değer 285 e yükselmiş ama düşük.. kızlar dış gebelik mi bu yaa :(

• Konu Sahibi kucukkedicik
küçük kedicik bence aklına kötü bi şey getirme ve bi şeyden o kadar çok korkma bende düşükten çok korkuyodum ve başıma geldi 6 hafta 2 günlükken içimde eridi ve boş keseye döndü ayrıca benim bi arkadaşım dış gebelikten ameliyat oldu ve şimdi bi kızı var seni korkutmuşlar sen sadece doktor kontrollerini ihmal etme bende şu anda 5 hafta 5 günlük hamileyim ve sürekli sorun çıkıyo cumartesi de ben gidicegim kontrole kalp atışlarını duyamadık inş.duyarız çok zor gerçekten ALLAH hepimize sabır versin

canım iyi düşünmeye çalışıyorum ama değerler çok sınırda. ve doktorlar bu yüzden bişey söyleyemiyolar. dış gebelik de diyemiyolar. benim korkum hala teşhis konmadı. bu şekilde büyüyüp patlaması. Allah korusun. birden oluyomuş bazen anlamıyomuşsun.

rabbim hayırlsını versin. artık beklemekten başka yapıcak bişeyim yok.

kızlar doktordan cevap geldi.

hcg artışım normalmiş. ama progesteron değerden dolayı ne normal gebelik diyebiliyolar ne anomali. 7 çıkmıştı progesteron. 5 den küçük olursa kesin anomaliymiş. ama 5-25 arası değerdekilerinm takip edilmesi gerekiyomuş.

pazartesi tekrar kan vericem. bi daha tahlil sonucuna bakıcaklar.

hcg 1500 ü geçerse ultrasona alıcaklar. kesin belli olucak inşallah pazartesi kızlar.

gece bi rüya gördüm anlamı çok güzeldi. inşallah hayır çıkar da seviniirm.

canım bence iyi bişiy bu ya ne güzel inş bebişin sana tutunur ,,kedicik bak dış gebelik anlaşılır bi durumdur diy biliyom dış gebelikte karnın içi kanla doluyomuş dış gebelik olsa dr anladrı bence yaa,şimdi o olasılığı düşünme inş yükselecek değerin

inşallah murgizim. başka doktorlara da sordum internetten. ama değerlerin çok karışık yorum yapılması zor diyolar. artık bekliycem pazartesiye. ama dış gebelik veya düşük ihtimali yüksek diyolar.

kan dolması yumurta içinde kese büyür ve patlatırsa oluyo diye biliyorum canım ama.. benimki o kadar büyük değil şuanda.

inşallah pazartesiye kadar bi sorun olmaz. bakalım.

Kedicik düşüksede her işde bir hayır vardır unutma sağlıksız bebekler düşermiş zaten ve ilk hamileliklerin %50 si düşükle sonuçlanırmış üzülme dış gebeliksede zaten erken dönem ilaçla hallolur bu değerlerlede tüp patlamaz benim 1600 leri bulduğunda bile patlamadı sen sadece temkinli ol her ihtimali düşün şiddetli karın ağrısı ve tansiyon düşüklüğü bayılma hissi olur tehlikeli bir durumda ama kendini yıpratma ben çok yıpratmışdım çünkü sonuçda herşey olacağına varıyor.Değer 1500 leri bulmadan ultrasonda rahimdeki kesede görünmüyo tüplerdeki dış gebelikde o yüzden anlayamıyorlar benim 1600 de bile tüpler de kesin görünmemişdi bende kürtaj yaparak anlayabildiler çünkü kürtajdan sonra beta hcg yükselmeye devam edince emin olabildiler ama korkma inşallah öyle birşey çıkmayacak sadece önlemini ona göre al diye yazdım başımdan geçeni sakın moralini bozma unutmaki herşeyin çaresi var bak burda dış gebelik geçiripde 3 ay ara verip hemen hamile kalan arkadaşlar var.

inşallah murgizim. başka doktorlara da sordum internetten. ama değerlerin çok karışık yorum yapılması zor diyolar. artık bekliycem pazartesiye. ama dış gebelik veya düşük ihtimali yüksek diyolar.

kan dolması yumurta içinde kese büyür ve patlatırsa oluyo diye biliyorum canım ama.. benimki o kadar büyük değil şuanda.

inşallah pazartesiye kadar bi sorun olmaz. bakalım.

canım ya inşşşş canım hayırlısı olsun senin sağlığın yerine olsunda bebek elbet olur canım,,tabi sen araştırmışın daha iyi biliyosundr dış gebelik hakkında insan böle durumda arştıryo öğreniyo herşei

Günaydın herkese. Size bişey sormak istiyorum. Salı günü ilk kan testimi yaptırdım ve değer 197 çıktı, 48 saat sonra tekrar kan testi yaptırdım ve 296 çıktı. Doktor bu değerin bu sürede ikiye katlanması gerektiğini ve katlanmadığını söyledi. Bu konuda bi bilgisi olan var mı?

evet canım ikiye katlanması gerek bence bir kez daha yaptır.benimde başıma geldi. iki kat artması gerekirken artmadı.

X