Erkek İnfertilitesi Derdim büyük!!!Şeker hastası erkekle evlilik!

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

merhaba canım ben 30 yaşımdayım sakın öyle düşünme yok 40a kadar oldu yok olmadı onu ALLAH bilir sen dua et ALLAH 'a sığın zamanını ALLAH bilir.ben yaşımı takmıyorum pek zaten göstermediğimi söylüyolar tabi ki evlat sevgisi farklıdır,güzeldir ama hayırlısı demekten başka şansımız var mı?ALLAH hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah.gönlünden geçtiği gibi bi kızın olur inşallah
eşini biraz imrendirmeye çalışsan ne bileyim arkadaşlarınızdan örnek ver mesela x gibi bizde bebeğimizle oynarız,gezeriz gibi...ya da netten bebek fotoları göstersen,bi bebeğimiz olsa şimdi yumuk yumuk elleri... diye anlatsan ben bazen yaparım ve işe yarar eşim cinsellik için daha çok çaba göstermeye başlar inşallah sonuç olumlu olur canım sabret.ALLAH'ın izniyle inşallah bizim ve tüm isteyenlerin de bebeği olur amin.

canım merhaba, artık hft da birde olsa buraya bakacağım:) hoşuma gitti senle dertleşmek, çok güzel şeyler yazmışsın, tşkler, Allah hepimize nasip eder inşallah:)

dün kadın doğum dr una gittim gene, ben bilerek özel muayeneye gidiyorum ve kadın dr seçtim, eşimin kısıtlaması yok ama kendimi böyle daha rahat hissediyorum, ilerde tüp bebek vs işlere girişirsek kadın erkek demem en iyilerini ararım tabi...Bu kadının kliniği evime yakın, kadın çok pozitif ve modern, konuşmak bile hoşuma gidiyor...
bana en son regl olduğunda 2. yada 3. gün gel demişti, ben ultrasonla bakacak sandım, meğer alttan muayeneymiş, düşün o halde!!!!
çok utandım, çok iğrenç bir tecrübeydi ama mecburdum çünkü dr regl iken yumurtalıkların durumu daha iyi gözüküyor görmem iyi olur demişti...
neyse baktı ve çok şükür birşey çıkmadı...Ben moralim bozuk gitmiştim çünkü regl idim, yani hamile değildim kadın istersen klemen e başlayalım dedi, bilmiyormuş ayağına yattım "nasıl bir tedavi olacak, rahmimde problemmi var? " dedim, oda "hiç bir problem yok, bazen yumurta çatlayamadığında kistler oluşabiliyor sende oda yok ama ben bu işleri daha çok kontrol altına alalım diye klemen ile yapay bir şekilde yumurtanı çatlatalım, ve o gğnüde bilelimki o gün ilişkiye gir" dedi... ben daha önce netten araştırma yapmıştım (kötü huyum var benim çok okurum çok araştırırım sonrada iyice pipirikli olurum:)) ve nette bazı kadınların Klemen sonrası hormonal dengelerinin bozulduğunu çocuk olsun derken bu sefer kistler meydana gelip onun tedavisini olduklarını okumuştum....kadına dedimki "ben düzenli regl oluyorken, hormonlarımın seviyesi düzgün çıkmışken, yumurtam her ay çatlıyor ve çatlamamış kistleşmemiş yapı yokken dengemi bozmaz mı? birde kiste sebep olacapını okudum" dedim, kadında "hemen negatif duşunme 100.000 de bir hastada oyle olmuş diye sendede olacak diye birşey yok, ben bişiler kontrolümüz altında olsun diye dedim, istersen birkaç ay daha deneyin sonra bakarız" dedi...
bu arada eşim hala numune vermedi, şehir dışı gorevi falan çok çıktı çok yoğundu....gerçi bunlar bahane ya, biran evvel vermesini istiyorum...

