Davina'nın günlüğü

Davina

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2009
3.982
13.414

( yazının sonunda iki haftalık kilo değişimlerimi görebilirsiniz)

Merhabalar,

kendimi tanıtmakla başlayayım. 27 yaşındayım. istanbul'da yaşıyorum. şu an işsizim kpss için evde ders çalışıyorum.:KK50: :KK25:
yıllardır kilo problemim var malesef. çocukluğumdan beri hep kiloluydum. "ekmekle tabağını sıyır, tabagında ne kadar pilav tanesi kalırsa o kadar çocuğun olur, ekmekle ye doymazsın tarzı ifadelerle büyüyünce ve genlerde tembellik olunca kilo problemi oluyor malesef. :KK43: tabiki bir sürü diyet denedim. 10 günde 3-5 kilo verdiren diyetler,isveç diyeti, detokslar vs. kimisi işe yaradı kimisi beklediğimden daha beter oldu, kimisi pes ettirdi. bulimiaya çevirdiğim zamanlar bile oldu. burada üyeliğim vardı, iki yıl kadar önce 90lar üzeri kilo verenlerle beraberdim. çok şeyler ögrendim orda. yaptığım yanlışlar, eksikler, yeni bilgiler.... ortalama 10 kilo verdim. 94 kilodan 85-84lere düşmüştüm. iş hayatı yogun olunca bıraktım forumu. bir süre alıştıgım düzende gittim ama sporu bırakınca misliyle geri geldi. şu an utanarak söylüyorum ki üçlü rakamlardayım. :kızgın: diyetisyene gittim ama pek işe yaramadı sanırım insan vücudunu kendi tanıyarak bir şeyler yapabiliyor. devlet hastanesi sıradan bir liste verdi gönderdi aylarca süründüm. özel hastaneye gittim kilo vermem gerekirken kilo aldım. (kaçamak yapmadıgım halde) !!! verdiğim paralara acıyorum birde sporu bırakmama yanıyorum.neyse dert köşesine döndürdüm mevzuyu :olamaz::KK48: sözde kısa yazacaktım..
kilom 105 ti en son. :skandal: tartının pili bittiği için net rakam söyleyemiyorum bugün için, uff :olamaz:yazınca daha kötü göründü gözüme. hiç bu kadar olacagını düşünmemiştim. kocaman 105 !!!!

buraya yazmamın sebebi ise kendi ne yaptıgımı görmek, kendimi kendime kanıtlamak. kendimi kendime anlatır gibi bir şey şu yazdıklarım aslında. kendimle olan kavgam, çelişkilerim. tam olarak açıklayamıyorum ama buraya yazmanın iyi geleceğini düşünüyorum. ortalıklarda görünmezsem bilinki elde nutella- kaşık ikilisi ile pes ederek bunalımlara girmişimdir. üç satır önce yazmış olduğum 105 sayısından sonra bence. pes etmemeliyim

ipleri ele almanın zamanı geldi. vücudumu kendimi tanıyorum artık. dün gece öyle bir şevk geldi bu sefer yapacaksın düzene sok kendini dedim, kendi kendime kızdım azarladım verdim gazı :KK48: sakince güne başladım.

sabah uyandım normal bir kahvaltı yaptım.
-haşlanmış yumurta
-domates salatalık:KK25::KK25:
-peynir
-zeytin
-çay

sonrasında spor yaptım. evde geçen sene aldıgım eliptik bisiklet var. uzun zamandır askı olarak kullanıyordum :ıslık: gerçek amacı ile kullanmanın vakti gelmişti. 20 dakika ona bindim. 1 kiloluk dambıllarla ve lastik ile kol çalıştım. 30-40 dakika sürdü sanırım. hava malum sıcak terden bitkin halde düştüm ee birde hamlık var tabi. halimi tahmin edebiliyorsunuzdur. bu arada spor konusunda evde yok yok gibi bir şey. pilates seti, dambıllar, ip, lastik, şınav aleti, bisiklet. bir tek onları kullanacak kişi lazımdı. o da ben oluyorum :rapci: güzel bir spor listesi yapmayı düşünüyorum. önerileriniz varsa çok sevinirim.
bu günlüğü nasıl tutacagım hakkında hiçbir fikrim yok :oops: karmaşık ne yaptıgını biliyor ama bilmiyormuş gibi duruyorum sanki.. yazdıklarım kimseyi sıkmamıştır umarım. dayandığınız için teşekkürler. :KK52:o_O

şimdi gidip güzel bir duş alacağım. spor yapmak güzelde ah şu hamlık olmasa :spor::KK49::KK25:

Edit: kilo veremeyince diyetisyene gittim. Bu sefer iyi bir diyetisyen buldum çok araştırdım. 23 agustosta 104 kilo ile başladım.Bugün 1 eylül eksideyim. İki haftada bir kontrolüm var değişimleri buraya yazacagım.

