Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar,

bugün sizinle farklı bir başarı hikayesi paylaşmak isityorum. Gönül isterdi ki bu haftadan daha yoğun spor yapıp daha sağlıklı bir diyet uyguladığımda verdiğim kiloyu nasıl verdiğimi paylaşayım ama olmadı. Bu etapta bir önceki etapta aldığım fazla kiloyu sadece takımımızın genel kuralına uyarak geri verdim. Peki başarı hikayem nedir?

Ben bir önceki etapta sigarayı bıraktım ve kendimi çok çok kötü hissediyordum. Psikolojik olarak yaşadığım yoksunluk hissini sizlerinde kendinizden ya da çevrenizden duyduğunuz üzere yemek yiyerek hafifletmeye çalışıyordum. Yanlız yediklerimi yazarken de çok rahatsız oluyordum ve durumumu arkadaşlarım biliyordu. Takım kaptanımız sevgili pegasus sigarayı bırakarak sağlıklı bir yaşama merhaba dediğim için beni bir hafta serbest bıraktı. Takım arkadaşlarımda bana çok destek oldular, hepsine teşekkür ediyorum. Ne varki Cuma günü gelip çattığında bir hafta boyunca geçen hesapsız yemekler ve sporsuz bir yaşamın sonucunu tartıda gördüm. Oldukça fazla kilo almıştım. Kendime döndüm ve dedim ki: Kendine gel eyyyyy topraks, 1 senedir uğraşıp didinerek verdiğin kiloları bir zehirden kurtulduğun için geri alarak, yani vücuduna başak zehirler sokarak ne yapmaya çalışıyorsun. Kendini haklı gösterecek bahanelere sığınmayı bırak ve normal yeme düzenine geri dönnnnn.

Zaten takım olarak öncelikli kuralımız, mucize diyetler yasak, sağlıklı ve dengeli yemek yemeyen düzenli sporunu yapmayan atılır. Ben de bu hafta yavaştan sporumu yapmaya, sağlıklı yeme düzenime yumuşak bir geçişle geri dönmeye başladım. Dolayısıyla da aldığım kiloları vermeye başladım. Ne kadar şanslıyım ki burada olmasaydım, sigarayı bıraktım yiyebilirim bahanesine sığınarak eski kilolarıma dönebilirdim.

Bir hafta bocalama devresinden sonra kendime geldiğim için kendimi tebrik ediyorum, yardımlarından ötürü de tüm takım arkadaşlarıma ayrıca çok çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yolda azimle ilerleyen tüm takımlardaki hanımlara da başarılar diliyorum.Ben artık daha sağlıklı bir insan olarak yaşamıma devam edeceğim.

Herkese mutlu, sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

8. TAKIM :KK19:
306.etapta "newlife35 ( 59,00 / ) Bildirimde bulunmadı" şeklinde bildirim yaptınız.
Dolayısı ile 307. etapta ilgili üyenin kilo farkının ikiye bölünmesi gerekiyordu.
Üyenin durumunu düzelterek, 307.etap takım listenizi ve buna bağlı olarak genel sıralama listenizi yeniden hazırlamanız gerekmektedir.

gecen haftaki raporu yeni gordum ve cok uzuldum.yogunlugumdan dolayi ne takimla ilgilenebildim ne de burayla.ceza puanimda cabasi oldu.ama ben neyi anladim.bi takim sadece kaptana bagli olmamali kendi ayaklarinin ustunde durabilmeli.eger ben iyi bi kaptan olsaydim ben yokken bile gozum arkada kalmaz bu ceza puanini
da almazdim.
Pazartesi gunu duzeltmeyi yapip paylasirim.bu duzensizligimden dolayida tum arkadaslardan ozur dilerim.

Kızlar size bir teklifim var..
Öncelikle bu teklifin tamamen kendi çıkarlarımla ilgili olduğunu belirteyim.

Teklifim şu:
10 Mayıs 2013 itibariyle, her hafta bir takımda misafir olarak bulunayım. Standart üye gibi mönü paylaşayım. Mesajlara yorum yapayım. Cuma günü de o takımın listesinde yer alayım.
Her Cuma bir sonraki takıma geçeyim. Hedefime ulaşana kadar bu, böyle devam etsin. Beni misafir olarak kabul etmenizin karşılığını da o haftaki genel sıralama listesini hazırlayarak vereyim. Dolayısı ile önerim kabul görürse; sıralama bu hafta hangi takımdaysa onda başlayacağım demektir.

Şu anda ne durumdayım?
Hedefime ulaşmama kabaca 4-5 kilo kaldı. Çok ağır diyet yapmıyorum. (örneğin az önce çilekli pasta yedim) Bu nedenle de haftalık hedefim ortalama 300-400 gr. oluyor. Fazlası olursa ne ala tabii!
Normal yaşantımda güzel spor yapıyorum ancak şu anda halen nekahat dönemim devam ettiği için ne zaman eski tempoma dönerim haberim yok. Yarın kontrolümde bu durumun netleşeceğini ümit ediyorum.

Amacım; kalan kilomu o hafta misafiri olduğum takıma karşı sorumluluk hissederek yavaş yavaş olsa da vermek. Ne de olsa listelerde yer alacağım ve benim yüzümden bir takımın ortalamasının düşmesi bana en ağır cezadır.

