Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

İzin konusunda en çok muzdarip olanlardanım.Hatta en çok izne ayrılan takım maalesef ki 6. Takım.
Şöyle ki bu hafta bile takımımızda 3 kişi izne ayrıldı.İkisini 1 ay idare edip elimden geldiğince motive edip takımda tutmaya çalıştım ama yok.Kişi kendi istemedikçe istediğin kadar çabala boş.bu hafta izne ayrılanlardan biri bayramdan önceki hafta izne ayrılmayı istemişti ,izne ayrılma diyerek ikna etmiştim ama bayram dönüşü takıma doğru düzgün uğramadı bile,bildirim yapma zahmetinde bile bulunmadı .
Ne yapmamı önerirsin canım?Kötü niyetle de sormuyorum.
Katılımları artsın diye yapmadığım kalmadı.İzne ayrılanlardan bir tanesi 5 haftada 700 gr,diğeri 5 haftada 800 gram vererek takımı sürekli zora soktu.
Takıma katılımları yok denecek kadar az olduğu ve takım kurallarına uymadıkları için diskalifiye etmek de istemiyorum ki diskalifiye etmek de çok zorlaştı.

Eski üyenin geri döndükten hemen sonra izne ayrılması konusuna gelirsem canım.Eski kaptanımız geçen hafta listeye girdi ve bu hafta izne çıktı.
Aslında bildirimi ile birlikte yarışmayı bırakmayı istediğini söyledi ama izne ayrılmasının daha doğru olacağını düşündüğüm için ikna ederek izne çıkardım.Ailevi sağlık sorunlarından dolayı uzunca bir süre gelemeyeceği için ve yarışmayı bırakıyorum yarışmadan ayrıldı notunu düş bir daha buralara gelemem deyince ne yapabilirdim canım.
Yaz mevsimi dolayısıyla tatil için izin isteyenler de oluyor nereye kadar izin vermiyorum gidemezsiniz ki diyelim.
Haftaya tatil için izne çıkacak arkadaşımız var,buraya uğrayamam takımı da zora sokmak istemem izne çıkamazsın mı diyeyim?
İzin konusunda ne çok dertliymişim.Ortaya bir laf söyledin bin ah işittin :olamaz:

Sende benim gibi duygusal yaklaşanlardansın :KK48:
Bir yandan tamam artık çok daha katı davranacağım diyorum ama diğer yandan da önceki paylaşımların güzel sohbetlerin hatırına kıyamıyorum :KK68:
Gerçekten insan bazen ne yapacağını şaşırıyor :KK43:
Hem takımdaki diğer arkadaşların hakkına da girmiş olmak istemiyorum hemde tamam yetti diskalifiye olsun da diyemiyorum :KK43:
Hee izne ayırdıklarımda tamam artık düzenli geleceğim beni listeye tekrar dahil et diyenlerde bir bakıyorum 2 hafta sonra en geç yine daha az gelmeye başlıyorlar :KK43:

Hani diskalifiye etmesek de acaba ufak bir ceza mı uygulansa atıyorum yüzdesi kilo vermiş dahi olsa bölünse gibilerinden :KK66: bu durumda takımda etkilenir ama o kişi belki emeğim hiçe sayılacak korkusuna belki daha sık gelir :KK66:

Oda çok karışık olur denirse bizim gibi duygusal yaklaşan kaptanlar emir büyük yerden diyip hafta başında uyarıp Bahardan onay aldıktan sonra o haftanın durumuna göre net bir karar verir diskalifiye edebilir :KK66: hani bir nevi Bahardan danışılan üye hakkında tarihi açık diskalifiye onayı :KK66: hani o hafta aman elenmiyeyim diye gelir de bir sonraki hafta gelmezse Baharı tekrar rahatsız etmemiş olur açık çeki kullanırız gibilerinden
( ay çok mu karışık oldu ben bile bir an teredütt ettim anlaşılacak mı diye ama umarım anlaşılmıştır ne demek istedim :KK66: )

İZİN konusundaki fikirlerine katılıyorum A Anka

Kendimce düşüncem şu şekilde:

Bir kişiyi listeye alırken 1 kere değil 10 kere düşünmek. Evet deneme süresi 2 hafta ancak 3. Hafta gerekirse hemen listeye almamak liste dışı devam ettirip, 1-2 ay sonra devamlılığından emin olunduktan sonra listeye almak. Çünkü bu durum hem biz kaptanları hem de seabaharı yoruyor. Ha bazen de 3-4 ay boyunca tamamen aktif kişi listeye alınıyor birden ortadan yok oluyor buna da yapacak birşey yok. Kişiyi takıma bağlamak konusu da kaptanlar ve takım üzerindeki en önemli sorumluluk belki de..

