Denediğiniz dilek dualarını yazar mısınız?

Güldürdün beni yahu ne diyeyim araştırmadan,tam bilmeden yorum yapman hata olmuş zira dediğinde bir mantıklı cümle göremiyorum. Ama tabi ki düşüncene saygım var

Son düzenleme:
Kizlar yillardir okudugum bir dilekduam var..4444 salati tefriciye...kurban oldugum allahim hic olmaz dedigim dileklerim bile oldu...buduayi mutlaka okuyun kizlar,,tek basiniza okuyamazsaniz yakinlarinizdan yardim alin,ne bir eksik ne bir fazla olacak..allahim hepimizin dualarini kabul etsin insallah

ben hiç dua etmem inanmam böyle şeylere..düşmanıma bile kötü dua etmem..dostumada iyi dua etmem..duayla gemi yürümez..

herkesiinancı kendine belli ki Müslüman değilsin sanırım ......neyse yargılamak seni benim haddime değil........

canım bende okumak istiyorum peki ne kadar bi sürede okudun?

kızlaaarr uyguladığınız dilek dualarını benle paylaşabilir misiniz?

sekine duasını öneririm canım. 19 defa okuyorsun. internetten bak kısa bir dua ama çok etkili bende ablamda çok yararını gördük. rabbim hayırlısı ise dualarını kabul etsin inşallah.

ben hiç dua etmem inanmam böyle şeylere..düşmanıma bile kötü dua etmem..dostumada iyi dua etmem..duayla gemi yürümez..

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var."
(Furkan suresi 77.Ayet)

"Rabbimiz buyurduki: Bana dua edin size cevap vereyim."
(Mü'min suresi 60. Ayet)

canım ayetlerde duanın önemine dikkat çekiyor müslümansan böyle laflar etme lütfen ayetleri yalanlamış olabilirsin. hristiyanlar da dua ediyorlar , yahudiler de... Hz. Muhammed(sav) bilselerdi yapmazlardı demiş. duanın önemini belki duymamışsındır. yanlış anlama beni canım arkadaşım sadece iletini görünce çok üzüldüm. hayatında mutlaka sıkıntıların oluyordur. bunlarla karşılaşınca dua etmediğinde yada sonuca hayırlısı böyleymiş deyip razı olmayınca insan ne kadar yıpranır düşünmek bile beni korkuttu.
zaten dinde işini yapma sonra Allah yardım eder diye tembellik yok ki sonucunu Allah a bırakmak lazım.. ben öğretmeninm mesela öğrenciler makina gibi çalışıyorlar sınava giriyorlar en çalışkan öğrenci heyecandan, hastalıktan, optik formda yanlış işaretlemeden dolayı.. vs sebeplerle güzel sonuç alamıyor bunun nedeni ne acaba çalıştık da herşey bitti mi... hayır tabiki önce elinden geleni yapacaksın sonra da işin sonucunu Allah a bırakacaksın Rabbim işlerimi kolaylaştır diye bunları senden istiyorum diye dua edeceksin.. buradaki arkadaşlarında çocuğu olmaması yada sevdiğiyle evlenememesi gibi sorunları kendi ellerinde değilki ne yapsınlar..Allah a sığınıyorlar..
çok basit aslında haddim değil bunları söylemek ama belki şimdiye kadar duymamışsındır

Sevgili Peygamberimiz (Aleyhisselâm) buyurur ki:

Ma’nası: “Dua ibadetin ta kendisidir. Dua, ibadetin özü ve iliğidir.” Demek ki, dua en büyük ibâdet, hem de ibâdetin özü, iliği ve beyni mesâbesindedir. Peygamberimiz (S.A.V.) buyurmuştur ki:

“Dua, Müzminlerin, (inananların) silahıdır.”

Mü’minler, Müslümanlar, dualar sayesinde her türlü şerlerden, bütün zararlardan korunabilir. Bu zararlar nefsinden olabilir, Cin şeytanlardan ve in.san şeytanlarından olabilir.