Sonuç olarak; bu teklifimi oylamanıza sunmak istiyorum.
Evet diyenlerin oranı %90 olursa kabul edilmiş sayacağım.
Yüzüme baka baka "hayır" diyemeyeceğiniz düşüncesiyle oylamayı kapalı yapıyorum ve bu amaçla da paylaşım topiğimize anket ekledim.
Lütfen gönlünüzden geçene göre "evet/hayır" tuşuna basınız. Oylama sadece 4 gün geçerli olacağı için zaman kaybetmeden oyunuzu kullanın lütfen..

Bu mesajın okunurluğunu arttırmak ve bütün Cuma Zayıflama Yarışması üyelerinin oylarına sunmak için bütün takım topiklerine kopya yerleştireceğim.

Bilginize...

Kızlar size bir teklifim var..
Öncelikle bu teklifin tamamen kendi çıkarlarımla ilgili olduğunu belirteyim.

Teklifim şu:
10 Mayıs 2013 itibariyle, her hafta bir takımda misafir olarak bulunayım. Standart üye gibi mönü paylaşayım. Mesajlara yorum yapayım. Cuma günü de o takımın listesinde yer alayım.
Her Cuma bir sonraki takıma geçeyim. Hedefime ulaşana kadar bu, böyle devam etsin. Beni misafir olarak kabul etmenizin karşılığını da o haftaki genel sıralama listesini hazırlayarak vereyim. Dolayısı ile önerim kabul görürse; sıralama bu hafta hangi takımdaysa onda başlayacağım demektir.

Şu anda ne durumdayım?
Hedefime ulaşmama kabaca 4-5 kilo kaldı. Çok ağır diyet yapmıyorum. (örneğin az önce çilekli pasta yedim) Bu nedenle de haftalık hedefim ortalama 300-400 gr. oluyor. Fazlası olursa ne ala tabii!
Normal yaşantımda güzel spor yapıyorum ancak şu anda halen nekahat dönemim devam ettiği için ne zaman eski tempoma dönerim haberim yok. Yarın kontrolümde bu durumun netleşeceğini ümit ediyorum.

Amacım; kalan kilomu o hafta misafiri olduğum takıma karşı sorumluluk hissederek yavaş yavaş olsa da vermek. Ne de olsa listelerde yer alacağım ve benim yüzümden bir takımın ortalamasının düşmesi bana en ağır cezadır.

Sonuç olarak; bu teklifimi oylamanıza sunmak istiyorum.
Evet diyenlerin oranı %90 olursa kabul edilmiş sayacağım.
Yüzüme baka baka "hayır" diyemeyeceğiniz düşüncesiyle oylamayı kapalı yapıyorum ve bu amaçla da paylaşım topiğimize anket ekledim.
Lütfen gönlünüzden geçene göre "evet/hayır" tuşuna basınız. Oylama sadece 4 gün geçerli olacağı için zaman kaybetmeden oyunuzu kullanın lütfen..

Bu mesajın okunurluğunu arttırmak ve bütün Cuma Zayıflama Yarışması üyelerinin oylarına sunmak için bütün takım topiklerine kopya yerleştireceğim.

Bilginize...

oylamayı nereden yapıyoruz bulamadıım da ben :26:

Arkadaşlar fatoş arkadaşın başarı öyküsü yazmaması yüzünden ceza puanı aldık, ancak ben zaten tempom yüzünden kaptanlıktan ayrıldım ve yeni kaptanımız da aöf sınavları yüzünden olsa gerek ilgilenemedi sanırm, bahanesi olmaz tabi ki artık cezayı almışız ama 1 ceza puanı daha almamamız için bu mazereti kabul etmenizi rica ediyorum. Fatoş arkadaşımız uzun süredir diyet yapmaktan ötürü bunalmış durumdaydı ve bu sıralar gerek kendi gerek oğluyla ilgili sağlık problemleriyle boğuştuğundan gruba da devam edemiyordu ve üstüne memleketine gitmeye karar verdiğinden izne ayrılmış durumda. Yani bu sebeple zaten istediğiniz kadar ceza verin başarı öyküsünü paylaşamayacak, rica etsem fatoş arkadaşımızı mazur görüp ceza puanı almamızı önleyemez miyiz?? Aksi halde 3 ceza puanı almaktan başka çaremiz yok ki bu sanırım haksızlık olur.:44:

Son düzenleme:
Arkadaşlar fatoş arkadaşın başarı öyküsü yazmaması yüzünden ceza puanı aldık, ancak ben zaten tempom yüzünden kaptanlıktan ayrıldım ve yeni kaptanımız da aöf sınavları yüzünden olsa gerek ilgilenemedi sanırm, bahanesi olmaz tabi ki artık cezayı almışız ama 1 ceza puanı daha almamamız için bu mazereti kabul etmenizi rica ediyorum. Fatoş arkadaşımız uzun süredir diyet yapmaktan ötürü bunalmış durumdaydı ve bu sıralar gerek kendi gerek oğluyla ilgili sağlık problemleriyle boğuştuğundan gruba da devam edemiyordu ve üstüne memleketine gitmeye karar verdiğinden izne ayrılmış durumda. Yani bu sebeple zaten istediğiniz kadar ceza verin başarı öyküsünü paylaşamayacak, rica etsem fatoş arkadaşımızı mazur görüp ceza puanı almamızı önleyemez miyiz?? Aksi halde 3 ceza puanı almaktan başka çaremiz yok ki bu sanırım haksızlık olur.:44:

