direksiyon dersleri ve sınavı

İşte size yeterli değilsin deme gibi bir hakkı yok. Sizi yeterli seviyeye getirmek onun görevi. Hakkınızı arayın lütfen.

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.nerdeyse yatacakksın desene.özgüvenin çok güzel.hepsini aklımda bulunduracağım

Özel derse ihtiyacınız olabilir evet ama hocayı iyi niyetli görmedim ben. Alacaksanız bile ondan ders almayın. 4.giris olacağını da sizi özel derse zorlamak için söylemiş. Çok çalışırsanız ikincide de geçersiniz. Parkur bilmeden asla olmaz,sınavda zaten heyecan faktörünüz var. Geri geri park bilmeden hiç olmaz. Çalıştığınız günlerde iyi kötü bunları calistirabilirdi. Vazgeçmeyin, belki bunda olmaz ama iyi bir çalışma ile ikincide alırsınız. Mtsk sınavlarında görev alıyorum, çok kötü olup da ikinciye kendini çok iyi duzeltenler gördük,evrak etmeyin.

önemli olan almışsın .tebrik ederim seni saydığın hatalar olabilecek şeyler herkesde.

çok teşekkür ederim motiveniz içininşallah banada hayırlısıysa nasip eder allahım.

İşte size yeterli değilsin deme gibi bir hakkı yok. Sizi yeterli seviyeye getirmek onun görevi. Hakkınızı arayın lütfen.
çok teşekkür ederim allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.aslında umudumu yitirmiştim buraya yazana kadar.yazıp yazmamakta kararsız kalmıştım.ama iyki yazmışım ,siz ve diğer insanlar cesaretimi toplamama sebep verdiniz,hakkınız geçti yazan herkese çok teşekkür ederim.

çok teşekkür ederim motiveniz içininşallah banada hayırlısıysa nasip eder allahım.
18 yaşında ehliyet almıştim.Arada hiç kullanmadım. 24 yaşında araca bindiğimde debriyaj hangi taraftaydi dedim, o kadar unutmuşum. 3 gün özel ders aldım, trafige bir çıktim, hâlâ trafikteyim. Mümkünse de karşı cinsten birinden alın ders. Kadın, kadına bazen köstek oluyor böyle işlerde.

Panik ve heyecanı bırakırsan zaten arabayı kendin alır yürürsün. Araba sürmekte bir şey yok gaz fren basit mekanizma.

evet malesef panik oluyorum,ben yapamadığım şeylerin farkındayım ama keşke yaptıklarım yerine yapamadıklarıma odaklanılsaydı.
vala benim kurstakilerle kıyaslarsak eğer çok sıkıntılı kursiyerler vardı hocamız bı gün adıyla geçemez diye dusunsede sen ilk sınavda gecermzsjn zaten demedi sizin dosya yakmanızı dolayısıyla yeniden para yatirmanizii bekliyor gibi insAllah gecersinz ya insan süreç uzadıkça sıkıntı yapıyor kuzenim benden önce yazılmıştı malesef dosya yaktı o da vitesten ve stop ettirmekten kalmış sakin olmaya çalışırsan geçersin insAllah
Komisyon hocadan da kaynaklanıyor çok kıl değilmiş ne güzel tebrik ederm
Dün kurs hocam bana heyecan var mı dedi gayet sakinim dedim cidden de öyleydim şaşırdı yolda cidden sakindim diye bütün hocalar onayladı kendine güveniyorsun ondanmis sakinliğin dediler sıfır hata bitirdim şükür hiç bişey unutmadım hocam sınav bitince eşime tembihledj hata soğutma hep trafiğe çıkar çok iyi sürüyor hiç panik yapmadı dedi eşim bile beni beklerken heyecanlanms

(
:)) yok kesse keserdi.panik degilde heycan oluyor.
Sag seritten kesmezdi yumusak olsaydi Cunku sol seriti cok mesgul etmek onemli olan hata
Saģ degil. Normaldede saģdan giderim hiz yapmiyorsam.

