Diş Çıkarıyoruz 2,5 aylıkken

metay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
31
0
46
Kızlar farkındamısınız bilmem 15 gündür ben hiç bir foruma katılıp yazı yazamadım.Sebebini 1 hafta önce şaşırarak gördüm.Oğlum 2,5 aylıkken diş patlattı üstelik 2. de yolda yavrum zaten gaz problemimiz tam anlamıyla geçmemişti birde dişlerin sıkıntısı biraz hırpalandık ama naapalım.Ben şimdi bir süre sonra emzirirken başıma gelecekleri kara kara düşünmeye başladım.

ÇOOK ERKEN OLMUŞ AMA, YAVRUM ÇOK ÇEKMİŞTİR. AMA SiZİ TEBRİK EDERİM.
DARISI BİZLERE :))

çekti tabi ama anlayamadıkki ondan olduğunu hiç ummuyorduk çünkü.halaa şoklardayım zaten.hamileyken sölemesi ayıptır hergün 1lt.kaymaklı dondurma yiyordum birde çok süt içtim yoğurt yedim çok severim çünkü ondan böle erken oldu sanırım.

Bebegin hayirli ugurlu olsun canim güle güle büyüt!!hihoyyyt

Benim görümcemin ogluda cok erken dis cikartti, 2 aylik falanmis galiba...

Doktor anne sütündeki calcium fazlaligindan böyle erken dis cikarabilir bebekler demis görüceme!!

Kolay gelsin canima.s.

amanın hayırlı olsun canım ya darısı bzılerın basına ama erken hatır hatır ısıracak valla senı aklı ermıyo kı dur deyınce dursun

ah darisi bizlerin basina insallah
benim oglan pek huysuz degildi emme aglardi atesi pek olmadi sukur
disleri cikarken salya sumuk olurdu
salyalari hep akardi habire ustu islanirdi tukuruk gibi
ah bakalim bu cadoloz da cok cekmem insallahhhhhhhhh
hadi gecmis olsun tebrikler olsun Anneso

ne ateş nede ishal
salyalarda akmadı sadece huzursuzluk oldu farkedilir ölçüde bol bol emzirdim sadece bu şekilde sakinleşti

hayırlı olsun canım bizde her an bekliyoruz ablamızda 4,5 aylıkken cıkarmışdı gecen hafta ishal olduk ateşlendik ahanda geliyo dedim ama bişey yok hala bizde valla önümüze su dökülmüş gibi geziyoruz tükürügün haddi hasabı yok ilk kızımda hiç bişey anlamadık aaaa dişi cıkmış derdik bakalım bunda daha neler görcez

benimde oğlum 3-4 gündür hep mızmız..
ve uykuları sık sık bölünüyor..
1 aydır salyamız akıyor belkide diş çıkaracak..

sizin dişiniz hayırlı olsun...
inşallah digerlerini de sıkıntısız çıkarıverir...

hiden benim kızım da tam senin tarife uyuyor.. hayırlısıyla çıkarsınlar dişlerini inş..

benim oğlumunda 1 aydır salyaları akıyor
hele bi kaç gündür çok mızmız hafif ateşi var
alt damağında biraz yarıklık var
sürekli eli ağzında yarın doktora göstericem bakalım ne dicek

ecrininde salyaları akıyor ve sürekli önu ıslanıyor...bakalım nezaman çıkacak ilk dişimiz...allah hepimizin bebeklerini yardımcısı olsun ve çok acımadan hepsi atlatsın inşallah bu dönemi

Aynı seyler bizde de var bi huysuz ki 4 gundur off ayrıca emmeyi de reddediyor 5-6 saat emmediği oluyo dayanamayıp sagıyorum oyle veriyorum onu alıyor yaaa bagırıyor artık uyku bozuldu yoruldum ayol

metaycım hayırlı olsun dişiniz :)))
bizimde arkadaşların söylediği gibi belirtilerimiz var. hırslı hırslı elini emiyor ve sürekli salyası akıyor. damaklarını kontrol ettim ne sertlik var ne bişi.ama damağına elimle dokunduğum zaman çok hoşuna gidiyor. acaba bizim kız da mı diş çıkartcak ki :SSSS

benim kız da 2,5 aylık ve 2 dişi çıktı hem de köpek dişleri...ilk gördüğümüzde çok şaşırdık hatta korktuk.bebişim süt de emmiyor,maalesef mamayla büyüyor kuzum...ama ben de hamileliğimde çok dondurma ve yoğurt yemiştim.bizimki sürekli salya akıtıyor ve eller hep ağızda...darısı sizin kuzucukların başına...

arkadaşlar aynı belirtiler bizim ufaklıkta da var.sürekli ağzının suyu akıyor.ve elleri hep ağzında. umarım hepsi sorunsuz atlatır.

kızlar bizim beyazlıklar diş değilmiş.doktorumuzdan memnun olmadığımızı,doktor aradığımızı yazmıştım.memnun olmadığımız doktor beyazlıkların diş olduğunu bebeği bir diş doktoruna götürmem gerektiğini söyledi.doktor arayışından sonra iyi bir doktor şükür bulduk.bebişimin ağzındakilerin diş değil bir çeşit kist olduğunu söyledi.bu kistler yağ bezesiymiş ve kendi kendine patlıyormuş.ağzındaki bu yağlardan dolayı aynı diş çıkartmaya benzer özellikler yaşıyoruz.diş mi değil mi dikkat edin arkadaşlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…