Ceza puanı tarafımdan getirilmiş bir uygulama sevgili kelebek.hill. Zaten 3 ceza puanı da da yine sadece benim gönüllü olarak yaptıklarımı yapmamamla sonuçlanıyor.
Yani günün birinde bir takım 3 ceza puanı alırsa o andaki üyeler bir daha yarışmada karne alamıyor ve yine benim hazırladığım aylık sıralama listesinde yer alamıyor.
Dolayısı ile oylamaya sunulacak bir şey değil. İstisnası da yok.
Geçmişte sadece 4.takım aynı üye ve aynı sebep yüzünden iki hafta üst üste ceza puanı almıştı. Bu mantıksız olduğu için cezaların birini silmiştim.

Sonuç olarak; yarışmanın bugün ve gelecekte öğrenmeleri gereken en önemli şey paylaşım alanını takip etmek. Özellikle de haftada sadece bir kere hazırladığmı etap raporunu okumak. Okumak hem sizin takımın bir hata yapıp yapmadığını öğrenmeyi sağlıyor. Hem de diğer takımlarda hata yapan varsa bir yerde bilgi güncellemesi yapmanızı sağlıyor.

Cezayı üye almıyor. Takım alıyor. Sadece bir kişi bile paylaşım alanını okusa durumdan haberdar olacak.. ki zaten bu uygulamanın temel amacı bu.

Yapılan hatayı görecek ve her hafta Perşembeye kadar cevap verecek. Cumartesi yayımladığım bir mesaj, Perşembe gününe kadar takımın hiçbir üyesi tarafından okunmuyorsa bu ceza puanı almasını haklı çıkarıyor zaten.

Ceza puanı uygulamasının geri dönüşü yoktur, bütün takım yönetimleri; üyelerinin paylaşım alanını okumalarına lütfen özen göstersin. Kardeş takım bile bu konuda yardımcı olabilir, takımı uyarabilir.

Mesajındaki "Aksi halde 3 ceza puanı almaktan başka çaremiz yok ki bu sanırım haksızlık olur" cümlesini anlayamadım.

Ceza puanı tarafımdan getirilmiş bir uygulama sevgili kelebek.hill. Zaten 3 ceza puanı da da yine sadece benim gönüllü olarak yaptıklarımı yapmamamla sonuçlanıyor.
Yani günün birinde bir takım 3 ceza puanı alırsa o andaki üyeler bir daha yarışmada karne alamıyor ve yine benim hazırladığım aylık sıralama listesinde yer alamıyor.
Dolayısı ile oylamaya sunulacak bir şey değil. İstisnası da yok.
Geçmişte sadece 4.takım aynı üye ve aynı sebep yüzünden iki hafta üst üste ceza puanı almıştı. Bu mantıksız olduğu için cezaların birini silmiştim.

Sonuç olarak; yarışmanın bugün ve gelecekte öğrenmeleri gereken en önemli şey paylaşım alanını takip etmek. Özellikle de haftada sadece bir kere hazırladığmı etap raporunu okumak. Okumak hem sizin takımın bir hata yapıp yapmadığını öğrenmeyi sağlıyor. Hem de diğer takımlarda hata yapan varsa bir yerde bilgi güncellemesi yapmanızı sağlıyor.

Cezayı üye almıyor. Takım alıyor. Sadece bir kişi bile paylaşım alanını okusa durumdan haberdar olacak.. ki zaten bu uygulamanın temel amacı bu.

Yapılan hatayı görecek ve her hafta Perşembeye kadar cevap verecek. Cumartesi yayımladığım bir mesaj, Perşembe gününe kadar takımın hiçbir üyesi tarafından okunmuyorsa bu ceza puanı almasını haklı çıkarıyor zaten.

Ceza puanı uygulamasının geri dönüşü yoktur, bütün takım yönetimleri; üyelerinin paylaşım alanını okumalarına lütfen özen göstersin. Kardeş takım bile bu konuda yardımcı olabilir, takımı uyarabilir.

Mesajındaki "Aksi halde 3 ceza puanı almaktan başka çaremiz yok ki bu sanırım haksızlık olur" cümlesini anlayamadım.

Aldigimiz ceza puani icin yapacak bir sey olmadigini biliyorum. Bizi zaten sagolsun 4.takim uyardi. Ancak bu hafta fatos basari öyküsünü yazmazsa bizim tekrar ceza puani alacagimizi belirtmisti. Burdan hareketle yazdim o cumleyi. Olay 1 ceza puaniyla kalacaksa mesele yok. Hak etmisiz ve cezamiza zaten raziyiz. Tesekkurler.

Son düzenleme:
O biz degildik Püsküüt,7.takimdi,biz 1 ceza puani aldik,ayni sebepten,oda silinmedi,duruyor:KK9:

Aldigimiz ceza puani icin yapacak bir sey olmadigini biliyorum. Bizi zaten sagolsun 4.takim uyardi. Ancak bu hafta fatos basari öyküsünü yazmazsa bizim tekrar ceza puani alacagimizi belirtmisti. Burdan hareketle yazdim o cumleyi. Olay 1 ceza puaniyla kalacaksa mesele yok. Hak etmisiz ve cezamiza zaten raziyiz. Tesekkurler.