dr a eşimin diyabetten dolayı sperm sayısı düşük olursa kesin tup bebeğemi kalırız? diye sordum, o ise " az sayıda spermle hamile kalanlarda var, herşeye negatif bakma, dur bakalım ne olacak ileride? dedi...var yaaa eşimin sperminin sonucundan çok korkuyorum, Allahım ne olur iyi bir sonuç çıksa yaaaa benim hiçbirşeyim yok, ama onun problemi olursa o yüzden tüm külfeti ben çekeceğim

birde kadının kliniğinde hamile hamile kadınlar vardı, kocalarıyla gelmiş hepside, ben tek başıma iş çıkışı gitmiştim, orada kendimi kart, kısır ve kötü hissettim anlatamam sana duygularımı, sanki ordaki tüm bayanların kolayca aşk bebeği olmuş, ben ise kendi başına çabalayan,doğurganlığı olmayan garip bir kadındım sanki....onlar aile, ben ise tek başıma gibi

eşimi ben çağırmadım onunda psikolojisi bozulmasın diye ama adam numune bile vermiyor, ben grip olduğum halde tek başıma iş çıkışı karanlıklarda gidiyorum yaaa

dr a dedimki "siz zaten bana şu gun birlikte ol deseniz eşim o gun olmaz, psikolojik olarak baskı altında hissettiğinde iyice uzaklaşıyor, normaldede cinselliğimiz aktif değil" dedim..."ben sırf çocuk için hafta içide olsa kritik gunlerde beraber olmaya çalışıyorum ama o pek üstüne düşen görevi yapmıyor," falan dedim...

kadında bana "bu görev gibi olmamalı, çocuk yapacağım diye asla birlikte olmamalısınız, istedğiniz için, cinsel ihtiyaç için birlikte olmalısınız, nasıl dışarı çıkıp hava almak deşarj olmak istersin, cinsellikte karşılıklı elektriği atmak vücudu rahatlatmak için bir ihtiyaç, ve aşkla beslenir, zaten evliliğinğizde bu böyle olmalı" dedi....çocuk kendiliğinden sürpriz bir şekilde gelir genelde dedi.... tekrar eski acılarım açığa çıktı, 7 yıllık evliyim,4 sene korunduk tamam ama sonrası eğer düzenli cinsel hayatımız olsaydı,diğer evli çiftler gibi olsaydık bugün bu duruma düşmeyecektik...
dr ların elinde cinsel hayatımı anlatıp rezil olmak istemiyorum, daha çok komik durumlara düşebiliriz, Allah ım pozitif olmak istiyorum ama dr a gitmem bana hiç iyi gelmedi,eşimde numune versin sonra 3 ay falan kendi haline bırakmak istiyorum....o ortamdan uzak kalmak istiyorum...

klemen olayını araştıracağım, nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum, kürler mi yapsak? aşılama mı? vs vs
tek elimden gelen Allah a dua etmek, dualarımızın kabul olmasını dilemek(

sende durumlar nasıl? herşey yolunda mı? dr a gidiyormusun düzenli? sevgiler!

Kombucha çayı denerseniz bu sorunlarınızın hiç birinden eser kalmayacak. Deneyimli olarak yazıyorum. Lütfen inanın ve kullanın. Şifa bulacaksınız.

Kombucha çayı denerseniz bu sorunlarınızın hiç birinden eser kalmayacak. Deneyimli olarak yazıyorum. Lütfen inanın ve kullanın. Şifa bulacaksınız.

merhaba; bu konuyu araştırdım ama umarım cidden etkilidir, siz deneyimlediniz galiba.
yalnız bizim tatil sonrası kombu mayamız bozuldu ne yazıkki Nasıl saklandığını biliyor musunuz? ben üstü bezli halde oda sıcaklığında sakladım ama tatil dönüşü siyah küflenmiş vaziyette buldum ve attım.Gittigidiyordan 50 tl ye almıştım, her defasında bu parayı vermek istemiyorum.Ama pek yaygın olmadığından yine alacağım galiba, saklama konusunda ve üretme konusunda bilgileriniz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.Birde içinde şeker olduğu için şeker hastası eşimde bir taraftan iyileştirme yaparken bir taraftan şeker hasar verir mi diye korkuyorum...Siz ne düşünüyorsunuz?

