Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Evet mefkurem , öyle yapıldığını gördüm bende , mantıklısı da bu zaten .
Karar defterindeki yazı kafamı karıştırdı sadece .
Ama yıllardır bu şekilde yapıldığına göre , demek ben o yazıyı farklı algıladım .
Teşekkürler cevap için :KK68:
Rica ederim cnm

Herkese merhabalar,

Öncelikle yeni yılın, bir önceki yılı aratmamasını temenni ediyorum.. Sağlıkla ve sevdiklerinizle beraber..

Uzunca bir süre ara verdim, yeni yıl itibariyle kaldığım yerden devam edeceğim. Etap raporunuzu bu hafta itibariyle hazırlarım. Daha sonra da yavaş yavaş eski sistemi oturturum. Malum, ara verince toparlamak için biraz zamana ihtiyaç var. Ocak ayının ilk iki haftası iş anlamında biraz yoğun geçireceğim, bunu da şimdiden ileteyim.

Gelelim size olan dargınlığıma..

On yıldır burada bu sistemi bir şekilde ayakta tutmaya çalışıyorum, yaptıklarımı bilen biliyor.
Etap raporunun bir tek amacı var o da sizin çıkarlarınızı korumak. Hata yapan bir takım sadece hata yapmıyor, sizin çıkarlarınız aleyhine davranmış oluyor. Bu nedenle benim takip ettiğim kadar ve hatta daha da fazla sizin takip etmeniz gerekmekte.
Aynı hafta iki kaptanın yapması gerekeni yapmaması değil sorun, kalan 9 takım kaptanının günlerce yapılmamış / yerine getirilmemiş sorumluluğa seyirci kalması.

Bu nedenle hepinize kırıldım zaten. Ben buranın patronu falan değilim. Hep dedim, bu yarışma sizin ve siz olduğunuz için var. Yapılan bir hataya benden çok sizin sahip çıkmanız gerekmektedir. Bir hata sıralamayı etkiler, sıralama da sizin karne notunuzu etkiler. Bu umrunuzda değil olamaz.. olmamalı.

Geçmişte neler konuştunuz bilmiyorum, okumadım ve okumayacağım. Öyle bir vaktim yok. O yüzden, sizden ricam, önemli bir şey varsa bana iletin lütfen.. bu tarih itibari ile yazılanlara bakıyor olacağım.

son olarak.. aynı kapsamda bir olayla yeniden karşılaşırsam üyelikten çıkacağım, sözüm söz.

Sağlıcakla kalın,
Seni burda tekrar görmek çok güzel hoşgeldin iyiki geldin.

Arkadaşlar sorum şu ;

Bu hafta kaptanlığımdan bu yana ilk kez yeni üye girişi yapabilirim takıma . Deneme süresinde olan iki arkadaşımız vardır .

Karar defteri der ki ;

YENİ ÜYENİN DENEME SÜRESİ UYGULAMASI
Yeni üyenin deneme süresi EN AZ İKİ haftadır.
Üyenin takıma geldiği günkü kilosu KAYIT KİLOSU olarak not edilir. Deneme süreci başlar.
En az iki hafta olması gereken deneme süresi bitiminde, üye takıma kabul edildi ise; bildirim listesinde güncel kilo ile giriş kilosu arasındaki fark alınacak ve üyenin kayıt kilosu ve kayıt tarihi mutlaka belirtilecektir.

Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu : GÜNCEL KİLO
Bir önceki Cuma günkü kilosu : GİRİŞ KİLOSU

Yalnız ben sonuç listelerini örnek teşkil etsin diye kontrol ettiğimde ; Geçen Cuma kilosuna ; geçen Cuma kilosu yazıldığını gördüm , giriş kilosu değil.

Örn; üye 2 aralıkta 80 kilo ile denemeye başladı ; 23 Aralıkta listeye girecek ve güncel kilosu 75 ... bir önceki cuma kilosu(16 aralık) 78 ... diyelim .

Listelerde ... (78/75/3/%..) olarak yazılı .

Karar defterine göre 80/75/5/%) olarak yazılıp , etap sayısına bölünmesi gerekmiyor mu yüzdenin ?

