Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

sevgili puskut
sana birsey danisacaktim ; malum ben mezun oldum ama hala dikkat ediyorum.takimlara girmek isteyen arkadaslar oluyor.bazen bir kac mesaj yazarak davet bekliyor yada takim takim geziyor.malum takimlar dolu ve bence bahar yaklastikcada isteklerde artacak.eger sence uygunsa suan tatilde olan takimlarin birini acamazmiyiz.yada ben emekli oldum diye yapamazmiyim.
sevgiyle kal.

Uyarı için teşekkür ederim..
Bendeki listeden sildim ananeeyi. Önümüzdeki ay yayımladığım listede hata kalkmış olur.
Sanırım senin olmadığın döneme aitti 2 ceza durumu.. O dönem paylaşımda konuşulmuştu.. Geçmiş sayfaların birindedir..

Eğer karar defterinde yazan kurallara hakimsen ve bir takımı idare etme sorumluluğunu alabileceğine, etap bildirim listelerini hazırlayabileceğine
inanıyorsan aktif olmayan takım topiklerinden birinde yeni bir oluşuma gidebilirsin. Diğer takım yönetimlerinden itiraz gelir mi onu bilemem tabii..

**düzeltme***

"Bu da benim hoşuma gitmiyor" da ne demek yahu! Hızlı yazayım derken olacağı bu demek ki

Düzeltiyorum efem...

Bu da benim hoşuma gidiyor..
Bende şaşırdım senden öyle bişey duyunca

Sanırım senin olmadığın döneme aitti 2 ceza durumu.. O dönem paylaşımda konuşulmuştu.. Geçmiş sayfaların birindedir..

ovv yani 2 ceza puanımız mı var o zaman telafi etmek için de bir şeyler koymalıyız bence,çünkü benim emeklerim boşa gidiyor bu şekilde,izinde olmasaydım o ceza puanları olmazdı kesinlikle

tüm yazışmaları buldum ve bir kez daha üzüldüm..neyse 2. ceza puanımız geri alınmış sonradan

ovv yani 2 ceza puanımız mı var o zaman telafi etmek için de bir şeyler koymalıyız bence,çünkü benim emeklerim boşa gidiyor bu şekilde,izinde olmasaydım o ceza puanları olmazdı kesinlikle

tüm yazışmaları buldum ve bir kez daha üzüldüm..neyse 2. ceza puanımız geri alınmış sonradan

Saphiracım öncelikle şunu anlamanı rica ediyorum.
Konuya şahsi yaklaşmıyorum dolayısıyla amacım hiçbir zaman bir kişiyi üzmek olamaz.
Yaptırım 3 ceza puanına ulaşınca geçerli olacağı için; şu anda tepki göstermenin (üzülmenin) yıpratıcı olduğunu düşünüyorum.

Konuya dair açıklamamı pegasusa yaptım. Aynı cevaplar geçerlidir.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-770.html#post29126654

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-770.html#post29127715

linklerdeki mesajlarını okumuştum..benim takımımda da ceza uygulamamız var ancak bunun geri dönüşünü de sağladık.her hafta değerlendirme raporunda kendi takımını cezalı olarak görmek insanı rahatsız ediyor.cezanın 3 lenmesi gerekmiyor bu hisler için,hele ki senin emeklerinin,harcadığın vakitlerinin,titizliliğinin üstüne geliyorsa ve hem de başkasının/başkalarının hatası yüzündense.. elbette kişisel bir durumun olmadığını farkındayım,emeklerin için de her zaman teşekkür ediyorum,çok zor bir şey yaptığın..

ben arkadaşlarımıza bir öneri de bulunmak istiyorum;ceza alan takımın,cezasının geri dönüşümü adına,mesela 3-5 hafta sonuç listelerini hazırlayabilir veya haftalık değerlendirme raporlarını hazırlayabilir.(püsküütün de yükünü biraz hafifletmiş oluruz)

Daha önce yazdığım bir mesaj vardı.
Sanırım tekrar yazmak, aramaktan daha kolay.

