Denediğiniz dilek dualarını yazar mısınız?

Adamın biri her zaman Allah Allah diye zikrederdi.
Bir gün şeytan ona gelip:

-Ne diye durmadan Allah Allah deyip duruyorsun? Bir kerecik olsun sana Allah: "Lebbeyk kulum, ne istiyorsun?" dedi mi? Daha ne kadar Allah deyip duracaksın, dedi. Bunun üzerine o zat, zikri bıraktı. Gönlü kırık halde yatıp uyudu. Rüyasında Hızır'ı gördü.

-Neden Allah demeyi bıraktın diye sordu Hızır ona.

-Yaptığım onca zikre karşılık Hak katından "Lebbeyk, buyur" sesi gelmedi. Ondan bıraktım.

Hızır'ın cevabı son derece düşündürücüydü:

-Ey Allah'ın kulu! Senin Allah demen, Allah'ın "Lebbeyk kulum, buyur" demesi sebebiyledir. Senin Allah diyebilmen, Allah'ın sana duyduğu sevginin göstergesidir.

İnsanın Allah'ı bilen ve inanan bir kalbe, Onu her zaman övgüyle anan bir dile sahip olması, nimetlerin en büyüğüdür. Allah'ı tanımaya ve zikre muvaffak olmuş bir insanı, Allah rahmetine almış, yaptığı kulluğu kabul etmiş demektir.

muhteşem gerçekten.. Allah razı olsun..

ay şekerim ilahi sana:KK1:o din adamlar önce kendini düzeltsin..ne ahlaksızları var içlerinde sen biliyormusun..insanı üfürürler:KK52:senin bildiğin sana doğru benim bildiğim bana..ben gece namazlarına kalktığımda halisülasyonlar görmeye başlamıştım..bak anlatayım size..gece saat 2-3 arası namaz kılardım allah rızası için..bir gece yatıyorum eşimde yanımda tam benim namaza kalkacağım dakikalar..bir esmer adam uzun boylu beyaz gömlek giymiş..sanki birşeye sinirlenmiş gibiydi..omzumu dürterek şöyle dedi bana''kalk namaz vakti''..
ama ben adamı görüyorum 2 saniye oldu bu kendime geldim adam madam yok..
bir gece yine namaz kılıyorum yaz günü pencere açık..namazımı bitirmeye yakın bir ezan sesi ama bu ses her zaman duyduğum yani cami müezzinin sesi değil..çok güzel bir ses öyle güzel okuyorki ezanı daha hiç duymamıştım öyle ezan okuyan..namazımı kılıyor hem ezan nasıl olduda bu saatte okundu diye içimden geçiriyordum.sağıma soluma selam verdim ezan sesinin geldiği yere pencere kenarına geldim geldiğim anda ezan yarıda kesildi o sesi duyamadım..ama ne şaşırmıştım..neyse
saat da tam namaz kıldığım yerin duvarında asılı..e saat 2.30 ..bu saatte ezan okunmaz ki..sabah saat 5 okunuyordu çünkü ben sabah namazına uyanırdım.
bir günde öğle namazımı kılıyordum..çok enteresan birşey oldu..namaz kıldığım odanın penceresini açtığında boş arsa görünür..o günde yaz ayı sıcak çalı ot kurumuş millet arasıra çöplerini o arsaya atardı..
pencereyi açtım belki serinlik olurda namazımı rahat kılarım diye..inanın ben namaza başlayıp bitirene kadar bir gül kokusu geliyor burnuma ama çok hoş bir koku bu hiç normal bir gül kokusu değil..namazı bitirdim gül kokusu uçtu gitti..birde rüyalarım varki sormayın..daha çok şeyler varda anlatılacak neyse..baktım ben kafayı sıyırıyorum namazı niyazı bıraktım..o halisülasyonlarda beni bıraktı..nedir peki bu yaşadıklarım geçmişte?