7.takim ayni sebepten 2. haftada ceza puani alinca bende bu kural hala gecerli diye 2. hafta ceza almayin dedim cnm,bende simdi ögrendim ayni sebepten kaynaklaniyorsa sadece 1 hafta ceza alindigini:KK34:

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuzda yer alan bir topikte Cuma günü tartılan ve kilosunu paylaşan arkadaşlarımız var. Bu geleneği, küçük bir ekleme ile devam ettirmek istiyorum.

Açılan hemen her topiğe, duygularımızı yazıyor, desteklerimizi veriyor, önerilerde bulunuyor ya da sorularımızı sorarak cevaplar arıyoruz. Kalabalıkta dolaşıyor görünmemize karşın aslında bireysel takılıyoruz. Bazı arkadaşlarımız sevimli gruplar kurmuşken, yalnız kalanlar ya da karmaşada kaybolanlar da olabiliyor.

Fazla zamanınızı almadan önerime geçmek istiyorum.

Beşer kişilik gruplar kuralım. Katılımcı sayısına bağlı olarak, bu sayıyı arttırabilir ya da azaltabiliriz. Grupta yer alan kişilerin ayrı, ayrı kilosu ve toplamı Cuma günleri buraya yazılsın. Bir hafta sonraki Cuma günü, yeni kilolar yazılarak % fark tespit edilsin. Alınan sonuçlara göre de oluşturulacak gruplar arasında ilk üçe girenler açıklansın.

Grupları oluşturma biçimi olarak da önerim şudur; açmış olduğum bu topiğe, "katılıyorum" şeklinde olumlu mesaj yazanları 1,2...,5 şeklinde, mesaj önceliğine bağlı olarak belirleyebiliriz.

Böylece tatlı bir rekabet havasında, daha da dayanışma sağlamış olarak keyifli bir zaman geçireceğimizi düşünüyorum. Ne dersiniz? Önerilerinizi bekliyorum.

Kesinlikle önerine katılıyorum canım:KK9:

Ankete de evet dedim şimdi de takımıma katılacağın haftayı sabırsızlıkla bekliyorum şekerimm:KK54::KK54::103:

Püskütcüm
takımla 2 haftadır pek ilgilenemediğimden durumun farkında değilim.
şimdi hatırladığım kadarıyla nice15 olamayabilirim demişti
bende izinli yazmışım
ama nice 15 hep bizimleydi
sanırım ben yanlış anlamışım ve sehven iiznli yazmışım o etapta
şimdi şahıs aramızda olduğu halde onu listelerden silmelimiyim 2 hafta
yani 306 ve 307 de çıkarmalımıyım listeden
yoksa 305 de sehven yazılmıştır kabul müdür.

çok utanıyorum bu satırları yazarken
çok üzgünüm ama şu anda yapabileceğim aklıma gelen başka bişey yok

kadişcim ben izin almadım bir hata var galiba
dediğin gibi ben hep sizinleydim
new life dlı arkadaşımız izin aldı belki onla karışmıştır

Şimdi bakın kafalarda bulanma olmasın..
Arkadaşımız 306.etapta birinci oldu. Başarı öyküsünü paylaşması gerektiği etap raporunda hatırlatıldı.
Geri dönüş yapılmadı.
Geri dönüşü 2 şekilde kabul ediyorum:
1- Başarı öyküsünü yayımlaması
2- Arkadaşımız şu anda paylaşamıyor. gecikmeli olsa da bir gün paylaşacağız, şeklinde bir açıklama. (Vakti zamanında 2. takımın yaptığı gibi)

Bu iki cevabı da eşit kabul ediyor ve ceza puanı vermiyorum.
Çünkü olay; raporun okunduğunu görmem/iz.

Ne oldu 306. etapta?
Ne 1 oldu ne 2. Dolayısı ile ceza puanı alındı. Konu bitti.

Bu etapta yine ceza puanı almanız için bu etapta yine bir okumama durumunun sözkonusu olması gerekir.
Ceza sadece ilgili etabı bağlar. Başarı öyküsü paylaşılmadı diye her etap ceza alınmaya devam edilmez.

Diğer takımın durumu istisnaydı:
Aynı kişi üst üste iki etap birinci oldu. İki hafta üst üste cevap verilmedi. İki ceza puanı aldılar. Ama sonra kıyamadım. Aynı kişi yok diye üst üste takım cezalandırılmasın dedim ve ceza puanlarını 2 den 1 e düşürdüm.. ki kural kuraldır. Ben de bizzatihi Başak burcuyumdur.. :KK60: Yandınız anacım haberiniz yok.. :KK60:

Bu kadar uzun uzun yazıyorum.. Konu net anlaşılsın diye.. Siz ceza puanı alınca ben burada keyifli anlar yaşamıyorum, bundan emin olun diye..

Son düzenleme:
O biz degildik Püsküüt,7.takimdi,biz 1 ceza puani aldik,ayni sebepten,oda silinmedi,duruyor:KK9:

7.takim ayni sebepten 2. haftada ceza puani alinca bende bu kural hala gecerli diye 2. hafta ceza almayin dedim cnm,bende simdi ögrendim ayni sebepten kaynaklaniyorsa sadece 1 hafta ceza alindigini:KK34:

Ya ben taktım buna.. :KK1: 4. ve 7. takımın ceza puanı nedenini karıştırıp duruyorum..

