De gidi gebelik testi de...

Alla alla ne ilginç şeymiş o öle..bi de belirli bi günü varmı teste başlamak için yani mesela reglin bitimi ile mi başlanıyo hemen yoksa sen kendinmi karar veriyon nasıl oluyoo ??CADIARZU

buradaki eczacılara sordum ovülasyon testinide bön bön suratıma baktılar o neki diye,internetteki eczanelerdede 5 tanesi 25-30 tl arasında değişiyor,ben gittigidiyordan 32 ovülasyon+6gebelik testini 29,50 tl ye aldım 3,5 tl kargo 2 günde teslim,ovülasyon testi kullananların topiğine bak istersen oradakilerin çoğu benim aldığımdan kullanıyorlarmış ve memnunlar kaydirigubbakcemile5

Hımm ok canımma.s

Alla alla ne ilginç şeymiş o öle..bi de belirli bi günü varmı teste başlamak için yani mesela reglin bitimi ile mi başlanıyo hemen yoksa sen kendinmi karar veriyon nasıl oluyoo ??CADIARZU

ovülasyonun yaklaştığını anlayabilmen için vücudunu dinlemen lazım biraz,mesele akıntı miktarının artması, kıvamının değişmesi,birde serviks ovülasyona 3-4 kala kendini yukarı çekiyor,buradan anlarsın ve yapmaya başlarsın testi,benim aslında henüz erken yapmam içnde merak ediyorum yinede yapmak istiyorum ama şu sıvı tüketimi olayı zor geliyor

Hımm anladım heralde akıntıyı filan belki çakarım da o serviks olayını anlayamam sanırım..bakcaz artık..sıvı olayını niye çok kafaya takıyon oyalanacak bişeyler bulursun o saatlerde, zaman çabucak sen anlamadan geçer merak etmee..yap bakalım bizede haber ver ne oluyo ne bitiyo..:1rolleyes:

asıl serviks olayı çok basitcanım,iki reglin ortalarına yaklaştığın zaman kontrol et,normalde serviks ele çok rahat gelir,reglin ortalarına doğru senin çok rahat farkedebileceğin şekilde kendisini yukarı çekiyor yani zor ulaşılabilir hale geliyor.bilki ovülasyon yaklaşmışdır.başlarsın testlere çünkü bazen ovülasyon olsa bile akıntı olmayabiliyormuş kaçırabilirsin ovülasyonu.
benim mutlaka içecek bişeyler olması lazım elimde,yiyeceği arama,1 gün yemesem acıktım demem ama mutlaka bişeyler içmem lazım o nedenle napacam bilmiyorum,zorlucam artık kendimi içmicem
bu arada bu ovülasyon testleri gebeliğide gösteriyor haberiniz olsun kaydirigubbakcemile2

Serviks yani rahim ağzı oluyo dimi..yaa hakkatten canım kusura bakma ben diğer konularda uzmanım ama bunlarda çok kötüyüm farkındayımm mafoldumben rahim ağzınımı kontrol edicem yani..ayy ben öle elleyemem kii akannehir neyse şu reglim iyice bi bitsin bakmaya çalışayım nasıl bişey..
ovulasyon testleri de maşşallah herşeyden haber veriyomuş yaa e süper o zaman..

evet rahim ağzı,bu şekilde kontrol edeceksen eller temiz kuru ve tırnak kısa olmalı.
nedenini tam bilmiyorum ama LH ile B-Hcg birbirine benzediği için olabilir ya da LH gebelikte tekrar yükselişe geçtiği için olabilir,gösteriyormuş gebeliği.ovülasyondan sonra ikinci çizgi silikleşmeye başlıyor,adetten bir gün öncesi yada adetin 1.günü baktığında yine pozitifi gösteriyorsa gebelik var demek oluyormuş :ecrin_bebek:

Hımm anladım canımm.valla kankii sen de az uzman değilmişsin yanii..süpersin çok iyi anladım sayende, biraz geç bastı bende:teytey: ama idare et artık

Hımm anladım canımm.valla kankii sen de az uzman değilmişsin yanii..süpersin çok iyi anladım sayende, biraz geç bastı bende:teytey: ama idare et artık

tabi kızım ne sandın,hamile kalmak için çok bilimsel çalışıyorum ben,az daha araştırırsam kendi spermimide kendim üretirim yakında şakkıdı

valla canım ben bu yukarı çekilme olayını anlamadım bu nasıl oluyo canım yaa

valla canım ben bu yukarı çekilme olayını anlamadım bu nasıl oluyo canım yaa

normalde serviks(rahim ağzı) rahatlıkla ele gelir ya,ovülasyondan 3-4 gün öncesinde baya bir yukarı çekiyor kendini,ulaşamıyorsun ya da ulaşsan bile zor oluyor çünkü baya yukarıda oluyor.

Cngnm derin şimdi isyan edecek bizden haberin olsun :roflol: az kaldı birazdan kafamıza zopa geliyoo klava:

yok canım niye zopalıyım,benimde bildiğim yok,duyduklarımı size anlatıyom, gaza gelir denerseniz doğrumu değilmi öğrenmişolurum bende sayenizde :roflol: :roflol:

Sen yaparsın vallah korktum ben senden naniknanik

hergün adamı tuzağa düşürmenin yollarını aramaktan yoruldum yaw,yapayımda kurtulayım bu dertten bari. kaydirigubbakcemile3
bak şimdi aklıma bi fikir geldi, acaba malum muhabbeten sonra artanları zebil edeceğime diyorum buzluğa atsam lazım oluncada çıkarsam kullansam olurmu acaba diyorum :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…