seaBahAR seaBahAR çözüm konusunda aklıma gelen şu: eski yöntem.
Bu izin oylamasında hayır oyunu vermiştim bu yüzden. Eskiden listeye giren kişi 8 hafta süre ile izne çıkamıyordu. Zor bir kuraldı ama .. kişi listeye alınmadan bu kural detayı ile anlatılıp kabul ederse listeye alınıyordu. O süreçte de bence izne ayrılma oranı düşüktü. Yarı yolda bırakacak üyeler zaten göze alamayıp liste istemiyorum diyordu.

“Listeye girerim nasılsa istediğimde listeden çıkarım” mantığı gerçekten bazı üyeler tarafından suistimal edilebiliyor malesef..

Sevgili toplight toplight güya seni etiketledim ama etiketleyememişim.

Sevgili arkadaşlar, bir bilgilendirme yapayım:

Karar defterimizde sonuç listeleri hazırlama programı şu şekildeydi:

SONUÇ LİSTESİ HAZIRLAMA PROGRAMI

576. Etap (29 Haziran 2018) => 2. TAKIM - Performans Uygulama Cezası-4
577. Etap (6 Temmuz 2018) => 1. TAKIM
578. Etap (13 Temmuz 2018) => 2. TAKIM
579. Etap (20 Temmuz 2018) => 3. TAKIM

Güncelleme yaptım az önce.
1. Takım kapandığı için 577. etap otomatikman 2. takıma geçecek. Ancak 2. takım zaten ceza aldığı için 4 haftadır liste hazırla sırası onlarda. Bu nedenle de tekrar 2. takımdan devam ettirmenin haksızlık olacağını düşünerek programı 3. takım itibariyle yeniden güncelledim.
@toplight performans uygulaması turunun bitimine kaç hafta kaldı. Hem birleştirme yaptık, hem 1. takım kapandı, sanırım şu anda, kalan etap sayısı bakımından eksik program hazırladım.

576. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

Kilo veren ve vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

MARATONCU TAKIMLAR :KK9: :nazar:

576. etapta hiçbir üyesi izne ayrılmayan takımlarımızın listesi:

• 2. TAKIM
  • 3. TAKIM
  • 7. TAKIM
  • 10. TAKIM
  • 14. TAKIM

ETAP BİRİNCİSİ / TAKIM :KK9: :nazar:
sampc3f1ba8e9f43791e.jpg

ETAP BİRİNCİSİ / YARIŞMACI
Yarışmamız 576. Etap birincisi 10. Takımdan gezegenfeza :KK9: :nazar:

Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

ETAP SONUNCUSU / YARIŞMACI

Yarışmamız 576. Etap sonuncusu 4. Takımdan Sibal57 :duduk:

ETAP NOTLARI:
2. TAKIM
Sel ile ilgili olarak;
Aynı nickte bir üyemiz eskiden de yarışmış. Çok eski bir bilgi olduğu için üyeden teyit almakta fayda var.
2009 yılında 100. etapta 58 kilo ile 5. takıma girmiş. Paylaşımda bulunmadığı gerekçesi ile 101. etapta 57 kilo diskalifiye edilmiş. Üye diskalifiye listemizde de mevcut.
Durum aydınlanana kadar yeni üye kaydını yapmıyorum. Eğer aynı üye ise, diskalifiye dönüş uygulaması nedeniyle zaten listeniz de değişecektir.

7. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 7. takıma isabet etti.
Tebrikler, hata yok.

10. TAKIM
bluedolphin ile ilgili olarak;
Tartı değişimi kaynaklı 3,5 kiloluk artış hem yarışma kayıt kilosuna, hem de hedef kilosuna yansıtılmıştır, bilginize.
Yarışma kayıt kilosu: Yeni (101,3) Eski (97,8)
Hedef kilosu: Yeni (70,5) Eski (67)

ETAP MEZUNLARI

• 1. Takımdan Gunayfur mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 4. Takımdan Smile forever mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 7. Takımdan Kajupi mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 10. Takımdan gezegenfeza mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:

Mezunların karnelerini bir sonraki etaba kadar hazırlayacağım, arzu ediyorlarsa başarı hikayelerini linkten paylaşabilirler.

