Detaylı ultrasonda riskli bulgular?

Şöyle anlatayim safra kesesi en sağda olurmuş ama bebeğimin biraz ortadaymis doktor sonradan kayar dedi kaymada bile sorun oluşturmaz dedi ama ben korktum yinede

Şöyle anlatayim safra kesesi en sağda olurmuş ama bebeğimin biraz ortadaymis doktor sonradan kayar dedi kaymada bile sorun oluşturmaz dedi ama ben korktum yinede
Doktorunuz sorun oluşturmaz dediyse korkmayın bence. İçinizi ferah tutun, iyi düşünün. İnşallah sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize.

İlk gebeligimde ense kalinligi 5.3, 5.8, 5.6 olarak olculmustu ayri ayri doktorlarda. Sonuclar 6mm'e yakın oldugu icin son gittigim perinatolog fetal dna testi önerdi yaptirdim. %99 dogrulukla sonuc veriyor.
Benim 11+1de ense kalınlığı 3mm cıktı.fetal dna verdim dün.dünyam başıma yıkıldı ama bana bir ümit oldunuz.sizin kaçıncı haftaydı bu değerler?

Benim 11+1de ense kalınlığı 3mm cıktı.fetal dna verdim dün.dünyam başıma yıkıldı ama bana bir ümit oldunuz.sizin kaçıncı haftaydı bu değerler?
20. Haftada, detayli ultrasonda bu sonuclar cikti. İnsallah sizin de sonuclariniz guzel gelir

Sonuç nedir kardeşim ne yaptınız çok geç bir süre 21.hafta Allah yardımcınız olmuştur inşallah

Sonuç nedir kardeşim ne yaptınız çok geç bir süre 21.hafta
kardeşim sen kaç hf şuan ne durumdasın

Sonuç nedir kardeşim ne yaptınız çok geç bir süre 21.hafta Allah yardımcınız olmuştur inşallah
Son kontrolümde ense kalınlığı 4.6 normal, ventrikül genişliği biraz artarak 8.9 çıktı ama doktor hala 10'un altında olduğu için korkulacak bir şey olmadığını söylüyor şu an için. Artarak devam etmezse sorun olmaz inşallah.

Amniyosentez yada nifty testi yaptırmadın mı

Amniyosentez demek gebeliğin son aşaması demektir. Yani bebeği aldıracaksanız bu testi yaptırın. Ben yaptırdım benim sorunum başkaydı. Mecburduö. Siz yaptırmayın safra kesesi hamilelikte düzeleri sonuöta bebek anne karnında gelişme çağında benim fikrim

Yaptırmadım değerler normal sınırı aşmadığı için.
Kardeşim sen kan sonuçların normal ama değil mi. Değerlerin normalse şükret böyle şeylere vakit harcama bebeğin seni anlıyor hissediyor hamileliği yarılamışsında. Rabbim sağlıkla kucağına versin

Yaptırmadım değerler normal sınırı aşmadığı için.
Kardeşim sen kan sonuçların normal ama değil mi. Değerlerin normalse şükret böyle şeylere vakit harcama bebeğin seni anlıyor hissediyor hamileliği yarılamışsında. Rabbim sağlıkla kucağına

Kardeşim sen kan sonuçların normal ama değil mi. Değerlerin normalse şükret böyle şeylere vakit harcama bebeğin seni anlıyor hissediyor hamileliği yarılamışsında. Rabbim sağlıkla kucağına
Zaten şükrediyorum. Değerlerim normal olmasına rağmen doktorun söylediklerine anlam veremediğim için yazdım ben. Kötü düşünmüyorum. Her şey yolunda gidecek ve sağlıkla kavuşacağız inşallah.

Sonuclarimiz temiz cikti, kizim saglikli olarak dogdu.
Merhabalar iyi akşamlar. Benim de hamileliğimde 8mmydi beyin ventrikülleri. Doğum yaptım 2 aylık olduk hala 8mm. Beyin cerrahına yönlendirdi doktorum. Çok korkuyorum. Sizler doğum yaptınız mı

Hiç korkmayın bence. 8 mm zaten normal kabul edilen bir değer öyle anormal bir değer değil. 10 mm üzerine çıktığında riskli olabileceğini söyledi benim doktorum. Şu an 36. haftamdayım bebeğimin kafası kendisine göre iki hafta önden gidiyor ama yine de anormal görünen bir şey yok diyor doktorumuz. Bazı bebeklerin kafası daha iri olabilirmiş. Babamızın dedemizin de kafası biraz iridir, genetik de olabilirmiş. Siz de içinizi ferah tutun, kendinizi strese sokmayın. Bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alalım inşallah.

Merhabalar iyi akşamlar. Benim de hamileliğimde 8mmydi beyin ventrikülleri. Doğum yaptım 2 aylık olduk hala 8mm. Beyin cerrahına yönlendirdi doktorum. Çok korkuyorum. Sizler doğum yaptınız mı
Yukarıda mesajınıza cevap verdim ama alıntılamayı unutmuşum sanırım size bildirim olarak düştü mü bilmiyorum. Sizin bebeğinizde dışarıdan anormal görünen bir durum var mı peki? Kafası normalden büyük mü ya da başka bir sorunu var mı?

Hayır normal kafası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…