Deprem korkusu ve orta yolu bulamamak

Hatay depremini merkezde yaşamış birisi olarak, bina sağlam değilse tedbir, müstakil falan boş.

Deprem başladığı an yataktan kalkınca tedbir falan hak getire. Evlatların odasında ve onlara koşmaya çabalıyorsun ama koşmak ne mümkün? Yerden yere vurdu bizi bir de duvarlar üzerimize patlıyordu.

Giriş kat olmasına rağmen çıkamadık. Yani demem o ki... Allah korusun şiddetli deprem anında koşar kaçarım falan hikaye. Yürümenin, koşmanın imkanı yok hele yıkılma başladıysa.

Eşim, işi gereği daha çeviktir. En zor şartlarda dağ bayır yürüyen, koşan adam, o bile çıkamadı. Bir delik açılıp, aradan çıkana kadar.

Size verebileceğim en büyük tavsiye, deprem bölgesi ise kesinlikle toki tercih edin. Zemin etüdü yapılıyor ve perde beton. Deprem bölgesi değilse, buna göre daha sağlam bina seçin.

Depremden önce toki evlerine tepeden bakar, küçük bulur, beğenmezdim.

Ankara çok güzel
Ya işte gene büyükşehir diyorum, 3-5 tanıdık var..Ama yok ikna edemiyorum. "Ankara'da yapamazsın, deniz yok bir kere, havası ağır gelir " diyorlar, olsun gene gidip bir bakalım diyorum ama dediğimle kaldım..Bu arada yıllar önce Ankara'da soğuk yüzünden ağlamışlığım var

Eski soğuk yok kız gel gel

Araştıracağım..Ama millet haklı olarak TOKİ'den de çıkmaz artık herhalde, bakalım ev var mı. teşekkürler

Bu arada çok geçmiş olsun, Allah'ım tekrarını göstermesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…