dibe vurdu galiba

white_girl

Kıbrıslı gız
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
1.066
4
36
meraba arkadaşlar öyle çok kafam karışık ki kendi kararlarımı verecek duygular içinde olmadığım için sizin görüşlerinizi almak istedim.
ben sözlüyüm 5 yıla yakındır beraberiz sevdiğimle fakat söz olduktan sonra evimize girip çıktıktan sonra annem bu çocuğun bana uygun olmadığını (anne yüreği işte sezgiliyo heralde) yaprtığı davranısların yanlış oldugunu söledi. evlensen de mutlu olamazssın kızım der hep. herseye ragmen bu cocukla beraberım. sevgi işte gözüm kör olunca eksi tarafları göremiyorum. okul bitince evlilik planlarımız var. annem kesinlikle bu ilişkiye karşı oldugu ıcın dugunume dahı gelmıyecegını söledi. fsözlümle bı konuda konustuk o nişan olmamızı istio .. benim ailemin böle bişeye müsade etmiyeceğini söledim böle bişeyin olabilmesi için ewden kaçmam gerektiğini fakat ben evden ancak evleneceğim gün ayrılabileceğimi söledim. ama odun kafası yine aynı...

gelelim can alıcı konuya. sözlümün kuzeni, kayın valideme benim hakkımda yalan yanlış bilgiler sölüyo fakat kayınvalidem beni çok sevdiği için hiç birine kulak asmadı.. benim odun kafalı sözlüm bunları bildiği halde kuzenının evine girip çıkıyoo artı nişan yaparsak onları da çağııracagını söledi ben ztn orda ipleri kopardım .. bana laf söleyen insanla nasıl konuşurya. sevgimize gölge düşürmek isteyen insanın evlerine gidiyo inanamıyorum.. bazen annem haklı dıyorum . yine de şu gönlüme söz geçiremiyorum ! napım ben ya akıl verin :çok üzgünüm:

5 yıldır birliktesiniz yani 14 yaşından beri..

kaç zamandır sözlüsünüz bilmiyorum..

annen sözlenmenize izin vermekle bile hata yapmış..

erken yaşta verilen kararlar hatayla sonuçlanıyor genelde..

anneni dinle ne derse desin dinle..

inan o yaşlarda insanın düşüncesi bir senede bile değişiyor diğer seneye göre..

kararlarını gözden geçir!

5 yıldır birliktesiniz yani 14 yaşından beri..

kaç zamandır sözlüsünüz bilmiyorum..

annen sözlenmenize izin vermekle bile hata yapmış..

erken yaşta verilen kararlar hatayla sonuçlanıyor genelde..

anneni dinle ne derse desin dinle..

inan o yaşlarda insanın düşüncesi bir senede bile değişiyor diğer seneye göre..

kararlarını gözden geçir!

saol bitanem destek verdiğin için... zaman geçtik sonra hatta yaş küçükse buyuduk sonra dusunceler değişiyo ...

sevgilerr Şeniz

meraba arkadaşlar öyle çok kafam karışık ki kendi kararlarımı verecek duygular içinde olmadığım için sizin görüşlerinizi almak istedim.
ben sözlüyüm 5 yıla yakındır beraberiz sevdiğimle fakat söz olduktan sonra evimize girip çıktıktan sonra annem bu çocuğun bana uygun olmadığını (anne yüreği işte sezgiliyo heralde) yaprtığı davranısların yanlış oldugunu söledi. evlensen de mutlu olamazssın kızım der hep. herseye ragmen bu cocukla beraberım. sevgi işte gözüm kör olunca eksi tarafları göremiyorum. okul bitince evlilik planlarımız var. annem kesinlikle bu ilişkiye karşı oldugu ıcın dugunume dahı gelmıyecegını söledi. fsözlümle bı konuda konustuk o nişan olmamızı istio .. benim ailemin böle bişeye müsade etmiyeceğini söledim böle bişeyin olabilmesi için ewden kaçmam gerektiğini fakat ben evden ancak evleneceğim gün ayrılabileceğimi söledim. ama odun kafası yine aynı...

gelelim can alıcı konuya. sözlümün kuzeni, kayın valideme benim hakkımda yalan yanlış bilgiler sölüyo fakat kayınvalidem beni çok sevdiği için hiç birine kulak asmadı.. benim odun kafalı sözlüm bunları bildiği halde kuzenının evine girip çıkıyoo artı nişan yaparsak onları da çağııracagını söledi ben ztn orda ipleri kopardım .. bana laf söleyen insanla nasıl konuşurya. sevgimize gölge düşürmek isteyen insanın evlerine gidiyo inanamıyorum.. bazen annem haklı dıyorum . yine de şu gönlüme söz geçiremiyorum ! napım ben ya akıl verin :çok üzgünüm:

