Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Kaptanlardan ve yardımcılarından rica ediyorum
Lütfen üyelerinizi uyarın daha fazla burayı meşgul etmesinler
Kaptan benim kilo vermeme yardımcı olur sayın kaptan
hangi tarafa ne yazacağıma değil
hakaretler yazılınca sesi çıkmayan sizler
ortam hararetlenincemi oyuna girdiniz.
Tebrikler

Valla canım az önce A Anka nin özel mesajına cevap yazdım , buradan da sana yazayım ... ben net insanım . kırmamak için uğraşmam , özel bir çabam olmaz yani ..sadece uslubum çok bozulmaz .. sıksam da olmuyor :)

O gece yaşananları eş zamanlı olmasa da devamında da takip ettim . Yalnız sanıldığı gibi ben kimse ile arka kuliste olay konuşup , sonra burada yazmam ... Ben kimse ile özelden burasının kulisini de yapmam .

Bak şu işaretli yerle ilgili de , miu ya bende sinir oldum :)) hatta yazıyorum da ... telden ''yahu sen neden cevap yazmıyorsun , hoş gözükmüyor'' minvalinde bir mesaj yazdım ...göndermeden sildim ... Herkesin olaylara tavrı kendine hastır ... Ben konuş dedim diye mi konuşacak diye göndermedim Allah biliyor .

Valla takım kaptanlığı mı büyütüldü , ne büyütüldü bilmiyorum gözlerde ... ama şundan eminim her yiğidin yoğurt yiyişi farklı ... kimi kaptan dümende nazi kampı gibi ... kimi kaptan sabahlar olmasın :))) modunda...kişilerde biraz kendi diyet tarzlarına göre takım seçsin bence .. Çünkü kaptanlar , listeye alırken uyarıyor okuyorum ... bak beklentim şu şu şu diye...

Çünkü burada 500 gr. verince ve buna çok sevinince ve yine her hafta 500 gr. hedefleyince ... az bulunup kaptan tarafından liste dışına alınan kişilerle yoğrulmuş takımlarda var ...500 gr . çook iyi bir rakam olarak gören kaptanlar da ... Bunda şu doğru şu yanlış diyemez ki ... ancak takımı ve takım üyelerinin çoğunluğu bu durumdan memnun olmaz ise .. onlar kaptanlarını devirir :)) tahttan ...

neyse ... Gebelik .. malum ... yoruluyorum yazarken bile ... birbirinizi doğru anlamaya çalışırsanız cidden çok ta küçük şeylerin büyüdüğünü görecek herkes ... Ayar değil bu :)) başta ben kendim de burada zaman zaman çook küçük şeyleri büyütüp göz yaşı döktüm ..ayar çekeceksem ilk ayarı kendi salaklığıma çekerim zaten :KK66:
Bu kadar takip edildiğimizi bilmiyordum ,sevindim :)))

Kaptan benim kilo vermeme yardımcı olur sayın kaptan
hangi tarafa ne yazacağıma değil
hakaretler yazılınca sesi çıkmayan sizler
ortam hararetlenincemi oyuna girdiniz.
Tebrikler
Bu mesajı yazdın kişi buranın en orta bulucusu ınsandır
Bak yıne yanlis bır cevap ama o kızmaz üzülmez içine atar
Yazdıgınıza ve tarzınıza üzüldüm

Kaptanınız o mesajı öyle yazmasaydı o cevabı almazdı
Bır adım atarken sonuçlara katlanmak lazım
Burda nöbet tutupta cevabı yapıstıramadıgım için pardon
Neyı begenıp neyı begenmemeyı ben bılırım bu hıc kimseyı ılgılendırmez
Sızın bu mesajlarınız ortamı germekten öteyede geçmez
Kaptanınızın dedıgı gıbı sakin......
O mesajın içeriğini doğru bulmak gercektende çok hoş ben sakinim zaten öyle de yaptım vardır sizin yazdıklarımız germiyorsa ortamı benimkilerde verecek tek nokta yok o zaman evet hangi mesaja hangi cevabı vereceginizi siz bilirsiniz
Kaptanim mesaj yazmış yazarken de insan ol gel mi demiş yoksa hadsiz mi her mesaja verilecek bir cevap var evet ama hakaret etmek...........

