Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

kesinlikle hata yapmamak adinaydi,tam olarak bir cevap alip ona göre uygulama yapmak ve hic bir takima haksizlik olmamasi adina en dogru sekilde hesaplamayi ögrenmek istedim
ilgilenen arkadaslara tesekkür ederim

bu uygulama biraz kafa karistirici gibi göründü bana:44:
söyle bir öneride bulunabilirim
takima giridigi günler bir hafta 4 gün ve üstü olan üyelerin ortalamalari 2 ye bölünsün,bir hafta 4 gün den az olanlarinki bölünmesin
yinede diger takim kaptanlarina da soralim,baska bir fikri olan varsa konusalim

hic zahmet olmaz cnm
üstteki mesajdada yazdim aslinda,bana karisik geldi biraz,cok detayli bir uygulama
bir oy kullanmam gerekse hayir diyorum

püsküütcüm bişey daha var :18::18::18:
fadime02 'nin yanlış anlaşılma nedeniyle izinli yazıldığını ama üyenin izinli olmak istemediğini bildirmiştim. o yanlış anlaşılmaya göre hoppidicikin izinli yazılması gerekiyor. yani izinli olan üyemiz hoppidicik

294. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

Kilo veren herkesi tebrik ediyorum.

GENEL
Ayda bir hazırladığım Bireysel Derece Listemizi, link yardımıyla inceleyebilirsiniz. İlk 10'a 3 üyesini, yerleştiren 7.takıma büyük bir alkış!
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-7.html#post28628797
Listede hata ve/ya eksik varsa lütfen uyarınız.

1. TAKIM
1.Takım üyelerinden BuRCuCuKkK mezun oldu.
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-38.html#post28628737

2. TAKIM
Üyelerinizden genic için yaptığınız bildirim:
genic ( 57,5 / 60,1 / -2,6 / -4,52 % ).Tartı değişikliği
Tartı değişikliği kaynaklı 2,6 kiloluk artışı, başlangıç kilosuna ekledim. Böylece başlangıç kilosu 66,4 den 69 kiloya yükselmiş oldu. Bilginize.
Bu bilgilendirmenin yanısıra, tartı değişimi hesabının doğru olup olmadığını kontrol edebilmeniz için geçmişten bir örnek vermek istiyorum.
272. etap ve 5. takımda bir üyenin bildirimi:
Funda08 (73 / 71.9 / 1.1 / % 1.5).(yeni üye hedefi 58 )
Sonraki etapta üyenin tartısı değişmiş:
Funda08 (74 / 73.2 / 0.8 / % 1.08 ).(Tartı değişimden dolayı 2.1 kg kilo artışı)
Burada dikkat edilecek nokta; tartı değişiminden kaynaklanan artışın, etap bitişine değil başlangıç kilosuna eklenmesi.
Zaten sözkonusu uygulama, karar defterinde yazıyor.
Bu bilgiler ışığında ilgili bildirimi yeniden gözden geçirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.
Çünkü; mevcut bildiriminize göre; tartı değişimi yüzünden üye 2,6 kilo almış ve diyeti ile ilgili pozitif/negatif bir değişim yaşamamış, yani kilosu sabit kalmış gibi görünüyor.
Zaten böyleyse, bütün bu yazdıklarım laf salatası olacak.

3. TAKIM
Üyelerinizden Ilginnur için yaptığınız bildirim:
Ilginnur( 78.1 /59,3/ 0,00% ).izinli
Yazım hatası olduğunu ve ilgili üyenin izne ayrılış kilosunun 78.1 olduğunu düşünüyorum ve bu şekilde kayda aldım.
Yanlışım varsa lütfen uyarınız.

5. TAKIM
Üyelerinizden chentiq için yaptığınız bildirim:
chentiq ( 62,70 / 63,30 / -0,20 / % -0,32 ).Yeni Üye Hedef:57 3. haftasında dahil olduğundan kilosu 3 e bölündü.

chentiq eski üyemizdir. Ve 212. etapta 9.takımda yarışmacıyken, paylaşım yetersizliği nedeniyle diskalifiye edilmiştir.
Karar defteri gereği; diskalifiye edilmiş üyeler yarışamazlar. Bilginize.

