Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Sevgili K Kazen

Çok yorgunluk vermeyeceksek, kep ikonu uygulamasını 2018 başlangıcından bu yana geçerli kılabilir miyiz? Eğer uygunsa ben bir ara derleyip toplayıp mezunları size özel mesajla ileteyim.

Bir de bundan sonraki aşamalar için, her etap sonrasında mezunları size özel mesajla mı bildireyim.. yoksa paylaşımda etiketlemem yeterli olur mu?
Sevgili bahar cok yogunsun bu ara istersen ben yarin 2018 itibari ile mezun olanlari kazen e bildirebilirim

Sevgili K Kazen

Çok yorgunluk vermeyeceksek, kep ikonu uygulamasını 2018 başlangıcından bu yana geçerli kılabilir miyiz? Eğer uygunsa ben bir ara derleyip toplayıp mezunları size özel mesajla ileteyim.

Bir de bundan sonraki aşamalar için, her etap sonrasında mezunları size özel mesajla mı bildireyim.. yoksa paylaşımda etiketlemem yeterli olur mu?

bekliyorum listeyi çok kolay bir işlem zaman almıyor yani

Sevgili K Kazen

Canım bu konuda dilersen yardımcı olabilirim..

Sevgili bahar cok yogunsun bu ara istersen ben yarin 2018 itibari ile mezun olanlari kazen e bildirebilirim

Öptüm iki yanağından.. az önce yatağa kıvrılıp uyuya kalmış Odin'e baktım.. Bugün onunla hiç ilgilenememiş olmanın vicdan azabını duyumsayarak.

Tamam tatlım.. Kazen'den alacağımız cevaba göre top sende.. (e adın boşuna toplight değil diye korkunç bir espri yapma hakkım var mı acaba bütün Pazarı burada geçirmiş biri olarak)

K Kazen Mune Mune seaBahAR seaBahAR

Çok özür diliyorum amacım kesinlikle saygısızlık yapmak değil ama büyük bir yanlışlık yapılıyor. Böyle olmaz resmen idam bu. Ben sabahtan beri yazılanları geçmiş olaylar sanıyorum daha akşam farkettim olanları. Bir takımda herkesi silip yakıp diğer takıma hak vermek büyük haksızlık.

Ne 7. Takım ne diğer takımlar haklı diyemem. Hiç biri haksız da diyemem. Ama ortada yapılan herşey aynı. Birinin diğerinden farkı yok. Neden bütün diyet bir takıma ödetiliyor ki.

Gidenler kendi isteğiyle ayrıldı yazmışsınız. Hiç kimse KK dan güle oynaya ayrılmıyor. Eğer ayrılma kararı alınıyorsa büyük kırgınlık vardır. Bizler siteye bu kadar anlam yükleyip neredeyse hayatımızın yüzde 90 ınını burada geçirirken sizler neden bi anda gözden çıkarıyorsunuz herkesi.

Yılların emeği var bir takımın üzerinde bu kadar kolay kapanmamalı. :KK43:

Yapılacak bir şey mutlaka vardır. Böyle silip atmak yerine büyüklerimiz olarak bir yol gösterseniz. Herkes üzgündür eminim. :KK43: sinirle herşey söyleniyor insanız duygularımız var. Ama son şansı herkes hakeder:KK43:

Harika olmuş elinize sağlık.Bu güzel kep için,bir an önce karne almalıyım:dua::KK48:
Bu motivasyonu sağlıyorsa ne güzel monişim..

Aynen akrep kaptanim
Ben listeyi kazen e gonderdim bile 2018 de toplam 17 mezunumuz varmis
Ah ne çabuk hazırlamışsın. Sayıya da şaşırdım. Oysa bana sürekli karne hazırlıyormuşum gibi geliyordu..
Ellerine sağlık.