Rapor Kaynağı

• 2. TAKIM
  • 3. TAKIM
  • 7. TAKIM
  • 10. TAKIM
  • 14. TAKIM

sampc3f1ba8e9f43791e.jpg

ETAP NOTLARI:
2. TAKIM
Sel ile ilgili olarak;
Aynı nickte bir üyemiz eskiden de yarışmış. Çok eski bir bilgi olduğu için üyeden teyit almakta fayda var.
2009 yılında 100. etapta 58 kilo ile 5. takıma girmiş. Paylaşımda bulunmadığı gerekçesi ile 101. etapta 57 kilo diskalifiye edilmiş. Üye diskalifiye listemizde de mevcut.
Durum aydınlanana kadar yeni üye kaydını yapmıyorum. Eğer aynı üye ise, diskalifiye dönüş uygulaması nedeniyle zaten listeniz de değişecektir.

7. TAKIM
Tebrikler, hata yok.

10. TAKIM
Tartı değişimi kaynaklı 3,5 kiloluk artış hem yarışma kayıt kilosuna, hem de hedef kilosuna yansıtılmıştır, bilginize.

ETAP MEZUNLARI

Mezunların karnelerini bir sonraki etaba kadar hazırlayacağım, arzu ediyorlarsa başarı hikayelerini linkten paylaşabilirler.

Rapor Kaynağı

YÜKSELEN YILDIZLAR
576. ETAP

Yükselen Yıldızlar Nedir?
Eline emeğine sağlık püsküütüm. :KK60:
10. Takım bilgilendirilmesi için teşekkür ederiz.:KK200:

• 2. TAKIM
  • 3. TAKIM
  • 7. TAKIM
  • 10. TAKIM
  • 14. TAKIM

sampc3f1ba8e9f43791e.jpg

ETAP NOTLARI:
2. TAKIM
Sel ile ilgili olarak;

7. TAKIM
Tebrikler, hata yok.

10. TAKIM

ETAP MEZUNLARI

Rapor Kaynağı
Canım aynı kişi değil sanırım. 2015 yılında 1.takımda yarışmış. Ayrılma nedenini soruyorum..
Bu soruları neden daha önce sormadım diye aklıma tükürüyorum. Toparlanmamış tarafıma denk gelmişse demekki..

İzin konusunda en çok muzdarip olanlardanım.Hatta en çok izne ayrılan takım maalesef ki 6. Takım.
Şöyle ki bu hafta bile takımımızda 3 kişi izne ayrıldı.İkisini 1 ay idare edip elimden geldiğince motive edip takımda tutmaya çalıştım ama yok.Kişi kendi istemedikçe istediğin kadar çabala boş.bu hafta izne ayrılanlardan biri bayramdan önceki hafta izne ayrılmayı istemişti ,izne ayrılma diyerek ikna etmiştim ama bayram dönüşü takıma doğru düzgün uğramadı bile,bildirim yapma zahmetinde bile bulunmadı .
Ne yapmamı önerirsin canım?Kötü niyetle de sormuyorum.
Katılımları artsın diye yapmadığım kalmadı.İzne ayrılanlardan bir tanesi 5 haftada 700 gr,diğeri 5 haftada 800 gram vererek takımı sürekli zora soktu.
Takıma katılımları yok denecek kadar az olduğu ve takım kurallarına uymadıkları için diskalifiye etmek de istemiyorum ki diskalifiye etmek de çok zorlaştı.