7. takımın durumunu yazdım az önce. İki hafta üst üste etap birincisi çıkarttıkları ve paylaşmadıkları için doğal olarak ceza paunı aldılar her birinden.. Yoksa cezanın sürekliliği var diye değil..

Sizin cezanızın silinmesi diye bir olasılık da yok. Yeri gelmişken bir kere daha söyleyeyim bunu da.. Madem sen söylüyorsun ben de söyleyeyim di mi ama?:emir_bebek: :KK34:

307. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU
Kaynak: http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-811.html#post30189421
Kilo veren herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

GENEL
1) Ayda bir hazırladığım Bireysel Derece Listemizi, link yardımıyla inceleyebilirsiniz. Listede hata ve/ya eksik varsa lütfen uyarınız.
İlk 10'a 3 üyesini, yerleştiren 6.takıma tebrikler! :nazar:
Bir önceki listeye göre kilo alan üyelerin durumunu :KK20: ile işaretledim. Bilginize.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-8.html#post30199281

2) 283.etapta izne ayrılanlar bu etapta diskalifiye olmuştur. İşlem her etap güncellenecektir..

5. TAKIM
5.Takım üyelerinden Chentiq mezun oldu. :KK19:
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-38.html#post30198898

8. TAKIM :KK19:
306.etapta "newlife35 ( 59,00 / ) Bildirimde bulunmadı" şeklinde bildirim yaptınız.
Dolayısı ile 307. etapta ilgili üyenin kilo farkının ikiye bölünmesi gerekiyordu.
Üyenin durumunu düzelterek, 307.etap takım listenizi ve buna bağlı olarak genel sıralama listenizi yeniden hazırlamanız gerekmektedir.

9. TAKIM :KK19:
1) 306.etap listenizde yer alan btlbetul bu hafta listenizde yok. Neden?

2) Yeni üye olarak lanse ettiğiniz cikolata01 3.takımda yarışırken 270.etapta diskalifiye olmuştur. Yarışmacı olamaz.

3) ozdemi izne ayrılış kilosu 64,2. Oysa siz listenizde 64,1 olarak belirtmişsiniz.

Her üç konuda da gerekli düzeltmeleri yaparak, 307.etap takım listenizi ve buna bağlı olarak genel sıralama listenizi yeniden hazırlamanız gerekmektedir.

9.Takım üyelerinden marti mezun oldu. :KK19:
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-38.html#post30198920

13. TAKIM
1) Yeni üye olarak lanse ettiğiniz ysfmir eski yarışmacımızdır.
248. etapta mezun olmuştur. Yeniden yarışmacı olmasında kural ihlali yoktur. Ancak ikinci kez karne alamaz. Bilginize.

2) Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 13.takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok. :KK9: :nazar:

ETAP BİRİNCİSİ :KK71: :nazar:
Yarışmamız 307. Etap birincisi 4. Takımdan topraks arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların bugün ve gelecekteki üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
6. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
7. Takım : 1 Ceza Puanı (292. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.200 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Bu kuralın istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

8. takımla alakalı düzeltme yapılmıştır.
bilginize
sıralama değişmemiştir.

Cuma Zayıflama Yarışması 307. Etap Sonuçları
(26 Nisan - 3 Mayıs)

***1.TAKIM 307.ETAP***

T_N ( 74,9 / 76,8 / -1,9 / -2,54% )
fitsema ( 76,5 / 76,5 / 0 / 0,00% ) sabit
garden ( 82,9 / 83,6 / -0,7 / -0,84% )
fefilifa ( 76,3 / 75,8 / 0,5 / 0,66% )
tatlıkedi ( 64,8 / 65 / -0,2 / -0,31% )
mutedeyyin ( 79,8 / 81 / -1,2 / -1,50% ) 13.takıma transfer
tasan ( 71,5 / 71,5 / 0 / 0,00% ) sabit
mutluluknerdesinbenibul ( 63,6 / 65,1 / -1,5 / -2,36% )

1.TAKIM ORTALAMASI: -0,86

*** 2. TAKIM 307. ETAP ***

akrep ( 65,8 / 65,6 / 0,2 / 0,30%)
genic(57,6/ 57,5/0,1 / 0,17 % )
bahiresemanur(73,5 / 73,5 / 0 / 0 % ) SABİT
karabiber01( 70,8/ 70.0/0.8 /1.13 % )
cceylin (67,9 /66,8 /1,1 / 1,62 % )
zulaley ( 74,7 /74,7/ 0 / 0 % ) Geçen hafta bildirimde bulunmadığı için kilosu 2' ye bölündü
asea ( 72,3 / / / % ) 2. DEFA BİLDİRİMDE BULUNMADI
seldom ( 93,8/ 93 / 0,8 / 0,85% )
trabzonspor ( 92,9 / 93/ -0,1 / -0,05 %) Geçen hafta bildirimde bulunmadığı için kilosu 2' ye bölündü
aymudo ( 74,5 / 73,9 / 0,6 / 0,81% )

