Deodorantlar ve göğüs kanseri ilişkisi

Ne zaman naturel zararsiz bir ürün arasam felanca marka filanca marka söyle dogal böyle katkisiz diyorlar. Bence buraya reklam yapmaya geliyorlar bir sürü para verip ayni derecede zehirleneceğime normal para verip normal normal zehirlenirim ki saç boyasi günes koruyucu kokulu sabunlar şampuan saç kremi saç bakim ürünleri oje deodorant parfüm cilt kremleri makyaj malzemelerinin küllisi hep kansoröjen... e bunlar olmayinca olmuyor bakimsiz oluyorsun bide suclaniyorsun kimse bisey demese ben yapamiyorum :-( tüm bunlardan günümüz insaninin kurtulmasi imkansiz.sahsen bizzat annem göğüs problemi olan bir bayan doktoru tüm bunlari yasaklamisti annem bir iki yapmamaya calisti bakti olmuyor batti balik yan gider....

Ne zaman naturel zararsiz bir ürün arasam felanca marka filanca marka söyle dogal böyle katkisiz diyorlar. Bence buraya reklam yapmaya geliyorlar bir sürü para verip ayni derecede zehirleneceğime normal para verip normal normal zehirlenirim ki saç boyasi günes koruyucu kokulu sabunlar şampuan saç kremi saç bakim ürünleri oje deodorant parfüm cilt kremleri makyaj malzemelerinin küllisi hep kansoröjen... e bunlar olmayinca olmuyor bakimsiz oluyorsun bide suclaniyorsun kimse bisey demese ben yapamiyorum :-( tüm bunlardan günümüz insaninin kurtulmasi imkansiz.sahsen bizzat annem göğüs problemi olan bir bayan doktoru tüm bunlari yasaklamisti annem bir iki yapmamaya calisti bakti olmuyor batti balik yan gider....

Katılıyorum. Ben parabene cok dikkat ederim aldıgım ürünlerde olmamasına özen gösteriyorum. Onun dışında tabii kozmetik kullanıyorum vazgeçilmiyor. Yalnız bazı şeylere dikkat ediyorum. Mesela duş jeli kullanmıyorum bana gereksiz geliyor, sabun varken tertemiz parfüm kokusuna bogulmuş duş jeli kullanmak istemiyorum. Roll on dan vazgecmek zor ama dışarı çıkmadıkça kullanmamaya çalışıyorum, rollonun uzun süreli etkisi kötü olabilir. Bunaldıgım zaman sabunlu su yapıp ferahlıyorum. Kızlar biz böyle şeyleri yapmaya üşendiğimiz için vazgecemiyoruz aslında. Krem mesela, kokusu güzel gelen her kremi kullanmıyorum, sadece solante ın koruyucusunu kullanıyorum. ELime koluma bacağıma da dakka başı sürmüyorum. Gerektiği zaman belirli aralıklarla kullanıyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, kendimize cildimize iyi bakmalıyız tabii bu kozmetikten kaçarak değil gerekli kullanarak..

Kızlar bugün niveanın fresh natural yazıyo üstünde okyanus ferahlığı bilmem ne yazıyo onu aldım. Tek tek içeriğini okudum ne paraben ne alüminyum hiç bi şey yok üstelik pudrasızmış da :nazar: pudra da gözenekleri tıkıyormuş o yüzden pudrasız olmalıymış deodorant :) kokusu derseniz niveanın kendi el kremleri gibi kokuyor normal bi kokusu var tavsiye ederim yine en namuslucası oydu içlerinden...

kizlar bu söylenti gercekten dogru
benim yengem gögüs kanserine yakalandi ve doktorda demis aluminyumlu olan deodorantlar kanser riskini arttiriyormus
ve yengem düsünün eczaneden aliyordu hep deodorantini cok para verip
aluminyum olmayan tek deodorant NIVEA bende artik onu kullaniyorum

X