Diane 35 kutusundaki ''Oral Kontraseptif Değildir'' yazısı ile ilgili yardım..

zyra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2012
17
0
Merhabalar, ben 3 aydır diane 35 adlı ilacı kullanıyorum. Doktorumdan kıllanma ve adet düzensizliği için almıştım, ve bir kaç arkadaşımın aynı zamanda doğum kontrol amaçlı kullandığını bildiğimden, korunma yöntemi olarak da düşünmüştüm. Kullandığım süre zarfında hamile kalmadım, ama kutunun üzerinde ''Oral Kontraseptif Değildir'' yazısı maalesef yeni dikkatimi çekti. Ilaç acaba aslında korumuyordu ve ben şansa mı hamile kalmadım ? Doktoruma ulaşamıyorum, ve tanımadığım bir başka doktora da sormak istemiyorum. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Açıkçası o yazının anlamını bilmiyorum ama Diane 35 bir doğum kontrol hapıdır korumaması gibi birşeyin söz konusu olacağını sanmıyorum ben...

cevaplar için teşekkürler. ben doktoruma ulaştım içim rahat etmedi, korunmak istediğimi de söyleyince ilacımı yazz 24+4 ile değiştirdi. sizlerin de bilgisi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…