Aile Planlaması Daha önce dış geçirip sonrasında dogum yapanlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Aysi342

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
10
6
36
Daha önce dış gebelik geçirip daha sonrası normal gebelik geçirip dogum yapanlar varmı

2 yaşında Oglum vardı ve kaza ile istemeden Ben 6 sene önce dış gebelik geçirdim . Dogrusu normal hamilelik gibi adetim gecikti bulantı kusma ve eczanedeki test pozitif ve idrar tahlilinde hamile çıktım. Bi kaç gün sonra siyah kanama oldu 1 yada 2 damla.hemen acile gittim düşük riski olabilir yat uzan dedi.eve gittim istirhat ettim ertesi gün kasıgımın sag tarafında agrı oldu ama bıcak saplanır gibi dayanamadım gittim özele. Birsürü tahlil yaptılar epeyce para ödemiştim ve sonuc akşama anca cıkar dediler akşama kadar bekledim. Ve sonuç dış gebelikti. Özel doktoru hemen araştırma hastanesine gitmemi söyledi yani devlete.neyse gittik hemen bana yatış verip hemen serum baglayıp müşadeye aldılar. İç kanama riskim varmış. Sonra bi igne vurdular yok yakmıştı. O ignenin düşürecegini ve düşmezse kürtaj olacagımı söylediler. Ama her 6 saatte bi tüp tüp kan alıyorlar degerlerime bakıyorlar. Neyseki düşmeye başlamış. Kanamam arttı siyah iplik iplik düşüyordu 15 gün boyunca yattım hastanede ve 15 gün içinde sıfırlandı bta. Ve ben hamilelikten çok korkmuştum o kadar piskolojim bozulmuştuki eşime bile yaklaşamıyordum.ve birgün doktora gitrim tekrar hamile kalırmıyım diye yine dış gebelik olma riskin fazla dedi ama ben Allaha bıraktım ve denemek istedim kalp atışını duyana kadar kimseye demedim. Ve şükürler olsun normal bi gebelikti. Şimdi oglum 5 yaşında. . 3. Bi çocuk daha düşünüyorum fakat aklımı yine kurcalıyor yine dış gebelik korkusuyla ... sizinde dış gebelik ve dış gebelik sonrası yaşadıklarınızı okumak istiyorum.

X