2.Takım Ortalaması : % 0,48

3. takım 307. Etap

S_A( 73,6 / 73,6/0,0/ 0,00 %) Kilosu ayni
yakar76 (63,2/62,8 / 0,4/ 0,63%)
mattika ( 67,3/67,3 / 0,0/0,00%) Kilosu ayni
hilal60300 ( 65,3/65,5 / -0,02 / -0,30%)
ekino ( 76,0/ 76,0/ 00,0 / 0.00 %) Takimdan ayrildi
CINARINANNESI ( 65,2 / 64,7/ 0,5/0,77)
Sportie ( 64,5/64.5 / 0,0/0,00%) kilosu aynı
BLUEDENIZ ( 59,6/59,6 / 0,0 / 0,00%) Kilosu ayni
Phatosh07 ( 56,9 / 55,8 / 1,1 / 1,93 %)
Yagmur199 (65,5/63,6 / 1,9/ 2,90%)
Yeliz209(63,4 / 62,8 / 0,6/ 0,95%)
Pembemavii (67,8/65,6/1,1/1,62%) yeni üye hedefi 60 kilo olmak, kilosu ikiye bölündü

3. Takım ortalaması: 0,71%

***4. TAKIM 307.ETAP***
topraks : (76.9/74.6 /2.3 /%2.99 )

pegasus07 : ( 58,8/58,6 /0,2 /0,34% )
pokemon51 :KK43: 67.4/66.6 / 0.8/1.19% )
wuwum : (74 /74/0 /0 )kilosu sabit,geri dönmek üzere ayrildi
eftelya_blue: (63.7 / 64.03/-0,6 / % -0,94)
RrapunzelL :KK43:71.5 /71,1 /0,4 /0,56% )
Ausencia :KK43:62.8 /62.3 / 0.5/0.8 % )
bahar2106 :KK43: 63.1/62.0 /1.1 /1.74% )
buyumeyenbaby:KK43:71.9 /72.0 /-0.1 /-0.14% )
zeynep_canan :KK43: 71.8/70.1 /1.7/2.37% )
demmay: (60.9/60,5 /0,4 /0,66% )
cimcimesude(66.1 / 66.6/-0.5 /%-0.76 )

4.TAKIM ORTALAMASI 0.73 %

***5.Takım 307. Etap***
*JUJU* ( 84,00 / 83,60 / 0,40 / % 0,48 )
aysunayy ( 63,80 / 63,30 / 0,50 / % 0,78 )
dalin26 ( 75,10 / 75,60 / -0,08 / % -0,11 ) 301. Etapta izne ayrıldı kilosu 6'ya bölündü
biricikoglumertug ( 70,50 / 69,80 / 0,70 / % 0,99 )
ZES ( 76,00 / 75,70 / 0,30 / % 0,39 )
birsen-deniz ( 64,50 / 63,40 / 1,10 / % 1,71 )
cornella ( 65,10 / 64,20 / 0,90 / % 1,38 )
ukyo ( 68,50 ) İzne Ayrıldı
Gamze_M ( 62,90 / 62,80 / 0,10 / % 0,16 )
busramnmn ( 61,60 / 60,20 / 0,47 / % 0,76 ) 304. Etapta izne ayrıldı kilosu 4'e bölündü.
chentiq ( 57,50 / 56,70 / 0,80 / % 1,39 ) Mezun Olmak İstiyor
rabyas ( 78,80 / 78,40 / 0,40 / % 0,51 )
toplight ( 70,50 / 69,80 / 0,70 / % 0,99 )
Sevda_M ( 71,70 / 71,70 / 0,00 / % 0,00 ) Kilosu Sabit
5.TAKIM ORTALAMASI ( 0,67 )

***6. TAKIM 307. ETAP***
fatos0808 ( 77 / . 77,5 . /-0,5 / .%-0,65 )
destina_88 ( 64,1 ./ 64,4 ./ -0,3 ./%-0,47 )
kelebek.hill ( 61.5 ./ 61.5 / .0 ./ %0 ) Kilosu Sabit.
degua ( 69.6 / 67.6 / 2 ./ %2.87 )
mahurbeste ( 80 /80 ./ 0 . /%0 ) Kilosu Sabit.
fulias ( 54 ./ 54,2 ./- 0,2 . ./% - 0,37 )
melikea123 ( 88 / .87 ./ 1 /%1,14 .)
concept (76.9/ 76 / 0.9 / %1.17 )
az_uz_( 86,2 / 85,9 / 0,3 ./% 0,35 )

6. Takım ortalaması: ( % 0,45 )

***7. Takım 307. Etap***

SAPHIRA (87.3 / 89.5 / -2.2 / %-2.52) izinli
lepistesinyavrucugu (90.9 / 89.5 / 1.4 / %1.54)
ipekyol (76.5/77.5/1/%-1.3)
pasam3405 (81.6 / 81.1 / 0.5 / %0.61)
maviyesil1999 (66,5 /66.5 / 0 / %0) kilosu aynı
kelebekolcam (87.1 / 87.1 / 0 / %0) kilosu aynı
akabe (145.9 / 145.2 / 0.7 / %0.48)
dudujan (103.8 / 103 / 0.8 / %0.77)
ganfed(56 /55.8/0.2/%0.36)
anşaaa (70.1)izinli

