Dilatör set adet gecikmesi yapar mı acil!

Cyln2424

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
4
1
25
Herkese merhaba, vajinismus hastasıyım ve beklenen adet tarihime yaklaşık 1 hafta kala rabır dilatör setle alıştırma tedavisine başladım. Beklenen adet günüm geldiğinde alıştırmaları bıraktım ama 6 gün geçmesine rağmen hâlâ adet olamadım. Bugün gecikmenin 6. günü bu aletler yapmış olabilir mi veya sıvıyağ kullanıyordum ondan kaynaklanmış olabilir mi lütfen aydınlatın beni

Gebelikte beklemiyorum ama normalde bu kadar gecikmem adet söktürücü kullanma dediler ne yapmam gerekir sizce
Bazen yumurtalar çatlayamayınca yumurtalik kistleri oluşabiliyor o da adet gecikmesi yapabiliyor. Eğer bu durum (sökülememe) sizi strese sokuyorsa kadin dogumcuya gidip rahim kontrolü yaptirabilirsiniz. Bu arada y. Kistleri ciddi kistler degiller adetle birlikte vücuttan atılıyor. Hava değişikliği, stres vs gibi durumlar da adet gecikmesine yol açabiliyor.

Adet sökülmesi için doğal yöntemler de var; soğan kürü gibi. Nasıl yapildigina internetten bakabilirsiniz. Gebelik ihtimaliniz yoksa yapın tabi ki.

Teşekkür ederim cevapladiginiz için mutlaka dikkate alacağım

Bende dilatör set ve sıvı yağ kullandım 4 güne vajinusmusu yendim ve ilişki yaşadım benimde 22 ağustosta regl olmam gerekirken halen daha olmadım 18 Ağustos ilk ilişki tarihim korunmuyoruz da dr a gittim herhangi bi sorunumun olmadığını söyledi tarlusal söktürücü verdi ilaçlarım yarın bitecek halen daha olmadım gebelik belirtisi de yok kanda da çıkmıyor

Doktor a gittiğimde bana da yumurtan patlamış dedi kist oluşmuş büyümüş ve patlamış bunun bir etkisi olurmu bende regl olmadım henüz

Zeytinyagi, siviyag bunları KULLANMAYIN. Vajina için uygun degiller. Dr bile verse kullanmayin. Kayganlastiricilar var. Stres kaynakli bir geçirme olabilir. Hamilelik durumu yoksa aspirin ve kekik cayi icebilirsiniz. Kendini yinelerse dra gorunmelisiniz.

Doktor a gittiğimde bana da yumurtan patlamış dedi kist oluşmuş büyümüş ve patlamış bunun bir etkisi olurmu bende regl olmadım henüz
Yumurta patlamaz çatlar, yumurta çatladıysa nasıl kist oluşmuş? Kist oluşmusta kendi kendine kist mi yok olmuş nolmuş pek anlamadım doktorunuzun dediğini. Tam olarak bu cümleleri mi kurdu size? Yoksa yumurtan çatlayamamıs kist oluşturmuş ve kistin büyümüş mü dedi? şuan hali hazırda oluşan bir kistiniz varsa adet gecikmesi yapabilir evet.

Hayır çatlama değil yumurtam büyümüş kist olmuş ve patlamış hatt bu bana bel ağrısı falan da yapmıştı çok fazla yumurtam varmış öyle dedi adet olacağım hatta geçtiği günlerde gittim doktora bildiğim kadarıyla yumurtanın çatlaması adetten sonra oluyor ben adet olamadım ki çatlasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…