Derdiniz aslında yok lütfen kendiniz için okuyun

Missfreud

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2017
18
31
39
öncelikle merhabalar;
Bundan yaklaşık 4 ay önce süper bir hayatım vardı yani süpermişte ben anlamamışım. Her genç kız gibi hayatımda biri yok diye dertlendim baya bir süre , sonra yanlış adamlar seçtim yanlış adamın yanlış davranışlarında doğruluk payı aradım . Sevilmediğimi bal gibi bildim ama kabullenip gururuma yedirmedim. Sonra nihayet doğru bir adam buldum nişanlandım evlilik hazırlığı yaparken hooop öğrendim ki babam kanser hemde kurtuluşu olmayan türden. Tüm hayatımı bırakıp yanına geldim ona bir hayat veremesemde bir umut vermek için. Şimdi sizlere bu tedavideki acılı süreci değilde hayatın o yüzünü anlatmak istiyorum belki sorunlarınız sorun gibi gelmez diye . Yanlış anlamıyın asla küçümsemek amaçlı değil şükredilebilirse insan huzur buluyor diye.

Öncelikle ve en önemlisi öğrenilmesi gereken hayat anlık arkadaşlar . Hemde öyle anlık ki mutsuzum dediğiniz an bile aslında dönüp bakınca aa diyor insan ne güzelmiş görememişim size nacizane tavsiyem görmenizdir. Bakın güzel hava evet çok sorun var stres var ama anneyseniz şu günde evladınıza bakın mesela. Kur-an da Mesnevide vardır Allahın yarattıklarına bakın bazen çiçek bile mucize anlatır.

Sonra rahat nefes almak diye birşey varmış öyle hani öf şu sıkıntı derken bile nefes alıyorsunuz aslında insanın nabzı normal olarak her an birşey olucak mı korkusuyla yaşaması insanın hayatta mı hala diye sevdiğini kollamak ayrı bir olaymış tadını çıkarın.

Aslolan aile sonra hoşlandığın çocuk onu istedi bunu yaptı boşver onları yanında kalcak bir adamsa aile olacak adamsa zaten hissedersin buraya yazmazsın bile buraya yazıyorsan içine sinmemiştir o adam vardır bir arıza kadın anlar çünkü kendinize inanın ne çekiyorsa kadın çekiyor erkekler öyle çok güçlü değil arkadaşlar.

Sonra hasta öyle çok insan varmış ki hasta yakınına hasta tanıdığınıza gidin arkadaşlar aramayın gidin çekinmeyin gitmeye görmeye en anlamlı zaman zor zamanmış.

Acı görmeden büyük konuşmak kolaymış büyük konuşmayın .

Ölümün bile hayırlısı sağlıklı uzun ömür diye dua etmek lazımmış.

Birde insanlar var yokmuş o çok takılıp sizi üzen kişi yada belki önce siz gidiceksiniz bu dünydan o sorunda öylece gidicek o yüzden eğer gerçekten nefes alamayacağınız kadar büyük değilse dert bırakın dağınık kalsın .

Sevgiler.

Ellerinize saglik. Ne de guzel anlatmissiniz.

Keske hepimiz anlik duygularimizin esiri olmayip, hayatimizi zehir etmesek.

Ah keske basarabilsek...

Mesela dunku acilarin en acisi kaza olayi... Yuregimiz daglandi. Ansizin ölüm yakaladi canlarimizi.

Ömrümüzün kalan kismi ne kadar kaldi onu bile bilmezken her seyi dert ederek geciriyoruz zamanlarimizi.

Ya inanın bende öyleydim iş sorundu aşk sorundu. Halbuki vardı herşeyim laftaydı o beylik yazılar hayatı anlık yaşa ölmeden önce öl falan . İnanıyordum yapıyorum sanıyordum öyle değildi. Umarım bende bundan sonra yapabilirim hayatı anlık yaşamayı hem huzur hemde derin bir hayat felsefesi edinebilirim böylece.