şeker hastası ve doğal yolla hamile kalan bir kadın olarak yazıyorum
tek başına şeker görüldüğü üzere üremeyi yok etmiyor
bir etkendir ama şekere gelene kadar günlük yaşantıda göze gelmeyen bir çok şey çok daha fazla risktir.

Dert varsa dermanda var muhakkak.aramasını bilmek lazım..

KAN ŞEKERİ DÜZEYLERİ VE ALOE VERA JEL
(Mucizevi Bitki Aloe Vera Kitabından Alıntıdır)

Kısa süre önce Aloe vera ile tanıştım. Bendeki ilk değişiklikler Gastrointestinal bölgedeki olumlu değişiklikler olmuştur. Aloe vera'yı aldıktan 48 saat sonra muntazam tuvalet alışkanlıklarım yerine geldi. Bendeki ikinci değişiklik ise; Aloe vera'yı aldıktan hemen sonra tansiyonumdaki beni rahatlatıcı etkisini hisettim. 72 Saat gibi kısa süredede normal uyku düzenine geçmiş olmamdır. Zira almış olduğum ilaçların bir kısmının uyku düzenimi allak-bullak ettiği bir sırada, Aloe vera benim imdadıma yetişmişti. Aloe vera'yı aldıktan 3 ay sonra şeker tedavimde kullanılan insulin miktarında inanılmaz derecede azalma oldu; 35 i.ü. günlük dozumun 20 i.ü.'teye düştüğünü gördüm. 6 Ay gibi kısa sürede de insulin zerklerine son verdim. Adeta normal bir insan gibi insülünsüz yaşayabiliyordum. Son derece insanlığın yararına olan bu tabii bitkinin mucizevi etkilerini bilfiil yaşadığım için hayatımın bu son kısmını Aloe vera'yı tanıtmayı ve insanların bu bitki ile tanışmasını istemem yüzünden böyle bir kitap yazmayı amaçladım.

Prof.Dr.Ali Enes DALKILIÇ

Hindistan'da yapılan klinik bir çalışmada 3000'in üzerinde "ılımlı" diabetik hasta, aloe jel içeren ekmekle beslenmiş ve vakaların %90'ının üzerinde kan şeker düzeylerinde bir azalma gösterilmiştir. (Agarwal,1985)
Texas'taki hasta surveyinde ise Mexica kökenli hastaların %17'sinin Aloe vera'yı kendi yararlarına kullandığı gösterildi. (Noel ve ark.,1997)
Kurutulmuş aloe, Arabistan'da diabet tedavisinde kullanılmıştır, insuline bağımlı olmayan hasta grubuna küçük bir çalışmada uygulanması kan şeker seviyelerinin düşürmesini desteklemiştir. (Ghannam ve ark 1986).
Alloxan uygulanması ile diabet oluşturulan farelerde de benzer sonuçlar elde edilmiştir. (Ajabnoor, 1990)
Yine Tayland'da bir grup diabetik hasta kendi yararlarına oral olarak "Aloe vera suyu" ile terapiye tabi tutulmuşlardır. Kan şekeri ve serbest yağ asit (trigliserid) düzeyleri tedavi periyodu boyunca düşmüştür. (Yongchaiyudhave ark. 1996)
Eş dönemli çalışmalarda, diğer antidiabetik tedavilere cevap vermeyen hastalar aloe uygulamasına cevap vermişlerdir. (Bunyapraphatsara ve ark.1996b)