Eski üyenin geri döndükten hemen sonra izne ayrılması konusuna gelirsem canım.Eski kaptanımız geçen hafta listeye girdi ve bu hafta izne çıktı.
Aslında bildirimi ile birlikte yarışmayı bırakmayı istediğini söyledi ama izne ayrılmasının daha doğru olacağını düşündüğüm için ikna ederek izne çıkardım.Ailevi sağlık sorunlarından dolayı uzunca bir süre gelemeyeceği için ve yarışmayı bırakıyorum yarışmadan ayrıldı notunu düş bir daha buralara gelemem deyince ne yapabilirdim canım.
Yaz mevsimi dolayısıyla tatil için izin isteyenler de oluyor nereye kadar izin vermiyorum gidemezsiniz ki diyelim.
Haftaya tatil için izne çıkacak arkadaşımız var,buraya uğrayamam takımı da zora sokmak istemem izne çıkamazsın mı diyeyim?
İzin konusunda ne çok dertliymişim.Ortaya bir laf söyledin bin ah işittin :olamaz:
Canım Rzgrecenin durumunu biliyorum tabii ki zaten o sebeple önemli bir sağlık sorunu olmadığı sürece diye de not düştüm. Benim kastettiğim yaa motivasyonum düştü vs diyerek listeye gireli daha 2-3 hafta olup izin almak isteyenler. Ya da bu hafta listeye girip 2 hafta sonra düğün var beni izine ayır diyenler. Emin ol gözüme çarpan üyelerin sebebini bakıp yazdım yazıyı.
Eski sistem iyiydi bence. İzin hakkın yok ama gitmek istiyorsan kendi isteğinle ayrıl 6 ay sonra gel diyorduk. Gerçekten sıkılan gitsin ama öyle kafasına göre ben gidiyorum ben geldim diyemesin. Kaptanlar da zor durumda kalmasın.
Haftaya izine çıkacak arkadaşın listeye geçen hafta girdiyse tabii ki diyeceksin madem tatil planı var neden giriyor listeye. Onun dışında 7-8 hafta listede olup izine ayrılanlar illa ki olacaktır onlar değil burdaki konumuz.
Tam anlaşılmadıysa 2-3-4 hafta filan listede kalıp izine çıkanlar demek istdim ben.

E96FF5E3-5ECC-4F9F-958D-2F0ADCC492EB.png
Canım aynı kişi değil sanırım. 2015 yılında 1.takımda yarışmış. Ayrılma nedenini soruyorum..
Bu soruları neden daha önce sormadım diye aklıma tükürüyorum. Toparlanmamış tarafıma denk gelmişse demekki..
Aynı kişi canım 5. Takımda üyenin mesajlarında ararsan çıkıyor

Çok haklısın.
Beni de son derecede rahatsız eden bir konu bu.
Kural olarak çözümü var mı bilemiyorum.
Bir ara şunu düşündüm: Üye izne ayrılsa da listede kalmaya devam etsin. İzne ayrıldığı kilo ile sabit bir şekilde ya ki izinden dönene kadar kalsın. Takım ortalamasını etkilesin. Böylece kaptanlar da izin konusunda hassaslaşsın. Ve bir azami süre olsun. O sürede dönmeyen de diskalifiye edilsin.

Ayrıca diskalifiye edilen üyeler için de hiçbir zaman geri dönüş oylaması yapılmasın.

Düşünmüştüm.. sonra da çok mu katı dedim. Sonra da atıverdim aklımın bir köşesine.

Evet bu çok katı olmuş gerçekten nasıl bıktıysan bu işten demek ki :olamaz:

Bir yandan tamam artık çok daha katı davranacağım diyorum ama diğer yandan da önceki paylaşımların güzel sohbetlerin hatırına kıyamıyorum :KK68:
Hem takımdaki diğer arkadaşların hakkına da girmiş olmak istemiyorum hemde tamam yetti diskalifiye olsun da diyemiyorum :KK43:
Hee izne ayırdıklarımda tamam artık düzenli geleceğim beni listeye tekrar dahil et diyenlerde bir bakıyorum 2 hafta sonra en geç yine daha az gelmeye başlıyorlar :KK43:

Hani diskalifiye etmesek de acaba ufak bir ceza mı uygulansa atıyorum yüzdesi kilo vermiş dahi olsa bölünse gibilerinden :KK66: bu durumda takımda etkilenir ama o kişi belki emeğim hiçe sayılacak korkusuna belki daha sık gelir :KK66:

Oda çok karışık olur denirse bizim gibi duygusal yaklaşan kaptanlar emir büyük yerden diyip hafta başında uyarıp Bahardan onay aldıktan sonra o haftanın durumuna göre net bir karar verir diskalifiye edebilir :KK66: hani bir nevi Bahardan danışılan üye hakkında tarihi açık diskalifiye onayı :KK66: hani o hafta aman elenmiyeyim diye gelir de bir sonraki hafta gelmezse Baharı tekrar rahatsız etmemiş olur açık çeki kullanırız gibilerinden
( ay çok mu karışık oldu ben bile bir an teredütt ettim anlaşılacak mı diye ama umarım anlaşılmıştır ne demek istedim :KK66: )
Sabah bir daha okuyayım :-)
İZİN konusundaki fikirlerine katılıyorum A Anka

Kendimce düşüncem şu şekilde:

