Dilek duam niye kabul olmuyor

Zeynepp20

sen bu kalbe iyi geldin benden hiç gitme
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2012
2.679
3.375
Bir çoğumuz dileklerimiz için dilek duası okuyoruz ben de çok okudum ama kendim için okuduklarım da dileğim olmadı. Kuzenimin dileği için yıllar önce salat-ı tefriciye okumuştum onun dileği oldu. Ben kendim için de okudum hemde kaç kere ama olmadı malesef. Burda çoğu kişi biliyor hayırlı bir evlilik yapma niyetiyle okudum hep dilek dualarını o kadar çok okudum ki o kadar çok... hatta aklıma gelenleri yazayım
-salavat-ı tefriciye (kaç defa okudum)
-salavat-ı fatih
-41 yasin
-41 fetih süresi
-40 gün hergün bi tane okunmak üzere Taha süresi
-1900 tane tevbe süresi 129. Ayet
-1.200 tane Hz. Yunus peygamber'in duası
- 16.441 Ya Latif (c.c.)
- dileği olan kişinin yaşı kadar hergün 1 tane olmak üzere Rahman süresi (32 gün okudum)
-hacet namazları kıldım
-mendil duası
Daha aklıma gelmeyen birsürü dilek duası okudumama olmadı dileğim, dua okuduğumda mutlaka dileğimle ilgili bişey oluyor, yani mesela biri benle tanışmak istiyor yada görücü geliyor ama sonuç yine olmuyor, peki niye? Bu soruyu soruyorum kendime cevabı yok bende. Sizin de böyle oluyor mu, ben üzerimde bor bağlılık olduğunu düşünüyorum, siz hiç böyle bişey yaşadınız mı? Ya da soyle sorayım dilek dualarında bişeyi eksik mi yapıyoruz?

merhaba
görümcem sizin durumunuzdaydi
ne tür dualar okudu bilemiyorum ama kendisi hafizlik egitimi aliyordu
kismetleri cikiyordu ama sonuc hep olumsuzdu
öyle umutsuz,öyle alakasiz bir zamanda bir görücüsü geldi ve inanin bana gelen bütün taliplerden en iyisiydi
yasi 35 su an nisanli
yine cok sevdigim bir arkadasim
kismetleri cikiyordu ama o da evlenemiyordu
galiba o bir sohbet grubuna devam ediyordu
sonra annesi vefat etti,babasi kendinden genc bir hanimla evlendi
o da cok umutsuz idi ama
sonunda o da güzel bir evlilik yapti
insaAllah size de hayirli bir nasip cikar
eger dualarinizda hayirlisini istiyor iseniz,belki gelen kismet sizin icin hayirli degildir
o nedenle olmuyordur
duadan vazgecmeyin bir de Kur`an-i sayi ile degil de icinizden gelerek,samimiyetle okumayi deneyin
Allah yardimciniz olsun

Ela biliyorum seni canım denk geldim konularına...
Şimdi seni incitmeden yazmak isterim.
1- Duâm niye kabul olmadı demek çok yanlış.
2- Seninki artık ticaret gibi olmuş bak ben bu kadar duâ okudum eee hani karşılığı demiş oluyorsun yanlış.
3- Duâ ederken böyle direk menfaat amaçlı olmamalı teslim olmalı tevekkül etmelisin.
Her şeyin hayırlısını veren Rabbim demek ki görücüler hayırlı değil ki sonunu getirmiyor.
Düşünce tarzını da değiştir.
Hep bilinçaltında olmayacak diye düşünüyorsun o yüzden de gerçekten olmuyor.
Vee Sabır canım sabır en önemlisi.
Böyle ne zaman olacak ne zaman olacak diye bekleme akışına bırak.
Rabbim en hayırlı şekilde evlenmeni nasip etsin.

Teşekkür ederim

Mendil duası nedir ?
Bir kanalda eski bir imam bekar olanlara hayırlı evlilik yapmaları için öneriyordu, kime mendil duasını yap dediysem evlendi dedi, şöyle yapılıyor
Beyaz bez bir mendil alınıyor (üzerinde hiçbir işleme falan olmayacak dümdüz bir mendil) herhangi bir gün ikindi'den önce abdest alıp kibleye karşı dizüstü oturarak önce hayırlı bir evlilik için dua edilip niyet edilir ve beyaz mendile, herbirinin başında Besmele okunarak 25 fatiha süresi okuyup üflenir, daha sonra 489 tane Ya Fettah (c.c.) okunup üflenir. İki göğüs kafesinin ortasına tenine değecek şekilde mendil konulur ve 9 gün çıkarılmaz bu mendil (eğer regl olunur yada başka bir şekilde gusul bozulursa gusul abdesti alınıp en baştan tekrar yapılır) 9. Gün güneş doğduktan sonra çıkartılır sandığa konulur, bu arada bir de mendil üzerindeyken banyo yapılmaz.

