Değişmeye Karar Verdim Artık..

Bence sacını kestirmene gerek yok. Sacını düz kesim ve uzun seviyorsan hiç elleme sadece dısarı cıkarken sekil ver düzleştirici veya maşa ile.

Sac rengin cok koyu değilse ombre yaptırabilirsin ben cok begeniyorum araştırıp kendine yakısıp yakısmayacagını düşün.

Kaş yapısı yüz ifadesini cok değiştiriyor. İnternette bununla ilgili arastırma yapabilirsin. Sevecegin ve sana yakısacak sekile getirtebilirsin.

Tabi en önemlisi giyim kusam Ama bana kalırsa öncelikli ayakkabı ve canta.

Vee kararlı ol . İlk zamanlar evden cıkarken bu kadar hazırlık sana yorucu gelebilir ama emin ol dısarı cıktıgında oluşan özgüvenin tadını aldıgında yorulmayacaksın.

Saç konusunu bilemeyeceğim ama kilo ve spor konusunda şunu söyleyebilirim, vaktin yoksa spor için kendine bir diyet listesi hazırlamakla başlayabilirsin. Ayrıca işyerin çok uzak bir mesafede değilse yürüyerek gidebilirsin sabahları, faydasını göreceksin eminim. Akşam yatmadan öncede birkaç karın kalça bacak egzersizleri yap oldu bu iş :)

Popoma kadar upuzun ve dümdüz kesim saçlarım var. Kat çığrından çıkarır hiç de sevmem kesinlikle çözüm değil daha çok sorun olacaktır.

Ben sürekli düzleştrmek ya da daha da kıvırcıklaştırmakla baş ediyorum. Bakım da burada devreye giriyor. Malesef herkesin saçı duştan çıkar çıkmaz kuaförlü gibi olmuyor. Bence bu konuda kolaya kaçma al düzleştiricini uğraş.

Aynı sorunlar bende de var :KK43: saçlarım uzun çok uzun denmez ombre istiyorum ama yıpranıcak edecek bende 1 2 ilgilensem sonra bırakırım mahvolur saçlarım. Kilo benimde fazlalığım var gitmek bilmiyor off offf

Saçını kestir :) Rahatlıcaksın emın ol. Her gün 1 saat yürüyüş yapıp beslenmene dikkat etmen zayıflamana yardimci olur.

Katli ve uzun saç daha zor şekil alır canım hiç deneme bence. Önden perçemde biraz eskide kaldı sanki:KK66:

Cok uzun saclar asiri bakim ister herkesin harci degildir. Bence saclarini omuzlarinin az altina gelicek sekilde katli kestir. Eger maddiyat problem degilse keratinle düzlestirme yaptir 6 ay fönlü sacla gezmis olursun. Makyajda ise eyeliner, kalem yerine koyu kahve yada gri fari fircayla gözüne sür baslangic icin kolaylik olur cünkü kalemi düzgün süremezsen ya da akarsa soytariya dönersin.

Yves rocher 'ın ıhlamur özlü şampuanı saçlarıma çok iyi geldi aynı şekilde saçlarım dalgalı ama kat tavsiye etmem en azından uçlarda hafif kat kullanabilirsin 2 ayda 1 düzenli olarak kestir bir süre..Ben uzun saç seviyorum o yüzden bel hizasında kullanıyorum birkaç yıldır..
Spor konusunda vakit ayiramiyorsan evde yapılabilecek egzersizler var karın,basen bölgesindeki yağları eritmek için..Bunun yanı sıra biraz kilon varsa sulu sebze ,bakliyat yemeklerini suyunu süzdürüp yemeye çalış diyetisyen söylemişti yemeklerin asıl kalori yapan kısmı suyuna geçiyor diye..Ekmek,makarna bunlara dikkat et..Günde 3lt ye yakın su iç tok tutuyo..Bir de en önemlilerinden günde 1 kase yoğurt..

Popoma kadar upuzun ve dümdüz kesim saçlarım var. Kat çığrından çıkarır hiç de sevmem kesinlikle çözüm değil daha çok sorun olacaktır.

Ben sürekli düzleştrmek ya da daha da kıvırcıklaştırmakla baş ediyorum. Bakım da burada devreye giriyor. Malesef herkesin saçı duştan çıkar çıkmaz kuaförlü gibi olmuyor. Bence bu konuda kolaya kaçma al düzleştiricini uğraş.
Remington sipariş ettim

Cok uzun saclar asiri bakim ister herkesin harci degildir. Bence saclarini omuzlarinin az altina gelicek sekilde katli kestir. Eger maddiyat problem degilse keratinle düzlestirme yaptir 6 ay fönlü sacla gezmis olursun. Makyajda ise eyeliner, kalem yerine koyu kahve yada gri fari fircayla gözüne sür baslangic icin kolaylik olur cünkü kalemi düzgün süremezsen ya da akarsa soytariya dönersin.
Ben allık ruj ve rimel sürmeyi biliyorum eyeliner suremiyorum çünkü beceremiyorum farı da beceremem diye almadım kolay mı kullanması??