Insan ölümle burun buruna gelince su hayat o kadar bos geliyor ki.
Esas yapilmasi gerekenleri yapmayip da ne kadar bos sey varsa onlar icin cabaladigimizi anliyoruz.
Allah babaniza şifa versin. Kurtulur insallah belli mi olur.

Hepimiz ölecegiz ama yasarken farkedemiyoruz maalesef.

uzun zamandır bu siteye girmiyordum, aşk acımı terkedilişimi, 30. yaşıma yalnız girişimi ve hayatıma yalnız devam edeceğimi kabullendiğimi kendime kanıtlamak için girdim aslında. sonra tesadüfen yazınıza rastladım.ne kadar doğru konuşmuşsunuz. buraya yazılacak biriyse zaten içimize sinmemiştir. aileden önemli kimse yoktur. her gidenin ardından yokolmayıp yolumuza devam etmeliyiz. ellerinize yüreğinize sağlık.

Canım inan geçiyor ben kaç adam için kendimi mahvettim ben olsam böyle yapmazdı o nasıl yaptı dedim sonra bundan sonrası iyi dedim yine bi gol yedim. Sonra baktım ya dedim benim seçimlerde bi bozukluk var kendim yaptım kendim seçtim kendim ezilmeyi kbul ettim (ki normalde aşırı atarlıyımdır) sonra enerjimi yükselticek beni el üstünde tutacak adam seçtim başta zorlandım alışmaya seçimime şimdi gitse üzülür müyüm tabiki ama yıkılır mıyım sanmam hayat bir şekilde biticekmiş onu gördüm bende sen gibi 30 yaşımda. Yalnız yaşamayı kabul etmek nafile birşey olmalıymış insan ne bileyim iyi evlat iyi arkadaş iyi anne iyi baba ki ölüm yaklaşınca yalnız kalmamlıymış hyata bakınca demeliymiş iyiydim ben ya kötülük elbet gördüm herkes kadar ama iyi bi insan oldum diyebilmeliymiş.

rn kaç

sende kendimi gördüm, hep peşinden kosulan oldum, sonra biri geldi beni el üstünde tutan. kendimi bıraktım ona. hep taviz verdim ama hayatı da zindan ettim ikimize. gitti o da. neyse dediğin gibi iyi bi insan olmak önemliymiş. ah almamak önemliymiş. Allah saglık versin babana. umarım gecer düzelir herşey.

rn kaç[/QUOTE]
pardon anlamadım?

Ben de tam 3 ay oldu hayat dolu yaşamaya aşık olan babamı kaybedeli .. akciğer ca 5 yere metastaz yapmişti şans eseri öğrendik ... 2.5 ay gece gunduz annemle baktik inanir misiniz son nefesini verene kadar bilinci yerindeydi ve helallestik annem ameliyathane hemsiresi oldugu icin son nefesine kadar yaninda durmamiza musade ettiler .. hala atlatabilmis degilim sadece annem ve kardesim icin guclu olmak zorundayim ... hayat böyle işte dostlar çok zor rabbim kimseye yaşatmasın ölmüslerinizin de Allah mekanlarini cennet eylesin..

Başınız sağolsun ben bile seni anlıyorum diyemem anladım çünkü her acı kişiye özgü konuşmak istersen ama özelden msj atabilirsin çünkü herkesin yine kendince yaşama tutunma bakış açıları oluyor belki onları paylaşırız Allah geride kalanlarınıza upuzun ve sağlıklı ömür verir inş

Canim annem kansere yakalandiginda ben de aynen boyle dusunuyordum cok buyuk dertmis gibi uzuldugum seyler dert degilmis simariklikmis diyordum bi dunyada ne kirmaya ne kirilmaya degmez diyordum ve o aralar gercekten annemden baska hicbir seyi takmadim beni kesseler neden demzdim ama insanoglu cok nankor ve unutkan aradan 1 yil gecti ve ben yine sacma sapan davranmaya basladim yok kaynanam bana nasil oyle der yok param yetmiyor yok o bana sunu yapti...Ne yazik ki Allah babaniza acil sifalar versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…