Tatlı Tarifi Dilber Dudağı-Resimli

sacredblame

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
131
6
38
hepimizin duyduğu o dilber dudağı tatlısı ve eskiler hakikaten haklı bu tatlı o kadar güzel ki.kesinlikle deneyin.

önce şerbeti hazırlayın çünkü şerbeti dökerken tatlı sıcak şerbet soğuk olacak.
şerbeti hazırlamak için:
tozşeker ve suyu kaynatın.limon suyunu ilave et 2 taşım daha kaynat.soğumaya bırakın.

1 adet yumurta(oda sıcaklığında)
yarım kahve fincanı sıvıyağ
1 kahve fincanı süt
1 çorba kaşığı sirke
bir tutam tuz ve aldığı kadar un
1 çay bardağı nişasta
150 gram tereyağı
İÇİ İÇİN:
200 gram ceviz
1 adet yumurtanın akı
ŞERBET İÇİN:
2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
2-3 damla limon suyu

derin bir kasede sıvıyağ,süt,sirke ve tuzu karıştırın.uzu azar azar ilave ederek kulak memesi kıvamında hamur elde edene dek yoğurun.
hamuru 10 parçaya ayırın.top yapın ve üzeri nemli bezle 15 dakika dinlendirin.
herbirini nişasta ile kahve fincanı büyüklüğünde açın.
açtığınız 10 yufkayı üst üste koyun.tek bir hamur olcak şekilde incecik açın.
bir çay bardağının ağız kısmıyla hamurdan yuvarlaklar çıkarın..
bir kasede ince çekilmiş ceviz ve yumurta akını karıştırın.hamurların ortasına bu karışımdan koyun.ve hamurlara bastırmadan poğaça kapatır gibi kapayın.hazırladıklarınızı yağlanmış tepsiye bitişik olarak dizin.
eritilmiş tereyağını tatlıların üzerine eşit olarak gezdirin.önceden ısıtılmış 200 derceli fırında üzeri kızarıncaya dek pişirin.hazırladığınız şerbeti soğukken sıcak tatlının üzerine dökün.
afiyet olsun.

hemşehrim ellerine kollarına sağlık harika görünüyor.gecenin bu saatinde de canım bir çektiki.ahhhh olsa da şimdi yesemcokacimcoook

sağolun kızlar afiyet olsun.resim bana ait değil.
keşke foto.makinem olsa da çekebilsem ama bende yaptığımda bu şekilde oldu.

Hep duyardım bu dilber dudağınıda bırakın yemeyi resmini bile ilk defa gördüm Güzel görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…