7. Takım Ortalaması:% -0.01

***8.Takım 307. Etap***
kadis ( 71,50 / 72,50 /-1,0 / -% 1,40 )
umutlayasasen ( 68,50 / 69,80 /-1,3 / %-1,90 )
nice15 ( 61,80 / 63,1/ -1,3/ % -2,10 )
newlife35 ( 59,00 /59,2/-0,1/ %-0,17 )
xay ( 87,40 / 88,6 / -1,2/ % -1,37 )
symrne ( 57,90 /57,6 /0,3 / % 0,52 )
turuncu ( 74,30 / 73,2 / 1,1 / % 1,48 )
yağmur3872 ( 70,50 / 69,7 / 0,8 / %1,13 )
seher yıldızı ( 86,30 / 85,9 / 0,4 / % 0,46 )
8. Takım Ortalaması ( -0,37 )

***9.TAKIM 307.ETAP***

marti (62,2/61,9/0,3/%0,5) mezun olmak istiyor
bsrmhmmt (64.6/63.1/1.5/%2.32)
hoppidicik (88,2/88,2/0/%0) Kilosu Sabit.
ozdemi (64.1/64.1/0/%0) izin süresi doldu kilosu sabit
brsbrs16 (80/79/0.5/%0.62) yeni üye kilosu ikiye bölündü
cikolata01 (77/75.1/0.95/%1.23) yeni üye kilosu ikiye bölündü
noraaa (68/0/0/0)bildirimde bulunmadi

9.takım ortalaması: % 0.66

***13. TAKIM 307. ETAP ***

burcugncy (68.3/66.9/1.4/%2.05)
mid_night_sun ( 75.1/74.8/0.3/%0.40)
ssercecik (74.3/74/0.3/%0.40)
UcukMavi ( 69.1/68.6/0.5/ %0.72)
venuskadini ( 75.6/73.9/1.7/ %2,25)

ysfmir (63.3/61.9/1.4/%2.21) Yeni Üye Hedef:58

13. TAKIM ORTALAMASI: %1,34

Püskütcüm
takımla 2 haftadır pek ilgilenemediğimden durumun farkında değilim.
şimdi hatırladığım kadarıyla nice15 olamayabilirim demişti
bende izinli yazmışım
ama nice 15 hep bizimleydi
sanırım ben yanlış anlamışım ve sehven iiznli yazmışım o etapta
şimdi şahıs aramızda olduğu halde onu listelerden silmelimiyim 2 hafta
yani 306 ve 307 de çıkarmalımıyım listeden
yoksa 305 de sehven yazılmıştır kabul müdür.

çok utanıyorum bu satırları yazarken
çok üzgünüm ama şu anda yapabileceğim aklıma gelen başka bişey yok

kadişcim ben izin almadım bir hata var galiba
dediğin gibi ben hep sizinleydim
new life dlı arkadaşımız izin aldı belki onla karışmıştır

Öncelikle sonuç söyleyeyim. nice15 le ilgili durum 306.etapla ilgilidir. Ve ilgili düzeltmenin o hafta yapılması gerekir. Şu anda 308.etaptayız ve geri dönüp düzeltmeye gerek yok.

Madem izin kullanılmadı. O halde ben de nice15 in izin bilgisini siliyorum. Çünkü yıllık izin hakkı 6 adet. Boş yere kotasını doldurmasın.

305.etap listenizde nice15 için izinli yazdığını keşke nice15 veya takımdan herhangi biri fark edip sonrasında bana düzeltmem için mesaj yazsaydı, ne ben, ne sen bunca zaman ayırmamış olurduk..

Kişisel olarak bir takımın her üyesinin, yarışma ortamında olan biten her şeyi takip etmesi gerektiğinde kişileri uyarması, bilgilendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim yarışmacı disiplininden anladığım bu..

Ben neden 2007 den beri sizin karnelerinizle, listelerinizle hiç mazeret öne sürmeden hazırlamaya devam ediyorum?
Bu bakış açım yüzünden. Ameliyat olduğum hafta bile yatakta hazırladım herşeyi..

O nedenle beni kimse yanlış anlamasın. Ne yazıyorsam "Cuma Zayıflama Yarışması"nın disiplinli bir yer olması gerektiğine olan inancımdan yazıyorum. Öncelikle de ben bu inanca uygun olarak davranmalıyım. Davranıyorum ve 1-0 öne geçtiğim için de sizlerden aynı tutumu bekliyorum. Konu budur.

Şimdi bakın kafalarda bulanma olmasın..
Arkadaşımız 306.etapta birinci oldu. Başarı öyküsünü paylaşması gerektiği etap raporunda hatırlatıldı.
Geri dönüş yapılmadı.
Geri dönüşü 2 şekilde kabul ediyorum:
1- Başarı öyküsünü yayımlaması
2- Arkadaşımız şu anda paylaşamıyor. gecikmeli olsa da bir gün paylaşacağız, şeklinde bir açıklama. (Vakti zamanında 2. takımın yaptığı gibi)

Bu iki cevabı da eşit kabul ediyor ve ceza puanı vermiyorum.
Çünkü olay; raporun okunduğunu görmem/iz.

Ne oldu 306. etapta?
Ne 1 oldu ne 2. Dolayısı ile ceza puanı alındı. Konu bitti.

Bu etapta yine ceza puanı almanız için bu etapta yine bir okumama durumunun sözkonusu olması gerekir.
Ceza sadece ilgili etabı bağlar. Başarı öyküsü paylaşılmadı diye her etap ceza alınmaya devam edilmez.