Cenab-ı Hak, Nas Sûresinde öyle buyuruyor:

“Minel-Cinneti ven-Nâs = İnsanlara zarar veren, vesvese veren o şeytan cinlerden de olur, insanlardan da…” İşte ey kulum, bu zararlardan duâ ederek Al.lâh’a sığın kendini O’nun yardımına teslim et ki, 0 zaman sana hiç bir zarar gelmez demektir.

samimiyetle söylemek istiyorum çünkü iki yüzlülüğü sevmiyorum..ister kızın ister ne derseniz deyin bu benim düşüncem..
ilkokuldan sonra ben 2 yıl diyanete bağlı kuran kursuna gittim..diplomam var kuranı iyi okuduğuma dair..namaz kılardım..gece herkes tatlı uykusundayken ben kalkıp 2-3 arası allah rızası için namaza dururdum..ellerimi açıp dualar ederdim kendime,herkese..o yıllarda yani ilkokuldan sonra mahalle arkadaşlarım yaşıtlarım ortaokula giderken ben kuran okuyordum..çok dualar ederdim ellerimi açıp gönülden dilden..hiç bir duam tutmamıştır her konuda sanki bütün felaketlerde beni bekliyormuş..
kötü niyetlimiydim ,yuvamı yıktım,fitne fesatmı çıkardım,canmı aldım,kötülüklermi yaptım ben..hayır..ben 30 yaşına kadar ibadet ettim ettimde ne oldu..haa diyeceksiniz''öte alemde karşılığını alırsın''diye..öyle diyorlar yaa bu dünyada allah vermezse öte alemde verir..hiç inanmıyorum bu sözlere..öte aleme gidipte dönen olsa ve anlatsa o alemi aynen kurandaki gibi,inanırım..
yaşım oldu 45 neden dualarım karşılık görmedi?.sadece hariçten gazel okumuşum hep..o arkadaşlarım elham ı bile bilmezler..hepsinin süper yaşantısı var her istediklerini alıyor yapıyorlar..onlar dua ile mi bunları yapıyorlar?.okudu iyi tahsil yaptılar iş meslek sahibi oldular ve istediklerine kavuştular..keşke yıllarca kuran öğrenene kadar bende tahsil yapsaydım bir mesleğim olsaydı..kuran 50 yaşında da 80 yaşındada öğreniliyor..ama okul hayatı bir kez oluyor ..şimdi dışarıdan ortaokulu bitirmeye çalışıyorum.aklım başıma yeni geldi..

canım benim cok büyük sitem ediyorsun kötü seyler herkesin basına geliyor ama Allahtan umudu kesmeyeceksin.tabiki dersinede calısacaksın okulunuda okuyacaksın ibadetinide yapacaksın.ibadetini yapmak okul okumana işe girmene engel degil ibadetini yapıp calısan okuyyan insanlarda var.dersine calısacaksın gerisini Allaha bırakacksın takdir Allahın.Allahın işine karısmak bizim haddimize degil.Valla ben en umutsuz anlarımda rabbime sükrettim acısınımı acılarda cok yasadım ama iyi günlerde geliyor.hep acı cekeceksin die bisey yok bu dünya deneme dünyası.Rabbim bizi sınıyor.o süper yasantısı olanlarda o yasantılarıyla sınanıyor ama farkında degiller.bi zelzele olsa ilk diyecegin sey Allahım yardım et olacak.ondan isyan etme kuzum.iyi düsün.Allah sana o acıları verdiyse elbet sonunda bir mükafat vardır...sen yeterki Allahı bırakma

Son düzenleme:

firavun un hiç başının ağrımadığını da biliyorsundur bilgili bir geçmişinin olduğu aklıma da geldi .. ya da Cem Karaca nın cami anısını duymuşsundur. Cem Karaca: 'Yedi yaşlarında camiye gittim. Dizimde ağrı olduğu için bir ayağımı uzatmıştım. Birden yaşlı bir adamın ayağıyla ayağıma vurmasıyla irkildim. Sonra haşin bir ifadeyle 'utanmıyor musun, Allah'ın evinde ayağını uzatmış oturuyorsun, kalk' gibi sözlerine muhatap oldum. Kalktım ve ancak yetmiş sene sonra camiye dönebildim.' demiş...
en güzel yıllarını ibadetle geçirmişsin Allah kabul etsin.. ben öğrencilerimden kurslara gitmek isteyenleri okula devam etmelerini öneriyorum sonradan pişman olmamaları için sen de devam etseydin sen de doktor öğretmen yada başka bir meslekten olabilirdin haklısın. ama kuran kursuna gitmen Allahın hatası mı bu yine senin veya ailenin birilerinin tercihi olmuş Rabbim irade vermiş ve o yolda ilerlemişsin.. bilemeyiz belki okula devam etseydin üniversite sınavı şu bu bir yerde takılacaktın evde oturan üniversite mezunu arkadaş çok var.. dışarıdan inşallah en kolay şekilde bitirirsin okulları ve tüm aklında kalanları yaşarsın.. peki kuran kursu öğretmeni olabiliyormusun bunu denedinmi? belki buradan bir kapı açılır. yada etrafındaki komşularına arkadaşlarına Kuran öğretsen hayrına. bence bu yollarda da ilerleyebilirsin keşke öğretecek kadar Kuran ı Kerim bilseydim.. bence ablacığım isyan etme gerçekten şeytan boş insanlarla uğraşmıyor işte sen gibileriyle uğraşıyor zaten..gönlündeki herşeyi yaparsın umarım.. ama nolur öfkeni Allah a arz etme. duaların gerçekleşmemiş diyorsun evlimisin çoluk çocuk muydu duaların bilemiyorum başına gelen felaketler neler bilemiyorum ama inşallah feraha erersin ve hayatın çok güzel olur.. ama şunu da benden iyi biliyorsundur ki Dünyada ferah yok burası rahat yeri değil.. bence o mükemmel yaşantılı kişilerin hayatlarının dışarıdan görünümüne bakma aldanma bakalım gelecekte onları neler bekliyor.. hakkında hayırlısı olsun...

