Depremzede aileme afad ekipleri saldırdı

Mirayesim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
21
0
23
ailem depremzede Malatyada.Şimdi şöyleki merkezde ev vardı ağır hasara çevirdiler orta hasardan yıkıcaklar 1 aya.Neyse bu aralar kura vardı ev kurada görünüyordu biranda iptal etmişler.Babam annemde sormaya gitmişler babam yukarı çıkmış afad çalışanı eşinizin adınaysa eşiniz gelmeli demiş neyse annemde gitmiş.Odaya girince babam 3 afad çalışanına eşimi getirdim demiş duymamazlıktan gelmişler 3 kere daha tekrarlamış 3 çalışanında umrunda olmamış babam da ben buraya neden geldim siz ilgilenmeyecekseniz burda niye varsınız diye elini masaya vurmuş duymayan adamlarda biranda kulakları açılmış birbirlerine kendilerini çekmişler annem babamı çıkarmış odadan kapıyı kilitlemişler.Jandarma gelmiş adamda babamda şikayetçi olmuş ve jandarma ekipleri bıktık biz bu adamlardan hergün gelen şikayetçi demişler ve olay karakola taşınmış daha önce gelen vatandaşlarada aynı muamelede bulunuyorlarmış ilk defa babam şikayetçi olmuş olay adliyeye ordanda mahkemeye taşınıcak.Neyse annemde babam şikayetçi olurken içeri girmiş sana ev mev yok 3 milyonluk evi biz sana nerden getirelim demiş annemde senmi vericeksin parasını kendi alın terimle ben veriyorum demiş.Senin köyde evin var demişlet ev dedikleride tapusuz yer bildiğimiz dağda bulunan ev bile değil elektrik su v.s hiçbir şey yok depremden önce babam Bahçeye gidersem yaparım diye 2 odalık yer yapmış bunlarda izinsiz içeri girip tüm heryerini çekmiş anneme göstermişler annem babamda burada yaşam varmı bi baksana demiş belediyeye gitsem burayı yıkar tapusuz yer ev bile değil inceleyin demiş.Adamda bizi.ilgilendirmez resimleri mevcut orası ev olduğu için size ev mev çıkamaz kuraya dahi katmadık sizi demiş.Annemde müdürün yanına gidiyor müdürde biz formaliteden kuraya sokmuş gibi yapıyoruz insanları demiş babamda suç duyurusunda bulundu bu lafının üzerine torpilli olanlara ev çıkarıyorlar kısacası ve farklı şehirden depremle alakası olmayan insanlar şuan depremzede vatandaşların yıkılan evlerinin arsalarına ortak olmuşlar bizim kendi tapulu evimizin arsa kısmında şuan 3 kişi hisseli diye kayda almışlar düşünün hile üstüne hile var
ve benim acıdığım,üzüldüğüm nokta benim annem babam yaşlandı babam intihar edicem diyip duruyor 1.5 seneyi geçti babam gile ne bir ev sesi ettiler ne de verdiler gidin köyde düzeni olmayan gece bahçenin yanı içkiciler dolu orda yaşayın diyorlar elleri avuçlarında gram birşey yok babam zaten hasta zar zor işe gitmeye çalışıyor kiraya bile geçemiyorlar kiralar 15-17 bin civarı devletin verdiği para 7.500 tl annem biz ortalıkta kaldık diyip hergün ağlıyor kardeşlerim lise okuyorlar merkezde pansiyon gibi yer arıyorlar dedemle kalıyorlardı hem baksınlar hem kalsınlar diye dedem evimden gidin siz paramla geçiniyorsunuz dedi hemde eşimin yanında annem emek verdiğ halde hepsini hiçe saydı o vicdansızda sadece evini kullandıkları halde herşeylerini ailem aldığı halde ben yaptım demiş babamada sen benim evimde yiyince benm zoruma gidiyor kendi halinize bakın demiş şimdi tamamen mağdurlar nolucak bilmiyorum kafayı yemek üzereyiz kendi paramızla iğnesine kadar yaptığımız emek verdiğmiz evimize yok diyorlar söylerken ağliyorum bir yandan içimi döküyorum çünkü annemle babam sonuçta onları böyle görmek haklıyken hergün bir çare diyerek kapı kapı gezmeleri zoruma gidiyor ulaşmaya çalışıyoruz heryerden öyle birşeyki kapıyı kapatıyorlar orda çalışan herkes depremzede değil halden gram anlamıyorlar napıcaz nasıl yol izliycez bilmiyorum sinirim çok bozuk kimseye belli edemiyorum anne birşey olmaz halledicez diyorum ama yol yok nasıl Birşeyse hepsi birbiriyle sözleşmiş gibi

Haluk Levent dernegi ile iletişim kurun valiye kaymakama çıkın hakkınızı arayın Allah yardımcınız olsun 😔

Allah yardımcınız olsun inşallah, biz unutuyoruz ama hala depremin etkilerini yüzbinlerce insan yaşıyor ne diyeyim..

Ankara abisine ulaşabilirsiniz instagram üzerinden, vakıf numarası var. Onların da destek faaliyetleri oluyor Rabbim yar ve yardımcınız olsun gram hakkınızı kimsede bırakmasın

X