Bence can alıcı sorun annenin ilişkini onaylamaması.. Önce o konuya çözüm bulun bence. Tam anlamadım yani evden mi kaçacaksın yani? Evleneceğim gün evden ayrılmak bu anlama mı geliyor yani?:1shok:
Kuzeni senin hakkında kötü konuşuyormuş ama görüşmeye devam ediyormuş,bunlar hiç önemli değil bence.Herkesin sevdiği hep iyi insanlarla mı beraber yani?:sm_confused:

arkadaşım öncelikle annenle otur bir konuş neden yok diyo hangi hareketten kıllaıyo maddi durumlardan dolayı ise beğenmemesi çok çok haklı hareketleri kabacamı ince düşünemiyomu çokmu laubali çokmu soğuk anneni dikkatlice dinle empati yap haklı olduğu şeyler olabilir gençken herşey birduygu fırtınasıyla karışık olarak insanın başı üzerinde dolanıyo sevdinmi ay ölecem aşkımdan diyosun üzüldünmü keşke göçüp gidiyim bu dünyadan diyosun mutlu olduğunda gögü dağı taşı avcunun içinde zannediyosun mutluyum güçlüyüm dünya benim diyosun böyle zamanlarda yaptığımız yanlışlıklar pişmanlıklar bir ömür takip edebiliyo bizi bazen geç aynanın karşısına ben ne istiyorum nasıl bir erkek bir salon beyefendisimi yoksa müşfik bir babamı veya seni mutluluğun doruğuna çıkaracak cesaretli deli bir aşıkmı veya düşünceli yardımcı sakin bir insanmı heyecanlı fırtına gibi birimi hepsini düşün ilişkiniz zamanında mutlaka ama mutlaka gözüne takılan birşeyler olmuştur aman boşver her insanın bir kusuru olur buda onunki deme ölç biç sonra o önem vermediğin problem bir ömür gözüne batar durur bak daha evlenmeden gözüne batamaya başlamış bu konu üzerinde onu iyice konuştur yem at bak biz evlendikten sonrada o insana bu kadar müsamaha tanırsan bu iş bitir siler atarım de onu sinirlendir çünkü erkekler sinirli anlarında çok konuşur çok hata yapar ve dillerinin altındakmini çıkarırlar şimdiden altı üstü kuzeni böyle cakcak ötüyosa ve bu hareketi sözlün mazur görüyosa boşver diyosa veya haklı görüyosa pek parlak değil durum canım ben bunu çok acı bir şekilde yaşadım sakınha bugün göz yumduğun küçük gördüğün şeyler sonra kayaya dönüşüyor

Annenin deidklerini yabana atma sonuçta o bir anne ve evlatlarının iyiliğinden başka birşey düşünmezler yaşın çok genç evlilik kararı için.. yaş ilerledikçe beklentiler değişiyor çünkü ve severken gerçekten insanın gözü kör oluyor İlişkinize yabancı biriymişsin gibi bir dışardan bak annenin söylediklerini de düşün ve mantıklı bir değerlendirme yap ilerde aşk bitince ne olcak nasıl bir hayat süreceksiniz bunu yanıtını vermeye çalış.Hakkında hayırlısı olsun canım..Kenidin fazla yıpratma tamam

canımın içi annene kızıyor içerliyorsun,sevdiğini sevemedi haklı çıktığı anlar oluyor diye ama emin olki onlar daha bi tecrübe sahibiler.seni kendi canından bile çok severler.senin üzülmeni,kırılmanı hiç bi şekilde istemezler.bunun içinde koruyucu davranırlar.bu yüzden onlara davranışları için çok görme.
msj larında senin sözlünden ayrıldığın yazılmış.üzüldüm.seninde için yanıyor. senağlama az zaman değil beş yıl.acısıyla tatlısıyla çok şey yaşamışınızdır.hayırlısı bitanem zaman ne gösterir hiç belli olmaz.hatalar bazen sevginin önüne gecebiliyor.akıl yaşta değil baştadır.söz,nişan gibi sürecler deneme,anlama,tanıma sürecleridir.inşallah allahım doğru kararlar alabilmeni, nasib eder. :asigim:
boşuna ağlamışım,yanmışım diye düşüneceğin günlerin,sağlıklı huzurlu,mutlu,kalbinin yeniden sevgiyle çoşacağı günlerin tez günde gelmesi dileğiyle.Şeniz
kıyamam sana,canım kızım benim :asigim:

oyy ne güzel şeyler yazmışsınız... hepinize ayrı ayrı tşkr ederim...

irna annecim saol ya moral kaynağım benim.. kızım dıyorsun da içim gidiyor .. ewt ayrıldık... allaha hep derdim allahım benim için hayırlısı neyse o olsun. hayırlısı böleymiş demek isyan etmek yanlış olur...

tekrardan saolun canlarım ... Şeniz

X