Kusura bakmayın, site kurallarında beğenilere ceza verilir diye bir kural yok, olmayan bir kural üzerinden üyelere uyarı vermek olmaz, burası kurallarla yönetiliyor bunu unutmayalım, olmayan kural üzerinden duygusal yaklaşımlarda bulunamayız biz.

Rica ediyorum konuyu tırmandırmak yerine sakinliğini korusun herkes.
Şunu da belirteyim beğeniler tam da dediğim gibi olmuş büyük ihtimalle, kaptan desteklemek için, yani duygusal, yani takım olmanın verdiği bir durum.

Bu topiğe umarım son kez yazıyorumdur çünkü tatsızlık devam ettikçe kurallara uyulmaması halinde uyarılar devam edecek, ki bunu istemem, istemediğim için gelip yazma gereği duydum zaten.
Verdiğin güzel bilgi için teşekkürler:KK200:

Arkadaşlar olay gerçekten çok uzadı çok farklı yerelere gidiyor konudan iyice uzaklaştık. Yapmayın lütfen. Ne kadar çok taş varmış eteklerde dök dök bitmedi...

İlk konunun çıktığı günden beri uzamasanın sebebi 7. Takımın bu konuda sessiz kalması. Miulego gelip ‘bana göre bu haksızlık ben bunu kabul etmiyorum oylama başlasın veya direk karar defterine eklensin’ deseydi ortak karara varılacaktı ve konu kapanacaktı. Sessiz kalınınca doğal olarak psikolojik baskı oluşturulmaya çalışıldığı düşünüldü ve bi savunma mekanızması oluştu. Herkes kendisine göre haklı. Ama artık kapansın konular gerçekten çok uzadı.

Ne diyeyim anlayışına sağlık :KK52:
*Anlatmaktan usanmam ben,dediğim gibi ben denk geldiğim mevzu hakkında konuşuyorum. Konunun önünü sonunu anlayacak kadar dönüp baktım yazılanlara. Öncesinde karşı karşıya kaldığınız tavırların sebebi de şiddeti de başka konularla alakalıdır eminim.Hem kendin söylüyorsun sevgili miu bana millet laf ederken duymadın mı diye hem de sen başkasına laf edince biz saygısızlığa dur deyince hop bana laf söylediğim cevap versin diyosun. Noldu kimin gücü kime yetiyosa mı olacak? Ya da senin bu tavırlarınla muhatap olmak istemeyen cevap vermiyo diye haklı mı çıkıyorsun.
*Taraflı mevzusuna gelirsek de bi dönüp bakalım geçmişe benim kendi takımım dışında başka kaptanlarla muhabbetim 100 mesaj ediyo mu,kime nasıl taraf olacağım bu durumda. Ben seni de tanımam sahgül kaptanı da.Gelip selam verene aleykümselam deriz bikaç kere de vaktim müsaitken diğer takım kaptanlarıma yardım etmişimdir o kadar.
*Aydınlanmanıza sıra gelince sevindim bi yararım olduysa. Daha aydınlık günlerin olmasını dilerim.
*Yine olayın merkezinden kayıyorsun benim söylediğim diyetle ilgili araştırma yapmak tartışmamak değil kurduğun cümleler.Karşındaki bi insan bak şurda kitap var al oku kaptansın lazım olur demek büyük ayıp. Dönüp bi pardon demek yerine köpürmeye devam ediyorsun.
*Yine ilave ediyorum insanların özel hayatlarında ne gibi uzmanlıkları olabileceğini düşünmeni tavsiye ederim. Belki de senin o okuyun okuyun okuyun dediğiniz araştırmaları biz yapıyoruzdur da siz öyle okuyorsunuzdur,ne dersin? Biraz geniş çerçeve.Yaşadığımız şey hayat karşımıza çıkan şey karma.
*O kadar açıklamadan bunları aldıysan anlatıklarımın bir yerlere dokunduğunu düşünüyorum. Sözlerimi değerli insanlardan birinin lafıyla bitirmek istiyorum. Sevgi saygı anlayış ve aydınlanma hayatından eksik olmasın sevgili miu
Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlânâ Celaleddin-i Rumi
İki yazınızıda okudum harika bir yaklaşım yazmadan edemedim

