Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Öhöm öhömm ses kontrol..
Fikrim geldi
Canım dilersen bundan sonrakiler için yardımcı olabilirim...
İki ay sürecinde yeni gelenlerin listesi varsa sende atabilirsin bana veya ben bi şekilde onları da hallederim.
Yapılır yani hallederim bence

eline emeğine sağlık püsküütüm

Yeni gelenlerin olduğu bir listem yok akrebim.. 10 yıllık üyelerin hepsi bir arada. Ayıramam çünkü o zaman bulamam..
Şöyle olabilir mi diye düşünüyorum:
Bendeki listede yer alan üyeler 420. etap dahil önceki bütün üyeler. Bu üyelerle ilgili 421. etap itibariyle izne çıkanları ben zaten izin notları aldığım için bu notu alırken de bir yandan üyenin kayıt tarihine bakabilirim.
Sen de 421. etap itibariyle excelde bir dosya açıp sadece yeni üye isim ve etap tarihi şeklinde bir döküman oluşturabilirsin.
Ve her etapta izin notu gördüğünde , dökümanda üye ismi arattırarak, iki aylık süre dolmadıysa eğer bizleri uyarabilirsin.
Olur mu ki böyle..
Deneyelim en azından, sen uygulamada bir zorluk yaşarsan yine konuşuruz.
Yardım önerin için de haksızlığa uğrayan takımlar adına teşekkür ederim.

Püsküütüm tamam onayladı arkadaş. Bilgi ile kişi buluşması tamamdır
Teşekkürler.

Ellssa e yardım teklifi için teşekkür ederken bir yandan da sinirlenmiş olduğumu fark ediyorum.

Açıkça belirlenmiş kararların mevcudiyetine rağmen, kararlara uyumluluk neden kontrol edilmek zorunda?

Karar defterindeki kararlara uymamak, 10 yıldır burada gelmiş geçmiş, ve alınan kararları oylamış bir çok kişiye yapılan saygısızlıktır.

..ve yine başkalarının uymak için özen gösterdiği kararlara uymamak diğer takım yönetim kadrolarına da yapılan saygısızlıktır.

..ve ben saygısızlık / haksızlık / adaletsizlik görünce kendimi kaybederim. Tarih böyle yazar.

tamam.. susup gideyim ben.
ayıptır yahu!

tamam.. gittim.

Tamam canım 421. Etap itibariyle liste hazırlıyorum ben.

Kolay gelsin kaptanım ... her türlü ihtiyaçta yardım için buralardayım ..

Tabi aslolan takım kaptanları olarak her birimizin bu konuda daha titiz olması

Durum aynen budur.

Ben burada kararlara uyumu, uyan takımların haksızlığa uğramaması amacıyla denetlerken böyle başöğretmen, diktatör gibi algılanıyorum.

Mesela ben neden mezuniyet talep eden üyeye mezun olamazsın diyeyim ki? benlik bir konu mu bu?
Ya da Ellssa neden üyenizin iki aylık süresi henüz dolmamış desin?

Yarışmayı icat ettiğim zamanlarda her işi ben yapıyordum. Hayal edin.. Her takım topiğine tek tek girip tek tek üye kilo bildirimlerini alıp takım listelerini oluşturuyor sonra da sıralamayı hazırlıyordum. O zamanlar sonuç listeleri topiğimiz de yoktu. Her şey paylaşım alanında olur biterdi ve tam bir karmaşa vardı.

Ta ki "kaptan" kadrosunu akıl edene kadar, bu yük devam etti.

Kaptan öyle önemli ki.. Bu yarışma kaptanlar sayesinde devam ediyor, net. Çünkü konu sadece uygulamayı yerine getirmek değil, asıl konu yarışmacıları takım içinde birlik ve beraberlik içinde kilo vermeye motive etmek. Zaten yarışmanın da amacı bu.

Bu nedenle de kaptanların ve yardımcıların bütün kuralları bilen ve uygulayan kişiler olması çok önemli değil mi..

Mesela ben hiçbir zaman, hiçbir takımda kaptanlık yapmadım. Kendimi tanıyorum. Altından kalkamam bu ağır sorumluluğun. Çünkü kişilerle iletişim gerektiriyor. Çünkü hoşgörü gerektiriyor. Ama benim duvarlarım yüksek ve sınırlarım kalındır, kişilik özelliklerim nedeniyle de böyle bir yetki almadım üstüme. Sadece kurallara uyardım o kadar.. Tabii benim kaptan olduğum takımda insan kalmayacağı için bunun da bir önemi kalmazdı.

Neyse işte..

Bir de şunu düşünüyorum.. Bu yarışmanın başladığında dünyaya gelmiş bir çocuk şimdi ilkokul 4. sınıfta.. Doğdu, yürüdü, konuştu, okuma yazmayı öğrendi, artık arkadaşları var, dünya hakkında fikirleri var.
Biz hala yarışma kurallarına uyumu denetliyoruz.

Komik aslında.
Siz gülümserken, ben de gülümseyerek gideyim.

Kalın sağlıcakla.

ha bu arada.. geçmişte nasılmış buralar diye merak eden olursa, paylaşım topiğinin ilk sayfalarına bakarlar ve hiçbir şey göremezler..
çünkü; ben o zamanlar da editördüm ve teknik donanım gerekçesi ile eski mesajları (sohbet içerikli olanlar) her gün düzenli olarak silerdik. Bu uzunca bir süre devam etti.. Günde 3.000 mesaj sildiğim günleri biliyorum.

neyse.. ne diyorduk.. çocuk büyüdü.
ve o çocuğa yakışmak gerek.

Bahar cim o zamanlardan kalan dinazor bir ben bi de akrep kaptanim var sanirim cok iyi hatirliyorum ben
Bu arada su an sehir disindayim yarin ankaraya donecegim kk ile pek ilgilenemedim performans raporunu firsat olursa yarin olmazsa carsambaya haxirlarim merak etmeyin

Selamın Aleyküm kızlarrrrrrr

Herkese hayırlı cumalar
Rabbim gönlümüzden geçenleri tez zamanda şu mübarek günlerin hürmetine hayırlı olarak nasip eder inşallah ...Aminnnnnnn

Umarım bu hafta her takım güzel eksiler görür

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 521.ETAP
(02 - 09 Haziran)

***3. Takım 521.Etap***

Kahverengi211: (66,8/66,6/0,2/%0,30)
Gencanne68 : (77,5/75,8/1,7/%2,19)
Kkli_kadin : (65,5/64,7/0,8/%1,22)
Kaydasay77 : (65/64,5/0,5/%0,77)
fahriyeaba : ( 76/75,1/0,9/%1,18)
Sismaniye (65,5///%) kilosu sabit
20_KELEBEK : (58/57,4/0,6/%1,03)
bayandipali : (59,9/59,8/0,1/%0,17)

3.Takım ortalaması : % 0,857

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…