7. TAKIM
Öncelikle 2 ceza puanınız olduğunu hatırlatmak istiyorum. 3 ceza puanı kırmızı kart uygulamasını başlatacaktır.

Üyelerinizden dudujan için yaptığınız bildirim:
dudujan(95/110,4/-15,4/-0,25%)230. etapta ayrılan üyenin kilosu 64'e bölündü hedef:65
Üyemiz 230.etapta kendi isteğiyle takımdan ayrılmıştır. Bu durumda, Karar Defteri 7.madde gereği bildiriminiz yanlıştır. Yeni üye gibi işlem yapmanız gerekiyordu.
Bu hatalı bildirim eğer genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini lütfen hazırlayın.
Ayda bir hazırladığım bireysel sıralama listesinde dudujan için aşağıdaki kaydı kullanacağım, bilginize.
dudujan yarışma başlangıç bilgileri: 102 kilo / 12.08.2011

Üyelerinizden fiyona_7 için yaptığınız bildirim:
fiyona_7(52,1/60/-7,9/-0,38%)254. etapta ayrılan üyenin kilosu 40'a bölündü
Üyemiz 254.etapta mezun olarak ayrılmıştır. Bu durumda, Karar Defteri 7.madde gereği bildiriminiz yanlıştır. Yeni üye gibi işlem yapmanız gerekiyordu.
Bu hatalı bildirim eğer genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini lütfen hazırlayın.
Ayda bir hazırladığım bireysel sıralama listesinde fiyona_7 için aşağıdaki kaydı kullanacağım, bilginize.
fiyona_7 yarışma başlangıç bilgileri: 69 kilo / 26.08.2011
Karar gereği, yeniden yarışmasında sakınca yoktur. Ancak ikinci kez karne alamaz, şimdiden hatırlatmış olayım.

13. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 13.takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok.

ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 294. Etap birincisi 5.Takımdan Gamze_M arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların bugün ve gelecekteki üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287.etap değerlendirme raporu)
7. Takım : 2 Ceza Puanı (292. ve 293. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.200 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Bu kuralın istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

Son düzenleme:

Ellerine, emeğine, yüreğine sağlık. Bu hafta seni çok yormuşuz. Çok teşekkürler

Bence hesaplama gayet kolay canım. Belki ilk bakışta sana karışık gibi görünmüş olabilir ama hem çok kolay hemde çok mantıklı. :26:

arkadaslar merhaba,
32 yasindayim iki dogumdan sonra istedigim kg asla geri donemedim su 4 kilodan kurtulmak icin benide bir gruba kabul etmenizi rica ediyorum. sevgiler..

Son düzenleme:

Hazırladığınız liste için teşekkür ederiz.Ben 7. takıma yeni başladım ama bildiğim kadarıyla azerikıza kimse ulaşamıyor.

hatayla ilgileniyorum zaten büyük bir hata yapmışım onuda düzelttim bu 2 ceza puanını azerikizi paylaşım yapmadığı içinmi aldıkhep aklımda olmasına rağmen son güne kadar ulaşmayı başaramazsam ulaşamadığmı bildirecektim ama babamın arkadaşı vefat etti kafam çok doluydu aklımdan çıkmış kusura bakma nolur kendisi hiçbirimizle irtibata geçmedi

hatamı anladığım kadarıyla düzelttim cnm kontrol edebilirmisin fiyonanın adını yanlış yazmışım fiyona_07 olacakmış

dudujan arkadaşımızın yeni üye olarak kaydını aldım eski listede kilosunu yanlış yazmışım 110,4 değil 108,1 olacaktı onuda düzelttim (110,4 geçen haftaki kilosuydu)http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/91083-7-takim-cuma-zayiflama-yarismasi-3280.html#post28601159 bildirmleri burda

fiyona_07 arkadaşımızın yeni üye olarak kaydını aldım

listede sıralamamız değişti onuda değiştirdim

Son düzenleme:
Hazırladığınız liste için teşekkür ederiz.Ben 7. takıma yeni başladım ama bildiğim kadarıyla azerikıza kimse ulaşamıyor.

gerberacım.. Öncelikle başınız sağ olsun.. Özellikle de babanın tabii..

Konuya gelince; azerikizi paylaşım yapmadığı için değil; takım yönetiminin (hatta bu olamıyorsa da takımdan herhangi birinin) rapordaki konuya cevap vermemesi yüzünden aldınız.

En yakın örneği vereyim. Geçmiş haftalarda 2.takımın da etap birincisi paylaşımını yapmadı. Ama 2.takım kaptanı, kendisine ulaşamadığını belirtti.

Yani; burada önemli olan; raporda takımı ilgilendiren bir husus varsa öncelikle kaptanın buna cevap vermesi.

Sonuç; sorumsuzluktan ya da ciddiye almamaktan kaynaklı bir tutumda olmadığını düşünüyorum. Tekrar başınız sağ olsun. Ceza puanınızı 1 olarak, notlarımda düzeltiyorum. Bundan sonra daha dikkatli olacağınızı ümit ediyorum.

