direksiyon dersleri ve sınavı

merkur_kedisi

siyah beyaz film gibi biraz.....
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2010
1.262
1.689
Öncelikle merhaba arkadaşlar,Şubat ayında ehliyet almak için teorik sınava girdim ve başarılı olarak direksiyon dersine hak kazandım.daha sonra direksiyon derslerine başladım.Hocam iki gün beni boş toprak bir arazide araç kullandırdı.fakat ne vites çalışması nede dur kalk yaptırmadı.sadece kontağı çevirdim ve sürdüm.Geri gitmeyi bile göstermedi.herneyse iki gün sonra beni trafiğe çıkardı,sınav alanını başından sonuna kadar dolaştırdı.heyecanlı ve panik bir yapım var.bunun farkındayım üstüne üstlük hamileyim.2 gün sadece hiç bir şekilde parkur yapılması gerekenleri öğretmeden beni boş yere sınav alanını dolaştırdı.Bana niye park ve diğer yapılması gerekenleri öğretmiyorsunuz diyince seni yeterli görmüyorum durunca vitesi 1e almayı unutuyorsun ve ancak 4. sınavda alırsın dedi.bu şekilde benim dört günüm gitti 5. gün beni dur kalk çalıştırdı yarım saat kadar.onun dışında bana özel ders almam gerektiğini söyledi.ve buda benim moralimi bozdu.şimdi ben parkurda nerde yapılacağını bilmiyorum.sadece birkere park denedim ,ondada çok stop ettim .yapım çok heyecanlı ben bununfarkındayım.fakat benim totalde 5 günüm dolmuş şoförü gibi araç sürerek geçti.sizce ne yapmalıyım?özel dersiaynı hocadan mı almalıyım?çünkü benim adıma gidip iki ders alacak dedi kursa.benim gerçekten çok hevesimi kırdı.Resmen 4. sınava odaklandırdı beynimi.Ders çalışma sistemi böylemi olur?Sıralama nasıl olmalıdır.Bilen varsa yazarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Arabayı çalıştırmada belki sorununuz vardır. Bizde arkadaşımla başlamıştık benim kullanma geçmişim olduğu için ders almadim, arkadaşım aldı. O çalıştırmada bile çok zorlanıyordu çünkü. 4 5 dersten sonra ancak stop ettirmeden çalıştırmaya başladı ve 5 ders daha aldı park geri gitme yokuşta kullanma vs için. Yine de sizi olumsuz koşullandiran hocayı değişim isterseniz

evet arkadaşım bendede aynı sorun var,fakat şu varki ben en başta öğrenilecek şeyi en sonda öğretildim ve bunun suçlusuda ben oldum,bana yapamıyorsun dedi.yapamıyo olabilirim dedim.ama bana normal şartlarda en önce dur kalk çalıştırması gerekirken,sonders yarım saat çalıştırdı.ve bunun suçlusu ben oldum.bana keşke manuel yerine otomatiğe yazılsaydın dedi.benim düşüncem önce bunlar öğretilmeliydi.

Zaten ilk gunler hemen park yaptirmazlar. Parkuru dolastirirlar. Panige gerek yok her derste insan biraz daha iyi kullaniyor.

değiştirmem peki sence değişik karşılanmazmı?sonuçta sınava o hocayla gireceğim.

Dur kalk diye bir calisma olmuyor ki. Parkurda isik falan varsa zaten o sirada durup kalkiliyor.

a
Zaten ilk gunler hemen park yaptirmazlar. Parkuru dolastirirlar. Panige gerek yok her derste insan biraz daha iyi kullaniyor.
ama canım benim derslerimin hepsi parkuru dolmuş şoförü gibi dolanarak bitti canım.ben daha nerde ne yapılmasını gerektiğini bile bilmiyorum.

Arabayı direkt çalıştırabiliyormusunuz? Belki gerçekten öncelikle buna calismalisinizdir. Zaten araba çalıştırma mantığının oturtursaniz dur kalkta sorun yasamazsınız. Ama daha yeni çalıştırmayı öğrenmiyorsanız parkın sizin için zor olacağını düşünmüş olabilir.

arabayı çalıştırabiliyorum.fakat benim sorunum şuki arabayı durup çalıştırdığımda biraz tabiri caizse fazla bağırtıyorum.mesela ışıkta durunca vitesi bire almayı unutup stop ettirebiliyorum.ama evet daha henüz arabanın tam kavrama noktasını anlamada sıkıntı yaşayabiliyorum.ama benim söylemek istediğim şey şuydu belki hoca bunu ilk iki derste boş toprak arazide sürmek yerine bana iyce çalıştırsaydı günlerim gitmeyecekti .şimdi kaç ders alsam bu açığı tamamlayabilirim.hoca beni çok demorolize etti.aynı hocaylamı yoluma devam edeyim?

Degistirebilirsin hocani ama araci degistirme. Alistigin aracla devam et. Kalkarken araba bagirsin onemli degil, stop ettirme yeter

Degistirebilirsin hocani ama araci degistirme. Alistigin aracla devam et. Kalkarken araba bagirsin onemli degil, stop ettirme yeter
evet c
Bize gunde 30 dakika 3 hafta ders vermislerdi. Toplam 14 saat olmasi gerekiyor. 6 gun az geldi bana
bizimde 14 ders olarak geçiyor canım.günde 100 dakika ama aslında o kadar değil.çay kahve ,sınav alanına gitme hepsi içinde

pratikte çalışmam gereken çok şey var,mesela vitesi pek çalışmadım sadece 1ve 2de kullandım.sadece debriyaj ve vites öğretti,geri geri bir kez bile sürdürmedi.araçla otobona bile çıkıp indim ama malesef temel kavramları daha tam olarak öğrenemedim.birde hocanın keşke otomatiğe yazılsaydın falan demesi beni gerçekten çok üzdü.

Ben 5 kere calistim surüs hocasiyla ve gunde 1 saatti sanirim
Alternatif olarak sizi calistiracak birileri yokmu? Haricinde daha fazla calismak paniğinizi alicaktir biraz ya kurs hocasiyla ya da bi tanidiginizla.

mesela geri geri gitme alanı var yerini bile bilmem.ani duruş alanı bilmiyorum.bir kere park denetti oda olmadı zaten çok stop ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…