insan kınadığını yaşar, kızmak kimsenin haddi değildir
insanın içi acıyor böyle şeyler duyunca
o kadar zaman hayırlı bir kul olup sonra gerisin geri dönmek daha zor
çünkü yaşlı da olsa tövbe kapısı açıktır insana, samimi pişmanlık varsa bağışlanma umudu vardır
ama doğru yolu bildiği halde geri dönen insan tövbe edip kendini toplamazsa çok yazık etmiş olur
tabii ki size mükemmel bir ahiret hazırlanıyormuş, kendi elinizle dağıtmışsınız her şeyi
Allah sevdiği kullarını zorluklarla sınar ve ona göre mükafat verir
sizin imtihan zorsa, karşılığı başkalarına göre daha güzel olacaktır
inşallah aklınızı kullanmanıza engel olan şeytana rest çekip yine salih bir kul olursunuz
inşallah Allah sizi hem dünyada hem ahirette çok mutlu eder

benim geçen yıla kadar başım zonklama şeklinde ağrırdı bu 22 yıldır böyleydi..hep geçer dedim aspirin vs ilçlar alıyordum..hayır hiç geçmedi..en sonunda doktora gittim yaşlı bir doktordu bana sorular sordu teşhis:yılların getirdiği birikim.bir antidepresan ve birde adını hatırlayamadığım bir ilaç yazdı..ilaçları aldıktan 10 günspnra ve şuana kadar başım ağrımaz ...yani bu başımın zonklamasına sebep kaynanam olacak kadın ve ayyaş zampara kocamdı..firavunda dertmi varmış başı ağrısın..
7 yaşındaki bir çocuğu ağrıyan bacağını uzattığı için azarlayan bir zekaya sahip o kişi hayatında ne günahlar işlemiştir ne günahlar..onu bunu beğenmez öyleleri..dinle uğraşmak ilgilenmel nedir biliyormusunuz?allaha ulaşma çabasıdır..çünkü allah adını verdikleri şey görünmediği açan din uydurmasını yapmış insan..lübnanda şu an 16 tane din yaşanıyor..hangisi gerçek din?islam için gerçek din diyorlar...insanlar hep yaratılışını sorgulamış..sonunda adını allah koymuş kendini yaratanın sandığı..peki allahı kim yaratmış?iallah o kadar büyükse neden yardımcıları var?perde arkasından iş görüyor?işte bunlar insanların yakıştırması melekler şeytanlar..azrail mikail vs vs..inanmayın beyninizi yıkatmayın sadece insan olun iyi olun kötülük yapmayın o kadar yeter..dindarım diyen camilere koşan önlerde saf tutan ne zalim kötü insan kılığında canavarlar var..böyle olmayın yeter..bilimdende korkmayın allahı sorgulamaktan korkmayın..sorgulayınki öğrenin..küçük yaşlardan anne babamız bize hep allah ile cehennem ile şeytan ile korkuturdu...sanki görmüşler..

bence bir islam din adamıyla bir büyüğümüzle görüsmeni tavsiye ederim.ozaman hersey daha güzel olacaktır.ama dediklerine üzüldüm.insallah dogru yolu en kısa zamanda bulursun Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:

yazdıklarına çok üzüldüm ,bence güzel kitaplar oku, düşün ,şeytanın vesveselerine kapılma ..şu an böyle düşünüyorsun değil mi? peki mutlu musun ? samimi cevap ver ..
gerçek huzur allah ı bilmekle olur ,onu tanımakla .kuran okumuşsun ,türkçesini de okumuşmuydun? çok realistsin ,maddiyat maddiyat ..böyle hayat çekilmez ,,ya öteki hayat sonu yok ebedi hayatın ne olacak ..yok mu diyosun,pekii ya varsa?