Diğer takımın durumu istisnaydı:
Aynı kişi üst üste iki etap birinci oldu. İki hafta üst üste cevap verilmedi. İki ceza puanı aldılar. Ama sonra kıyamadım. Aynı kişi yok diye üst üste takım cezalandırılmasın dedim ve ceza puanlarını 2 den 1 e düşürdüm.. ki kural kuraldır. Ben de bizzatihi Başak burcuyumdur.. :KK60: Yandınız anacım haberiniz yok.. :KK60:

Bu kadar uzun uzun yazıyorum.. Konu net anlaşılsın diye.. Siz ceza puanı alınca ben burada keyifli anlar yaşamıyorum, bundan emin olun diye..

püsküüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüt
detaylı açıklama için teşekkür ederiz.
Bende henüz 1 haftalık kaptanım. Aslında yazmazsak ceza aldığımızı bildiğim halde hatırlatmak hiç aklıma gelmedi suç birazda bende.
Paylaşım alanının sürekli kontrol edilmesi gerektiğini idrak etmiş oldum böylece :KK17:
Fatoş aslında buraların demirbaşıdır ama onunda gözünden kaçtı herhalde birde sağlık durumları ile ilgili çok giremedi takıma bu haftada izine ayrıldı.
Cezayı göz göre göre aldık ama hak ederek aldık :KK19:
Komik takımız ya ilk 3ü 6. takımdan oluştur ama git ceza al :KK52:
Bir daha gözümden kaçmıyacak daha dikkatli olacağım. En Büyük KK

Öncelikle sonuç söyleyeyim. nice15 le ilgili durum 306.etapla ilgilidir. Ve ilgili düzeltmenin o hafta yapılması gerekir. Şu anda 308.etaptayız ve geri dönüp düzeltmeye gerek yok.

Madem izin kullanılmadı. O halde ben de nice15 in izin bilgisini siliyorum. Çünkü yıllık izin hakkı 6 adet. Boş yere kotasını doldurmasın.

305.etap listenizde nice15 için izinli yazdığını keşke nice15 veya takımdan herhangi biri fark edip sonrasında bana düzeltmem için mesaj yazsaydı, ne ben, ne sen bunca zaman ayırmamış olurduk..

Kişisel olarak bir takımın her üyesinin, yarışma ortamında olan biten her şeyi takip etmesi gerektiğinde kişileri uyarması, bilgilendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim yarışmacı disiplininden anladığım bu..

Ben neden 2007 den beri sizin karnelerinizle, listelerinizle hiç mazeret öne sürmeden hazırlamaya devam ediyorum?
Bu bakış açım yüzünden. Ameliyat olduğum hafta bile yatakta hazırladım herşeyi..

O nedenle beni kimse yanlış anlamasın. Ne yazıyorsam "Cuma Zayıflama Yarışması"nın disiplinli bir yer olması gerektiğine olan inancımdan yazıyorum. Öncelikle de ben bu inanca uygun olarak davranmalıyım. Davranıyorum ve 1-0 öne geçtiğim için de sizlerden aynı tutumu bekliyorum. Konu budur.
senin disiplinini biliyorum canım
tabi ki de aynı şekilde bizde davranmalıyız
hatta takım üyelerimizde aynı disiplini göstermeliler
bu yüzden beim takımda artık sıkı yönetim var
bir daha bu ceza gecikme vs durumlarıyla karşılaşmak istemiyorum
kendime kızgınlığım had safhada zaten
neden neden neden ***

Püsküüttsana "hayır" demek isterdim ama kıyamadım :KK60::KK60::KK60:

Seninle ilgili hain planlarım vardı biliyorsun ama, sen bunları bir gecede bozuverdin. Misafir oyuncu olacakmış bak bak bak...
Bir de diyor ki yüzüme hayır diyemezsiniz diye anket yapıyorum...

Seninle bir kaç kere özel mesaj dışında hiç konuşukluğumuz olmadı kısacası seni çok tanımıyorum. Ama yüzüne de arkana da hayır diyebilecek biri olduğunu sanmıyorum. Bu yarışmayı kur, senelerce her türlü ıvırıyla zıvırıyla "hıkk mıkkk" demeden uğraş, raporuydu izniydi diskalifiyesiydi cezasıydı vırtıydı zırtıydı... Sonra da seni başının tacı etmeyecek bir takım bulunsun... Bir de anket yapmış, bir de -bunun karşılığında- takım listesini düzenleyecekmiş.

Samimi olsaydık kafayı mı yedin hatun demek isterdim ama diyemiyorum ne tepki vereceğini bilmediğimden. Ben anketindeki -karşılık- kelimesini kabul edemiyorum. Çünkü senden -karşılık beklememeyi- öğrendiğimden bu ifade lügatımda yok!!! Bir de 1 hafta çok uzun bir süre. Misafirlik dediğin 3 günden sonra biter :KK33::KK33::KK33:

Şaka bir yana, bence en fazla 3 en az 2 hafta konuk oyuncu olmalısın. Hem takımlarla olan muhabbetin açısından. 1 haftada çok bir şey anlaşılmaz geldiği gibi gider diye düşünüyorum.

Son not; teklifimi geri çevirip arka fonda kendi teklifini oluşturduğun için sana bunu yapıyorum :KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22: al sana :KK33::KK33:

X