23.08.2016 ==> 104
06.09.2016 ==> 101.1
20.09.2016 ==> 98.4
04.10.2016 ==> 96.2
18.10.2016 ==> 94.2

Son düzenleme:
Merhaba , bende bugün düzene başlayalardanım. Ben geçen sene 95 kg görmüştüm .Şuan 78 kg indim. Ama bugünden itibaren kesinlikle dikkat ediyorum ve spor yapıcam.Hedefim ilk etapta 70 sonrasında 60 kg:)

Başarılar dilerim:))

Spor konusunda ise ben açık hava tempolu yürüyüş öneriyorum. Adım sayar tarzı bir uygulama ile spor geçmisini tutabilirsin.

Merhaba , bende bugün düzene başlayalardanım. Ben geçen sene 95 kg görmüştüm .Şuan 78 kg indim. Ama bugünden itibaren kesinlikle dikkat ediyorum ve spor yapıcam.Hedefim ilk etapta 70 sonrasında 60 kg:)

Başarılar dilerim:))

Spor konusunda ise ben açık hava tempolu yürüyüş öneriyorum. Adım sayar tarzı bir uygulama ile spor geçmisini tutabilirsin.

Teşekkür ederim, aynı zamanda tebrik ederim gayet güzel bir kilo vermişsiniz Başarılı bir şekilde devam edin harika olacak. :super:
Dışarıda spor yapma konusunda biraz çekingenim. Daha doğrusu yanımda bir eküri olunca daha kolay oluyor ama tek başına pek sevmiyorum genel olarak tek başına dışarı çıkmayı sevmeyenlerdenim :KK57:o yüzden evde spora devam edeceğim. :spor:

Günü bitirdim. Öğle yemeğini kaçırdım o kötü oldu biraz. Ders çalıştıktan sonra uyuyakalmışım. :uykucu: 1-2 kaşık yoğurt yedim uyanınca sonra akşam yemeğini bekledim çaresiz :işsiz:
Akşamda güzel bir salata hazırladım kendime yeşillikli peynirli filan dolapta beklettim soguk soguk iyi geldi, normal yemek yiyesim gelmedi kendimide illa bunu yemem gerek diye zorlamak istemedim açıkçası. Birazdan bir şekersiz türk kahvesi yapıp içerken; çatlaklarım selülitlerim için neler yapabilirim bununla ilgili şeyler okuyacagım. :kahve:Önceden bulduğum birkaç şeyi hazırlayıp denemeyi düşünüyorum.

Yolun izin açık olsun canım cok guzel yazmissin spor önerisi olarak zumba super hem eğlenceli hem cok kalori yakıliyor:KK49:

Dün başarı ile bitti:)
Akşam eve gidince biraz atıştırmak zoruında kaldım ama bünye yavaş yavaş alışıyor:)
Toplam: 9537 adım
Yürüyüş: 5,5 km tempolu olmak kaydı ile toplam 8 km yürüyüş yaptım.
3 litre su içtim.abur cubur yemedim:)

Yolun izin açık olsun canım cok guzel yazmissin spor önerisi olarak zumba super hem eğlenceli hem cok kalori yakıliyor:KK49:

Teşekkür ederimm :KK76::KK76: zumbayı seviyorum bende çok eğlenceli ama ev biraz dar alan malesef biraz yer açabilirsem yapabilirim belki

Dün başarı ile bitti:)
Akşam eve gidince biraz atıştırmak zoruında kaldım ama bünye yavaş yavaş alışıyor:)
Toplam: 9537 adım
Yürüyüş: 5,5 km tempolu olmak kaydı ile toplam 8 km yürüyüş yaptım.

Merhaba,
Süpersin kaçamaksız bir gün olmuş. Ben az önce dışardAydım malesef soguk asitli içecek kaçamağı yaptım :110: hava o kadar sıcakki !!! Su içmeye alışaam bende iyi olacak..