Teşekkürler şimdiden .
Canım bu kural için oylama yaptığımız zamanı hatırlıyorum yeni uyelerde ilk haftalar kilo kaybı fazla olduğu için takım ortalaması yükseliyordu ve diğer takımlara haksızlık oluyordu. O yüzden deneme süresini uzatıp yeni üyenin geçen cuma kilosu ve bu cuma kilosu hesaplanip yüzdesi alınsın dedik. Açıklama kısmında yarışmaya başlama kilosu tarihi ve hedef kilosu belirtiliyor.

Seni burda tekrar görmek çok güzel hoşgeldin iyiki geldin.

Canım bu kural için oylama yaptığımız zamanı hatırlıyorum yeni uyelerde ilk haftalar kilo kaybı fazla olduğu için takım ortalaması yükseliyordu ve diğer takımlara haksızlık oluyordu. O yüzden deneme süresini uzatıp yeni üyenin geçen cuma kilosu ve bu cuma kilosu hesaplanip yüzdesi alınsın dedik. Açıklama kısmında yarışmaya başlama kilosu tarihi ve hedef kilosu belirtiliyor.

Teşekkürler gogocum :KK15: Mantıklı olanda bu zaten :KK51:

Arkadaşlar sorum şu ;

Bu hafta kaptanlığımdan bu yana ilk kez yeni üye girişi yapabilirim takıma . Deneme süresinde olan iki arkadaşımız vardır .

Karar defteri der ki ;

Üyenin takıma geldiği günkü kilosu KAYIT KİLOSU olarak not edilir. Deneme süreci başlar.
En az iki hafta olması gereken deneme süresi bitiminde, üye takıma kabul edildi ise; bildirim listesinde güncel kilo ile giriş kilosu arasındaki fark alınacak ve üyenin kayıt kilosu ve kayıt tarihi mutlaka belirtilecektir.

Yalnız ben sonuç listelerini örnek teşkil etsin diye kontrol ettiğimde ; Geçen Cuma kilosuna ; geçen Cuma kilosu yazıldığını gördüm , giriş kilosu değil.

Örn; üye 2 aralıkta 80 kilo ile denemeye başladı ; 23 Aralıkta listeye girecek ve güncel kilosu 75 ... bir önceki cuma kilosu(16 aralık) 78 ..Hayırcaelim .

Karar defterine göre 80/75/5/%) olarak yazılıp , etap sayısına bölünmesi gerekmiyor mu yüzdenin ?

Teşekkürler şimdiden .
Hayır canım. Bir önceki haftanın kilosu yazılıyor ilk kiloya ve takıma geldiği tarihi ve kilosunu ek olarak yanına yazıyoruz.

Herkese merhabalar,

Öncelikle yeni yılın, bir önceki yılı aratmamasını temenni ediyorum.. Sağlıkla ve sevdiklerinizle beraber..

Uzunca bir süre ara verdim, yeni yıl itibariyle kaldığım yerden devam edeceğim. Etap raporunuzu bu hafta itibariyle hazırlarım. Daha sonra da yavaş yavaş eski sistemi oturturum. Malum, ara verince toparlamak için biraz zamana ihtiyaç var. Ocak ayının ilk iki haftası iş anlamında biraz yoğun geçireceğim, bunu da şimdiden ileteyim.

Gelelim size olan dargınlığıma..

On yıldır burada bu sistemi bir şekilde ayakta tutmaya çalışıyorum, yaptıklarımı bilen biliyor.
Etap raporunun bir tek amacı var o da sizin çıkarlarınızı korumak. Hata yapan bir takım sadece hata yapmıyor, sizin çıkarlarınız aleyhine davranmış oluyor. Bu nedenle benim takip ettiğim kadar ve hatta daha da fazla sizin takip etmeniz gerekmekte.
Aynı hafta iki kaptanın yapması gerekeni yapmaması değil sorun, kalan 9 takım kaptanının günlerce yapılmamış / yerine getirilmemiş sorumluluğa seyirci kalması.