Elimde değil üzülüyorum, bir an önce olsun istiyorum çok yoruldum birileriyle tanışıp olumsuz sonuçlanmasından. Annem babam nasıl üzülüyorlar halimize bir görsen. Babam 3 hafta önce endoskopi oldu (narkoz verildi öncesinde ) çıkarken narkozun etkisiyle "kemal evlenirse yarış arabası alacağım ona" demiş (kemal abim bu arada o'da bekar 35 yaşında) düşün sen gerisini. Evet bu da bizim sınavımız ama artık geçmek istiyorum bu sınavdan : (

Biliyorum tahmin ediyorum da.
Aslında Serbest bırakınca genelde olur derler.
Bu tarz yasanmisliklar var.
Evettt insanoğlu olarak hepimiz bir sınavdan geçiyoruz.
Rabbim kullarına tasiyamadiklari yük vermiyor.
Vee yaşadıklarımız bizim için en hayırlısı olduğu için yaşanıyor der Yunus Emre'nin hocası Tabduk Emre.
Çünkü biz bilmiyoruz O bizim için en hayırlısıni en doğrusunu nasip eder.
Yaşadıklarını kabul et teslim ol tevekkül et.
Bakk gör Mevlâm neyler neylerse güzel eyler

Canim rabbim herşeyin en hayirlisini bilir. Sen olmadi diye üzülürsün ama rabbim sana dahada iyisini hazirliyordur. Kabul olmayan dua yoktur öyle düşünme, herşeyin bir zamani var.. sen sabir et isyan etme, dua et bol bol ama hep hayirlisini dile ve sukur et her sabah saglikli uyanabildigine...

Cnm Nefs in dediklerine katilmakla beraber birde kaderi hatirlatmak isterim yaradan herkese ayni yaziyi yazmaz
Hepimizin kaderi yazgisi sinavi farkli yazilmadiysa yapacak bise yok bir laf vardir cokcok severim nasipse gelir bulur yemenden degilse kayar gider elinden

Birazdan beklemeden hayatini devam ettir belki isin sirri beklememekte cok takilmamaktadir

Teşekkür ederim canım O Ozzgeee

Bizler böyle yazınca belki sitem ediyor olabilirsin Zeynepp20 ama inanki hiç öyle değil canım.
herkesin bir sınavı var. Bende çok zor dönemler geçirdim hala da geçiriyorum ama sabrı tevekkülü teslimiyeti herseye rağmen şükrü öğrendim.
İnşallah kısa zaman da sende dayanabilecek kabullenecek gücü bulursun kendinde.

aynı durumdayız inaçlı biriyim ama çok sıkıntılı hayatım oldu her gün kuran okurum namaz kılarım bir çok dilek duası okudum 8 yıldır okumAdığım bir şey kalmadı karşıma kimse çıkmıyor çıksada çok üzülüyorum çok güzel bir kızım üstelik bunu kendimi övmek için demiyorum ama nasipten ötesi yok bunu anladım çevremdekilerin dalga geçip laf vuruyorlar sürekli zayıf noktalarımdan söylüyorlar öğretmenim atanamıyorum üstelik çocukları çok sevem biriyim öperek koklayarak kendi çocugummuş gibi davrandım çok iyi kalpli biriyim ama sıkıntım bitmiyor evlilik olsa tek neyse birde atanamıyorum kimseye kötülük ettiğim için değil yada kırdığım için değil bu benim kaderim

Benim de dualarım kabul olmuyor yapacak birşey Yok

Güzel kardeşlerim,
Rabbimiz dua edenin duasına icabet ederim demiş. O hiç sözünden döner mi? Bakın dünyalık isteklerinizin olmasını isterken nasıl da yaklaştınız Allah a. Bunu dünyalıklarla karşılaştırabilir miyiz? Rabbim bekletir bazen ister ki sabrı öğren. Bazen istediğin şekilde gelmez ama o senin hayrınadır. Ya da istediğini vermez ama sen Allah a yakın olmuşsundur. Zaten dua ediyordum diyorsanız da Rabbim ne demiş: "Sadece iman ettik deyip, bırakılacaklarını mı sandılar" Burası imtihan dünyası. Bir söz vardı: "Bu dünya senin kalbini kıracak şekilde tasarlanmıştır. Eğer bu dünyada mutluluk arıyorsan, yanlış yerdesin." Ümitsizliğe kapılmayın zaten dualarınızın kabul olmayacağına inandığınız an, olmaz. Siz olacağına inanın ama nasıl bir şekilde size gelir onu bilemeyiz. Rabbimizin her bir kulu için bir planı vardır bu dünyada. Siz O na tevekkül edin. Peygamberleri düşünün. Rabbimizin en sevdikleri nasıl acılar yaşamışlar. Rabbimiz sevmiyor muydu onları? Tam aksine. Zerre kadar değer vermediği için dünyaya onları sonsuz ahiret hayatıyla müjdelemek içindi o acılar. Peygamberlerin kıssaları bize rehberdir güzel kardeşlerim. Rabbim her birinizi çok seviyor. Ümitsiz olmayın. Ona sonsuz güven duyun ve şunu düşünün sonsuz ilim sahibi Rabbimiz mi bilecek sizin için neyin iyi olduğunu yoksa siz mi? Siz ondan bu sınavları geçmek için güç ve kuvvet isteyin, inşallah her şey zaten olacağına varacaktır.

benim inancımda sıkıntı yok bu dünyada olacak diye bir şeyde yok nasip kısmet işsiz olmamı takmam çok normal 3 senedir kpss çalışıyorum yada evlenememe durumumda takmam çok normal insanlar üzerime geliyor ama yapacagım bişey yok dua etmekten baska Allahın taktiri bu dua edip gerisi boşverdim olursa olur olmazsada sevdiklerim sağlıklı olsun hiç bir şey ailemden önemli değil benim için

Estağfirullah zaten inancınızı yargılamak benim haddim değil. Sadece "duam kabul olmuyor" dediğiniz için bu yazıyı yazdım hani duamız kabul oluyor ama bazen biz anlayamıyoruz sadece... Rabbim bu imtihanların arkasındaki hikmeti göstersin ve inşallah öğrenmeniz gerekeni öğrenirsinşz de hayır kapılarını açsın sizlere inşallah

Son düzenleme:
kötü dönem yaşıyorum elimden bişe gelmiyor inş hayırlı kapılar açılır çünkü çok sıkıntıdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…