Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Varsin 10..olalim ..9.cu olalim...önemli olan insanligimizi kendimize olan saygimizi ..kaybetmeyelim..kendi hirsimiz ideallerimiz için kimsenen hakkini alip üzmeyelim..ben kul hakki almaktan çok korkarim.bizim takim belki 1.veya 2.olmayabilir arkadaşlarimin bazi sağlik sorunlari var özel hayatinds sorunlari var...varsin olsun hic önemli deyil..yol daşlarimin canlari sağolsun..gözümüz yükseklerde deyil cok şükür.....vijdsnimiz rahat kimseyi üzmedik kalp kirmadik kul hakki almadik kendi sayginliğimizi kaybetmedik..itibarimizi kaybedip gözden gönüllerden düşmedik...bazi yarişmacilarin okadar çirkin sözlerini okudumki ben utandim onlarin adina...neyse yazilacak çok şey varda oda bende kalsin...herkez kendine yakişani yapar nediyebilirimki başka ...:cry:

Sevgili Arkadaşlarım,

Beni huzursuz eden ve ortamın huzursuzluğuna katkı sağlayan kişilerin hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.
Geri kalan herkesi sevgiyle kucaklıyorum.

Ben amacı kilo vermek olan insanları, elimden geldiğinde ve tabii Mr. Excel'den aldığım destekle ve "gönüllü olarak" motive etmeye çalıştım. Birazcık zaman çaldım, birazcık gözlerim ekrana bakmaktan yandı. Sizlerin belki bir dakikalığına baktığınız bir tabloya yeri geldi yarım saat ayırdım. Hiç yüksünmedim.

11 yılda bir kere, o da kısa bir süreliğine ayrıldım. Aslında ara vermek amacıyla ayrılmaktı o. Dönünce de bütün biriken işleri yine yaptım.

Hiç kimseye saygısızlık etmedim. Yeri geldi çok kırıldım, haksızlığa uğratıldığımı hissettim. Ama yine de hiçbir zaman ters bir cevap vermedim.

Vicdanım çok rahat. Bunun huzurunu hiçbir şey değişmem.

Gitme kararımı dün açıkladım. Bazı mesajlar, görülmediğini düşündürdü. "Benden bu kadar." cümlesi bir veda cümlesiydi.

Ama dünden bu yana güzel mesajlar yazan ve gidişime üzülen kişiler için bir veda cümlesi yerine bir veda metni yazmak da boynumun borcudur.

Onlarca kişi yüzünden yüzlerce kişiyi bırakıp gitmiş gibi görünüyor olabilirim, değil.

Son bir aydır, 7. ve 9. takımın arasında çıkan o hiç bir zaman anlamayacağım ve affetmeyeceğim kavgalar sonrasında, paylaşım alanında bir daha huzursuzluk çıkarsa gideceğimi ifade etmiştim, hatırlarsınız.
O günden düne kadar yaptıklarım ortada, yazdığım özel mesajları da yazdıklarım bilir.
Tek tek yaptığım her şey, BAŞKALARININ bozduğu huzur ortamını yeniden inşaa etmekti. Son bir aydır paylaşım alanında ne yazdım, ortada. Okuyan herkesin, eğer kötü niyet sahibi değilse amacımı anlayacağını düşünüyorum.

Daha önce de yazdım. 7. ve 9. takım benim için eşit derecede haksız. (olaylara müdahil olmayanları tenzi ediyorum)
Önce 9. takım kaptanından, sonrasında da 7. takım kaptanından bir daha olay çıkartmayacaklarını ve beni muhatap alacaklarına dair söz aldım.
7. takımın dönmesine izin verdim. Benim ahlaki bakışım bu.
Madem her iki takımın da yanlış yaptığını düşünüyorum, biri hala yoluna devam ediyorsa, diğeri de etmelidir.
Herkes bir şansı hak eder.
Ya da YIKICI bakış açısıyla her iki takım da kapatılır. Kusura bakılmasın benim böyle bir mizacım yok. Olmadığının tek kanıtı da hiçbir ÇIKARım olmadığı halde burada 11 yıldır didinmemdir. Bu süreçte benim, takım kapattığıma ya da bir kaptanın yetkisini elinden aldığıma şahit olunmamıştır, olunamaz da.

