Değişmeye Karar Verdim Artık..

Peki aynen bunu söyleyeceğim kuaföre..az önce remington sipariş ettim internetten.sadece on saçlarıma kat kestirmek fikri nasıl sizce olabilir mi??
Eyeliner sürmeyi beceremiyorum keşke yapabilsem çokk isterdim:KK43:
Eyeliner kesinlikle surmelisin. Butun makyaja bedel diyebilirim. Maybelline in gel eyeliner i var. Evde kendi kendine alıştırma yap. Alışırsın.
Saçlar bele kadar çok demode, 10 cm kestirebilirsin. Arkasını üçgen yaptirabilirsin.

Ben sampuanima elektriklenmeyi onlesin diye bal, bakim yapsin diye de hint yagi ve badem yagi koydun. Memnunum. Remington un butun duzlestiricileri guzel ama bu tarz urunler saci yipratiyor ne yazik ki. O yuzden ben profesyonel fon makinesi aldim, fon cekiyorum. Ha kuaforun yaptigina benzemiyor ama uzerinden gitmek istersem tek kat duzlestirici gecebilirim ve gayet de hos durur diye dusunuyorum. Bir de uzun sac bakimsiz duruyor ne yazik ki, ya tonlarca bakim yapacaksin bir seye benzeyecek ya da biraz kisaltacaksin. Ben kestirdim, sutyen kopcamin orada su anda, onceden bel cukurumdaydi. Tekrar uzatiyorum, bir de kuafor sac kesim makasi aldim, kiriklarini kendim aliyorum. Uclari da guzel duruyor bu sayede.

Brezilya fönü duydun mı :)
netten araştır saçlarına bakım yaptığı gibi o tuhaf dalgasını da alır, bana göre tek çözümdür 4 yıldır yaparım kuaförle de uğraşmam
sen karar verirsen eğer, önce git yaptır
bunun dışında beslenmene dikkat et ille de spor olmasına gerek yok.
zaten diyetisyen ilk ay spor vermiyor hem yemekten kesip hem de spor yapmak bedeni sarsar dyor
yok yapıcam dersen salona gitmek şart değillll
evde de yaparsın yolları çokkk
yeter ki araştır

saçını kestirme kuru bir yapısı varsa saç kremi kullan düzleştir oldu bitti.kestirmek insana uzun bir süre moral bozukluğu yaratabiliyor.makyaj dersen daha 22 yaş çok taze bir cilt demek üstünde fazla uğraşma derim yüzünde leke sivilce yoksa bir rimel bir dudak ışıltısı yeter bence iş hayatına girdiğinde kendini daha fazla değiştirmek isteyeceksin.bence bir insan temiz olsun düzenli bir görüntüsü olsun ne saç ne makyaj gereksiz ayrıntılar. :) güzel kıyafetler saç ve makyajdan daha çok ön plana çıkar.ama saçların yağlı bir görünümde ise bu çok itici olur.diyorum ya temiz ve düzenli bir görüntü ideal :)

Sürekli dış görünüşümle ilgili eleştiriler alıyorum. "Neden kendine bakmıyorsun,saçların çok bakımsız gorunuyor, keşke daha bakımlı olsan. "tarzında bende artık değişmek istiyorum.Bunu sevgilim bile dile getirdi Ama bunu nasıl yapacağımı bile bilmiyorum.Çevremde danışacak kimse de yok.

Öncelikle saç konusunda sıkıntılarim var saçlarım banyodan sonra düzensiz bir şekilde dalgalanıyor. Şu anda saçlarım düz kesim ve çok uzun .Çok bakımsız gözüküyor sizce saçlarıma kat attırmak onları bir nebze düzeltir mi yoksa kabarmasına yol açar mı ??inanın ki saç kestirmeyı hiç sevmem kuaföre nasıl tarif ederim istediğim şeyi onu bile bilmiyorum saçlarım kısaltmasın ama şu bakımsız hali de düzelsin istiyorum saç önlerine de kat attırmak istiyorum ama böyle söyleyince anlamıyorlar . ..Ve saçlarım düzensiz dalgalı sürekli şekillendirmek şart oluyor düzleştirici almaya karar verdim remington tavsiye ettiler ama hangi modeli iyidir bilmiyorum birçok model var farklı fiyatlarda..Ayrıca kilo problemim var şu an spor yapmaya da imkanım yok ne yapabilirim sizce?? hiç bilmediğim bir şehirde tanıdığım kimse olmayınca buraya yazdım mecbur okuduğunuz için teşekkürler.
sacların icin bı kuaföre gitmen sart

Peki aynen bunu söyleyeceğim kuaföre..az önce remington sipariş ettim internetten.sadece on saçlarıma kat kestirmek fikri nasıl sizce olabilir mi??
Eyeliner sürmeyi beceremiyorum keşke yapabilsem çokk isterdim:KK43:
Tabii ki yapılır. Epey değişim elde edersin. Her zaman yazabilirsin bize, bende yardımcı olurum neyse gereken.

