K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Dilinizi kazıyın!!!

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.250
27
45
Sabah uyanınca ilk işim dişlerimi fırçalamak ve dilimi kazımak oluyor. Çay kaşığı
ile kazıyorum kaç aydır ama en kısa zamanda bir dil kazıyıcısı alıcam eczaneden.
Gece 12 den sonra vücudumuz farklı çalışıyor ve kendini arındırıyor. Bu
arındırmanın sonucunda da atık olarak dilimizin üzerinde bakteriler oluşuyor.
Sadece dilimizde değil tabii. Burnumuz tıkalı olabilir, hemen tuvalet ihtiyacımız
olur. Dilimizin üzerindeki bakterileri kazıyarak almazsak yediğimiz-içtiğimiz ilk
şeylerle beraber midemize gidiyorlar ve toksin olarak depolanıyorlar:1no2:İlk
zamanlar şaşırmıştım nasıl bu kadar madde çıkıyor dilimden diye:roflol:. Tat alma duyum değişti, keskinleşti. Ayrıca beslenme düzenimi dengeleyince çıkan bakteri de neredeyse çeyreğine indi:dance:. Bir gün önceki beslenmeye göre değişiyor dil üzerinde oluşan tortu. ....
aklınızda olsunyerimseniben
Hep daha iyiye ve daha kaliteli yaşama…
sevgiyle kalına.s.

Sabah uyanınca ilk işim dişlerimi fırçalamak ve dilimi kazımak oluyor. Çay kaşığı
ile kazıyorum kaç aydır ama en kısa zamanda bir dil kazıyıcısı alıcam eczaneden.
Sadece dilimizde değil tabii. Burnumuz tıkalı olabilir, hemen tuvalet ihtiyacımız
olur. Dilimizin üzerindeki bakterileri kazıyarak almazsak yediğimiz-içtiğimiz ilk
zamanlar şaşırmıştım nasıl bu kadar madde çıkıyor dilimden diye:roflol:. Tat alma duyum değişti, keskinleşti. Ayrıca beslenme düzenimi dengeleyince çıkan bakteri de neredeyse çeyreğine indi:dance:. Bir gün önceki beslenmeye göre değişiyor dil üzerinde oluşan tortu. ....
sevgiyle kalına.s.
aynen katiliyorum kucuk bi ilavede benden ayrica dis ipide kullanina.s.

teşekkürler talincim değerli bilgilerin için bende colgate arkası dil temizleyicili olan diş fırçasıyla arada bir dil temizliği yapıyorum ama sabahları genelde işe geç kaldığımdan hiç zamanım olmuyor birde sigara kullanıyorum yiyeceklerin tam tadını alamıyorum çoğu zaman

ilginç bilgiler , teşekkürler canım. sabah insanın ağzı bundan zehir gibi oluyor demekki....ben dişimi fırçalayınca en son dilimde de fırçayı gezdiririm ama kazımak daha akıllıcaymış...

evet kızlar ağzınızı zehir gibi olmaktan kurtarırsınız bu şekilde.hem de gerçekten yemeklerden alınan tat da değişiyor
öptümm

Ben dişlerimi sabah kalkar kalkmaz fırçalıyorum dilimide fırçayla temizliyorum.
Diş ipi kullanmaya başladım 2 aydır falan doktorumun zoruyla ne kadar fırçalasamda diş ipindeki
kalıntıları görünce oha falan oluyorum:1shok:
Fırca yeter talin kafa bide kazımakla uğraşamam:icecream:

Evet ben de diş ipi,diş suyu her gün kullanıyorum. Fırçalama işi bittikten sonra da dilimi de fırçayla temizliyorum.Dil fırçalama işimi midemi çok bulandırıyor,gerçekten içim dönüyor..benneyaptımki
Ama şu kazıma işlemini ben de yapmak istedim. O da midemi bulandırırmı ki?!?fisfisfis
Bizim eczaneye sorsam mı acep?!?CADIARZU