Saçların uzunsa, zor şekil alır. O yüzden serum kullanabilirsin. Ama bakımsızlığı gidermek adına paraben ve silikon içermeyen şampuan tavsiye ederim. Canlandırması açısından ilk kullanımda yararını gördüm. Sanırım yorumda marka vermem sakıncalı olabilir emin değilim, ama dilersen özelden yazabilirsin öneririm sana. Onun dışındaki kat kestirmek çok büyük canlılık katar saçına. Çok uzun saç, sağlığını çabuk yitiriyor hiç makas görmüyorsa. Kuföre "boyunu kısaltmadan kat attırmak ve kırıkları alıp canlılık vermek istiyorum " demen yeterli olacak. Düzleştirici konusuna pek değinmek istemedim. Çünkü tüm bakımları maaf edecek düzleştirici. Ha ama şöyle birşey önerebilirim canım, kat kestirsen zaten kurutunca kendinden şekil alacak sıkma tatlı canını:emir_bebek: Onun dışında makyaj bakım değil lüks bence, bakım benim lügatımda temizliktir. Yüzüne canlılık açışından bir fondoten bir allık birde rimel ile canlılık ve hava katabilirsin hemde kullanması deneyim geretirmiyor bunları. Esmer değilsen eyeliner deneyebilirsin ama, hızlı geçiş yapma ufaktan ufaktan ilerle ki, içine sinsin ve alış :anne: çok uzattım ama yardım lazım olursa buralardayız tatlım:anne:
Peki aynen bunu söyleyeceğim kuaföre..az önce remington sipariş ettim internetten.sadece on saçlarıma kat kestirmek fikri nasıl sizce olabilir mi??
Eyeliner sürmeyi beceremiyorum keşke yapabilsem çokk isterdim:KK43:

• Beğen
Reactions: Yeu
Canım cildin kuruysa makyaj öncesi nemlendirici bir krem sür sonra tenine uygun numarada bir fondöten ardından göz makyajına geçince önce far sonrasında eyeliner ve rimel :) ben de suremiyordum eyeliner ı alıp birkaç kez evde sürdüm denedim şimdi çok rahat oluyor kullanımı ve yumuşak sürüldüğü için kalem gibi göz kapağına baskı yapmıyor.Makyajını da kolay temizlemek için makyaj temizleyici solüsyonlar ve makyaj pedleri var arkasından da yüzünü sabunla yıkayıp temizlersin.

Canım cildin kuruysa makyaj öncesi nemlendirici bir krem sür sonra tenine uygun numarada bir fondöten ardından göz makyajına geçince önce far sonrasında eyeliner ve rimel :) ben de suremiyordum eyeliner ı alıp birkaç kez evde sürdüm denedim şimdi çok rahat oluyor kullanımı ve yumuşak sürüldüğü için kalem gibi göz kapağına baskı yapmıyor.Makyajını da kolay temizlemek için makyaj temizleyici solüsyonlar ve makyaj pedleri var arkasından da yüzünü sabunla yıkayıp temizlersin.

Ben yapamıyorum nedense jel eyeliner almıştım hiç olmuyor berbat ediyorum o yüzden hiç denemiyorum bile:KK43:

Ben allık ruj ve rimel sürmeyi biliyorum eyeliner suremiyorum çünkü beceremiyorum farı da beceremem diye almadım kolay mı kullanması??
.
Farla keskin cizgiler olmadigi icin daha kolay ve daha dogal yumusak olur. ben günlük olarak far kullaniyorum. Gece makyajimda ise kalem cekip üstüne far sürüyorum. Daha kalici oluyor...

.
Farla keskin cizgiler olmadigi icin daha kolay ve daha dogal yumusak olur. ben günlük olarak far kullaniyorum. Gece makyajimda ise kalem cekip üstüne far sürüyorum. Daha kalici oluyor...
Önerebileceğiniz far ve far bazı var mı?? eyeliner kullanmadan maskara ile far kullanmak abes mi olur??

Ben yapamıyorum nedense jel eyeliner almıştım hiç olmuyor berbat ediyorum o yüzden hiç denemiyorum bile:KK43:
Youtube videolarina bakabilirsin canim ben de ordaki kızlardan öğrendim :)) dediğin gibi bulaşıyor biraz alışana kadar ama sonra kolay geliyor.Kuzenim de maybelline nin eyeliner kalemi var onu kullanıyor jel olanları kullanamıyorum diyor o da..Normal kalemlere göre yumuşak onu da kullanabilirsin

Açılın ben doktorum :KK52::rapci:

Şaka şaka değilim ama etrafımda bir düzine insanın imaj meykırlığını yapmışlığım ve %100 olumlu dönüşlerimle bilinirim birazcık.
Elimde baya yatkındır ailem ve çokk yakın gördüğüm insanları ellerimle değiştirme gibi bi huyum var sağolsunlar güvenirlerde bana.
Neyse reklamı geçiyorum:rapci: Ve başlıyorum uzun olacak biraz.