Bu nedenle hepinize kırıldım zaten. Ben buranın patronu falan değilim. Hep dedim, bu yarışma sizin ve siz olduğunuz için var. Yapılan bir hataya benden çok sizin sahip çıkmanız gerekmektedir. Bir hata sıralamayı etkiler, sıralama da sizin karne notunuzu etkiler. Bu umrunuzda değil olamaz.. olmamalı.

Geçmişte neler konuştunuz bilmiyorum, okumadım ve okumayacağım. Öyle bir vaktim yok. O yüzden, sizden ricam, önemli bir şey varsa bana iletin lütfen.. bu tarih itibari ile yazılanlara bakıyor olacağım.

son olarak.. aynı kapsamda bir olayla yeniden karşılaşırsam üyelikten çıkacağım, sözüm söz.

Sağlıcakla kalın,

Hoşgeldin ablacım seni burada tekrar görmek güzel :KK68::KK68:

İnşallah bende burda elimden geldiğince her konuda destek olacağım size ve herkese :oops::oops::oops:

Arkadaşlar sorum şu ;

Karar defteri der ki ;

Örn; üye 2 aralıkta 80 kilo ile denemeye başladı ; 23 Aralıkta listeye girecek ve güncel kilosu 75 ... bir önceki cuma kilosu(16 aralık) 78 ... diyelim .

Teşekkürler şimdiden .
sevgili aus diğer kaptanlar hemen cevap vermişler o şekilde olacak bu kural çıktığından beri diğer takımları bilmiiyorum ama bende mefkurem gibi uygulamayı bir önceki cuma ile 3. cuma arasındaki farkı alarak yapıyoruz

sevgili aus diğer kaptanlar hemen cevap vermişler o şekilde olacak bu kural çıktığından beri diğer takımları bilmiiyorum ama bende mefkurem gibi uygulamayı bir önceki cuma ile 3. cuma arasındaki farkı alarak yapıyoruz

:KK200:
Bende öyle yapacağım canım . Karar defteri kafamı karıştırmıştı .

Teşekkürler..

Karar defterinde nasıl yazalım ki kafalar karışmasın..
Var mı önerisi olan?
Ona göre güncelleyeyim hafta sonu.

KAYIT KİLOSU : Üyenin takıma geldiği günkü kilosu
GÜNCEL KİLO :
Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu
LİSTEYE GİRİŞ KİLOSU : Bir önceki Cuma günkü kilosu

@Yeni Üye (Listeye Giriş Kilosu / Güncel Kilo / %...) Kayıt tarihi.... Kayıt kilosu...

Gibi olabilir. @Ausencia ablamın kafası "giriş kilosu" lafında karıştı sanırım. Giriş deyince takıma giriş kilosu gibi anlaşılabilir. Listeye giriş kilosu dersek ve onu örnek bi bildirimde gösterirsek kafalar karışmaz gibi düşündüm.

GÜNCEL KİLO :

@Yeni Üye (Listeye Giriş Kilosu / Güncel Kilo / %...) Kayıt tarihi.... Kayıt kilosu...

Gibi olabilir. @Ausencia ablamın kafası "giriş kilosu" lafında karıştı sanırım. Giriş deyince takıma giriş kilosu gibi anlaşılabilir. Listeye giriş kilosu dersek ve onu örnek bi bildirimde gösterirsek kafalar karışmaz gibi düşündüm.
KARAR DEFTERİ;

canım yukarıya karar defterindeki metni ekledim

dersaadet canım senin yazdığınla karar defterindeki zaten aynı değil mi?
bir fark yok bence ve @akrep33 kaptanımın da dediği gibi gayet açık

KARAR DEFTERİ;

canım yukarıya karar defterindeki metni ekledim

dersaadet canım senin yazdığınla karar defterindeki zaten aynı değil mi?
bir fark yok bence ve @akrep33 kaptanımın da dediği gibi gayet açık
GÜNCEL KİLO :

Ben sadece bu kısımda bi değişiklik önerdim bi fark yoksa şu anki haliyle kalsın tabiki :KK66: ya da daha iyi bi öneri varsa o olsun :)

GÜNCEL KİLO :

Ben sadece bu kısımda bi değişiklik önerdim bi fark yoksa şu anki haliyle kalsın tabiki :KK66: ya da daha iyi bi öneri varsa o olsun :)

Kafası karışanlar için daha açık bencede seninki. Artık Bahar kendi üslubunu da ekleyerek bişeyler yazar sanırım...