Anlamadığınız metabolizma kısmı için; konuyla ilgili biraz kitap, makale, bilimsel araştırma vs. okumanızı tavsiye ederim. Kitapçıların sağlık ve tıp ile ilgili bölümlerinde bulabilirsiniz. Bilimsel araştırma ve makaleler de ilgili dergilerde basılı kopya olarak ve internet ortamında sanal dergilerde yayınlanmaktadır.

Sonuçta kaptansınız, lazım olacaktır.

Edit: Bağlaç durumunda kullanılan -de ler ayrı yazılır. Gözüme takıldı :KK15:

Yalnız çok gözüme takıldı “makaleler de” değil “makalelerde” yazılır. Neden mi? Bağlaç değil
Selamlar arkadaşlar,
**Konuya ve konuşulanlara ben de birkaç şey eklemek isterim. Açlık diyetleri ölüm detoksları çok çok çok tehlikeli diye düşünüyorum. Tabii ki gerekli durumlarda detoks hepimiz yaptık,oturduk konuştuk fikir aldık doktor tavsiyesiyle,diyetisyen kontrolünde,kilo direncini kırmaya yönelik,ödem dönemlerinde bir iki günlük detokslar eyvallah olur,olmalı da. Ama diğer yapılanlar Allah korusun hayatı tehdit eden unsurlar. Bize düşen; kaptan ve kaptan yardımcısı olarak konuşmuyorum,ortak hedef arkadaşı,aynı zorlukları yaşamış görmüş insanlar olarak diğer arkadaşları rahatlatmak olayları daha net bir şekilde görmelerini sağlamak. Yok eğer bu da yapılmıyorsa benim görüşüme göre daha büyük bir sıkıntı var orada. Ama gel gelelim ki burası sanal ortam herkes farklı yapıda ve karakterde olabilir,ne yapıp ne yapmamak kişisel tercihlere kalıyor.
**Şunu da eklemek isterim mevzu malum bu haftanın derecesiyle birlikte açıldı ama bu o arkadaşa yönelik bir açıklama değil bu, o sadece vesile oldu bence.Yanlışım varsa toplight toplight kaptanım düzeltir beni. Ben hayatımdaki bazı sebeplerden dolayı bir süredir uzak kaldım buralardan.Ama girip şöyle bir ne var ne yok diye bakınca ve olanları görünce iki çift laf etmek istedim. Olaylara daha tarafsız bakmamızı sağlayacaksa şu konuda da düşüncemi belli edeyim bence o arkadaşımızın listeye girmesi kaptanının insiyatifindeydi ve çıkarılması haksızlık olmuş. Ama sonra hırs yaptım deyip detokslar yapmak tehlikeliydi umarım çok sağlıklıdır ve öyle de devam eder bu arkadaşımız hayatına. Hastalık durumlarında bu gibi düşüşler olabilir,önemli olan kendini hastalık pozisyonuna getirmemek. Ameliyat olduğumda ben de 4 günde 5 kilo civarı kaybetmiştim,izindeydim.Ama sonrasında toparlandı vücut eski haline.
**Bu arkadaşımız deyip durmuşum bakıp onu da ekleyeyim ismini kusura bakma arkadaşım ismini eklemek sonradan aklıma geldi. @kozalakperisi umarım sağlığın ve keyfin yerindedir.
**Anlatılmak istenilenin merkezinden uzaklaşmamak lazım. Bu insanlar ne konuşuyor niye bunu söylüyor diye oturup bir geçmişe bu güne bakmak lazım.Fevri çıkışların yapıcı olduğunu düşünmüyorum. Bir oturup durumu analiz etmek gerek. Mesela Ausencia Ausencia kaptan farklı bir açıdan bakmış 50-60kilo bandındakiler 1kilo verince yüzde farklı 80-90 bandıdakiler 1 kilo verince farklı yüzde geliyor. 