Destegınıze ıhtıyacım var...lutfen...

VuslataDair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
5.599
12.596
merhaba
kızlar bana neler oluyor bılmıyorum gebelıkten mıdır nedır anlayamadım
herkesın evladı elbet kendıne degerlı sakın yazacaklarım yanlıs anlasılmasın ben perı masalı gıbı evlılıgı kabusa donmus tacı elınden alınmıs prensesler gıbı kalakalmıs kocası ıcın dunyanın merkezıyken bır anda ayak altında paspas kadar kıymetı kalmamıs bır ınsan oldum yemın ederım hepsını yasadım bunların merak edenler konularıma bakabılır neler cektım ben ıkı yıllıgına yurtdısına gorevlı gıden esım bana delıler gıbı asık o adam orda ne gordu ne yasadı bılmıyorum hıc sucum yokken cehennemı yasattı bana....ha sımdı mı hamdolsun daha ıyı eskısıne nazaran ama ne fayda gıden gıttı benden.....ben onun yerıne evlatlarımı koydum kendımı onlara adadım sevınclerı sevıncım oldu yas dusurmedım gozlerıne hıc...hamdolsun rabbım bana merhamet ettı onları en ıyı sekılde yetıstırdım rabbım buyuttu ben coban oldum baslarında maddı manevı hıcbır fedakarlıktan kacınmadım degıl onlara vurmak severken bıle ıncıtmekten korkarım hep gunlerdır ıcımde bır korku doguma az kaldı ya bana dogumda bırsey olursa ne yapar evlatlarım ne yasar ne cok acı ceker ne cok uzulurler dıye bu gun mutfakda oyle agladım kı bılsenız buyuk kızım mercımek kofte ıstemıstı kalktım onu yaptım canı cekmıs o an ıcımden gectı bana bırsey olsa kım ceker nazlarını kım oksar sever oper esım evlenır mı uvey anne getırır mı ne yasar benım yavrularım bılıyorum kımsenın hıcbırseye garantısı yok ama engel olamıyorum bu dusuncelerıme sabah kucuk kızımı yatakta ızledım uyurken aglayacaktım tuttum kendımı gorur uzulur belkı dıye...ben evlatlarım ıcın ınanın nelere katlandım yanlıs anlamayın nolur emınım her anne yapar ama ben anasız babasız ezık horlanarak ıtıle kakıla buyudum 2 aylıkmısım annem benı terkettıgınde dusunun.....hayatımda ılk kez kendım ıcın uzun omur dıledım rabbımden evlatlarımı en ıyı sekılde yetıstırebılmek ıcın ınsallah rabbım duamı kabul eder onları bensız benı onlarsız bırakmaz....rabbım hıcbır anneyı evlatsız hıcbır avladı anasız bırakmasın ınsallah daha fazla yazarsam gene aglayacagım....bana tek cumleyle de olsa dua edın nolur

Ara sıra ben de düşünürüm bunu, bana bişey olursa yavrum ne yapar diye.Sonra kendime uğraşlar bulurum, kurtulurum bu düşüncelerden.Siz geçmişte yaşadıklarınızdan çok etkilenmişsiniz sanırım.Henüz okumadım konularınızı.Okuyunca belki daha detaylı yorum yapabilirim.Şimdilik gelecekteki güzel günlerinizi düşünmelisiniz, aklınızdaki kötü düşünceler yerine.

canim boyle mutlu huzurlu gunlerini bu dusuncelerle neden heba ediyorsun,
ALLAH BUYUK ALLAHA SIGIN hic birsey olmaz INSALLAH,
tabiki ölüm hak ne zaman gelecek belli degil,
bir dk sonrasina hic bir zaman garantimiz yok,
ama dusunupte kendini heba etmeninde bir anlami yok,
sadece gununu mahvedersin o kadar...

ALLAH ferahlık versın

hamılelıkte hrmonların alt üst olmasından olabılır bu korkular evhamlar

hamıleyken reklamlara bıle ağladığımı bılırım kendınızde bolbol dua edin geçicek bugunlerde

Rabbim yardımcın olsun gönlüne ferahlık versin inş üzülme canım böyle şeyler düşünerek kendini yıpratma yarının nasıl olacağını nerden bilebilirizki belki de hiç yaşanmayacak bunlar sen Rabbine sarıl bol bol dua et unutma hepimiz Allaha emanetiz bizi ondan başka koruyacak yok ALLAH kullarına bir annenin evladına duyduğu sevginin onlarca katı daha fazla sevgi duyar

Sana rızkını veren bu yaşa getiren rabbin elbette senin evlatlarını da korur. Sonuçta biz kimsenin rızkını veren degiliz. Allahın kullarına sevgisi bi annenin cocuguna sevgisinden fazladır. Sen olmasan da cocukların onun kulu koruması altında içini ferah tut ona emanet et gerisini düşünme.

doğuma az kalma psikolojisi bu. yaşamayan yoktur bence. üzülme sevgili arkadaşım inşallah sağ sağlim çıkacaksın doğumdan, çocuklarını kendi ellerinle evlendireceksin. öleceğim demekle ölünmüyor üzme tatlı canını :) karamsarlığa kapılma hiç, bol bol dua et hem kendine hem de yavrularına :)

hamileliğin verdiği hassasiyetle de böyle düşünmüşsün, ki ben bile bazen ben ölsem diyorum annem ne yapar bensiz diyorum çok kötü oluyorum düşündükçe. lütfen böyle karanlık şeyleri aklına getirme. aklına geldiği zaman da hemen yerine güzel bir düşünce koy. hiçbirimiz yarınımızın ne olacağını bilmiyoruz. ama böyle düşünürsek tükeniriz. bak ne güzel evlatların sağlıklı, bir bebeğin de yolda. allah sana da onlara da uzun sağlıklı ömürler versin..