K Kazen Mune Mune seaBahAR seaBahAR

Çok özür diliyorum amacım kesinlikle saygısızlık yapmak değil ama büyük bir yanlışlık yapılıyor. Böyle olmaz resmen idam bu. Ben sabahtan beri yazılanları geçmiş olaylar sanıyorum daha akşam farkettim olanları. Bir takımda herkesi silip yakıp diğer takıma hak vermek büyük haksızlık.

Ne 7. Takım ne diğer takımlar haklı diyemem. Hiç biri haksız da diyemem. Ama ortada yapılan herşey aynı. Birinin diğerinden farkı yok. Neden bütün diyet bir takıma ödetiliyor ki.

Gidenler kendi isteğiyle ayrıldı yazmışsınız. Hiç kimse KK dan güle oynaya ayrılmıyor. Eğer ayrılma kararı alınıyorsa büyük kırgınlık vardır. Bizler siteye bu kadar anlam yükleyip neredeyse hayatımızın yüzde 90 ınını burada geçirirken sizler neden bi anda gözden çıkarıyorsunuz herkesi.

Yılların emeği var bir takımın üzerinde bu kadar kolay kapanmamalı. :KK43:

Yapılacak bir şey mutlaka vardır. Böyle silip atmak yerine büyüklerimiz olarak bir yol gösterseniz. Herkes üzgündür eminim. :KK43: sinirle herşey söyleniyor insanız duygularımız var. Ama son şansı herkes hakeder:KK43:
Mesajını okudum, az sonra bu konuya da kısaca değineceğim bir mesaj yazacağım. Dilerim yanlış anlamalr giderilir.

İyi haftalar arkadaşlar,

İki haftadır yaşanan gerginlileri biliyor olduğunuzu düşünerek artık kapanmasının doğru oduğunu düşündüğüm bir konu üzerinde fazla detaya girmeyeceğim.
7. takımda bir kaç kişi atıldı, kalan bir çok kişi de üyeliğinin iptalini istedi. Durum böyle olunca da bir belirsizlik ortaya çıktı ve olanca karmaşaya rağmen @Kazen takıma şu talebi iletti:
"12 Şubat 17:00'ye kadar 7. takımda devam edeceklerin listesini vermenizi bekliyorum. Aksi takdirde 7. takım kapanacaktır."
Buna karşın takım adına verilen cevap da şu oldu:
"Listede arkadaşımız kalmadı kapatabilirsiniz."
Bunun üzerine de takım kapatıldı. Dolayısı ile bunu takımlara uygulanan farklı yaklaşım olarak değerlendirilmemesini önemle rica ederim.

Bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Bunları sizlere açıklamada bulunmak için yazdım.. ve konuyu kapatıyorum.

Diğer önemli konuya gelince.. Kim haklı, kim haksız sohbetlerini kendi sosyal yaşantınızda yapın, burada değil. Burası kuralları olan, herkesin canı istediği gibi, istediği üslupta karşısındaki ile konuşabileceği bir ortam değil. Üslup yanlış olduğunda öncelikle site kuralları sonrasında da yarışma kuralları devreye girecektir.

Bu anlamda benim için herhangi bir kişinin haklılığı/haksızlığı önemli değildir. Önemli olan tek şek üsluptur. Hangi olay hangi fi tarihinde başladı, ilk taşı kim attı, kusura bakmayın ama benim ilgili alanıma hiç mi hiç girmiyor.. hiçbir zaman da girmeyecek.

Dün ilgili iki takımın yönetim kadroları ile görüşüp, ceza süreleri bittiğinde de onlarla özel mesaj ortamında bir araya gelip problemlerin çözümüne destek olmayı planlamıştım. Ancak mümkün olamadı.

Yine dün, Kazen'den gelen bir öneri oldu, üzerinde düşüneceğimi iletmiştim.

ek olarak ricam lütfen kaptanları mesajlarına göre seçmeniz, Lanlu lunlu mesaj yazan, başka üyeler ile husumeti olan kişileri takım kaptanlarından azletmeniz. Bir diğer konu da karışıklık yaşan gruplara bir penaltı verilebilir. Bu sayede paylaşımlarında biraz daha özen gösterebilirler.