Evet ben de diş ipi,diş suyu her gün kullanıyorum. Fırçalama işi bittikten sonra da dilimi de fırçayla temizliyorum.Dil fırçalama işimi midemi çok bulandırıyor,gerçekten içim dönüyor..benneyaptımki
Ama şu kazıma işlemini ben de yapmak istedim. O da midemi bulandırırmı ki?!?fisfisfis
Bizim eczaneye sorsam mı acep?!?CADIARZU

valla benim midemi filan kaldırmıyor...ama dediğin doğru fırçalayınca bende de içim kalkıyordu doğrusu.ama bu kazıma işlemi zevkli bile oluyor.tavsiye ederima.s
sevgilera.s.

sevgiyle kalına.s.
ayy talincim iyi hosta bende bir ara dilimi fircaliyordum ama midem bulaniyor yaa
biraktim bende ya

dilimi fırçalıyorum ama hiç kazımamıştım benimde midem bulanıyor ama dişimi fırçalamak nasıl mecburiyse dilimide öyle diye yapıyorum

ayy talincim iyi hosta bende bir ara dilimi fircaliyordum ama midem bulaniyor yaa
biraktim bende ya

canım inan diş kazımak fırçalamaktan çok daha farklı..yani kazıyınca mide bulandırıcı bir durum olmuyor..hatta hoş geliyor bana bilmıyorum:roflol:
sevgilera.s.

canım inan diş kazımak fırçalamaktan çok daha farklı..yani kazıyınca mide bulandırıcı bir durum olmuyor..hatta hoş geliyor bana bilmıyorum:roflol:
sevgilera.s.

hosmutatlicadiarzutatlicadiarzu
alla alla bakalim iyideneyle kaziycaz gazoz kapagi olurmuu:roflol::roflol::roflol:

benim yöntemim yazdığım gibi çay kaşığıa.sama eczanelerde özel dil kazıyıcılar satılıyor.gidip almak lazım ama hep ihmal ediyorum işte:eek:
denemeni tavsiye ederim canıma.s.

dilimi fırçalıyorum kazımayı ilk kez duydum ama deneyeceğim mutlaka sağol talincim verdiğin yararlı bilgiler için...sevgiler...

benim yöntemim yazdığım gibi çay kaşığıa.sama eczanelerde özel dil kazıyıcılar satılıyor.gidip almak lazım ama hep ihmal ediyorum işte:eek:
denemeni tavsiye ederim canıma.s.

tamam tatlim hemen yarin sabah denemeye baslicam iyyy:roflol::roflol:
sagol canim bilgiler icin hakettin sen onuuu:asigim:

deneyin kızlar deneyin farkı 2 .günden intibaren hissetmeye başlayacaksınıza.s
sevgilera.s.

Talin çok teşekkür canım. Ben fırçalıyordum ve midem bulandığı için itiraf edeyim bazen es geçiyordum dilimi ama bu kazıma işlemi hiç aklıma gelmemişti. Repecektim, repemedim bir dahaki sefere canıma.s.

:roflol:ayy hiç güleceğim yoktu....allah da seni güldürsün inşallah:1hug:
:roflol:repmiş kadar oldun canım sağola.s.

Bu sabah kazıdım dilimikafamçokkarıştı yine midem bulandı öööğgh hatırlayınca bile bulanıyor. Ama hakikaten tad alma duyum atağa geçti de bu iyi midir hani aman çok lezzetli diye her yemeğe dalarsam:roflol:

Bu sabah kazıdım dilimikafamçokkarıştı yine midem bulandı öööğgh hatırlayınca bile bulanıyor. Ama hakikaten tad alma duyum atağa geçti de bu iyi midir hani aman çok lezzetli diye her yemeğe dalarsam:roflol:

belki dilini kazırken biraz daha nazik davranmalısın:roflol:birkaç zaman sonra alışıyor zaten insan miden filan bulanmaz yani merak etmeyerimseniben
tad alma duyusu gerçekten değişiyor..herşeyi istemek değil de yediğimiz şeylerden çok daha fazla tad almak olarak düşün bunu canım..düşünün ki dilimizdeki o tortular öyle birikiyorlar ki yediğimiz yemeğin tam tadını bıle almamızı engelliyorlar:1no2:
sevgilera.s.

X