Karar defterinde nasıl yazalım ki kafalar karışmasın..
Var mı önerisi olan?
Ona göre güncelleyeyim hafta sonu.

Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu : GÜNCEL KİLO (takım listesine ilk kez giriyor)
Bir önceki Cuma günkü kilosu : GİRİŞ KİLOSU (1 önceki cuma liste dışı kilo bildirmiş , denemede iken.bu giriş kilosu değil . 3-4 haftadır denemede de olabilir)

Üyenin Takım Listesine Girdiği Günkü Kilo: Güncel kilo

Üyenin Bir Önceki Cuma Kilosu : Bir önceki Cuma kilosu ... burada giriş kilosu diye belirtmeye gerek yok .
Giriş kilosu adı üzerinde takıma girdiği kilodur , listeye girdiği kiloda güncel kilosudur .

Önerim :

Yeni Üye Listeye alındığında , normal yüzde hesaplama prosedürü uygulanır . Bir önceki Cuma kilosu / Güncel kilosu yazılarak yüzdesi alınır . Ek olarak , açıklama kısımına üyenin takıma ilk geliş kilosu ve hedef kilosu not düşülür .

X üye (geçen cuma kilo / bu cuma kilo /fark / yüzde ) üyenin başlangıç kilo .. , giriş tarihi .. , hedef kilosu .. dır

şeklinde yazılmasıdır ...teşekkürler .

Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu : GÜNCEL KİLO (takım listesine ilk kez giriyor)
Bir önceki Cuma günkü kilosu :
GİRİŞ KİLOSU (1 önceki cuma liste dışı kilo bildirmiş , denemede iken.bu giriş kilosu değil . 3-4 haftadır denemede de olabilir)

Üyenin Takım Listesine Girdiği Günkü Kilo: Güncel kilo

Üyenin Bir Önceki Cuma Kilosu : Bir önceki Cuma kilosu ... burada giriş kilosu diye belirtmeye gerek yok .
Giriş kilosu adı üzerinde takıma girdiği kilodur , listeye girdiği kiloda güncel kilosudur .

Önerim :

Yeni Üye Listeye alındığında , normal yüzde hesaplama prosedürü uygulanır . Bir önceki Cuma kilosu / Güncel kilosu yazılarak yüzdesi alınır . Ek olarak , açıklama kısımına üyenin takıma ilk geliş kilosu ve hedef kilosu not düşülür .

X üye (geçen cuma kilo / bu cuma kilo /fark / yüzde ) üyenin başlangıç kilo .. , giriş tarihi .. , hedef kilosu .. dır

şeklinde yazılmasıdır ...teşekkürler .

Bana bu uygun göründü. Düzenleyip güncelleyince haber veririm, akla takılan olusa yine üstünden geçeriz.

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 498. ETAP En Büyük TÜRKİYE
( 23 ARALIK - 30 ARALIK 2016)

***9.TAKIM 498. Etap***

MuallimeA (75.5/73.8/1.7/%2.25) Hedef kilosunu 68 olarak revize etmek istiyor
gingercookkie (75,2/)bildirimsiz, sağlık sorunları nedeniyle izine ayrılmak istiyor
askrhpozitif(85/83/2/%2,35)
dagyolu(69.3/69.6/+0.3/%-0.43)
Nilyyyaaannn (69.7/69.7/0/%0)
kilosu sabit
60kiloyum(84,6/ 84,8/+0,2/%-0,24)
Mefkurem (80.4/79.3/1.1/%1.37)

ezo26 (59,4/59,0/0,4/0,67)

9. Takım ortalama %0.746

( 23 ARALIK - 30 ARALIK 2016)

