DEMİR EKSİKLİĞİ

balser

Guru
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
142
35
MERHABALAR BEBEĞİM 10 AYLIK DEMİR EKSİKLİĞİ ÇIKTI TAHLİLLERİNDE .DEMİR İLACI ALACAGIM DR YAZDIĞI BUNUN YANINDA NE GİBİ GIDALAR VEREBİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ
MESALA ISPANAGI NASIL VEREBİLİRİM YADA KURU ÜZÜM VERSEM OLUR MU BLENDARDAN GECİRİP .
TESEKKÜR EDERİM

Demir takviyesi devletin ödedikleri dişlerde sararma yapabilir, kabız yapabilir mide bulantısı da yapabilir. Özel olan damlalardan alın lipozomal olanlardan(ocean microfer olabilir) . Hem aç tok derdi yok bunların yan etki de yok. Etkinliği için düzenli kullanın ve c vitamini vermeye çalışın yeterli ek bir şeye ihtiyaç yoktur bikaç ayda toparlar.

Bizde de çıktı doktorumuz demir ilacına ek yumurtanın sarısını bol bol ver dedi bir de badem unu al kullan kreplerine pankeklerine vs dedi badem değil badem unu dedi özellikle. Kırmızı et demir kaynağı. Herşeyi deniyoruz mecbur demir eksikken çocuk iştahsız oluyor. Takviyeye başladıktan 10 gün sonra yavaş yavaş açılıyor iştahı

Demir eksikliyi bizde de var doktorun yazdığı kızımın dişlerini mahvetti kullanmayı bıraktık onun yerine ıspanak et tavuk yumurta pekmez üzüm kan yapan ne varsa yediriyorum d vitamini kullanıyoruz

Cennet hurması kullanabilirsiniz. Emilimi arttırmak için ilacı kullanırken c vitamini ile destekleyin. İlacını portakal ile vermiştim ben çoğu zaman ve şu süt ve süt ürünleri ile arasında 2 saat olmasına dikkat edin muhakkak

Cennet hurması kullanabilirsiniz. Emilimi arttırmak için ilacı kullanırken c vitamini ile destekleyin. İlacını portakal ile vermiştim ben çoğu zaman ve şu süt ve süt ürünleri ile arasında 2 saat olmasına dikkat edin muhakkak
Benimki cennet hurmasını çok seviyor, hergün vereyim iyi fikir 👍🏻
Demir ilacı olarak hangisini kullanıyosunuz peki siz? Ben 4.aydan itibaren güvenerek sidefer kullandım 1yaşına kadar ama hiçbir işe yaramamış. Doktorlar da içinde paraben olan ve dişlerde leke bırakanları veriyor hep. Diğerleri işe yaramıyor dediler kime gittiysem.

Oğlum şu an 3 yaşında bu demir eksikliği durumunu yaşadığımızda 10 aylıktı. Biz ne yazık ki doktor kurbanı olduk. Kullandırtmak istemiyorum dedi demiri ve bizde kullanmadık ama 10. Aya geldiğimizde 3 tü değerler yerlerdeydi. Sidefer kullandık ama yetmedi. Çünkü sidefer vb ilaçlar takviye ediciler ama diğerleri hastalık oluştuğunda kullanılabilecek ilaçlar. Bizim içinde çok zor olmuştu. Emen ve emerek uyuyan bir bebekti. Emilim artsın diye sütü vermemek için kırk takla attım çok ağladı çok yorulduk ama sonunda değdi 5-6 ay sonrasında tam anlamıyla iyileşti. Siz her şekilde destekleyin korkmayın bir de dişleri sürekli fırçalayın. Leke oluşmaması adına. İnşallah hemencecik geçer🙏

X