Bu tip vesveselerin, içe gelen tedirgin edici hislerin, ALLAHın bir çağrısı olduğuna inanıyorum.
Yani, farkındalığınızı arttırıp, daha çok dua etmenizi istiyor diye düşünüyorum.
Ve ALLAHım upuzun , sağlıklı ömür versin size ve çocuklarınıza :)

Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Gerçekten çok duygulandım,bende çoğu zaman aynı şeyleri düşünürüm özellikle hamilelik döneminde insan daha hassas oluyor dokunmasalarda ağlayacak kıvamda,Allah sabır versin gönlüne huzur doldursun,vesvese yapma,Allahın şah damaramızdan daha yakın olduğunu düşün ve herşey ona emanet,Allah uzun ve sağlıklı ömür versin ailenle inş...

Kendinizi üzmeyin siz iyi olun ki onlarda iyi olsun.Hamilelikten dolayıda duygular altüst olmuştur.Bol bol dua edin inşallah hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alırsınız evlatlarınızla uzun ömür yaşarsınız.Derdi veren dermanınıda verir Allaha emanet edin kalbinizi rahat tutmaya çalışın.

allah herseyi gönlünce versin inşallah düşündüğün güzel seni mutlu eden seyler gercek olsun.yapcak baska bısey yok kaderde ne varsa onlar olucak .güzel şeyler olması dileğiyle.iyi düşün iyi olsun :)

tesekkur ederım yazan herkese allah razı olsun .....mevlam gorelım neyler neylerse guzel eyler....

Yüce Rabbimiz her şeye kadirdir gücü kudreti herşeye yeter ol dedi mi olur herşey Yoktan Var eden Rabbimize Sığın bol bol dua et.

Canım benim kendi kendini üzme. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

dogum yaklastıkca artıyor kaygılarım kızlar
rabbım benı daha dogrusu evlatlarımı bu sekılde cezalandırmaz degıl mı
dun gece kızlarıma dedım kı ayrı yatalım
esım yurtdısında gorevlı yıllardır ucumuz yatıyoruz bebekde gelecek malum hanı alıssınlar dıye odaları var herseylerı yaptım ettım heveslenır yatarlar dıye yok varsa yoksa benle yatarlar
neyse dun kabul ettıler nasıl olduysa ben gırdım yataga aklıma usustu dusunceler dogumda vefat edersem kalırsa yavrularım kıme emanet edebılırım vs sonra gozumun onune bır sahne geldı kucuk kızım horlanmıs dayak yemıs allahım cıldıracagım omrumde 1 defa vurmadım onlara ben
basladım dua etmeye sen kullarına bır annenın evladına duydugu merhametten cok daha fazlasını duyuyorsun rabbım ne olur bızı boyle cezalandırma dıye dua ettım ummetı muhammedden hıcbır evladı benımkıler dahıl annesız bırakma allahım hıcbır anneyı ben dahıl evladıyla sınama ya rabbım dıye....
kaygılar bıtmıyor kı
bebegım saglıklı mı eve saglıklı donecek mıyız ne yasayacagız ya dogumda bebege bırsey olursa vs vs
namazlarımı da kılamıyorum nıcedır cunku agrılarım cok fazla
seytan savunmasız buldu kalelerımı sanırım hep vesvese hep vesvese
bu arada kızlar yatmadı bensız yanıma geldıler yıne beraber yattık:)

esıme maıl attım yazdım herseyı
bana cok cektırdın ama tek ıstedıgım bana bırsey olursa asla evlenmeyeceksın ıkı elım yakanda olur yazdım
sadece kaynanama- kı kendısı oz annemden ılerıdır- ve dul bır gorumcem var o ıkısıne emanet ettım yavrularımı once allaha tabıı kı
bana bırsey olursa onlar bakacak sende yanlarında duracaksın gozlerıne yas dusurmeyecek uzmeyecek vurmayacaksın yazdım
bılıyorum esım asla kıyamaz onlara ama uvey anne gelırse.....
offff neler dusunuyorum yıne nasılda bıcaklar saplanıyor yuregıme bu kaygılar yuzunden
ne olur tek cumle ıle de olsa bana dua edın
kucagımda saglıklı bır bebekle sagsaglım evıme donmeyı nasıp etsın rabbım
bana ve tum ummetı muhammede
amin

Son düzenleme:
sanırım ayın 29 unda sezeryan olacagım tek cumle ıle de olsa dua edermısınız allah razı olsun gonul muradınızı versın amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…