Evet, böylelikle 7. takımın yeniden aramızda olacağını Perşembe gecesi sizlere duyurdum. Cuma sabahı bir geliyorum, gerek üyelerden bireysel eleştiri, gerekse iki takım kaptanından kaptanlığı bırakma yolunda mesajlar alıyorum.
Paylaşıma bir giriyorum, takım kapatılmış, ileri geri konuşulmuş ve yine cezalar verilmiş. Yine elim, kolum bağlanmış hissi...

Bu bana saygısızlıktır.
Bu, benim burada 11 yıl boyunca kurmaya çalıştığım yapıya müdahaledir.
Bu, bir süre önce söylediğim "eğer paylaşımda bir daha huzursuzluk çıkarsa beni yok sayın, sözüm söz.." sözlerini umursamamaktır.

Bana saygı duyulmadığını hissettiğim yer için de ne zaman, ne de çaba harcayamam.

Güzel mesajlarla, beni duygulandıran sözlerle beni uğurlayan herkese teşekkür ediyorum.

Başta dediğim gibi; vicdanım rahat.
Ve huzursuzlukta payı olanlara hakkımı helal etmiyorum. Ki bu benden mizaç olarak, duyabileceğiniz en ağır cümledir.

Kalın sağlıcakla,
:KK43: :KK43:

Sevgili Arkadaşlarım,

Beni huzursuz eden ve ortamın huzursuzluğuna katkı sağlayan kişilerin hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.

Ben amacı kilo vermek olan insanları, elimden geldiğinde ve tabii Mr. Excel'den aldığım destekle ve "gönüllü olarak" motive etmeye çalıştım. Birazcık zaman çaldım, birazcık gözlerim ekrana bakmaktan yandı. Sizlerin belki bir dakikalığına baktığınız bir tabloya yeri geldi yarım saat ayırdım. Hiç yüksünmedim.

11 yılda bir kere, o da kısa bir süreliğine ayrıldım. Aslında ara vermek amacıyla ayrılmaktı o. Dönünce de bütün biriken işleri yine yaptım.

Hiç kimseye saygısızlık etmedim. Yeri geldi çok kırıldım, haksızlığa uğratıldığımı hissettim. Ama yine de hiçbir zaman ters bir cevap vermedim.

Gitme kararımı dün açıkladım. Bazı mesajlar, görülmediğini düşündürdü. "Benden bu kadar." cümlesi bir veda cümlesiydi.

Ama dünden bu yana güzel mesajlar yazan ve gidişime üzülen kişiler için bir veda cümlesi yerine bir veda metni yazmak da boynumun borcudur.

Onlarca kişi yüzünden yüzlerce kişiyi bırakıp gitmiş gibi görünüyor olabilirim, değil.

Son bir aydır, 7. ve 9. takımın arasında çıkan o hiç bir zaman anlamayacağım ve affetmeyeceğim kavgalar sonrasında, paylaşım alanında bir daha huzursuzluk çıkarsa gideceğimi ifade etmiştim, hatırlarsınız.
O günden düne kadar yaptıklarım ortada, yazdığım özel mesajları da yazdıklarım bilir.
Tek tek yaptığım her şey, BAŞKALARININ bozduğu huzur ortamını yeniden inşaa etmekti. Son bir aydır paylaşım alanında ne yazdım, ortada. Okuyan herkesin, eğer kötü niyet sahibi değilse amacımı anlayacağını düşünüyorum.

Daha önce de yazdım. 7. ve 9. takım benim için eşit derecede haksız. (olaylara müdahil olmayanları tenzi ediyorum)
Önce 9. takım kaptanından, sonrasında da 7. takım kaptanından bir daha olay çıkartmayacaklarını ve beni muhatap alacaklarına dair söz aldım.
Madem her iki takımın da yanlış yaptığını düşünüyorum, biri hala yoluna devam ediyorsa, diğeri de etmelidir.
Ya da YIKICI bakış açısıyla her iki takım da kapatılır. Kusura bakılmasın benim böyle bir mizacım yok. Olmadığının tek kanıtı da hiçbir ÇIKARım olmadığı halde burada 11 yıldır didinmemdir. Bu süreçte benim, takım kapattığıma ya da bir kaptanın yetkisini elinden aldığıma şahit olunmamıştır, olunamaz da.