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.nerdeyse yatacakksın desene.özgüvenin çok güzel.hepsini aklımda bulunduracağım
Araç hakimiyeti demek, araç içinde rahat hissetmen demek ve bu da araç içinde doğru pozisyonda olmakla çok önemli. Kendini rahat hissetmediğin bir araçta, rahat arabada kullanamazsın. Pratikleşmek daha sonra geliyor. Zamanla pratikleşeceksin. Bir gün bir bakacaksın şiir okur gibi araba kullanıyorsun. Bazen arabayı park ettiğinde vitesi ne zaman boşa aldığını/parka aldığını, el frenini çektiğini bile hatırlamayacaksın. Öyle pratikleşecek, güzel araba kullanacaksın korkma, panik yapmaya hiç gerek yok. Dışarıdan özel hocalarla direksiyon dersi alabilirsin, kimse anasından doğduğu gibi araba kullanmayı öğrenmiyor. Kendimi övmek için söylemiyorum ama annem, babam herkesin arabasına kolay kolay binmez. Hatta babam kendisi varken bir yere giderken arabasını abim hariç kimseye vermez ama şimdi bir yere giderken al sen sür diyor. Bir gün sen bile kendine şaşıracaksın

(
:)) yok kesse keserdi.panik degilde heycan oluyor.
Sag seritten kesmezdi yumusak olsaydi Cunku sol seriti cok mesgul etmek onemli olan hata
Saģ degil. Normaldede saģdan giderim hiz yapmiyorsam.
Aynen cnm nasip gözüyle bakıyorum ama ben biraz da derslerde çok iyi olup sınavda hata yapanda çok nasibimizde varsa geçiyoruz gibi 300 liram cepte kaldı

Kesinlikle katılıyorum size öğretmek hocanızın görevi. Kursta yetkiliye durumu anlatın sonuçta size ücretsiz ders vermiyorlar sizin başarısızlığınız kursun başarısızlığı olacaktır ki buna göz ardı etmezler diye düşünüyorum.

Tabii ki öğretmek zorundalar. Anamızın karnından direksiyon, vitesle dünyaya gelmiyoruz. 5 yıldır vitesli araba kullanmadım, iyi bir şoför olabilirim ama vitesli bir arabada direksiyon başına geçsem nasıl kullanacağımı bildiğim halde ciddi bocalarım. Neden, çünkü pratiğimi kaybettim. Birde yeni araba kullanmayı öğrenen bir insana yapamazsın, kullanamıyorsun, 4. sınavda anca geçersin demek... tam sopalık. Direksiyon dersinin amacı da kişiye araç kullanmayı öğretmek, prtaik kazandırmaktır zaten ama bizim ülkemizde her hoca o hassasiyette değil.

İyi de ilk dersten adamdan memnun kalmamışsınız bir de gidip yine aynısından ders almaya niye devam ediyorsunuz. İlk ders baktınız modunuzu düşürdü hemen kursu arayıp başka hoca istiyorum diyecektiniz

Trafige cikmak icin yalnis anlamdiysam aldigin bes alti ders cok ama cok yetersiz. Ben alinmasi gereken derslerin cok daha üzerinde özel ders aldim, bes kere direksiyondan kaldim ama öyle müthis hatalarla degil. Cok ama cok basit seylerden biraktilar. Birinde streslisin dedi herseyi yapmama ragmen birakti, yurt disinda aldim ben.
Sonunda aldim ama bir seneye gecti arac kullaniyorum cok sükür hersey yolunda. Ben zaten panik bir insanim zaten bunun icin fazladan ders aldim. Bu karakter özelligim panik yaparim. Ama normal yeni baslayanlar icin de bes alti ders cok az. Anladigim kadariyla da zaten hicbirsey ögretmemis hoca.
Ben ilk günden trafige ciktim, bos arazide baslatmiyorlar. Hayirlisiyla alirsin umarim. Ama can sagligi icin bol Praktik yap, durumun varsa özel ders al

Kurs ekstra para alıyor ama hoca alıyor mu bilmiyorum. İlla kendi hocanızla sınava giriyorsunuz diye bir durum yok. Çünkü usta öğreticiler aday gelmeden önce bize bilgilendirme yapıyorlar bu Benim öğrencim bu değil gibi .. zaten önemli olan çalıştığın arabada sınava girmen bence , usta öğreticinin sınavdaki rolü sıfır. Her şey biz komisyonda bitiyor .

çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…