Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

arkadaşlar neden bu kaadr büyütttüğünüzü anlayamadım kusura bakmayın

biz takım olarak eski üyelerden oluşuyoruz yarışmaya başladık başlayalı hemen hemen her hafta sonuncu ve sonlarda oluyoruzz artı bir mesajda şişliğim var beni aynı gec gibi içerik vardı yapmayın arkadaşlar cuma günü ne cıktıysak tartıda o nu baz almıyormuyuz ???

birbirimizi kırmadan incitmeden fikirlerimizi paylaşmak en güzeli :) herkese hayırlı akşamlar

Son düzenleme:
pekii püskütüüm
80 kilo ilen ayrılan bi üye 70 ile döndü diyelim 3 ay sonra
bunu 3 ay a mı böleceğiz ?

Azracım burada anahtar kelimemiz "HAFTALIK"

Listelerimiz haftalık yarışıyor, biliyorsun.. Kilo vererek dönen üyenin, diğer yarışmacılarla aynı seviyede değerlendirilebilmesi için de kilosunun haftalık değere çevrilmesi gerekiyor.
Sorunu cevaplayarak daha net olabilirim sanırım.
Üyemiz gitti: 80 kilo
Üyemiz döndü : 70 kilo
Kaç kilo verdi?: 80-70:10 kilo
Bu kiloyu kaç haftada verdi? : 12 haftada (3 ay x 4 hafta: 12 hafta)
Haftada kaç kilo kaybetmiş oldu? : 10 / 12 : 830 gr

Bunu listemizde nasıl gösteriyoruz?
geri dönen üyemiz ( 80,0 / 70,0 / 0,8 / 1,00% )

tmm püsküttüm
mesaj alınmıştr anladım
ama bn bu kuralı takımım adına onaylamıyorum
eski usul iyiydi diyorum

Yeterince açık teşekkür ederim. kaydirigubbakcemile5
Bu durumda geçen hafta derece alan kimse bu doğru bir derece değil.
Deneme süresi başlangıç kilosu baz alındığı için. Yani o değer haftalık değil 3 haftalık bir değer.
Ve benim tekrar takıma girdiğim haftaki de doğru değil.
Çünkü biz verdiğim kiloyu haftaya bölmedik.

Son düzenleme:
herkes düşündüğünü yazıyo...kimsenin kimseyi kıskanması,çekememesi gibi bir durum yok...yanlış gördüğümüz bir şeyi belirtebiliriz,,,karşı taraf da cevabını veriri bu çok doğal...lütfen olayı kişiselleştirmeyelim...bazı imalar var,bunları çok çirkin bulduğumu belirtmek istiyorum
oylamaya gelince benim için farketmez,kabulümdür

6. takım olarak yarı yarıya red ve onaylarımız var .
son kural bize biraz adaletsiz gibi geldi . kilo alıp geri dönen ne kadar takımını cezalandırıyorsa . kilo verip dönende bence ödülü hak ediyordur . bizimde şöyle bir önerimiz olacak .

1- takımdan geri dönmek üzere ayrılmış olup ve kilo vererek geri dönmüşse ve bunu 6 ay veya 1 sene veya daha uzun bir sürede yapmışsa bu ödül almayı hak ediyordur ve kilosu haftalık peryotlara bölünmeden yazılsın . .

2- takıma yeni üye gelmiştir ama ilk hafta takıma girememiştir . 2 hafta veya 3 hafta sonra takıma dahil olmuştur ve bu süreçte kiloda vermiştir. bunuda haftalık peryotlara bölüp kilosu o şekilde yazılsın .

bizde böyle bir öneride bulunmak istiyoruz . taktir diğer takım kaptanlarının ve püüskütümündür.