Evet, böylelikle 7. takımın yeniden aramızda olacağını Perşembe gecesi sizlere duyurdum. Cuma sabahı bir geliyorum, gerek üyelerden bireysel eleştiri, gerekse iki takım kaptanından kaptanlığı bırakma yolunda mesajlar alıyorum.
Paylaşıma bir giriyorum, takım kapatılmış, ileri geri konuşulmuş ve yine cezalar verilmiş. Yine elim, kolum bağlanmış hissi...

Bu bana saygısızlıktır.
Bu, bir süre önce söylediğim "eğer paylaşımda bir daha huzursuzluk çıkarsa beni yok sayın, sözüm söz.." sözlerini umursamamaktır.

Bana saygı duyulmadığını hissettiğim yer için de ne zaman, ne de çaba harcayamam.

Güzel mesajlarla, beni duygulandıran sözlerle beni uğurlayan herkese teşekkür ediyorum.

Ve huzursuzlukta payı olanlara hakkımı helal etmiyorum. Ki bu benden mizaç olarak, duyabileceğiniz en ağır cümledir.

Kalın sağlıcakla,
Geri döneceğinize olan inancımı kaybetmek istemiyorum. Hâlâ umudum var. Biraz zaman geçtikten sonra, biz tombul hanımları yine kollarinizla sarıp, bize kol kanat gereceksiniz :KK43:

Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuzda yer alan bir topikte Cuma günü tartılan ve kilosunu paylaşan arkadaşlarımız var. Bu geleneği, küçük bir ekleme ile devam ettirmek istiyorum.

Açılan hemen her topiğe, duygularımızı yazıyor, desteklerimizi veriyor, önerilerde bulunuyor ya da sorularımızı sorarak cevaplar arıyoruz. Kalabalıkta dolaşıyor görünmemize karşın aslında bireysel takılıyoruz. Bazı arkadaşlarımız sevimli gruplar kurmuşken, yalnız kalanlar ya da karmaşada kaybolanlar da olabiliyor.

Fazla zamanınızı almadan önerime geçmek istiyorum.

Beşer kişilik gruplar kuralım. Katılımcı sayısına bağlı olarak, bu sayıyı arttırabilir ya da azaltabiliriz. Grupta yer alan kişilerin ayrı, ayrı kilosu ve toplamı Cuma günleri buraya yazılsın. Bir hafta sonraki Cuma günü, yeni kilolar yazılarak % fark tespit edilsin. Alınan sonuçlara göre de oluşturulacak gruplar arasında ilk üçe girenler açıklansın.

Grupları oluşturma biçimi olarak da önerim şudur; açmış olduğum bu topiğe, "katılıyorum" şeklinde olumlu mesaj yazanları 1,2...,5 şeklinde, mesaj önceliğine bağlı olarak belirleyebiliriz.

Böylece tatlı bir rekabet havasında, daha da dayanışma sağlamış olarak keyifli bir zaman geçireceğimizi düşünüyorum. Ne dersiniz? Önerilerinizi bekliyorum.

Bu mesaj 15 Mayıs 2007 tarihinde yazılmıştı !

Aylar önce ilk sinyal verildi, geçen haftalarda ikinci sinyal geldi ama asla ciddiye almadınız.

Ben 11 sene için nasıl teşekkür ederim bilemiyorum ama çok samimi olarak teşekkür ediyorum....

Herşeyi baslangicta öyle güzel anlatmış ki. Ben mezun oldum işim bitti diyemiyorum hala buralardayım. Yarışan arkadaşlar adına çok üzüldüm. Gerçekten emeğini arkadaşlığını esirgemez di. Buradaki herkesin gelişimi adına her adımı attı her adımı destekledi. Gercekten çok üzüldüm. Burası iciç buyub kayıp. Bizler bir günümüzde neler yaptık neler yedik kaç kg geldik yazmaya bile zaman ayiramazken o bizim için saatlerini ayırdı. Sanmayin sadece bu gruplarda yazdı. Diyet deneyimleri diyet listeleri her yeri takip etti herkese destek çıktı. Şahsım adına emeği ve desteği için teşekkürler

Bu mesaj 15 Mayıs 2007 tarihinde yazılmıştı !

Aylar önce ilk sinyal verildi, geçen haftalarda ikinci sinyal geldi ama asla ciddiye almadınız.

