Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Elinize sağlık. Ben bir şey merak ediyorum. Bu rast gele kontrol uygulamasını nerden yapıyorsunuz. Listeyi kopyalayıp excel de yapıştırarak yapmayı bilemedim ben. Tek tek mi yazıyorsunuz.

Tatlım tam olarak ne sorduğunu anlamadım.

Rastgele kontrol uygulamasından kastettiğim her hafta bir takımı rastgele seçmek ve o takımın yüzdelerini kontrol etmek.

1- Rastgele takımı nasıl seçtiğimi soruyor isen:
Bunun exceldeki formülü:
=TAMSAYI(S_SAYI_ÜRET()*14+1)
Bu formülü her hafta yeni bir hücreye yapıştırdığımda: bana 1-14 sayıları arasında bir sayı üretiyor. Ben de o takımı kontrol ediyorum.

2- Takım kontrölünü nasıl yaptığımı sorabiliyor olabilir misin bilemiyorum.
Hazır bir tablom var:
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C3-D3 =(F3/C3)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C4-D4 =(F4/C4)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C5-D5 =(F5/C5)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C6-D6 =(F6/C6)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C7-D7 =(F7/C7)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C8-D8 =(F8/C8)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C9-D9 =(F9/C9)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C10-D10 =(F10/C10)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C11-D11 =(F11/C11)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C12-D12 =(F12/C12)
etap başı kilosu etap sonu kilosu =C13-D13 =(F13/C13)
=ORTALAMA(H3:H13)

etap başı kilosu ve etap sonu kilosuna değerleri giriyorum. Eğer kilosu bilmemkaça bölünen bir üye varsa o satıra diyelim ki 13. sıradaki üyenin kilosu ikiye bölünecek: O zaman manuel düzeltmen gerekiyor:
Eskisi:
=(F13/C13) iken yeni hali şu olmalı:
=(F13/C13)/2

Sonuçta ortalama çıkıyor. Bu şekilde anlaşılır olmayabilir diye ekran fotosunu da ekliyorum:
Anlaşılır değilse excel öğrenmelisin. :)

2. Açıklamayı soruyordum. Kontrol ederken tek tek giriyorsun anladım canım. Ben komple etap sonuç listesinden kopyalayıp direk hesaplayacak bişey var mı diye merak ettim.

Bu da ayrı bir iş tek tek gir. Bolunen varsa değiştir.

Sevgılı Bahar
Bızdekı yazım doğru Bestttt
4 t imiş tekrar baktım

Bu kadar ayrıntıyı bu kadar mükemmel yapman şaşırtıyor beni. Anlamaya çalışıyorum nasıl yetişiyorsun. Benim beynim sulanıyor her etap raporunda. Hakkını helal et vallahi zor iş.
Takıntılı olmakla ilgilidir mutlaka.. Matah bir şey değil, tavsiye etmem.
Elbette ki helal olsun.

Sevgılı Bahar
Bızdekı yazım doğru Bestttt
4 t imiş tekrar baktım
Teşekkürler kaptanım.

Hanimlar nilie icin yaptigim oylamaya itiraz eden olmadigi icin yarismaya devam edecek. Fakat şöyle bir sorum var. Bu hafta listeye almadik nilie yi. Haftaya aldığımızda yuzdesi ikiyemi bolunecek
Evet kaptanım, 526. etapta kilo farkını ikiye böleceksin. Yanına da şu şekilde not düş (ki sonra ben neden böyle yaptığımızı hatırlayabileyim):
"Diskalifiye oylaması nedeni ile askıya alınması nedeni ile yüzde ikiye bölünmüştür."

Tamamdir

bir umut...
hani bir ilkmiş madem seaBahAR belki bu ilke karne hediyesi verir ...

(diğer konuda konu dışı uzamayalım diye geldim buraya ankacım )

Sözüm söz..
Bu ilke benden de bir katkı olsun. Ben de bir ilk gerçekleştireyim.
Hedefine ulaştığında, eski karnenin devamını hazırlayacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…