir sebebini de ben merak eden biri olursa diye yazmak istedim yine de. Laparoskopi sirasinda kullanilan cihazlardan cikan elektrik akimlari icin bacaga plaka yerlestirilir, onun morartisidir o.

Teşekkür ederim laparoskopi ardından neye dikkat ettiniz?
İlk başta kabız olmamaya dikkat ettim sağlıklı beslendim biraz daha dikişler sıkıntı yaptı bende çok geç düştü düşmeden biri enfeksiyon falan kaptı ama benimle alakalı biraz parmağım kesilse geç iyileşir benim ertesi gün hastaneden çıktım aynı gün duş alabilirsin dedi ama ben korktum ertesi gün aldım duşumu falan bı hafta annem yanımdaydı herşeyi o yapti göbeğim yere duscek gibiydi ağrı dan biraz üzerini hemen aynı gün açtım Ağustos da oldum çok sıcak evim kötü olmasın yara yerleri kurusun hemen diye çabuk atlattım çok şükür düşündüğüm gibi kötü seneryolar yaşamadım kabiz olunca çok zorluyo ben dikkat etmeme rağmen oldum duphalac kullandım öyle rahatladım bide operasyon sonrası Nescafe iç gaz için güzel çıkartiyo kendime geldikten sonra Nescafe içtim 2 saat sonra falan gaz çıkartma işlemi tamam di

Canım seninde mi alındı tüpün ?
Evet alındı bı tanesi
Ne kadar süre sonra hamile kaldınız tekrar sağlıklı olarak
4 ay sonra canım ama doktorum laparoskopi sonrası hemen yapmak istemişti ben biraz iyileşme kafa dagitma istedim toplanma falan o 4 ayda laparoskopi sonrası ay adet oldum ama sonra hiç olmadım ilaçla adet olabildim 3 ay sonra ocakta transfer oldum şu ana kadar sağlıklı gebeliğim

Hep sağlıklı olsun canım . Banada 3 ay gebelik düşünme dedi zaten dediğin gibi toparlanma moral düzeltme derken hemen düşünmüyorum

Hep sağlıklı olsun canım . Banada 3 ay gebelik düşünme dedi zaten dediğin gibi toparlanma moral düzeltme derken hemen düşünmüyorum
Yok bana düşünme demedi gel hemen başlayalım tüp e dedi ben istemedim gözüm korktu biraz da bı umut belki olur dedim olmadı nasip böyleymiş demekki dediim başladım çok şükür şimdi

Benim dış gebelik sonucu kapalı ameliyat ile sağ tüpüm alındı. Hiç bir şeye dikkat etmedim umursamadım hatta dikişlerim alındı bir kaç hafta sonra denize girdim hafif iltihap oldu umursamadım. Korunma sürem bitince tekrar doğal yol ile hamile kaldım ve sağ taraftan yumurtladım yine. Herşey allahtan içini ferah tut

Sağol Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…