Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Buldum mesajları..

Bakın, oylamamız zaten hatırlarsanız sadece ve sadece deneme süresine ilişkindi.
Oyçokluğu ile de üyenin deneme süresinin en az 2 hafta olmasına karar verdiniz.
Sanırım burada sorun yok.
Yani deneme süresinin iki hafta olması demek, üyenin kilo farkının ikiye bölünmesi demektir.

Sonra Laydline kaptanım kendi takımında uyguladığı şu yöntemden bahsetti:

Ben de oylamaya bile gerek olmaksızın bu yöntemi karar defterimize ekledim. O dönem mesajlarına bakılırsa diğer arkadaşlarımızın da olumlu yorumlarını görebilirsiniz.

Toparlıyorum:
1- Üye deneme süresi en az 2 haftadır.
2- Üyenin yarışmaya giriş kilosu ilk Cuma kilosudur. Güncel kilosu ile giriş kilosu arasında kaç Cuma varsa fark ona bölünür. Zaten bunun detayı karar defterinde örneğiyle yazıyor.
3- Üye adına haksızlık olmaması için benim hazırladığım aylık sıralama listesinde yarışmaya girdiği günkü kilo yazılacaktır. Karne hazırlanırken de aynı şey uygulanacaktır. Bu nedenle de bildirimlerim yanına yeni üyenin takıma girdiği tarih ve kilonun not olarak düşülmesi gerekmektedir.

ve gogo kaptanım.. Senin başlatacağın uygulama bu çerçevenin içindeki hangi maddeyi değiştirecekse, onuı daha açık yazarak başlatırsan sevinirim..

Evet baharcım çok haklısın konuşmamız ve anlaşmamız aynen şu şekildeydi,ve hepimiz memnunduk uygulamadan.dün laydynin söylediyiyse tamamen farklı bi yöntem...inşallah kendisi gelir de açıklar durumu...

Gelelim 2. takımdaki karışıklığa..

3lcin:
Takıma giriş tarihi 27 Kasım Perşembe
5 Aralık Cuma - deneme süresi 1. hafta
12 Aralık Cuma - deneme süresi 2. hafta
19 Aralık - deneme süresi 3. haftada listeye girdi.
Sonuç: Kilo farkı 3' e bölünecek.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...lama-yarismasi.181064/page-6451#post-38006175

Paleland:
Takıma giriş tarihi 2 Aralık Salı
12 Aralık Cuma - deneme süresi 1. hafta
19 Aralık - deneme süresi 2. haftada listeye girdi.
Sonuç: Kilo farkı 2' ye bölünecek.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ma-zayiflama-yarismasi.181064/page-6464#post-

Bir hatam varsa uyarınız, eğer yoksa 2. takım lütfen sıralama listesini buna göre düzenlesin.

Baharcım bu mesaja binaen yazmıştım şimdi okuyunca karmaşık olmuş biraz ben açıklamalı yaxmaya çalışayım tekrar.

2.Takım

3lcin: 80 kg & 27 Kasım
Paleland : 97 kg & 2 Aralık

4,Takım
Diyet1214 : 98 kg & 2 aralık

7,Takım
zayıfolacam: 70,3 kg & 2 aralık
kkararsız: 84 kg & 4 aralık

14.takım
Se-zen : 59 kg & 29 Kasım & Eski yarışmacı

Baharcım yeni üyelerimizin takıma giriş kiloları ve giriş tarihleri canım sanırım tarihlere de ihtiyacın olacak

Gayet güzel 3 maddede toparlamışsın cnm Asıl sen bizim kusurumuza bakma lütfen gününün geri kalanı güzel geçer umarım

Örnek 1 bizim yaptığımız şekilde
Diyet1214 2 aralıkta takima gelmiş kilo 98
5 aralık kilo bildirimi 98
12 aralık kilo bildirimi 96.4
19 Aralık kilo bildirimi 93
Listede şu şekilde:
Diyet1214 ( / 98.0 / 93.0 / 5 / % 2.55) yeni üye hedef kilosu 65 kilosu 2'ye bölündü.

Örnek 2:
Oylamaya sunmak istediğim şuydu:
Diyet1214 2 aralıkta takima gelmiş kilo 98
5 aralık kilo bildirimi 98
12 aralık kilo bildirimi 96.4
19 Aralık kilo bildirimi 93
Listede şu şekilde olsun:

Diyet1214 ( / 96.4/93.0/3.4/% 3.53)yeni üye 2 aralik 98 kilo hedef kilosu 65

Bu şekilde olursa herkes eşit şartlarda yarismis olur yeni uyenin ilk kilosu kaybolmaz ama herkes 1 haftada verdiği kiloyla yarisir. Ben LAydLiNe nin anlatmak istediğini bu sekilde yorumladim ve bana mantıklı geldi.