50-60kilodakilerin yoğunluğu daha fazla olabilir gerçekten de. Şimdi biraz kilo alınca herkes diyete başlıyor.Diyetisyene ulaşmak eskiden daha masraflı ve zordu,spor salonları daha aktif kullanılıyor artık ya da internet daha fazla elimizin altında farklı şeyler denememize fırsat sağlıyor. Emek verip yediğine içtiğine sporuna uykusuna ruh ve beden sağlığına dikkat edip karşılığını alanları gerçekten tebrik ediyorum. Mefkurem Mefkurem ve A Anka kaptanlarımız da bu konudaki düşüncelerini söylemişler zaten. 0.700-1.00 arasındaki benim için başarıdır kısmı çok hoşuma gitti açıkçası.
** sahgull sahgull kaptanımın söylediği bazı arkadaşları gücendirmiş ama ben kötü niyetli yazıldığını düşünmüyorum.İnsanların canını yakmaya yönelik yazılmamış bence. Ama diğer arkadaşlar da çok haklı herkesin hayatında farklı zorluklar var ve yaşadıklarımız bizi bugün olduğumuz yere taşıyor. Hastalıklar,gebelikler,travmalar,tembellik bi sürü şey sayılabilir. Benim çok canavar bi metabolizmam olmadı olduğum yere de tembelliğim yüzünden gelmiştim.İstediğin şeyi yemek mi istediğin şeyi giymek mi diye kaba bi çerçeveden bakarsak ben 1 yıl öncesine kadar amaaan istediğimi yicem işte banane deyip 100 kiloya kadar koşmuştum neredeyse. Tembelliğimden spor da yapmıyordum.Ama artık nefesimin bana yetmediği yerde dur demeye karar vermiştim.İstediğini giyebilmek de en tatlış avantajı oldu sonra :)
** Sevgili @MiuLego dediğim gibi yazılanlar gücendirmiş olabilir ama böyle laf sok laf sok nereye kadar çözüm bu değil bence. Ha yok kötü niyetim yoktu diyorsan da kalemin sert biraz belli ki.Daha farklı şekillerde birbirimizi uyarabiliriz diye düşünüyorum. Anlamadıysanız kitap makale var hatta kitapçıda tam şurada kaptansınız lazım olur -de ayrı yazılır filan hoş yaklaşımlar değil. Burada yaş olarak büyük var küçük var bu önce kişisel saygıdır sonra etrafına saygıdır.Herkes herkesten hoşlanmak zorunda değil ama konuşulanların da önce kendimize sonra ortama yakışıp yakışmadığına bakmakta bir fayda var bence.Ben bir sorun görmüyorum diyorsan da orası da başka mesele.Okuyup öğrenmekten vazgeçmeyerek biraz daha nezakete davet etmek isterim seni. Ayrıca kimin ne okuyup okumadığı,hangi alanlarda uzman olduğunun tartışılması gereken yer burası değil. Mesleği ve hayatı gereği yaşadığı tecrübesi farklı olan var, birinin bir haftada taradığı literatür ve makale araştırması kadar yazıyı bir senede okumayan da var. Hoş kimse de diğerini yapmıyor diye ölmüyor.Hayat devam ediyor.Herkesin hayatı kendine göre güzel.

