Dermabrazyon sonrası kızarıklık

betusperi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2022
5
2
25
Arkadaşlar merhabalar,
Ocak ayının 10'unda dermabrazyon zımparalama işlemi yaptırdım. İşlemi devlet hastanesinde olmak durumunda kaldım. Normalde işlemden 10 gün sonra doktoruma kontrole gitmem gerekiyordu fakat doktorum hastaneden ayrıldığı ve yerine de başka doktor olmadığı için kontrole gidemedim. Özel kliniklere gidecek durumum yok hastanelerden de randevu bulamıyorum.
Bu işlemi daha önce yaptıran arkadaşlar yüzümde şu an inanılmaz derecede kızarıklıklar var bu normal midir, kaç gün ya da ay içinde düzelir ve düzelmesi için hücre yenileyici kremler mi kullanmak gerekir? Bir de bu kızarıklıklar iz bırakır mı? Çok korkuyorum daha önce tecrübe edinmiş arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim.
Esen kalın.

Geçmiş olsunn öncelikle. Neden yapıldı merak ettim?? Çok ciddi bir uygulama dermabrazyon. Size ne derece yapıldığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylemesi lazımdı. Doktorun bir yerden telefonunu bulup ulaşma ihtimaliniz yok mu? İyileşme süreciniz hakkında, bakımı, nasıl koruyacağınız hakkında onun bilgi vermesi lazım. Kaç hafta veya ay süreceğini de. Bilmediğiniz bir şeyi de yüzünüze sürmeyin. Kızarıklığı tabiki de çok normal en belirgin etkisi, yepyeni cildiniz oluşacak🧿, güzellikler getirsin size dilerim😍

Teşekkür ederim. Yüzümde suçiçeği izlerim vardı onun için olmuştum. Takibini yapacağım 10 gün sonra sargıların çıksın nasıl bakacağını söyleyeceğim demişti doktorum ama 10 gün geçtikten sonra hastaneden ayrıldığını öğrendim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Maddi durumum özel kliniklere gidecek kadar iyi değil. Devlet hastanelerinde randevu yok. Acile gitsem doğru müdahale edilmeyebilir. Ne yapacağımı şaşırdım 😢 Yüzüm inanılmaz derecede kızarık gerçekten korkuyorum iz kalmasından.

Teşekkür ederim. Yüzümde suçiçeği izlerim vardı onun için olmuştum. Takibini yapacağım 10 gün sonra sargıların çıksın nasıl bakacağını söyleyeceğim demişti doktorum ama 10 gün geçtikten sonra hastaneden ayrıldığını öğrendim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Maddi durumum özel kliniklere gidecek kadar iyi değil. Devlet hastanelerinde randevu yok. Acile gitsem doğru müdahale edilmeyebilir. Ne yapacağımı şaşırdım 😢 Yüzüm inanılmaz derecede kızarık gerçekten korkuyorum iz kalmasından.
Kızarıklık normal korkmayın, iz kalmayacak, yeni cilt çıkacak öyle oluyor. Hastaneye gidip aynı bu yazdığınız durumu anlatın, telefonunu sorun, mutlaka verirler 🙏🏻😘

X