Yarışmaya dair kuralları her zaman oylamaya sunabilir, değiştirebilir, yenileştirebilirsiniz.

Bu bir tarafa..

Diğer yandan benim kendi rızamla hazırladığım ve dolayısıyla biçimine ve uygulamasına kendimin karar verdiği 3 tane konu var.

1- Mezuniyet karnesi
2- Aylık bireysel sıralama listesi
3- Etap değerlendirme raporu

Bunlar, yarışmacıların oylarına sunabilecekleri konular değil.

Sadece ve sadece "Püsküüt bunları hazırlasın mı hazırlamasın mı" konusunu tartışabilirsiniz.

Ben gönül rızamın son damlasını tüketene kadar bugünkü şekliyle hazırlamaya devam edeceğim.

benim bahsetiğim öneri senin kendi rızanla,kendi kararlarınla yaptığın uygulamalar değil ki,hep beraber ortaklaşa karar verdiğimiz ''ceza kuralı'' nı telafi edebilme uygulaması

Yanlış hatırlıyorsun.

Ceza puanı uygulamasına siz karar vermediniz.

İçerik olarak; etap raporuna zamanında cevap verilmesinden başka bir amaç taşımayan bu uygulamayı, sırf takım yönetimlerinin etap raporunu okumalarını sağlamak için ben başlattım.

Kararı kendim aldım ve sizlere 283.etap değerlendirme raporunda ilettim.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-691.html#post27344255

Yanlış hatırlamış olmama şaşırdım doğrusu,ilk müsait zamanımda tekrar geçmişe dönüp bakıcam,hangi kararla karıştırmışım acaba diye

Ben hala ceza uygulamasının telafisinin konulması,konulmazsa haksızlıkların yaşanacağı görüşündeyim.benden sonra gelecek olan kaptan direkt cezalı bir takımla başlayacak bu durumda.Hatta belki 3 ceza puanıyla kırmızı kart alan takımlar olacak.Hangi üye,karne alamayacağını bile bile o takımda kalır veya yeni üye olarak girer ki?Hiç kimse cezalı bir takımda olmak istemez bana göre.O zaman bu durumda 3 ceza puanına ulaşan takım dağılacak ve hatta bir daha açılmamak üzere kapanacak ve yine emekler boşa gitmiş olacak..Hiç kimse bu konuda fikrini yazmadığına göre yapacak bir şey kalmıyor

Görüşüne katılmıyorum Saphira.

Bu kadar abartılacak, mesajlarca konuşulacak bir şey yok ortada, bana göre.

Kaptanlar sadece haftada bir kere hazırlanan etap raporuna göz gezdirecek, eğer kendi takımlarına yönelik bir durum varsa bir zahmet Perşembe gününe kadar cevap verecek.

İzne ayrıldıklarında da bu okuma-cevap verme işini yapabilecek bir yardımcı bulacaklar. Takımlardaki üyeler de paylaşım alanına daha duyarlı olacak.

Ceza puanı almamanın yolu son derece basit.

Püsküüt, 3. Takımın yarısmacısı sportieyle ilgili etap değerlendirme raporunda yazmışsın, bugün bu konuyu hallederim canım