Bu raporlarda en az 2 aşamanın (prosesin) tanımlandığı görülmüştür. Birincisi kan şekeri (glukoz) seviyelerinde düşme ve yaprakmai bileşenleri(eksudat komponenti) veya bir glikoprotein içermesi, ikincisi yara iyileşmesinde jel polisakkaridlerin klasik etkilerini göstermektedir. Aloe verada bulunan kromun etkisi vücut insülini ile iç içe çalışır. Aloe veradaki krom, nikotinik asit ve üç aminoasit ile yaptığı bir kompleks organizmanın beta hücreleri üzerine etki yaparak insulin salınımını arttırmaktadır. Bu olayda vücut şeker (glukoz) seviyesi üzerine olumlu etki yaparak şeker düzeyini ayarlamaktadır.

Son düzenleme:

Hayret birşey, önce Kombu çok işe yarar diyorsunuz sonra birden Aloe vera'nın reklamını yapıyorsunuz.Umut tacirciliği yapmayın lütfen!

Hayret birşey, önce Kombu çok işe yarar diyorsunuz sonra birden Aloe vera'nın reklamını yapıyorsunuz.Umut tacirciliği yapmayın lütfen!

Benim kombu ile ilgili burada bir yazım yok beni başkası ile karıştırmış olmayasın canım. Ben tıbbi bir bitki olan aloe veranın seker hastalığında kullanılması ile ilgili bilimsel bir çalışmayı ve bunu da kullanan bir doktorun olduğu örnek gösterdim faydam olsun diye ama umut taciri oluverdim. Eşiniz insülin kullanmaya devam etsin böylesi daha iyi galiba.

Merhaba benim eşimde Şeker hastası hemde Diyabet 1. 5 yaşında tutulmuş. yaklaşık 3 yıldır evliyim ve evlendiğimi de 1000 kere pişmanım şimdi. etrafımda hiç şeker hastası olmadığı için hastalığın boyutunun bu denli ciddi olduğunu bilmiyordum. ailesi ve kendisi insülini yapıyor başka bir şeyi yokdedi.ama evlendikten 2 sene sonra diyabete bağlı kronik böbrek yetmezliği çıktı. şimdi bide 3 aydır dialize giriyor. sözde hastalığının sakıncaları yoktu.
şimdi onun yüzünden hayattan nefret ediyorum. herkes evliliğinin 2. veya 3. yılınsa çocuk sahibi olurken ben eşim yüzünden hastane köşelerdeyim. bi gerçek var her şeker hastasınddan 3 den biri bu böbrek yetmezliğine yakalanıyor. tamam hastalık Allah'tan gelen birşey. ama böyle bir hastalığın varsa evlenmeyeceksin. çünkü başkasını da kendi kaderine ortak etmeye hakkın yok. sonucu belli olan bişey. ne cinsellik ne de sosyal yaşam. onun yanında canım bişey çekiyor o yiyemiyor diye sende yiyemiyorsun. milletin çocuğu oluyor senin aklında "acaba benim çocuğum olacak mı? sakat mı olur? " vb bunun gibi sorularla yaşıyorsun. Bence devletin şeker hastalarının evlenmeleri yasaklamalı. hem bu şekilde biraz olsun şeker hastalığının önüne çekmiş olur. yada kendileri gibi %40 özürlü olan kişilerle evlenmeliler. bizim gibi sağlıklı insanlarla evlenip psikolojimizi bozmaya hakları yok. diyeceksiniz bu hastalık senin başında olsaydı. eminim ki bu hastalık benim başımda olsaydı hem kendisi hemde ailesi beni istemezdi. zaten bende kesinlikle evlenmezdim. dediğim gibi başkasının hayatını karartmaya hakkım yok.
Evet aşk evliliği yaptım ama şimdi keşke yapmasaydım diyorum. ama ne olursa olsun buna bir dur denmeli. bizim gibi eşleri şeker hastası olanlar var. kadın ya da erkek farketmez. sonuçta zor bir hastalık. riskleri çok fazla. şeker hastalığının getirdiği hastalıklar saymakla bitmiyor neredeyse. Öldürmüyorda başta süründürüyor.