bence bir islam din adamıyla bir büyüğümüzle görüsmeni tavsiye ederim.ozaman hersey daha güzel olacaktır.ama dediklerine üzüldüm.insallah dogru yolu en kısa zamanda bulursun Allah yardımcın olsun

ay şekerim ilahi sanao din adamlar önce kendini düzeltsin..ne ahlaksızları var içlerinde sen biliyormusun..insanı üfürürlersenin bildiğin sana doğru benim bildiğim bana..ben gece namazlarına kalktığımda halisülasyonlar görmeye başlamıştım..bak anlatayım size..gece saat 2-3 arası namaz kılardım allah rızası için..bir gece yatıyorum eşimde yanımda tam benim namaza kalkacağım dakikalar..bir esmer adam uzun boylu beyaz gömlek giymiş..sanki birşeye sinirlenmiş gibiydi..omzumu dürterek şöyle dedi bana''kalk namaz vakti''..
ama ben adamı görüyorum 2 saniye oldu bu kendime geldim adam madam yok..
bir gece yine namaz kılıyorum yaz günü pencere açık..namazımı bitirmeye yakın bir ezan sesi ama bu ses her zaman duyduğum yani cami müezzinin sesi değil..çok güzel bir ses öyle güzel okuyorki ezanı daha hiç duymamıştım öyle ezan okuyan..namazımı kılıyor hem ezan nasıl olduda bu saatte okundu diye içimden geçiriyordum.sağıma soluma selam verdim ezan sesinin geldiği yere pencere kenarına geldim geldiğim anda ezan yarıda kesildi o sesi duyamadım..ama ne şaşırmıştım..neyse
saat da tam namaz kıldığım yerin duvarında asılı..e saat 2.30 ..bu saatte ezan okunmaz ki..sabah saat 5 okunuyordu çünkü ben sabah namazına uyanırdım.
bir günde öğle namazımı kılıyordum..çok enteresan birşey oldu..namaz kıldığım odanın penceresini açtığında boş arsa görünür..o günde yaz ayı sıcak çalı ot kurumuş millet arasıra çöplerini o arsaya atardı..
pencereyi açtım belki serinlik olurda namazımı rahat kılarım diye..inanın ben namaza başlayıp bitirene kadar bir gül kokusu geliyor burnuma ama çok hoş bir koku bu hiç normal bir gül kokusu değil..namazı bitirdim gül kokusu uçtu gitti..birde rüyalarım varki sormayın..daha çok şeyler varda anlatılacak neyse..baktım ben kafayı sıyırıyorum namazı niyazı bıraktım..o halisülasyonlarda beni bıraktı..nedir peki bu yaşadıklarım geçmişte?

üzüldüm gerçekten yaşadıklarına eşine ve diğer çektiklerine.. şunu anadım ki herşeyde denge lazım ben sadece ibadet değil dünya işlerini de bırakmıyorum.. din adamlarının arasında iyisi de var kötüsü de neden sadece kötülerini düşünüyorsun.. herkes kötü değil herkes iyi de değil.. hep kötüleri düşünmüşsün.. camilerde ön taraflarda saf tutan canavar da var dedem de saf tutuyor ama hiç canavar değil iyi insanları da karalama.. insanlıktan hümanizmden bahsediyorsun ama insanlık saygı namına birşey göremedim ben sende.. ağır konuşacağım ama yukarıda bahsettiğim şeyi bile anlamamışsın.. firavundan bahsederken başı bile ağrımamış dedim yani şeytan öyleleriyle uğraşmaz zaten Allah da öylelerine bırak senin başına gelenler gibi sıkıntıyı derdi- başağrısı bile vermez.. senin gibi dini yaşamaya çalışan insanlara derdi veriyor.. hakkaten biraz kitap oku kafayı çalıştır ablacım sadece namaz mı kıldın zaten sen zamanında da yanlış yapmışsın o zamanlar islamda öğrenmek farz o hayalleri görürken camı pencereyi açıp filan bence bunların dinle alakası yok psikolojik problem bunlar din adamı yerine psikoloğa git gerçekten dinde abartı da malesef bunlara neden olabiliyor demekki hakaret değil ciddi söylüyorum benim yada bu yazıyı okuyan adminlerin başına da gelebilirdi ayıp değil yaşadıkların ağır demekki.. ama nolur namaz kılıyorum bıraktım diyorsun bunu desteklemiyorum ama madem bıraktın dini kötüleme o Allah ın adına söylediklerin beni çok yaraladı insanlar uydurmuş filan demişsin bence kendin de inanmıyorsun buradan günah çıkarıyorsun.. Allah birdir ve tekdir kimseye muhtaç değil kimsenin dini uydurmasına da ihtiyacı yoktur.. ne senin ne de başkasının karalamasıyla islam yok olacak.. Allah nurunu tamamlayacak emin ol.. ama siz kendinize yaparsınız.. fasa fiso geliyorsa da o kötü bahsettiğin eşin ve sana kötülük yapanların yanına mı kalacak sence ahiret yoksa oh onlara güzel hayat.. ahiret var ve kötülük yapanların yanına kalmayacak.. hakketen cennet kolay değil-cehennem lüzumsuz değil yaa.. çok geçmiş olsun inşallah eskisinden daha iyi olursun senin yaşadıklarını yaşayanlar vardır bence ne gerekiyorsa yap doktor yada okul liseye gitmek yap ama dine kötü söyleme zaten söyledikçe rahatladığını sanıyorsun şeytan lezzet veriyor ama ahiretin bilemiyorum Allah sonunu hayır etsin..