Şimdi saçların yoğun dalgalıysa ve kabarıyorsa kesinlikle keratin öneriyorum. Brezilya fönü değil yalnız bahsettiğim n ile başlayan google a keratin bakımı yazınca türkiye sayfasına ulaşabilceğin bir marka. Formaldehit içermeyen kalıcı düzlük vaadetmeyen bakımı tavsiye edebilirim. Über uçuk fiyatlarıda yok. Kendin maske yapar gibi uygulayabilirsin.
Eğer bütce ayıramam dersen elseve in mucizevi yağ serisinin maskesini önerebilirim. Yok eğer onuda almam dersen marketten bir kavanoz tahin alıp üste cıkan yağını bir başka kavanoza ayırıp kalanı tahin olarak pekmezle yiyebilirsin :KK48: Ayırdığın yağı akşam sac boyuna uçlarına sürüp yatarsın sabah normal yıkarsın inan baya fark ediyor :super:

Saç bakımından sonra gelelim kesime.
Eğer bakımlardan istediğin sonucu alamazsan kesime yönelebilirsin. Yutubda how ı trim my hair gibilerinden yazarsan ( umarım doğru yazmışımdır :KK17:) bir cok video bulursun.
Ben yıllardır kuaför koltuğuna oturmadım kendim kesiyorum. Malum kuaförlerin uzunluk ölçüleri anlayışında kesinlikle problem var.

Baktın cok karışık geldi
saçını önce ortadan ikiye ayır omuzlarının önüne al sonra her iki tarafıda kulak hizandan ayırıp yukarı tuttur bi tokayla elinde sadece alt kısımlar kalsın
Sonra alt tutamın ucunu tutup kaldır ileri uzatabildiğin kadar uzat parmağının arasına sıkıştırıp sonra düz kes 1-2 parmak kadar
İki taraf içinde aynı işlemi yapıca üstte tutturduklarını aç yine iki tarafıda sırayla altlarla aynı boyda aynı şekilde yapıp kes.
Umarım biraz anlatabilmişimdir. :oops:

Gelelim bakım kesim bittiğine göre tarza
Normal giyimin fazla sporsa belki biraz daha klasik kumaşlarla dengeleyebilirsin.
Yani bu penyeler yerine belki dha polyester karışımlı bluzlar gömlekler üzerine güzel hırkalarla olabilir. Kilo sıkıntımda var demişsin eğer kalçada varsa promblem uzun hırkalarda kamufle edebilirsin zayıflayana kadar dar paça kotlar yerine bootcut yada ispanyol paca altına görünmeyecek şekilde dolgu yada kalın topuklar olabilir. Bu sıralar kadife çok moda. Yaldır yaldır parlamayan kadife etekler yada gömlek elbiseler , salopet içine triko kazaklar olabilir.
Aksesuar kesinlikle önemli ama abartmadan düğüne gider gibi değil tabiki.güzel saatler ve boynuna atacağın şal yada atkıyla kışlık şapkalarla çok hoş olabilir.

Kilo vermek için bitki çayları biberiye adaçayı limonla bayılırım. İlla tatlı dersen bi çay kaşığı bal masum bi tatlı olabilir. Aburcubur asitli içecek meyve suyu falan alma evine. Alınca içiliyo yeniyo. Yemeğimi içeceksiz içemem dersen ayran yap mis gbi.

Makyaj konusunu atlamayayım. Cc kremlerle yüzündeki varsa renk dengesizliği kapatabilirsin. Pure beauty şiddetle öneririm. Beyaz ,açık buğday, buğday tenliysen ivory rengini tavsiye edebilirm esmer ya da esmere yakınsa ten rengin natural rengide olur. Watsonlarda bulabilirsin 30 tl civarı ama inanki 1 yıldır kullanıyorum hala bitmedi çokk bereketli. Uygulama konusunda ben parmaklarımla masaj yapar gbi heryerine sürüyorum yüzümün. Az miktarda uygulamak yetiyo zaten cilt ısısıylamı nedir bi başta bembeyaz olan suratım kendi rengine dönüyor 1-2 dk da. Biraz parlak bitişli olduğu için üstüne pudra geçiyorum ben yağlanma olabilecek bölgelere.
Far konusuna gelirsek sedefli ama simli olmayan beyaz şeftali arası farları göz kapağına kirpikle kıvrım yeri arasına serçe parmağınla çok rahat sürebilirsin böylece gözlerin dha aydınlık olur. Hatta ben göz pınarlarıma doğru taşırıp sürmeyi çok severim:KK200:

Allık sürdükten snra elmacık kemiklerine burnunun sırtına o farla hafif pıtpıt yapıp dağıtırsan çok güzel aydınlanır yüzün.
Göz içinide unutmamak lazım ya ten rengi bi göz kalemiyle ya da metalik gri göz kalemiyle geçersen gözlerin dha büyük görünür.

Eyeliner çekemiyorsan eğer göz kalemini kirpik dibine en yakın ve en dış tarafına sür pamuklu çubukla dağıt smokey eyeliner olur hemde günlük için birebir:KK76:

Ve kendine güven çünkü kendine güvenen bir kadının etrafına verdiği ışığı hiç bir saç makyaj veremez. :rapci:

X