ne kadar vicdansız bir yorum..iyiki çevremde sizin gibi insanlar yok. Kendim bizzat yaşamasam sırf sizin bu talihsiz yazınız yüzünden şeker hastalığının gerçekten böyle olduğuna inanırdım. Bide şeker hastalarının evlenmeleri yasaklanmalı demişsiniz. Yuh artık. Adamın psikolojisi hastalıktan değil sizden bozulur be

................................

Son düzenleme:

Bizimkisi bir aşk hikayesi, çok renkli film gibi biraz.

Nick Vujicic... Aslında bir çoğumuz onu Sosyal Medya’dan tanıyoruz. Doğuştan kol ve bacakları olmayan fakat milyonlarca insanın yüreğine ulaşmış, herkesin ders alması gereken özel insanlardan biri.

Nick 29 yaşında. Hayranlıkla, ayakta alkışlanması gereken biri. Doğuştan kol ve bacağının olmamasına rağmen hemen hemen bir çok sağlam insanın yapabildiklerini, hatta daha fazlasını dahi yapabiliyor. Davul bile çalıyor. Umutsuz başlayan, başarılarla ve mutlu bir evlilikle devam eden bir hayatı var Nick Vujicic’in.

Benim kollarım ve bacaklarım yerinde çok şükür ama bir bedensel engelli olarak Nick’in yaşadıklarını, ruh halini az çok tahmin edebiliyorum. Zor, çok zor. Nick herşeyden önce beni kendisine başarılarıyla değil özgüveniyle hayran bıraktı. Sahip olduğu bu özgüvenle bir çok seminerler verdi, 2005 yılın’da “Life Without Limbs”(Kolsuz ve Bacaksız Yaşam) adlı kitabını yazdı ve bugün Sosyal Medya’nın gündemi olan sağlıklı ya da engelsiz diye adlandırdığımız kendisi gibi yürekli bir bayanla Şubat ayın’da evlilik yaptı. Nick Vujicic’in başarıları tartışılmaz, az çok“istenirse aşılamayacak, yapılamayacak hiç bir şey yoktur”bilinci günden güne yayılmaya, bu farkındalık oluşmaya başladı ama Nick’in evliliği hala bir şeyleri aşamamış bir toplum olduğumuz gerçeğini bir kez daha tokat gibi yüzümüze çarptı. Bence bu evlilikten yola çıkarak bazı zihniyetlerin kendini sorgulama zamanı geldi.

“Engelli biri engelli biriyle evlenmeli”mantığın da olan kara cahiller; madem sorgulama, öz eleştiri yapma kabiliyetiniz, kapasiteniz yok en azından dürüst olun. Yüreksizsiniz, aşkı sevgiyi her ne kadar kendinize dahi itiraf edemesenizde bedende arıyorsunuz. Gönül gözüyle görmek kavramını cümle olarak biliyor, ama anlam olarak bilmiyorsunuz.

Kabul ediyorum, engelli bir birey ile engelsiz bir bireyin evliliği diğer evliliklere göre kolay olmayacaktır. İki gönül bir olsa bile aile bireyleri devreye girecek, belki de iş küslüklere kadar varacaktır. Yine olay dönüp dolaşıp yüreğe çıkıyor aslında.

Kendim’de engelli sıfatını taşıdığımdan çevremde engelli dostlarım var bir çoğu bu tür sıkıntıları yaşadı. Aileler sorun yarattı, küslükler oldu ama hiçbiri sevgilerinden, aşklarından vazgeçmedi. Aşklarını, sevgilerini bırakmak yerine dik durarak yollarına devam ettiler. Ve bugün karşı çıkan insanlar ki aileleri’de bunlara dahil, takdirle karşılıyorlar.

