Dedikodunuzu yapanlari umursuyor musunuz?

Dedikodumun yapılmasına bayılıyorum.

Hem ne kadar kıskanılıp konu yapıldığım için egom okşanıyor hem de günahımı aldıkları için cennetlik oluyorum.

İnsan daha ne ister

Mesela senin yerinde olsam. Komsuya yalan malzeme verirdim. (Buyuk dedemden 10 milyon miras kaldi bana, babama piyango cikti gibi). Sonra digerlerinin caktirmadan hal ve hareketlerini zevkle izlerim.
Benim annem laf taşıyanlara özellikle malzeme veriyor karşı taraf çatlasın diye

Dedikodu size nasıl geliyor?
Laf taşıyanlarda onlardan kalmaz yani.
Mesela kv elti benim hakkımda konuşsa asla bilemem çünkü biri bana bir sefer söyler.
Direk azarlarım laf taşıma diye.
Onun dışında umursamam.
Bayramdan bayrama görüyorum zaten.

sevdiğim değer verdiğim birinin hakkımda ileri geri konuştuğunu öğrendiğimde çok ama çok üzülmüştüm ve direk bir mesaj ile hiç tavır trip atmadan arkadaşlığıma son verdim o da beklemiyordu bi anda keseceğimi.
ama umursamadığım hayatımda çok yer vermediğim biri hakkımda konuşunca hoşuma gidiyor demek ki diyorum doğru yoldayım :)

Ben laf taşıyan ortalık karıştıran insanlardan nefret ederim. Dedikodu yapmayan insan çok azdır. Ben çok dikkat ederim ama arada kaçıyor annemle ya da teyzemle başkasının dedikodusunu yapıyorum. Onlar da benimkini yapıyordur. Ama biri bana gelip şu sana bunu dedi dese gelen kişiye tuhaf bakarım

Kulağıma çok geldi ama çok tepkim olmadı, umursamadım açıkçası.Beni genelde yapmıyor, gelmiyor,yardım etmiyor vb şekilde dedikodumu yapıyorlar."Evet gitmiyorum,kimsenin hizmetçisi değilim" sorarlarsa doğru diyorum.Tek yakıp yikacağım durum,olmayan şeyi olmuş gibi gösterirlerse,namusuna laf ederlerse .O zaman işin rengi değişir......

Yok bende onlarınkini yapıyorum. Başka türlü olmuyor

Ayyy gıybet en sevdiğim günah bensiz yaptıkları için bi miktar üzülürdüm.

Bazi tanidiklar soyluyor
Bide mesela su an konusmadiklarim zamaninda arkasindan ondan arkadas olmaz falan dedikleri insani caya davet ediyorlar boyle de iki yuzluler sirf nispet icin yapiyorlar cunku gozumun onundeler hepsi

Direkt görüşmeyi kesiyorum. Birde bunların hem dedikodu yapıp hem iftira atan türleri var
Bence en iyisi muhatap olmamak seviyelerine inmemek.
Biz eşimle kış mevsimine girerken evlendik. Annem hastaydı düğünümüzü görsün istedik. Arkamdan hamile kaldı evlendi diye dedikodumu yapmışlar.

Kahkaha atıp , iyi yapmışım diyorum.

Hayır.
Bir söze bakarim bir de söyleyene demişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…