Biz 13. takım olarak kuralın değişmesini istemiyoruz. Bu kararımızın nedenlerini açıklamak istiyorum:

a- İzne ayrılan kişi çeşitli sebeplerden ötürü takımından uzak kalmış olabilir, işleri yoğundur vs. Bu zaman süresince hala diyetini yapmış olabilir, takım sorumluluğunu devam ettirmiş olabilir. Bu, bizce ödüllendirilmesi gereken bir davranıştır. Zaten tatlı rekabetin sonucu da bu olmalı.
b- Kilo veren arkadaş takımını sadece 1 hafta zirveye taşır. Ertesi hafta takım tekrar grup başarısı ile sıralamada yerini alır. Listeleri temelden etkilemez. Bir kerelik yükselmeye de biz seviniriz, motive olurlar diye düşünürüz.
c- Bu madde aslında benim tamamen kişisel düşüncem. Herkesi tamamen memnun edebilecek kurallar zaten sağlanamaz. Sadece mümkün olduğunca işlerin düzgün ve adil yürümesi için genel kurallar olabilir. Gerisi "ortak sağduyu" içinde gitmelidir. Bu durumlar sanırım çok sık yaşanmıyordur. Çok sık yaşanmadığı için ve geneli etkilemediği için yeni bir kural gerekmez.

Tabi ki, alınacak ortak karar kabulümüzdür :))))
Sevgiler...

Naz'ın önerdiği ikinci seçenek daha iyi göründü benim gözüme :))

Bir öneri değerlendirilmeden yeni bir öneri de sunulmuş..
Nazcım lütfen sen kendi önerinin oylanıp oylanmadığını takip et..

Benim oylamaya sunduğum önerinin linki şuydu:
http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=13390377&postcount=428

Gelen Cevaplar:
2. Takım : ?
3. Takım : ?
4. Takım : ?
5. Takım : EVET
6. Takım : HAYIR (Yeni bir önerisi var)
7. Takım : ?
8. Takım : HAYIR
13. Takım : HAYIR
14. Takım : ?

Kalan beş takımdan da üç vakte kadar yanıt gelecek herhalde.. yerimseniben

bizim kararımız 7 takım olarak ewet yönünde

oldukça adaletli ve güzel bir sistem olduğunu düşünüyorum

OYLAMADA SON DURUM

Öneri Linki için tıklayınız:
http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=13390377&postcount=428

Gelen Cevaplar:
2. Takım : EVET
3. Takım : ?
4. Takım : EVET
5. Takım : EVET
6. Takım : HAYIR (Yeni bir önerisi var)
7. Takım : EVET
8. Takım : HAYIR
13. Takım : HAYIR
14. Takım : ?

Önemli Açıklama: Bir önerinin kabul edilebilmesi için mevcut takım sayımız 9 olduğuna göre 6 takımdan EVET oyu alması gerekiyor. Şu andaki durumda 4 Evet ve 3 Hayır oyumuz var.
Henüz kararını verememiş 3. ve 14. Takımdan gelen oylar kararı belirleyecektir.

Ola ki, yarın olup da hala cevap vermedilerse, genel kararı alana kadar eski sistemde devam ediyoruz.

püsküüt cnm bir yanlışlık yokmu 4 hayır 5 evet olursa kabul edilmeyecekmi

püsküüt cnm bir yanlışlık yokmu 4 hayır 5 evet olursa kabul edilmeyecekmi

Zalimicim.. Daha önceki mesajlarımdan birince açıklamıştım.. Sistem şöyle işliyor:

Mevcut takım sayısının yarısı + 1 oy : geçerli oy

Bende yuvarlama yapmıştım.

9 takımız.. Yarısına 4.5 dan 5 dedim.. +1 işletince de 6 takım oldu tatlım.. yerimseniben

14. takım olarak biz EVET diyoruz

çok çok özür diliyorum .
hastalık yoğunluk derken cevaplayamadım.yarın öğlen cevabımı vermiş olurum.grubuma sorayım.Şeniz

Son düzenleme:
merhaba herkese
püsküütümün 10 mayısta hazırladığı listeye istinaden yarın ki bildirimi 1. takım olarak biz yapacağız, arkadaşlarımın talebi ile temmuza kadar bize devam etme hakkı verdiğiniz için herkese çok teşekkür ederiza.s
sevgiler, ve iyi geceler..
iyi uykular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…