Dert değil de bişey danışıcaktım

gelen hediyeyi illa kullanmak mı gerekir ki hemen gidip değiştiriyorsunuz. kullanmasanızda bir köşede kalsaydı. ben olsaydım öyle yapardım. hediyenin manevi değeri vardır. beğenmesemde karşı taraf onu beğenmiş almış saklardım

Benim Kayinvalideminde bana bir ikitane öyle talihsiz hediyeleri vardir:1rolleyes:
Zevklerimiz ayni degil tabiki benim begendimi o onun begendigni ben begenmiyorum...lakin yinede ne degistirmek nede baskasina hediye vermek gibi birsey yapmadim...:kahve:

Düsünmüs almis allah razi olsun...evde giyerim olur biter...ayrica burda topikleri hele bir gez..kaynanasindan bir igne görmeyenleri gördükten sonra...yaptignin bence dogru olmadigni anlicaksin...:nazar:

Ne güzel düşünceli bır kayınvalden var..Ayrıca zevk göreceli bir kavram netıcede,begenmemen cok normal..Ama sana sunu söliyim canım,eşim aılesıyle bıze ılk tanısmaya geldıklerınde daha ortada söz nişan mevzusu yokken kayınvaldem ve kayınpederim yok bohcaymış yok her geldıgınde elı dolu gelmekmiş bunların gereksız oldugunu aıleye külfet oldugunu söylemişti,tabi ben :1shok:
Sonra olanları anlatmayım bile anlamışsındır..Bir kerelik böyle yapmıssın ama bir dahakınde yapma bence canım.En azından eşinde buda benim annemden eşime hediye deyıp sen her kullandıgında oda mutlu olur..

canım bence onların getirdiklerini git geri al ..giymedigini görürlerse bence ayıp olur...hediye değiştirilmez..ben kendi adıma konuşacak olursam böyle yani degiştirmezdim...
tabiki kendi zevkine göre giyinmen önemli ama bide onların aldıgı birşeyi senin üzerinde görmeleri mutlu edecektir onları emin ol...
birkeresinde yengem geçen dogum günümde,bütün yaz milletin üzerinde görmekten bıktıgım bir bluz almıştı .aslında güzel bir model.zaten bizim milleti biliyorsunuz birşey moda oldumu cıvıgını çıkarırlar yakışan yakışmayan herkesin üzerinde olur...işte onlardan biriydi bana aldıgı,40 kerede dedi bak begenmediysen falan degiştirelim diye.yooo asla dedim giymek istemedigim halde öyle dedim.bir bluz ugruna canım yengemi kıramazdım heralde.kendimi düşürmek olurdu bu bence...o bluzu hiç giymedim.ama modası geçtiginde giymeyi düşünüyorum.yani elbet işime yarayacaktır...yazık yaa beni düşünüp biri hediye alıyor hevesle.bende gidip degiştiriyorum yoo olmaz bence canım...önceki modeli git al sen n iyisi.

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
Yorumlarınıza katılıyorum.Çünkü sonuçta hediye amaişte bilemedim bir an götürdüm aynısını aldım numarasınıda bulamadım bir ufağını aldım daha iyi oldu.Fikirleriniz benim için herzman önemlidir.Teşekkür ederim

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
Yorumlarınıza katılıyorum.Çünkü sonuçta hediye amaişte bilemedim bir an götürdüm aynısını aldım numarasınıda bulamadım bir ufağını aldım daha iyi oldu.Fikirleriniz benim için herzman önemlidir.Teşekkür ederim

Senin gibi cici kıza elimizden geleni yapmaya calıstık,ışık olabıldıysek ne mutlu bize..Unutma bu zamanlarda sen nasıl yaklasırsan, karsı tarafında sana dıyecek lafı sözü olmaz..
Sevgiler..
a.s.

Nişanlıyken eşimin ailesi bir sürü takıp gelmişti, hiçbirini beğenmedim, gittim değiştirdim hepsini, kimsede bana aldıklarımızı niye takmıyorsun demedi, eşime dedim değiştirdim diye oda güldü geçti.
Ama kızlar insan birz düşünmezmi ya genlere bir bakar en azında kim ne giyiyor diye.
Görümcem 14-15 yaşındaki kızların taktığı gibi bir kolye getirmişti bana kalp var açılıyor ve üzerinden ok geçiyor, allah aşkına 22 yaşındaki bir kız takarmı onu. Ben nişanlı iken eşimede söylemiştim ailenin aldığı eşyaları kullanamıyorum çok kadınsı masraf yapmasınlar istersen dedim yada illa alacaklarsa kuzenlerinin giyim tarzı nasılsa benimkide onlarınki gibi, onlara bakarak alsın dedim.

beğendiğin bişeyle değiştirmen bence daha doğru olmuş..

amaaaaaannn bu kadar ufak tefek şeylere takılma canım ya....hem ne var beğenmediysen beğenmedin....nasılsan öyle kabul etsinler seni şimdiden onların her istediğini giymeye kalkıp beğenmediğini bile söyleyemezsen.....
ben senin yerinde olsam kayın valideme gösteririm birde, "annecim ben değiştirdim bunları aldım onların yerine o tarz giyemiyorum aklında olsun tekrar alırsan böyle bişey al"der bide teşekkür ederim:dance:

benım kayınvalıdemde ole terlıkler almıstı bana topuklu vs. etıketını bıle cıkarmadım evlenelı bır sene olucak ama ole saklıyorum hala..
hıc canını sıkma sen gıyeceksın onu. benım kayınvalıdem sormuyo bıle o terlıkler ne oldu dıye..

Merhaba herkese
Bişey sormak istiyorsdum.Nişanlımın anneleri geçen hafta oturmaya geldiler.Onlarda adettir her geldiklerinde elleri dolu gelirler.Geldiklerinde bana etek bluz terlik getirmişler.Çok aşırı kadınsı şeyler getirmiş.Hadi kıyafetler neysede terlik hiç giymiceğim bişeydi.Ablamlarında gazına gelerek açıkçası gittim terliği değiştirdim.Aynısına benzer ama daha genç işi bir model aldım.Ama tabii annem şimdi çok kızıyo_Onlar hediye getirdi niye değiştirdin ayıp olur çok diyorCanım sıkıldı benimde.Napsam acaba satılmadıysa gidip onların aldıgınımı alsam geri?

Canım bence nişanlını al karşına konuş o da ailesiyle konuşsun bundan sonra sana bişey getireceklerse eğer paralarını koysunlar ceplerine seninle birlikte alışverişe çıksınlar istediklerini alsınlar hem seninde seçme şansın olur en güzeli böyle olur bence.Çünkü bende nişanlıyken kayınvalidemler geldiklerinde beni alışverişe çıkarıp benim istediğim beğendiğim şeyleri alırlardı.Terlik olayına gelince ayağımı zorluyodu dersin gittim daha rahatıyla değiştirdim dersin olur biter.

zevkler farklıdır canım sonuçta sen giyeceksin gayet normal yaptığın....

X