Önyargılar, Albert Einstein’ın dediği gibi atomu parçalamaktan çok daha zor önyargıları yıkmak. Önyargıları meydana getiren nedir? Öğretilmişlikler, öğrenilmişlikler. Peki öğrenilmişlikler nereden geliyor? Daha önce yaşanmış örneklerden.

Sorun, sıkıntı kokusu almaya başladığımızda hemen vazgeçmeyi seçiyoruz. Pes ediyoruz. Bu hayatın her alanı için geçerli. Engellisiniz, zaten bir çok bireysel ve çevresel sıkıntı mevcut dışarıdan gelen en ufak bir olumsuz hareket sonucu pes ediyorsunuz. Hooooop etiketlenme arkasından geliyor.

Olmuyor işte.

Engelli engelliyle evlensin.

Şimdi dönelim Nick Vujicic’in evliliğine. Nick kolu ve bacağı olmayan bir engelli ama bugün evli üstelik eşi engelsiz. Bu nasıl oldu peki?

Hadi arkadaşım, hadi önce kendine itiraf et sonra zihniyetini, bakışını değiştir.

Sana yardımcı olabilirim ilk adımı atmanda.

Şimdi benimle birlikte tekrarla “ben bir yüreksizim”

“ben bir yüreksizim”

“ben bir yüreksizim”

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Sevgilerimle
Ayça AKIN
(alıntıdır)

sen Allah a ne de büyük konuşmuşsun ya,ne cesaret böyle konuşup insanları da yönlendirmeye çalışıyorsun.Benim otizmli bir oğlum var ama her anne babanın nasıl en büyük isteği evladını ilerde evlendirmekse,bizimde ilk amacımız oğlumuzu en iyi hale getirip,kimseye minnet etmeden kendi ayakları üstünde durması ve evlendiğini görmek,ayrıca benim çevremde şeker hastaları çok fazla ve hepsinin sağlıklı boy boy çocukları var.Otistik bir çocuk annesi olarak ne diyorum biliyor musun bu konuda kim beni inciltirse Allah ta onu inciltsin,belki doğru belki yanlış.Sen bencil ve dengesizin biri olmasan böyle bir yorum yapıp bu durumda olanların kafasını da bulandırmazsın.

şimdiden özür dileyerek başlıyorum ama bazı gerçekler var sonuçta şeker hastası olan biri direk belirli bir oran özürlü sayılıyor. birçok hastalığın altındanda bu hastalık çıkıyor. Sizin sağlıklı bir evladınız olsa onun kalkıpta göz göre göre özürlü bir insanla evlenmesini istermiydiniz? o sağlıklı insanın geleceğini çalmaya hakkınız var mı? belki dedimlerim çok ufak gözükebilir ama bunlar biriktiçe sorunda artıyor. yaaa hastalığı yüzünden eşim 2 gün evde ise 1 hafta hastanede yatıyor. çalışan bir bayanım. işyerinden hastalığı yüzündende izin alamıyorum. benimle birlikte evlenenler çocuk bakarken ben böyle uğraşıyorum. ne olursa olsun hastalık zor bişey. hem bu atasözüde boşuna söylenmemiş " davul bile dengi dengine çalar " diye.

bu hayatta bazı gerçekler var sonuçta şeker hastaları her insan gibi normal bir yaşantıları olmuyor. düzenli beslenmeli ara öğünlerini almalı. bi düzensiz bak bakalım kendine neler oluyor. gazeteler yazıyor haberler söylüyor. her üç dializ hastasından biri şeker hastası. kalp krizi nedenlerinde 1. sırada bu hastalık. hep bu hastalık sahibi kişilerin çocuklarında da ileri yaşlarda görülüyor. ben her sabah kaldığımda eşim yaşıyor mu yaşamıyor mu diye bakıyorum. haftada 3 gün dialize giriyor. kollarını bir görsen. kendine bakacak hali yokki bide bana nasıl baksın. evlenmeden önce doktorlar uyarmış ileride bunları yaşarsın diye ama bana bunları söylemedi. neden peki bunları saklama gereksinimi duydu ki. sadece kendini düşündü kendisi ve ailesi de. benim hayatım karamış kimin umrunda. gerçektende şeker hastalığı böyle pis bir hastalık işte. Her zamanda bu Düşüncemi savunacam. Şeker hastalarının evlenmeleri YASAKLANMALI.