sevgili hemcinslerim...hepinize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum..bu hafta kendimi çok şanslı ve çok mutlu hissediyorumm buraya yazmak bile benim için bir onur gururdur...bu haftanın birincisi olarak yaptıklarımı ve size fayda sağlıyacağını umduğum aslında adıma emin olsuğum bilgilerimi müsadenizle paylaşıyorum..
ben çok yüksek kilolardan şuanki kiloma indim öncelikle bunu belirtmek isterim... 2011de 6. takıma girdim ve hayatımın temel belası kilo mücadelesine burdaki arkadaşlarımla kuvvet alarak devam ettimm..şuan diyetisyen kontrolundeyim...diyetisyenimin verdiği listeden kesinlikle değil bir öğün gram dahi atlamadım..3 ana 3 ara öğünüm var önerileriö
ara öğünlerinizde meyve varsa kesinlikle yanında 1 bardak sütle tüketin..
günde 2 litre su için meyve çayları serbest şekersiz polmak kaydıyla..
benim hayatımda şeker hamur işi yağlı ekmek beyaz ekmek 0 hiç birisi yok tuz da çok az...diyetisyenimin önerdikleri bunlar zamanla ekleyecek listeme.. her sabah kahvaltımdan önce 4 bardak su içerim.. kahvaltımı edip eşimi yolladıktan sonra yürüme bandında 50 dakika yürüyüş yaparım.. duhatta bugün 60 dakikaya çıkardım..şumu alırım asla vucudumda kırgınlıuk hissetmem motive etmek beyni inandırmak ve diyete bu inançla başlamak çok önemli..ekmek olarak tam buğday ekmeği tüketiyorum her öğünde 75 gr...öğün saatlerimi aksatmam..suyumu tam içerim... biryere gidersem gelen ikramları ya öğünüme göre ayarlarımm ama listemde varsa yoksa ağzıma 1 lokma sokmam evden öğünümü yiyerek giderim..dostlarımda bildiği için asla ısrar etmezler...kiloma rağmmen asla hantal değilimdir çok atiğimdir verdikçe dahada atikleşiyorum şuan pc başında oturup yazmama rağmen ayaklarım hareket halinde..ve diyetimde asla ama asla kaçamağım olmaz çok nadir 3 ayda bir ödül veririm kendime.
..15 yıldır kilo problemiyle uğraşıyorumm verdim aldım verdim aldım yaşım 30 artık dur dedimm bu sefer çok azimle başladım her hafta kilo vermemin asıl nedenide budur..ama hiç bir şekilde sağlıksız diyet yapmıyorumm..hayallerimm hedeflerim bu sefer yarım kalmayacak..eğer imkanınız varsa diyetisyene gitmenizi ki ben devlete gidiyorum..öneririm..öncesinde endokrine tüm talilleriniz yaptırıp ordan diyetisyene...insanlarımız çok acımasız çok merhametsiz bişi söylemelerine gerek yok yeri geliyor bir ba
kış yetiyor...benn yemiyorum ama kilo alıyorum diyenlerede kesinlike inanmıyorum çünkü eğer bir sağlık problemi yoksa ben kendimden çok iyi biliyorum veriliyor..bence herkes önce kendinii sonra vucudunu tanıyıp diyete başlamalı..allah kimseyii kilo ile sınamasınn bunuda çeken bilir ...dilerimmm rabbim bu günümüzü aratmasın... dilerim tüm kadınlar kulubü arkadaşlarımmm istediği kiloya erişir ... iyiki varsınn püsküvit arkadaşımada canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum iyiki varsınn ...iyikii allah razı olsun senden..içinde bulunduğumuz kadınlar günü haftanızıda kutlluyorum..selametle..

tebrik ediyorum cnm ne güzel anlatmissin,umarim sende en kisa sürede hedefine ulasirsin

Zerafetin için teşekkür ederim.. Allah senden de razı olsun.

Dengeli beslenme ve spor seni hedefine ulaştırıyor.. Disiplinin için tebrikler, paylaşımın için teşekkürler..

Sabah kahvaltı öncesi 4 bardak suyu okuyunca oldum tabii.. O ayrı konu..

Bende teşekkür ederim...4 bardak su diyetisyen tavsiyesi canım allahtan suyu severimde içebiliyorum gerçi 4. bardakta zorlamıyor desem yalan olur
Ama metabolizmayı uyarıp; hızlandırmaya ,sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı oluyormuş.

ögrendigim iyi oldu,artik sabah 4 bardak su icmeden kahvalti yapmicam

tebrik ediyorum arkadaşım, hepimizin ortak dertlerini çok güzel açıklamışsın, umarım hepimiz sağlıkla ve birlikte kilolarımızdan kurtulur ve bir daha da aynı sorunları yaşamayız. Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…