anladığım kadarıyla Allah inancınız yok. kimseyi kınamam çünkü yarın ne olacağımızı bilmiyoruz ve gerçek imanın kimde olduğunu da Allahtan başkası bilemez.
ancak eğer siz her namaz kıldığınızda yazdıklarınızı yaşıyorsanız gerçekten manevi anlamda boş biri olmadığınızı gösteriyor. bunları yaşayıp nasıl bu noktaya geldiniz buna hayret ettim doğrusu. hakkınızda hayırlısı olsun

canımm çokk mutlu oldum senin adına :) gerçekten inanılmazz birşey.. benim öyle bi dileğim var ki bir sürü dilek duası okudum çokk dua ettim en son ramazandan önce 3 gün oruç tuttum ama olmadı be kuzum :KK43: ama halende umudumu kaybetmiş değilimm

Allah hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah
duan kabul olmuyorsa üzülme, ibadet hükmüne geçiyormuş
diğer dünyada bakarsın ki bir sürü sevabın var, sebebi de ettiğin dualardır

Cok guzel aciklama cok beyendim Allah razi olsun ne guzel aciklama bu insanlar icin

Allah senden de razı olsun arkadaşım :)

arkadaşlar merhaba. Allah cemi cümlemizin dualarını kabul etsin.

arkadaşlar, 4444 salatı tefriciye nasıl okunuyor. latincesinden mi okunuyor. bi oturuşta hepsini bitirmek mi gerekiyor. namaz kılmak gerekiyor mu? niyet nasıl edilmeli.
eğer parça parça okuyabiliyorsak, her okuyuşta namaz mı kılmalıyız?
yani kısacası bu süreç nasıl işlemeli? bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim..
şimdiden çok teşekkürler...

Duanın kabule yaklaşması için ilk önce samimi olarak Allah'ın kudretinin herşeyi kuşatmış olduğuna,O'nun için mümkün olmayan hiçbirşeyin olmadığına razı gelmek gerekir.
Ayrıca bir insanın ilmi ne kadar genişse,imanı ne kadar derinse duası öyle kıymetli olur.
Haram şeyler için dua etmek doğru değildir.Haramdır.

Mesela bir işe gireceğiz.Bizi işe alacak kişiyle görüşeceğiz ama onun hoşuna gideceği şekilde davranmak istiyoruz.Ne yaparız?Varsa asistanı,sekreteri,yakını onlardan bu kişi ile nasıl onuşmamız gerektiğini,neler dersek kendimizi beğendirebileceğini öğreniriz...
Yani ilk olarak yapmamız gereken Kur'an'daki ve hadisteki dualardır..
Sonra sahabenin..(Hz.ALi,Hz.Ebu Bekir...)
Sair evliyanın...(Abdülkadir Geylani,Şah-ı Nakşibendi,Bediüzzaman..)

Bir de dua edilen zamanlar ve mekanlar çok önemli.
Bugün cuma.Sela ile ezan arası edilen dualar çekilen salavatlar kıymetlidir.
Farz namazlarından sonra,ezan ile kamet arasında,yağmur vaktinde,Mekke Medine Kudüs'de,veeeeeeeeee gecenin son üçte birinde edilen dualar inşaallah Kabul oluna...

Bir çok önemli nokta daha var ki ettiğimiz duaların anlamlarını bilmek.Anlamlarını hissederek okumak..

__son günlerde Ayet-el Kürsi ve Fatihanın çok faydası nasip oldu elhamdülillah__

Duanın kabule yaklaşması için ilk önce samimi olarak Allah'ın kudretinin herşeyi kuşatmış olduğuna,O'nun için mümkün olmayan hiçbirşeyin olmadığına razı gelmek gerekir.
Ayrıca bir insanın ilmi ne kadar genişse,imanı ne kadar derinse duası öyle kıymetli olur.
Haram şeyler için dua etmek doğru değildir.Haramdır.

Mesela bir işe gireceğiz.Bizi işe alacak kişiyle görüşeceğiz ama onun hoşuna gideceği şekilde davranmak istiyoruz.Ne yaparız?Varsa asistanı,sekreteri,yakını onlardan bu kişi ile nasıl onuşmamız gerektiğini,neler dersek kendimizi beğendirebileceğini öğreniriz...
Yani ilk olarak yapmamız gereken Kur'an'daki ve hadisteki dualardır..
Sonra sahabenin..(Hz.ALi,Hz.Ebu Bekir...)
Sair evliyanın...(Abdülkadir Geylani,Şah-ı Nakşibendi,Bediüzzaman..)