***3. Takım 498.Etap***

maruuram: (63,2///%) 2 kez bildirimde bulunmadı takım kurallarına uymadığı için diskalifiye
betnaz: (81,2/80,9/0,3/%0,37)
Mely30: (78,1/78,5/-0,4/%-0,51)
chemistry_eng: (74,1/74,5/-0,4/%-0,54)
cylnslymn: (84,5///%)
2 kez bildirimde bulunmadı takım kurallarına uymadğı için diskalifiye
EFEMMMMM86 : (103,4/100,8/2,6/%2,51)
chentiq: (65,5/65,1/0,4/%0,61)
mavi1000: (70,8///%)
kilosu sabit

3.Takım ortalaması : % 0,305

***9.TAKIM 498. Etap***

gingercookkie (75,2/)bildirimsiz, sağlık sorunları nedeniyle izine ayrılmak istiyor
kilosu sabit

9. Takım ortalama %0.746

( 23 - 30 ARALIK 2016)

***2.TAKIM 498.ETAP***

akrep33 ( 72,7 / 71.7 / 1 / %1.38)
ecii ( 68,7 /68,5 /0,2/% 0,29)
Zereno (102,1/100,6/ 1,5 / %1,47)
ooomarlaaa ( 68,0 / 67,9/0,1/ % 0,15)
nidah ( 63,6 /63.4 / 0,2/ %0,31)
_perina_( 71,1 / 71/0,1 / %0,14)
myprincesses ( 73,5/ 72,5/1 / 1,36)

2.TAKIM ORTALAMASI : %0,729

***3. Takım 498.Etap***

maruuram: (63,2///%) 2 kez bildirimde bulunmadı takım kurallarına uymadığı için diskalifiye

cylnslymn: (84,5///%) 2 kez bildirimde bulunmadı takım kurallarına uymadğı için diskalifiye

mavi1000: (70,8///%) kilosu sabit

***9.TAKIM 498. Etap***

kilosu sabit

9. Takım ortalama %0.746

( 23 - 30 ARALIK 2016)

***2.TAKIM 498.ETAP***

akrep33 ( 72,7 / 71.7 / 1 / %1.38)
ecii ( 68,7 /68,5 /0,2/% 0,29)
Zereno (102,1/100,6/ 1,5 / %1,47)
ooomarlaaa ( 68,0 / 67,9/0,1/ % 0,15)
nidah ( 63,6 /63.4 / 0,2/ %0,31)
_perina_( 71,1 / 71/0,1 / %0,14)
myprincesses ( 73,5/ 72,5/1 / 1,36)

2.TAKIM ORTALAMASI : %0,729

***3. Takım 498.Etap***

cylnslymn: (84,5///%) 2 kez bildirimde bulunmadı takım kurallarına uymadğı için diskalifiye

mavi1000: (70,8///%) kilosu sabit

***7.TAKIM 498. ETAP***

Betulina(79.9/79.5/0.4/%0.50)
saydin78(65.5/64.1/1.4/%2.14)
tuba52(89.9/88.8/1.1/%1.22)
roxen2303(61.1/61/0.1/%0.16)
Ausencia(68.1/65.9/2.2/%3.23)
masumm(74.2/72.7/1.5/%2.02)
DelyDoly(89.7/89/0.7/%0.78)
cydnz_1(83.3/81.6/1.7/%1.02)
geçen hafta bildirimde bulunmayan üyenin yüzdesi 2 ye bölündü .
Ahu060812(86.4///%)kilosu sabit
kelebekolacam(78.8/78.7/0.1/%0.13)
Sekercikiz(67.6/66.7/0.9/%1.33)
fatmanurkaya (111.8/110.8/1/%0.89)
ada81 (76.6/75.3/1.3/%1.70)
yeni üye. Başlangıç tarihi 7 Aralık , başlangıç kilosu 76.8 , hedef kilosu 60
mimu88 (80.6/79.3/1.3/%1.61)yeni üye.Başlangıç tarihi 9 Aralık , başlangıç kilosu 82.8 , hedef kilosu 65

7. Takım Ortalaması % 1.195

***9.TAKIM 498. Etap***

kilosu sabit

9. Takım ortalama %0.746

X