Bir kişiyi listeye alırken 1 kere değil 10 kere düşünmek. Evet deneme süresi 2 hafta ancak 3. Hafta gerekirse hemen listeye almamak liste dışı devam ettirip, 1-2 ay sonra devamlılığından emin olunduktan sonra listeye almak. Çünkü bu durum hem biz kaptanları hem de seabaharı yoruyor. Ha bazen de 3-4 ay boyunca tamamen aktif kişi listeye alınıyor birden ortadan yok oluyor buna da yapacak birşey yok. Kişiyi takıma bağlamak konusu da kaptanlar ve takım üzerindeki en önemli sorumluluk belki de..

seaBahAR seaBahAR çözüm konusunda aklıma gelen şu: eski yöntem.
Bu izin oylamasında hayır oyunu vermiştim bu yüzden. Eskiden listeye giren kişi 8 hafta süre ile izne çıkamıyordu. Zor bir kuraldı ama .. kişi listeye alınmadan bu kural detayı ile anlatılıp kabul ederse listeye alınıyordu. O süreçte de bence izne ayrılma oranı düşüktü. Yarı yolda bırakacak üyeler zaten göze alamayıp liste istemiyorum diyordu.

“Listeye girerim nasılsa istediğimde listeden çıkarım” mantığı gerçekten bazı üyeler tarafından suistimal edilebiliyor malesef..
Kesinlikle eski sistem daha iyiydi. Zaten ciddi sağlık sorunları olduğu zaman listeye ‘ sağlık sorunları sebebi ile izine ayrıldı’ yazınca bahar x üye 8 haftasını doldurmamış ayrılamaz diye dönmüyordu. Ya da 9. takımdan bir arkadaşımızın annesi vefat ettiği için kendi isteği ile ayrıldı yazınca bahar etap raporunda bu arkadaş için x üye yarışmaya istediği zaman dönebilir 6 ay beklemesin izinli yazalım demişti. Yani o kural çok katı değildi aslında ve suistimal edilmesini önlüyordu. Oylamada ben kaptan olmadığım ve üyelik iptali yaptırdığım için katılmamıştım. Ama bu kadar gir çık yapılacağını da tahmin etmemiştim.
Kaptan arkadaşları suçlamak için de yazmadım hiç bir şeyi hep beraber baharı bu külfetten kurtaralım diye gündeme getirmek istedim.

Son düzenleme:

Tam da dediğin gibi ben de senin gibi duygusal yaklaşıyorum.Kilo sorunu yaşamış ve bunu buranın da verdiği güçle biraz aşmış biri olarak ,istiyorum ki burada olan yada olmayan herkes üzerindeki yüklerinden kurtulsun.Takım arkadaşlarımın da sağlıklı bir şekilde üzerindeki yüklerinden kurtulmasını,mezun olmalarını o kadar çok istiyorum ki.izinden dönebilecek durumda olanlardan dönün mezun olduğunuzu görmek istiyorum çağrısını sürekli yapıyorum da.
Dediğin gibi, iyi kötü paylaşımlarımızın olduğu arkadaşlarımızın diskalifiye edilmesine gönlüm razı gelmiyor.Bu biraz ahde vefasızlık gibi geliyor.

Bahar’a gereksiz iş yükü yüklemeyecek bir çözüm bulabilsek çok iyi olur.yaşayarak gördük ki sanırım en iyisi izin konusunda eski sistemmiş:)

• 2. TAKIM
  • 3. TAKIM
  • 7. TAKIM
  • 10. TAKIM
  • 14. TAKIM

sampc3f1ba8e9f43791e.jpg

ETAP NOTLARI:
2. TAKIM
Sel ile ilgili olarak;

7. TAKIM
Tebrikler, hata yok.

10. TAKIM

ETAP MEZUNLARI

Rapor Kaynağı
Eline emeğine sağlık Bahar’cım.
YÜKSELEN YILDIZLAR
576. ETAP

Yükselen yıldız olmamız çok iyi motivasyon kaynağı oldu. Teşekkürler

Haber bekliyorum senden.
toplight toplight da senin yapacağın düzenlemeye göre performans uygulamasını güncelleyecek çünkü.

Eki Görüntüle 2163752
Aynı kişi canım 5. Takımda üyenin mesajlarında ararsan çıkıyor
Yine nasıl koşmuş imdada! :KK5:

İzin konusunda fikrini ortaya koyan kaptanlarıma tek tek teşekkür ediyorum.
Ortada bir problem var ve fikir ve öneriyi ortaya koymak önemli.
Kaptanlarımın ortak düşüncesi izin konusunda eski sisteme dönmek yönünde.
Önerilerinizi dikkate alarak bu hafta konuya dair bir oylama başlatacağım. Bilginize.