Brezilya fönü duydun mı :)
netten araştır saçlarına bakım yaptığı gibi o tuhaf dalgasını da alır, bana göre tek çözümdür 4 yıldır yaparım kuaförle de uğraşmam
sen karar verirsen eğer, önce git yaptır
bunun dışında beslenmene dikkat et ille de spor olmasına gerek yok.
zaten diyetisyen ilk ay spor vermiyor hem yemekten kesip hem de spor yapmak bedeni sarsar dyor
yok yapıcam dersen salona gitmek şart değillll
evde de yaparsın yolları çokkk
yeter ki araştır
Ben de 3 kere yaptırdım,gerçekten rahat ettiriyor kabul ediyorum ama o kimyasalların zararlı hatta kansere yol açtığı iddiaları var,şüpheli bir durum olduğu için sağlığımı düşünerek bir daha yaptırmadım..

Hangisini önerirsiniz?? ve kat kestirmeli miyim sizce??

Saçlarına aktardan bakım yapı alıp kullanabilirsin. Banyodan sonra bi çok markanın ıslak saçlara uygulanan yapı var onu kullanabilirsin düzleştiricide bende remigton kullanıyorum orta halli bişey al gitsin mesela çok ince olmasın kocamanda olmasın

Saçlarını çok uzun tutma, uzun saçın bakımı ve kontrolü çok zor. Kısalt, hep temiz tut ve bakım kremi uygula. Saç düzleştiricisi olarak ben de babyliss markasını önerebilirim, memnunum. Kullanmadan önce saçını ısıdan koruyucu spreyler var onlardan sık. Bunları düzenli yaparsan bakımsız görünmemesi için pek bir sebep olmaz.

Bilmediğim bir yerdeyim o yüzden kuaföre tam anlatamıyorum derdimi saçlarım çok kısaltmasin ve önüne de kat atsın istiyorum ama nedense anlamıyorlar
İstediğin saç modeline sahip bir ünlünün ya da netten bulacağın herhangi birinin fotosunu göster kuaföre ve bu şekil istiyorum de. Isıyla şekillenen saçlar için düzleştirici serum ve spreyler var. Banyo sonrası kullanabilirsin, kabarmayı ve yıpranmayı önler."Syoss Isıya Karşı Koruyucu Sprey mesela. Kırmızı olanı daha düz yapıyor. Saç kırıklarını önlemek ve bakım yapmak için direk soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı kullanabilirsin. Lifeco iyi bir markadır.

Ben de 3 kere yaptırdım,gerçekten rahat ettiriyor kabul ediyorum ama o kimyasalların zararlı hatta kansere yol açtığı iddiaları var,şüpheli bir durum olduğu için sağlığımı düşünerek bir daha yaptırmadım..
Kullandiginiz plastiklerin (pvc dahil) hepsinde aldehit var, raf ömrü tabiri kullanilan butun hazir urunlerde, havada ve dahi gozle gordugunuz bircok seyde var o risk :) kullandiginiz ilaclar dahil vucudunuzda rezidü dedigimiz kalintilara sebep oluyor. Artik sertifikasi olan sözde organik urunlere dahi guvenmeyin:)
Daha sayarım...
Yinede saglikli bir yasam diliyorum herkese :)

Kullandiginiz plastiklerin (pvc dahil) hepsinde aldehit var, raf ömrü tabiri kullanilan butun hazir urunlerde, havada ve dahi gozle gordugunuz bircok seyde var o risk :) kullandiginiz ilaclar dahil vucudunuzda rezidü dedigimiz kalintilara sebep oluyor. Artik sertifikasi olan sözde organik urunlere dahi guvenmeyin:)
Daha sayarım...
Yinede saglikli bir yasam diliyorum herkese :)
Kesinlikle size katılıyorum o yüzden hayatımdan olabildiğince çıkarmaya çalışıyorum o ürünleri Hoppa

Madem spora ayırcak vaktin yok ,yemek yemeğe ayırdığın kıymetli vaktini kendine bakmaya ayır hem kilo hem saç hemde bakım sorunun çözülür... bu vakit problemlerini hiç anlamıyacam herhalde gerekirse günde 3 saat uyurum yinede kilomu veririm 2 çocukla şuan 54 kiloyum 3 kilo daha verip karın ve göğüs kasıma başlayacam:kahve:
Saç önemli değil yatakta nasılsa dağılıyor vücuduna bak:KK55:

banyoda saçını sirke ile yıka
bildiğimiz yemeklere katılan
elma sirkesi ben kullanıyorum
hem çok kolay taranmasını sağlıyor hem 3-4 kere üst üste kullanınca (3-4 banyoda) canlı gösteriyor (ben sürekli kullanıyorum bende böyle etkisi var ve geçen sene yaklaşık 1 ay her banyoda kullandım saç rengim hafif açıldı)

not: kokusu kuruyunca gidiyor :KK66:

Benimde saclarim kalcama kadar uzundu duzlestirmeden asla disari cikamazdim kabarir sekilsiz olurlardi.Boyatmata kalkisip simsiyah saci 13 ton actirinca bi anda yandilar :halay:ama simdi iyi ki de yanmislar diyorum cunku asla kiyip kestiremezdim.Bi tarafi uzun bi tarafi kisa sekilde kestirdim acayip tarz oldu ve yuzumu ortaya cikardi bakimida cok kolay.Mesela bugun duzlestirip yatsam diger gun kalkinca hic kabarmiyorda duzlugude bozulmamis oluyor.Eskiden 1 saat ugrasirdim.Bakamiyorsaniz kestirmeniz sart ama size yakisacak sekilde.

X