Bir de dua edilen zamanlar ve mekanlar çok önemli.
Bugün cuma.Sela ile ezan arası edilen dualar çekilen salavatlar kıymetlidir.
Farz namazlarından sonra,ezan ile kamet arasında,yağmur vaktinde,Mekke Medine Kudüs'de,veeeeeeeeee gecenin son üçte birinde edilen dualar inşaallah Kabul oluna...
kudüste siyince dayanamadım yazasım geldi:))
kudüs rivayetlere göre yer ile göğün en ince olduğu yermiş :)
ayy bu arada konu sahibi naptı müjdeli haberleri gelir inşallah duaları kabul olmuştur dilerimkii..

benim geçen yıla kadar başım zonklama şeklinde ağrırdı bu 22 yıldır böyleydi..hep geçer dedim aspirin vs ilçlar alıyordum..hayır hiç geçmedi..en sonunda doktora gittim yaşlı bir doktordu bana sorular sordu teşhis:yılların getirdiği birikim.bir antidepresan ve birde adını hatırlayamadığım bir ilaç yazdı..ilaçları aldıktan 10 günspnra ve şuana kadar başım ağrımaz ...yani bu başımın zonklamasına sebep kaynanam olacak kadın ve ayyaş zampara kocamdı..firavunda dertmi varmış başı ağrısın..
7 yaşındaki bir çocuğu ağrıyan bacağını uzattığı için azarlayan bir zekaya sahip o kişi hayatında ne günahlar işlemiştir ne günahlar..onu bunu beğenmez öyleleri..dinle uğraşmak ilgilenmel nedir biliyormusunuz?allaha ulaşma çabasıdır..çünkü allah adını verdikleri şey görünmediği açan din uydurmasını yapmış insan..lübnanda şu an 16 tane din yaşanıyor..hangisi gerçek din?islam için gerçek din diyorlar...insanlar hep yaratılışını sorgulamış..sonunda adını allah koymuş kendini yaratanın sandığı..peki allahı kim yaratmış?iallah o kadar büyükse neden yardımcıları var?perde arkasından iş görüyor?işte bunlar insanların yakıştırması melekler şeytanlar..azrail mikail vs vs..inanmayın beyninizi yıkatmayın sadece insan olun iyi olun kötülük yapmayın o kadar yeter..dindarım diyen camilere koşan önlerde saf tutan ne zalim kötü insan kılığında canavarlar var..böyle olmayın yeter..bilimdende korkmayın allahı sorgulamaktan korkmayın..sorgulayınki öğrenin..küçük yaşlardan anne babamız bize hep allah ile cehennem ile şeytan ile korkuturdu...sanki görmüşler..
Ahhhhhhh ahhhh yazık sana çok yazık
Şimdi bi çare aramak icin buraya girdim çocuk istiyorum güzel rabbimden senin yazdıklarını okudum tuylerim kalktı çok yazık sana çok allah sana hidayet versin sonun hiç iyi değil bilesin ....

En cok S Sementaa gibi yaptigi guzel seyleri kule dondurenlere uzuluyorum.Allah bu noktaya gelmekten korusun inançlı insanları.
Konu açılalı 5 yıl olmuş, siz yazınca sementayı hatırladım. Bazen merak ediyordum acaba ne yaptı diye... İyi ki yazmışsınız da gördüm. Gerçi o zamandan beri girmemiş foruma. Aslında şunu söylemek istiyorum. Herkes üzülmüştü o zaman ama sementa bana mesaj atmıştı, yazdığı şeyler içinde pişmanlık olduğunu gösteriyordu. İnşallah o pişmanlıktan sonra kendini toparlamıştır diye umuyorum. Çünkü "farkındayım, ben Allahtan uzaklaşınca O da benden uzaklaştı" gibi bir şey yazmıştı

X