Sahiden bana da fenalık geldi her hafta bilmem kaç kişiyi listede arattırıp izin işlemi yapmaktan.
Benim anlamadığım kilo sorunu olan sensin, burada senin için kurulmuş ve tıkır tıkır işleyen bir sistem var. Hastalık olur, kontrol dışı bir gelişme olur paylaşım yapamazsın tamam. Ha bir de yıld bir kere yaz tatili olur, ona da tamam.
Ama sen zırt pırt izne çıkıp kiloyu nasıl verebilirsin ki?

@MiuLego kaptanımın dediği çok önemli. Deneme süresi denilen hadiseyi ciddiye almak lazım. Olabildiğince uzun olmalı.
Üyenin niyetini anlamak için en az bir ay konuşmak, görmek lazım.
Ben kaptan olsam çok zor karar veririrm yeni üyeyi almaya.
Her üye bir işlem demek. Hepimizin zamanı harcanıyor. Zayıflamaya niyeti olmayan dalgasını başka yerde yapsın. Biz de zamanımızı amacı ciddi olanlara verelim ki her bir saniyesi helal olsun.

Haber bekliyorum senden.
toplight toplight da senin yapacağın düzenlemeye göre performans uygulamasını güncelleyecek çünkü.

Yine nasıl koşmuş imdada! :KK5:
Canım kendisi net bişi diyemiyor ama gördüğüm kadarı ile aynı üye..
Listeden çıkarayım mı?

Sevgili arkadaşlar, bir bilgilendirme yapayım:

Karar defterimizde sonuç listeleri hazırlama programı şu şekildeydi:

SONUÇ LİSTESİ HAZIRLAMA PROGRAMI

576. Etap (29 Haziran 2018) => 2. TAKIM - Performans Uygulama Cezası-4
577. Etap (6 Temmuz 2018) => 1. TAKIM
578. Etap (13 Temmuz 2018) => 2. TAKIM
579. Etap (20 Temmuz 2018) => 3. TAKIM

Güncelleme yaptım az önce.
1. Takım kapandığı için 577. etap otomatikman 2. takıma geçecek. Ancak 2. takım zaten ceza aldığı için 4 haftadır liste hazırla sırası onlarda. Bu nedenle de tekrar 2. takımdan devam ettirmenin haksızlık olacağını düşünerek programı 3. takım itibariyle yeniden güncelledim.
@toplight performans uygulaması turunun bitimine kaç hafta kaldı. Hem birleştirme yaptık, hem 1. takım kapandı, sanırım şu anda, kalan etap sayısı bakımından eksik program hazırladım.

Sevgili bahar şimdi iki etap birleşince performansta tek hafta olarak yapmışız eski uygulamalara baktığımda ama seyahate çıkacaktım sadece 1 eski uygulamayı kontrol edebildim
Bu arada 30.tur 3.haftadayız yarın 4.hafta olacak

Canım kendisi net bişi diyemiyor ama gördüğüm kadarı ile aynı üye..
Listeden çıkarayım mı?
Elbette çıkacak listeden akrebim.
Zaten diskalifiye edilmiş üye.
İstersen oylama başlat bunun için.
İtiraz çıkmazsa haftaya alırsın listeye.

Sevgili bahar şimdi iki etap birleşince performansta tek hafta olarak yapmışız eski uygulamalara baktığımda ama seyahate çıkacaktım sadece 1 eski uygulamayı kontrol edebildim
Bu arada 30.tur 3.haftadayız yarın 4.hafta olacak
Geçmiş kontrollerini yapmana gerek yok toplightım.
Sonuç listleri güdük kaldı gibi geldi de ondan sordum.
O zaman ben bu hafta performansın kalan turuna göre listeyi güncelleyeyim.

• 2. TAKIM
  • 3. TAKIM
  • 7. TAKIM
  • 10. TAKIM
  • 14. TAKIM

sampc3f1ba8e9f43791e.jpg

ETAP NOTLARI:
2. TAKIM
Sel ile ilgili olarak;

7. TAKIM
Tebrikler, hata yok.

10. TAKIM

ETAP MEZUNLARI

Rapor Kaynağı

YÜKSELEN YILDIZLAR
576. ETAP

Ellerine ve emeğine sağlık :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
Mezun olan Fıstıkları da canı gönülden tebrik ediyorum :21: Darısı benimde başıma :cool:

X