Ben 11 sene için nasıl teşekkür ederim bilemiyorum ama çok samimi olarak teşekkür ediyorum....
Çoğul konuşmayalım kazen ciddiye almayanlar sorun çıkaranlar gitti zaten. Kalanlarla devam edelim. :KK43: herkes dersini aldı kimse sorun çıkarmaz herhalde :KK43:

Varsin 10..olalim ..9.cu olalim...önemli olan insanligimizi kendimize olan saygimizi ..kaybetmeyelim..kendi hirsimiz ideallerimiz için kimsenen hakkini alip üzmeyelim..ben kul hakki almaktan çok korkarim.bizim takim belki 1.veya 2.olmayabilir arkadaşlarimin bazi sağlik sorunlari var özel hayatinds sorunlari var...varsin olsun hic önemli deyil..yol daşlarimin canlari sağolsun..gözümüz yükseklerde deyil cok şükür.....vijdsnimiz rahat kimseyi üzmedik kalp kirmadik kul hakki almadik kendi sayginliğimizi kaybetmedik..itibarimizi kaybedip gözden gönüllerden düşmedik...bazi yarişmacilarin okadar çirkin sözlerini okudumki ben utandim onlarin adina...neyse yazilacak çok şey varda oda bende kalsin...herkez kendine yakişani yapar nediyebilirimki başka ...:cry:
herbir cümlene katılıyorum canım ....önemli olan huzur varsın sonuncu olsun takım bu kadar kalp kırılmaya değer mi ...

Sevgili Arkadaşlarım,

Bu bana saygısızlıktır.

Kalın sağlıcakla,
Elinize kolunuza yüreğinize sağlık ...:cry:

Söylediğin her şeyin altına imzami atarım ♡♡♡♡♡ iyiki varsınız iyiki bizler böyle bir takımda bir aradayiz :KK66: Tek eksigimiz Bahar ve olayı ogrendigimden beri inan içim açıyor böyle bir tuhaf ve hakikaten bir arkadaşımızın burada dediği gibi canım hiç bir şey istemiyor :KK43: hatta diyet modundan bile çıktım valla:KK43: zor tutuyorum kendimi yoksa gömebilirim herşeyi :)

Arkadaşlar lütfen şu andan itibaren kimse buraya bir şey yazmasın :KK66: Konuştukça konu uzayacak ve artık bir anlamı kalmayacak sonuçta olan oldu ve biz bu durumu nasıl düzelteceğimize bakmamız gerekiyor :KK66:

Sadece güzel enerjilerinizi gönderin de şu bir türlü bulamadığımız huzur ortamını yaratabilmek için son bir şans versin sevgili Kazen bizlere :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:

Püsküut hastalık demedi yorgunluk demedi iş güç demedi burayı bırakmadı motivasyonu dusurmedi. Şimdi onu çok sevdiğinizi emeğini taktir ettiğinizi gösterme sırası sizde. Takım kaptanları takımlarımızın motivasyonunu artırıp amacına uygun yazışmalar zamanı artık olmusla olmuse çare yok. Geçmişe ağlamayı bırakıp güzel bir gelecek yazın. @Aben senelerce terk etmedi onun gibi niceleri emek verdi takimlta icin sindi sıra sizde.

hayırlısı.jpg
seaBahAR seaBahAR :KK200:

Merhaba,

Veda metnim çok uzundu, dönüşüme tek cümle yeter:

Gidişime gerçekten üzüldüğünü hissettiğim onca güzel yüreğin, olaylara müdahil olmadığı halde bu gerginliklerden haksız yere nasibini alanların, bana olan duygularını ve özürlerini ileten gerek paylaşım alanında gerekse posta kutumdaki mesajların hatrına; Merhaba.

Başlıyoruz.

(Güncel yoğunluk sebebi ile işleri yarın halletmeye başlayacağım, bilginize.)

Merhaba,

Gidişime gerçekten üzüldüğünü hissettiğim onca güzel yüreğin, olaylara müdahil olmadığı halde bu gerginliklerden haksız yere nasibini alanların, bana olan duygularını ve özürlerini ileten gerek paylaşım alanında gerekse posta kutumdaki mesajların hatrına; Merhaba.

Başlıyoruz.

:halay::halay::halay::rapci::rapci::KK73::KK73:

Merhaba,

Başlıyoruz.

Zaten gitmemistiniz sadece birazcık dinlendiniz :KK68:
İyi ki döndünüz :KK200::KK200::KK200:

X