Dilek duam niye kabul olmuyor

allah hepimizin yardımcısı olsun. ben önceden daha az inançlı birisiydim. bir adama aşık oldum , pek vakit geçiremedik birlikte , o beni istedi ben kaçtım ben istedim o kaçtı. geçirdiğim her an çok değerli benim için hepsi çok güzel.
şimdi yollarımız ayrıldı yine, "bir süreliğine" diye inanmak istiyorum. her gün allaha dua ediyorum.bu süreçte çoğunun kabul olduğunu gördüm.ağlayarak secdeye gittiğim zamanlar oldu. çok ağladım, çok yalvardım. dualarımın kimi oldu , kimi şimdilik bekliyor belki ya da farklı şekilde karşıma çıkacak. zaman zaman isyanım oluyor ama kendimi toplayıp tövbe etmeye çalışıyorum.
allah herkese sevdiğini nasip etmiş bir tek ben yalnızmışım gibi. çok yalnız insan var , çok bekleyen var sevdiğini güzel bir evliliği, inşallah hepimize sevdiğimiz insanlarla hayırlı evlilik yaparız.

allah her şeyden önce sabır versin, bunlara dayanmak için güzel düşünmek bekleyebilmek için.
yalnız değilsin arkadaşım. kalbin sıkışır belki mutlu insanlar görünce eşleriyle yutkunursun, kötünün kötüsü var, sevdiğini kaybedenler var. rabbim kimseye böyle acılar yaşatmasın.
hep en sevdiğimizle sınanırız doğru bir laftır. en sevdiğim , canım , her şeyim olan adam uzaklara gidiyor. belki kalbi de başkasına giidyor ben engel olamıyorum. rabbim olsun diye dua ediyorum ama hayırlısı ne bilemeyiz. her şerde bir hayır vardır. böyle yaşamayı tevekkül etmeyiöğrenmemiz gerekiyor.
bundan önce başka bir sevdiğim vardı, onla da olmadı sonumuz. dedim ki allaha hep hayatımda olsun yüzünü göreyim bari ama bu hislerim geçsin.
bir sene sonra karşı masamda çalışmaya başladı. dost olduk arkadaş olduk, şimdi çektiğim sevda acısında yeri geldi destek oldu. onunla olsaydım ,gerçek aşkımla tanışmayacaktım belki. şimdiki de bir sınavdı belki. kocaman bir resim var rabbimizin çizdiği biz sadece bir kısmını görebiliyoruz.
güzel günler hepimizin olsun
güzel anılarımız olsun hepimizin, tüm kalpten dileyenlerin allah dularını kabul etsin inşallah.

aynı dönem bendede oldu çok üzüldüm biri için gözyaşları döktüm agladım kendimi suçladım 1 sene boyunca şuan iyiki olmadı diyorum iyiki gitmiş hiç umrumda değil kalmak isteyen çaba sarfeder seven insan üzmez kafamda bitirdim isyanda ettim pişmanım Allah en doğrusunu bilir en hayırlısını bilir o dediğim kişi farklı tarz kızlarla beraber olduğunu öğrendim anladım ki olmuyorsa vardır sebebi sizde üzülmeyin inş daha hayırlı sizi seven biri çıkar karşınıza ondan ayrıldıktan sonra dünya yıkıldı dönsün diye ne dualar ettim ne gözyaşları döktüm hiç değmezmiş kalbi güzel olmadıktan sonra şuan iyi durumdayım hiç takmıyorum Allaha bıraktım doğru insanı işte buldum çok şükür herşey zamanla yol alıyor karşıma biri çıkarsa çıkar çıkmazsada böylesi hayırlı dua edip sabredicem sizde bu dönemi atlatıcaksınız sadece zamanı var gün gelicek hiç takmıcaksınız

Kızlar benim durumum farklı eşimden ayrıyım ve boşanma aşamasındayız boşandık gibi birşey ama hala kesinleşmedi eşim maddi manevi çöküntüye uğrattı sevgimin karşılığını bu şekilde aldı o yüzden sizin durumunuz bana göre çok iyi İnan'ın sizin gibi olsam hiç üzülmem tanıdığıma evlendiğine pişman etti beni hiç sevmemiş meğersem neyse ben hayırlısı olsun diye dua ediyorum hakkımda sadece herşeyle yalnız başıma savaşmaktan yoruldum adaletde yok gibi
geliyo bu dünyada ama allahım adaleti şaşmaz ona havale ettim

imtihan dünyası inş sizde güzel günler görürsünüz Allah daha güzel bir yol açar inşallah hakkınızda hayırlısı olsun herşeyde bir hayır vardır sizin için dua edicem feraha çıkmanız için.

Canım naptın , son durumun noldu,merak ettim. Hayırlı bir evlilik yapmışssındır inşallah

Ben de merak ediyorum bu konuda yillar once yazan insanlarin suan ne durumda oldugunu..belki bize umit dolu guzel seyler soylerler ve biz de yasayabilmek dua edebilmek adina cesaret aliriz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…