Dedim ya herkesin kalemi farklı ben de biraz uzun uzun konuşmayı sohbet etmeyi severim. Uzun oldu yine sanırım birazcık :) Ben de bu serüvenden geçen ve yaşadıklarımdan pişman olmayıp hayatıma çok güzel dersler katan birisi olarak düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim. Herkese mutlu huzurlu günler diliyorum...
:KK50: Ne kadar güzel yazmışsın arkadaşım. Üzerine söyleyecek neyim olabilir ki? toplight toplight kaptanımızın tek amacı kilo vereceğim diye insnların sağlığından olmamasını dile getirmekti. Haksız da değil bu konuda, metabolizma beygir gücü gibi mi? Yani ne kadar yakabilir bir insan bir günde ya da bir haftada yağını kasını? Evet kilosu düşük olanların yüzdesi elbet yükselecektir. Burada amaç kişileri incitmek değil korumaktır. 3-5 kilo verirken o bünyeye içeride neler oluyor acaba? Bence bu iş bu kadar kolay olmamalı. Olsa kimse kilo sorunu yaşamazdı.
Herkese iyi günler.

:KK57: neler olmus boyle ya. Misafirim var bakamadim. Ama iyiki de varmis. Yoksa belkidr banlanirdim Allah korusun. :skandal:

Burada hepimizin amaci ayni degil mi ya. Bi kaptan yarismadakileri dusunerek guzel birseyler yazmis. Bazilari isine geleni almis evirmis cevirmis konu nerelere gelmis. Burda birsey konusmaya cekinir oldum artik.
Saygi cercevesince konusamayacak,laf sokacaksak nereye kadar gider bu yarisma.

Munenin de dedigi gibi kaptanlara ozel konferans acilsin madem. Takim uyeleri karisinca olaylar buyuyor.

Birde sunu belirtmek isterim ki. Burda 20 30 40 yasinda birsuru insan var. Ona gore saygi cercevesinde konusmak gerektigini dusunuyorum. Karsimdaki 30 yasinda mi 20 yasinda mi bilmiyorsam onu her zaman buyugummus gibi algilar ona gore saygiyla konusurum.

Mefkurem Mefkurem ablam seni seviyorum :KK200:
berilceee berilceee ablam senide :KK200:

Egitim al, kendini gelistir biraz , kaptanliga yakismiyorsun, baglaci da ayiramiyorsun zaten ne bicim bi cahilsin diye alt metini diz. Sonra omo hokorot otmodo niyi binlindi ki diye aglasinlar.
sahgull sahgull kaptanim dobra dobra yazmis alttan inceden vurmakla olmuyor oyle :) pasa pasa yatar cikarsin kaptan . Iclik don fanila lazim mi :KK70:

Yalnız çok gözüme takıldı “makaleler de” değil “makalelerde” yazılır. Neden mi? Bağlaç değil

:KK50: Ne kadar güzel yazmışsın arkadaşım. Üzerine söyleyecek neyim olabilir ki? toplight toplight kaptanımızın tek amacı kilo vereceğim diye insnların sağlığından olmamasını dile getirmekti. Haksız da değil bu konuda, metabolizma beygir gücü gibi mi? Yani ne kadar yakabilir bir insan bir günde ya da bir haftada yağını kasını? Evet kilosu düşük olanların yüzdesi elbet yükselecektir. Burada amaç kişileri incitmek değil korumaktır. 3-5 kilo verirken o bünyeye içeride neler oluyor acaba? Bence bu iş bu kadar kolay olmamalı. Olsa kimse kilo sorunu yaşamazdı.
Herkese iyi günler.
İyi ki duzelttin canım eline sağlık de yi

Egitim al, kendini gelistir biraz , kaptanliga yakismiyorsun, baglaci da ayiramiyorsun zaten ne bicim bi cahilsin diye alt metini diz. Sonra omo hokorot otmodo niyi binlindi ki diye aglasinlar.
sahgull sahgull kaptanim dobra dobra yazmis alttan inceden vurmakla olmuyor oyle :) pasa pasa yatar cikarsin kaptan . Iclik don fanila lazim mi :KK70:
Kimse ban yedim diye anlamıyor canım hakareti açık yazmak çok güzel evet ne güzel bi de hani sen hakaret yazdığını iddaa ettiğin yazıya bak ne kişiliğine ne kendisine bi hakaret yok ima var mı herkes kendine göre bakar ama hakaret yokkkk

X