İkinci gün bitti sayılır.

Sabah standart kahvaltı
Öğlen yogurt ve fırında tavuk
Akşam yeşil salata ile geçiştireceğim. Öğleden sonra kola içtim o yüzden kaçamağımı cezalandırıyorum :KK67:

Spor
Eliptik bisiklet 25dk.
Dambıl ve lastik ile kol-bacak çalışması ort. 20dk.
Ve beceriksizce squat denemeleri :KK70:

Akşam yatmadan önce 20 dakika eliptik bisikleti kullanacağım.

Çatlak oluşumunu engelleyen, görünümü düzelten Bio oil ürününü almıştım. Memnun kalanda var gereksiz bulanda. Uygun fiyatlı görünce almıştım. Bitene kadar deneyeceğim. Bugün onu kullandım. Duştan sonra vücuduma bilyeli masaj aleti ile masaj yaparak uyguladım.

Şimdi sıra cilt bakımında. Peeling yapacağım. :KK200:

Dün verimli değldi:KK43: sıcaktan bunaldım ve iş çıkışı yürüyüş yapamadım:KK43:
Toplam: 4859 adım
Yürüyüş: 3,57 km yürüyüş yaptım.

Dün verimli değldi:KK43: sıcaktan bunaldım ve iş çıkışı yürüyüş yapamadım:KK43:
Toplam: 4859 adım
Yürüyüş: 3,57 km yürüyüş yaptım.
Yazın çok daha zor oluyor heyecanla kışı bekliyorum diyebilirim. :KK76:

Bugünü sağsalim atlattım abur cuburdan uzak durdum dışardaydım cildiye tedavim var sıcaktan bir sürü su içtim dahada içesim var :eğlence:

Sabah standart kahvaltı
Öğlen yagsız peynirli tost ve ayran
Akşam tavuk salata
Ve delice su içtim.
Spor yapamadım dışarda çok yoruldum.

:ruh:
Şimdi bir duş alıp dinleneceğim
.

Toplam: 12.664 adım
Yürüyüş: 8 km tempılu olmak kaydı ile 10,67 km yürüyüş yaptım.
3,6 litre su içtim.
Standart yemek ve kahvaltı ama azıcık cips yedim :) Ama artık iyice endeklendim bacaklarım açıldı:)

Yazın çok daha zor oluyor heyecanla kışı bekliyorum diyebilirim. :KK76:

Bugünü sağsalim atlattım abur cuburdan uzak durdum dışardaydım cildiye tedavim var sıcaktan bir sürü su içtim dahada içesim var :eğlence:

Sabah standart kahvaltı
Öğlen yagsız peynirli tost ve ayran
Akşam tavuk salata
Ve delice su içtim.
Spor yapamadım dışarda çok yoruldum.

:ruh:
Şimdi bir duş alıp dinleneceğim
.
Canım sende tempolu bir gün geçirmişssin tebrik ederin:) Ay sonunda iş yerinden arkadaşımın düğünü var , o tarihe kadar 71 kg olmayı hedefliyorum:))

Canım sende tempolu bir gün geçirmişssin tebrik ederin:) Ay sonunda iş yerinden arkadaşımın düğünü var , o tarihe kadar 71 kg olmayı hedefliyorum:))

Olacak mutlaka azimle devam :))

Ben bugün bol bol yürüdüm sabahtan akşama kadar dışardaydım. Koşuşturmalı bir gündü. Tek ögün yemek yedim o da fast food ! :kızgın: o yüzden bugünü olmamış gibi sayıyorum

Sabah standart kahvaltı
Ara sütlü kahve
Öğlen salata + sebze yemeği
Ara 1 adet elma
Akşam yemeği dışarda olacagım neler bekliyor bakalım :)

Spor 30 dk eliptik bisiklet
Lastik ile kol ve bacak çalışması

Çalışmalara devaaam.. :)

Cumartesi sabah standart kahvaltı
Öğlen+akşam:
soslu tavuk+makarna+salata zero kola
Dışarda oldugum için öğle ve akşam tek ögün oldu malesef..

Pazar sabah standart kahvaltı
Öğlen sebze yemeği+ yogurt
Akşam kavunlu ballı smoothie

Spor hafta sonu malesef yorgunluktan yapamadım. Hafta sonunuda atlattık diyelim..

X