siz ciddi misiniz?
şeker hastalarının evlenmelerine devlet engel mi olmalı.
yok hatta bizi gaz odalarında yaksınlar
küllerimizden de sabun yapsınlar.
umarım sağlıkla imtihan etmez allah sizi.
yoksa insanlara bu kadar acımasızken sizin intihar etmeniz gerekir.
yazık...
eşinize gerçekten üzüldüm. ama şeker hastası olduğu için değil
sizin gibi merhametten sevgiden nasip almamış biriyle evli olduğu için.

Evet bazı gerçekler var sonuçta!!! 9 yıldır diabetimle mükemmel bir şekilde yaşıyorum. Kendimi kısmadan sağlıklı yaşaması gereken bir insan nasıl yaşıyorsa o şekilde yaşıyorum!!! valla gayette çok normal bir yaşantım var.Ben bizzat Tip 1 diabetim, sen kalkmış şeker hastalığı yok şöyle yok böyle diyorsun, çok komik ya. Çocuklarımızda da görülüyormuş ha. Pehh . sülalem de şeker hastalığı yok bir tek bende var?? Allah herkesin kalbine göre verir. Ne eşimden ne ailemden ne çevremden sizin gibi çirkin davranışlar asla görmedim. Sen eşini düşünsen sevsen bir kere asla böyle vicdansız yazılar yazmaz onu iyi etmek için elinden gelen herşeyi yapardın. Öncelikle onun psikolojisini düşünürdün. Öyle yapmacık hastanelerde beklemekle olmuyor. 8 yıldır hba1c 6, 5 tan yukarı çıkmadı.Bilirsin hba1c değerlerini!? ne diyalize girdim, ne gözüm bozuldu, ne böbreğim. Facebookta diabet grupları var bi bak istersen, herkesin boy boy sağlıklı çocukları var. Sen böyle daha çokkk hayatım karardı diye yanarsın. Evlenmeleri yasaklanmalı haa, yok bizi öldürmeliler aslında. Gerçekler diye tutturmuşsun, ee niye bizim ve benim gibi onlarca sağlıklı şeker arkadaşımın gerçeğini sağlıklı mutlu yaşam gerçeğini görmüyorsun???Ben eşimle mutlu gül gibi geçiniyorum el üstünde tutan prenses gibi davranan kocam var, fıstık gibi sağlığım var. Ben senin kocana üzüldüm sadece senin gibi biriyle evli olduğu için. Bak ne diyeyim sana . 1,5 sene çocuğumuz olmayınca doktora gittik, çok sağlıklı yumurtlarım ve çok iyi şeker sonuçlarım çıktı, ama ne oldu eşimin sperm değerleri kötü çıktı hiçbir sağlık problemi olmamasına rağmen ..ilaç tedavisi görüyor şimdi, inanıyorum ki çocuğumuz da olucak, ha olmasa da o benim eşim her zaman destek olucam eşime.

Bu konuyu daha mncede okumuştum şimdi görünce dayanamayıp yazmak istedim şeker hastası olması dert değil aslında siz rahat bi hayat istiyorsunuz Allah göstermesin çok sağlıklı insanlarında garantisi yok eşinizi gerçekten sevseydiniz bunları düşünmezdiniz Allahım hayırlı şifalar versin inşAllah

iPhone 'den Tapatalk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…