Detaylı ultrasonda bebeğin kalbinde küçük bir parıltı görülmesi..

oner65

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
181
30
29
Hanımlar merhaba. 22+3 haftalık hamileyim bugün detaylı ultrasonda doktor bebeğin kalbinde küçük bir parıltı gördü down sendromu için çok küçük bir risk dedi ikili tarama testi temiz çıkmıştı ultrasonda da parıltı harici bir sorun çıkmadı. Aynı durumu yaşayan varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Tek başına bir sorun oluşturmaz içiniz rahat olsun

Birden soyleyince ne düşüneceğimi bilemedim açıkçası teşekkür ediyorum cevabınız için
Down teşhisi için başka bulgularda gerekli. Bizimde kalbinde parlaklık çıktı ama mesela biz fetal dna yaptırmıştık temiz gelmişti o yüzden içimiz rahat hiç takılmadık bu duruma. Doktorda zaten önemsiz bir şey olduğunu söyledi

Fetal DNa testi nasıl yaptırılıyor

Özel yapan kuruluşlar var bulunduğunuz şehirde araştırıp yaptırabilirsiniz. Biz direk ikili vs yaptırmadık güvenilir bulmadığımız için fetal dna yaptırdık 12.haftada san franciscoya gönderdik. Doktorunuzda yönlendirir yapan yerlere

Peki teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için

Merhaba 22+1 de bizdede görüntü kalpte parlaklık. Perinatoloji uzmanı yorumladı bunu size söylemeyecektim ama siz pimpiriksiniz kadın doğum doktoru olurda görürse önemsemeyin önemi yok dedi.
Tabi ben yinede kafama taktım ve araştırdım yabancı literatürlere baktım.
Bazı doktorlar bu belirtecin hafif olduğunu ve belirteçler arasından kaldırılması gerektiğini savunuyor.
Bazı doktorlar da yanında aynı zamanda beyinde kist bağırsakta parlaklık gibi belirteçlerle önemli anlam taşıdığını savunuyor.
Bazı doktorlarda asyalı kadınlarda çok sık göründüğü yönünde

yani takılacak bişey değil zaten izoledir bu ileriki haftalarda gececek.
Sıkıntı yapmanıza gerek yok.
benim ikili kombine testim 1235/1 bunu sorun etmiyorum içinizi ferah tutun herşey olacağına varır.

Benim ikili testimte de bir sıkıntı görmemişti doktorum sadece kalpte ufak bir parıltı dedi ama yanına ek bir bulgu söylemedi. Dediğiniz gibi her şey olacağına varır Rabbim hayırlısını versin

Merhaba bugün bende detayliya girdim 2 li temiz cikti. Ultrasonda kalbinde parlaklik var denildi. Sizin durumunuz ne oldu. Test vs birseyelr yaptırdınız mi.

Merhaba bugün bende detayliya girdim 2 li temiz cikti. Ultrasonda kalbinde parlaklik var denildi. Sizin durumunuz ne oldu. Test vs birseyelr yaptırdınız mi.
12 ağustosta fetal eko çekilecek parlaklık için onun dışında test yaptırmadım. Amniyosentez bakalım istersen dedi doktorum ama gerek görmedim ben siz yaptiracak misiniz bununla ilgili testleri

12 ağustosta fetal eko çekilecek parlaklık için onun dışında test yaptırmadım. Amniyosentez bakalım istersen dedi doktorum ama gerek görmedim ben siz yaptiracak misiniz bununla ilgili testleri
Bna ozellikle amniyosentez yaptirma dedi doktorum. 1 hfta sonra tekrar detayliya çağırdı. Tekrar detaylida bakacak. Ozamn ne yapacağımızı konuşuruz dedi

Bna ozellikle amniyosentez yaptirma dedi doktorum. 1 hfta sonra tekrar detayliya çağırdı. Tekrar detaylida bakacak. Ozamn ne yapacağımızı konuşuruz dedi
Tüm testler hakkında bilgi vermekle yükümlü olduğu için kararı bana bıraktı benden de fetal eko istedi ama down sendromu olarak ihtimal yok dedi

Fetal eko dediginiz nasil bir test oluyor
perinatoloji uzmanı yada çocuk kardiyoloji uzmanı tarafından gerçekleşiyor. kalbin tüm kapakçıklarını inceliyorlar ve izolemi değil mi sorun var mı yok mu youumunu getiriyorlar.

Merhaba benimde bebeğimin 22. hafta detaylı ultrasonda kalbinde parlaklık görüldü. Doktor down riskine karşılık amniyosnetez istedi yaptırdım başka bulgumuz yok sonuç bekliyoruz aynı durumu yaşayanlar var mı

Ben de 24 haftalık hamileyim. Benim de bebeğimin kalbinde iki küçük parlaklık gördü perinatolog. Down demem için başka bulgular da lazım. Zaten çok çok küçük önemseme bunu dedi.

Ben de 24 haftalık hamileyim. Benim de bebeğimin kalbinde iki küçük parlaklık gördü perinatolog. Down demem için başka bulgular da lazım. Zaten çok çok küçük önemseme bunu dedi.
İnsan durduramıyor kendini işte düşünmekten geri kalamiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…