Oylama
1.Takim evet/ hayır
2.takım evet/hayır
3.Takım evet / hayır
4.takım evet/ hayır
5. Takım evet/ hayır
6.Takım evet/ hayır
7.takim evet/ hayır
8.takım evet/hayır
9.takım evet/ hayır
13 . takım evet/ hayır
14. Takım evet / hayır

2 aralikta geldiğinde 98 mis 5 araliktada ayni ama ayni olmaya bilirdi kilosu 3 gün az bi sure değil .benim anladigim üye geldiği ilk cuma ile listeye dahil olduğu cuma arasında kaç cuma varsa o sayiya bölünmesi yani diyet 1214 arkadasimizin kilosuda 3 e bolunmeliydi sanirim 3. Cumada dahil olmuş çünkü umarim doğru anlamisimdir

Şimdi anladım gogocum, ellerine sağlık..
Anladığım özetle şu:
Üye takıma gelir. Geliş kilosu ve tarihi not alınır.
Birinci Cuma geçer.
İkinci Cuma üye tartılır. Bu kilo yarışmaya giriş kilosudur.
Üçüncü Cuma üye tartılır. Bu kilo güncel kilodur. Giriş kilosu ile güncel kilo arasındaki fark hesaplanır.
Bildirim listesine geliş kilo ve tarihi not düşülür.
Anlamış mıyım?

Mevcut uygulamamız gogonun ilk örnekte verdiği şekilde tatlım.. Yani 3'e bölünüyor.
2 Aralık geldi.
5 Aralık - ilk Cuma / bugün sadece kilo bilgisi önemli. Çünkü listemizde onu kullanıcaz.
12 Aralık - ikinci Cuma yani deneme süresi 1 hafta oldu.
19 Aralık - üçüncü Cuma yani deneme süresi iki hafta oldu ve kaptan için uygunsa bildirim listesin girmeye hazır.
Deneme süresi toplamd iki hafta olduğu için de farkı üçe böldük.

Dediğim gibi mevcut uygulamamız bu şekilde.
Şimdi gogo daha farklı bir hesaplama öneriyor.
Aranızda oylaşırsınız artık..

gogo nun onerısınden ben sunu anladım canım
uye 2 aralıkta geldı ve ılk kılosu 98 bu kıloyu 5 aralıktakı ılk cuma bıldırım kılosu olarak kabul edip
12-19 aralıktakı kılo farkını alıp herhangı bı deneme haftasına bolme ıslemı yapmadan dırek lısteye dahıl etmıs olucaz
ılk cuma gunu kılo bıldırımıde lısteye not dusulucek sonucta uyemız takımda 3. cuma ya lısteye dahıl olacak
sadece 1 haftalık vermıs oldugu kılo yansıyacak boylelıkle lıste odemle atılan kılo yansımayıp takınım ortalaması yukselmeyecek
gıbı bı dusunce olustu bende

Devreler yanmak üzere ben de bunu anladım

Mervecim senin açıkladığın karışık geldi biraz

benımde kafam karıstı canım tek anladıgım uye 2- 19 aralıkta deneme suresınde oluyor ve takımda kılo vermeye devam edıyor
ama lısteye 12-19 aralıktakı kılo farkıyla dahıl oldugu bu bıle karmasık gelmeye basladı

( ders calısmaktan kacarken burda daha cok kafam karıstısen mısın ders calısmaktan kacan )

Son uyguladıgımız yöntemde üyenin 2 hafta takımda olması gerekiyor ve ilk cuma baslangıc kilosu olarak alınıp listeye girdigi cuma kilo farkı 2 ye bölünüyordu.

Gogo arkadasımız üyenin baslangıc kilosunu 2. Cuma alalım ve 3. Cuma listeye girsin, 1 haftalık süre içerisinde verdigi kilo baz alındıgından herhangi bir bölme işlemi yapılmasın diyor.

Ne zaman geldi, kaç haftaya bölünecekti soruları ile kaptanları ve Sweet arkadasımızı ugrastırmayacak pratik bir öneri. Üyenin ilk kilosu da editörümüz tarafından bireysel listeye aksettirilecegine göre haksızlık olmayacak.

Doğru tatlım.. gogonun önerisi tam olarak bu şekilde..
Benim sana anlattığım da mevcut olan uygulamamız..

Yanmak az gelir.. Devreler rahmetlik oldu bende..

Hay çok yaşa e mi.. koparttın beni..
iyi oldu.. ihtiyacım vardı..

Yanmış olan devreleri yeniden lehimleyen kadın..
Ellerin dert görmesin..
Ne de güzel özetlemişsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…