Hesaplama açısından olmuş, evet.

Sadece tek bir husus var. Şu anda bunu düzeltmene gerek yok. Sadece bilgi için söylüyorum.

Mezun olarak VEYA kendi isteğiyle yarışmadan ayrılan yarışmacılar döndüğünde; "hesaplama" açısından yeni üye gibi işlem yapılır.
Ancak ilgili satıra "x.etapta mezun olan üye geri döndü." ya da "x.etapta kendi isteğiyle ayrılan üye geri döndü." açıklaması eklenir.

Bak gördün mü? Birinci oldunuz bu sayede..
Tebrikler..

çok teşekkürler püsküüt

Püsküüt merhaba,
İlginnur un kilo su yazarken yanlış olmuş. Kilosu 78,1 olacaktı. Senin değil bizin yanlışımız olmuş kusura bakma.
Eline emeğine sağlık

Süpersin şekerim..Özellikle diyeti oyuna çevirme fikrine bayıldım.. Harikasın canım..İnş. hedefine eksilmeyen bu azmin ve başarınla ulaşırsın
Hadi bakalım bu hafta bu oyunda kim kimi geçicek??

hic zahmet olmaz cnm
üstteki mesajdada yazdim aslinda,bana karisik geldi biraz,cok detayli bir uygulama
bir oy kullanmam gerekse hayir diyorum
Bence de çok karışık olur..
Ve ben de hayır diyorum..
Aynen dediğin gibi canım diyet açısından pozitif/negatif bişey yaşamamış ama sabit gibi görünse de takımın yüzdesine yansıttım..Bizim için problem değil, hani olaki yanlış değerlendirme yapıp diğer takımların hakkını almayalım dimi?

Ellerine sağlık canımcıımmm cidden çok yorulmuşsun bu hafta.. İyiki varsın

Hmm kendi isteği ile ayrılanda yeni üye işlemine tabi oluyor.. Hemen not alındı efemm:126:

Akrebim not almana gerek yok, karar defterinde var bu husus zaten..

Özetle şu: geri dönmek üzere ayrılanlar dönünce aldığı/verdiği kilo etap sayısına bölünüyor.
Mezun olan ya da ayrılan yarışmacı geri döndüğünde ise, ayrı kaldığı dönemde yarışmayla bağlantısı olnadığı için aldığı/verdiği kilodan muaf tutuluyor.

İşin kabaca mantığı bu.

5. Takım

Üyelerinizden chentiq özel mesaj göndermiş bana.
Diskalifiye konusunu yeniden değerlendirmem için.

Burada ciddi bir sorun var. Diskalifiye eden ben olmadığıma göre, yeniden değerlendirmek de bana düşmez. Konunun muhatabı ben değilim.

Şöyle düşünün bugün bir takımın kaptanısınız ve x sebeple birini diskalifiye ediyorsunuz. Kararınızı ben dahil, hiç kimse sorgulamıyor. Çünkü karar yetkisi sizin.
Aradan zaman geçiyor. Siz yoksunuz artık. Ve diskalifiye edilen geri geliyor. Bu noktada ne oluyor? Ben zamanında siz kaptanken aldığınız diskalifiye kararını, günün kaptanına iletiyorum.
Yani; ben burada "bilgilendirme" yapmak için bulunuyorum. Karar vermiyorum.

Üyeniz gerekçesini size anlatır. Yeniden yarışması konusunda bugünkü yönetim olarak sorun bulmuyorsanız eğer; konuyu paylaşımda diğer takm yönetimlerinin bilgisine sunar ve bana SADECE KAYIT ETMEM için bilgi verirsiniz.

Not: Yarışmayla ilgili konularda özel mesajlaşma yapmadığımı, bir kere daha hatırlatmak istiyorum.

öncelikle bukadar geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın... İzinde olduğumdan çok nadir giriyorum bu bir hafta için ve yeni haberim oldu bu durumdan...

chentiq bizimle olan iletişiminde eski üye olduğuna dair hiç bir bilgi paylaşmadı bu nedenle de bilmiyordum eski üye olduğunu .. şayet bilseydim başlangıcını da ona göre yapardım... Kendisi ile bu durumu henüz konuşmadım nedenini bilmiyorum belki oda bunu söylemesi gerektiğini bilmiyordu bilemicem onun için yorum yapamam ama bu aşamada takıma almam kurallara aykırı ise elbetteki listelere dahil etmem bizimle paylaşıma devam eder sadece...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…