Cumartesi yayımladığım ve şu anda imzamda bulunan kararların ilk maddesini bu öneri yönergesinde değiştireceğim az sonra.

Ortamın bozulmasına katkı sağlayan takımlar bir sonraki etapta, etap dışı kalacaklar bundan sonra. Detayları karar mesajımda görebilirsiniz. Dilerim bu kararın gereğini sadece bu hafta yaparım ve bir daha da tekrarı olmaz.

Son olarak burada benim bulunma amacım, sizlerin kilo vermesine motivasyon sağlamak.
Kimse dostum değil, kimse düşmanım da olamaz.
Ben burayı disiplinli bir işyeri gibi görüyorum. Çünkü; kilo vermenin bir disiplin işi olduğunu biliyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda yer alan kararlar, bu mesajın yayımlanma anından itibaren geçerlidir.
Oylamaya sunulmayacaktır.

KARAR 1
Bir yarışmacı, diğer yarışmacıya ve/ya takıma iğneyeleyici, hakaret içeren, küçümseyen, saygı yoksunu mesaj yazamaz.
Takımlar arası bu türde tartışmalar olduğunda, ilgili kişiler site kuralları gereği ceza alır.

İlgili takımlar bir sonraki etapta yarışma dışı kalır. Yarışmaya dahil oldukları etapta, ortalamalar ikiye bölünür.

Tekrarı halinde bir kez daha yarışma dışı kalacaktır.
Üçüncü kez aynı sebepten yarışma dışı kalan takım üyeleri ve yönetim kadrosu diskalifiye edilerek, takım kapatılır.

Bu kural içeriğinde; sizlerden bu tür konuşmalara denk geldiğinizde bana ivedi olarak özel mesajla ilgili mesajın linkini atmanızı rica ediyorum.

KARAR 2
Yarışma kurallarının iyileştirilmesine dair öneriler bundan sonra bana özel mesaj ile iletilecektir. İlgili kuralı öncelikle ben değerlendireceğim. Gerekli ve uygun görürsem oylama başlatacağım.

KARAR 3
Herhangi bir yarışmacıyı diskalifiye etme kararı vereceğiniz zaman öncelikle bana özel mesajla diskalifiye nedenini açıklayacaksınız. Ben gerekiyorsa üye ile görüşeceğim. Diskalifiye ile ilgili son kararı ben vereceğim.

KARAR 4
Kaptan değişikliklerinde iki referans almadan önce kaptan adayını bana özel mesaj yoluyla ileteceksiniz. Kaptanın değerlendirmesini öncelikle ben yapacağım. Uygun görürsem, referans isteyeceksiniz.

KARAR 5
Transfer olan üye, ayrıldığı takımın bildirim listesinde son kez yer almayacak. Transfer olduğu takıma geçtiği an itibariyle yeni takımın listesinde olacak ve “x takımdan transfer oldu” notu yazılacak.

İlgili kararlar, Karar Defteri’nin ilgili bölümlerine montelenecektir, bilginize.

İmzamı da güncelliyorum arkadaşlar, özellikle ilk madde bütün üyeleri ilgilendiriyor. Bu nedenle bütün takımların okunmasını sağlayınız.
Gönüllü bir arkadaşım mesaj linkini kopyalayarak takımlara dağıtırsa sevinirim.

Birinci kural gereği 9. takımı bu hafta etap dışı bırakmam gerekir, ancak bırakmıyorum. Çünkü 9. takımda üslup sorunu olan mesajlar Cuma akşamı yazıldı. Dün özelden görüşme imkanı bulabildiğim arkadaşlarım da bir daha olmamasına özen göstereceklerine söz verdiler.
Bu nedenle şu anda ceza vermeyi etik bulmuyorum.
Çünkü dediğim gibi bu kararlar yayımladığı andn itibaren geçerli ve olaylar bu kararlar öncesinde oldu.

Dilerim "huzur" sağlamak amaçlı bu yaklaşımdan gerekli ders alınmıştır.

X