çok şaşırdım şu an
sen ne kadar değerli bir insanmışsın
sen halüsünasyon görmemişsin, sana perdeler kalkmış
hani yazmışsın ya Allah insanlarla doğrudan değil de neden perde arkasından ilgileniyor diye
işte kimi insan perde arkasından konuşmaya değer kimi insan perdesiz
sen nasıl bir iman taşımışsın ki bizlerin göremediği şeyler sana açılmış
maşallah barekallah
sen öyle bir imanla bağlanmışsın ki Ona, sana şeytan sıradan günahlar için vesvese vermemiş, bu kadar büyük bir imana belki zarar veririm diye seni inkar vesvesesiyle aldatmış
silkin kendine gel, nasıl ince çizgide olduğunu fark et

sen dünyada çok sıkıntı çeksen de onlar senin sermayen
sen bir gece kalkıp namaz kılmışsın, ahiret yurduna senin için bir saray temeli atılmış
sen bir namaz daha kılmışsın, temele bir tuğla eklenmiş
bir daha bir tuğla daha bir tuğla daha
bir ayet okumuşsun sarayının bahçesine bir ağaç dikilmiş
bir sıkıntıya sabretmişsin sarayına güzel tahtlar, mücevherler konmuş
ama sen bunları görmemişsin
çünkü şeytan sendeki cevheri görüp ayağını öyle bir kaydırmaya çalışmış ki
sen de ona inanmışsın
şeytan bu, hz Ademi bile cenneten çıkartmış, insanları mı kandırmayacak
uyan... uyan
kendine gel, seni egemenliğ altına alan sinsi şeyden kurtul
ebedi kurtuluştan ebedi felakete atma kendini
sen hayal görmedin, Allahın lütfuna ermiştin, tövbe et de kendini de aileni de kurtar

Adamın biri her zaman Allah Allah diye zikrederdi.
Bir gün şeytan ona gelip:

-Ne diye durmadan Allah Allah deyip duruyorsun? Bir kerecik olsun sana Allah: "Lebbeyk kulum, ne istiyorsun?" dedi mi? Daha ne kadar Allah deyip duracaksın, dedi. Bunun üzerine o zat, zikri bıraktı. Gönlü kırık halde yatıp uyudu. Rüyasında Hızır'ı gördü.

-Neden Allah demeyi bıraktın diye sordu Hızır ona.

-Yaptığım onca zikre karşılık Hak katından "Lebbeyk, buyur" sesi gelmedi. Ondan bıraktım.

Hızır'ın cevabı son derece düşündürücüydü:

-Ey Allah'ın kulu! Senin Allah demen, Allah'ın "Lebbeyk kulum, buyur" demesi sebebiyledir. Senin Allah diyebilmen, Allah'ın sana duyduğu sevginin göstergesidir.

İnsanın Allah'ı bilen ve inanan bir kalbe, Onu her zaman övgüyle anan bir dile sahip olması, nimetlerin en büyüğüdür. Allah'ı tanımaya ve zikre muvaffak olmuş bir insanı, Allah rahmetine almış, yaptığı kulluğu kabul etmiş demektir.

Cok guzel aciklama cok beyendim Allah razi olsun ne guzel aciklama bu insanlar icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…