covid evde ağır atlatan varmı?

Gerek yok ne demek değil mi, eşi gerek yok dedi diye almıyor konu sahibi. Onuda geçtim bi eczaneyi arasa yağ vitamin aldirsa onlarda yok. Kendi kendine mucizevi bi şekilde iyi olacağını sanıyor heralde
vitaminler hepsi var c vitamini ballı kürler hepsini zorla yediriyorum burada ezcne eve getirniyoruz dediği halde rica minnet pastil bile getirttim .

Pastil ne yapacak covid hastasına?
Benim eşim ders anlatmaktan boğazı tahriş olduğunda kullanıyor pastili.

Eşim ‘onu yemem, bunu içmem, cihaza gerek yok vs’ dedi ne demek?
Eşim yorgan döşek hasta yatsa ona sormam eczaneden ne getirteceğimi.
Kusura bakmayın ama eşiniz son derece bilinçsiz bir hasta, huysuz demek istemiyorum hasta insanın huysuzlaşması normal karşılamalı.
Burada inisiyatif alması gereken kişi sizsiniz.
Hatırlatırım...

Ay delircem..
Olcmuyorlar siz olcup dustugunu soyluyorsunuz saturasyon 85 diyordunuz misal ambulans gonderiyorlar izmir karsiyakadayim aynen boyle oldu
Ama biz sorumluluk sahibi olarak kendi oksojenimizi olctuk....
sağlık ocağı hemşireyi aradım saturasyonun ateşli ve göğüse baskılı olduğu durumlarda anca gelir ölçerler dedi

Kusura bakmayın ama eşiniz son derece bilinçsiz bir hasta, huysuz demek istemiyorum hasta insanın huysuzlaşması normal karşılamalı.
Hatırlatırım...
pastil de anlık ise yaradigini söyledi kendisi ...boğazını yakiyormus bu da bir nevi kuru öksürük hissini alıyormuş ..ben elimden geleni yapıyorum bir cihaz almadım diye yine herkes üstüme gelmeye başladı ...ayrıca hemşireyi aradım ....ateşi yoksa sorun yok dedi ...nefes darlığı yoksa sorun yok dedi . öksürük için doktora telefondan ilaç yazdırıp getirttim.

Inanın bende anlayamadım, gece boyunca uyuyamamış, tüm gün yataktan kalkamadığım dönemler oldu yinede gece cok rahat uyuyordum. Konu sahibi odadan sesler falan geliyor diyor eşi nefes alamıyor muhtemelen
nefes alıyorum diyor hiç sorun yok diyor gelen sesler kuru öksürük sesleri ..koskoca adam yalan konuşmaz herhalde...

Ay delircem..
Olcmuyorlar siz olcup dustugunu soyluyorsunuz saturasyon 85 diyordunuz misal ambulans gonderiyorlar izmir karsiyakadayim aynen boyle oldu
Ama biz sorumluluk sahibi olarak kendi oksojenimizi olctuk....
ben hemşireyi aradım ateş ve nefes darlanma hissi yoksa gerek yok dedi öksürük için ilaç yazdırdı doktora

Gerek yok ne demek değil mi, eşi gerek yok dedi diye almıyor konu sahibi. Onuda geçtim bi eczaneyi arasa yağ vitamin aldirsa onlarda yok. Kendi kendine mucizevi bi şekilde iyi olacağını sanıyor heralde
vitaminler kürler hepsi var....muciz falan beklemiyorum ...lütfen bu tarz suçlayıcı cümlelerle irite edeceksiniz hiç fikir paylaşmayın...ben arkadaşlardan aldım yardımı ..

Sizi “okul acilacak korkuyorum ya korona olursak” , “esimin isyeri korona icin tedbirleri ihmal ediyor ya korona olursak” temali yorumlarinizdan hatirliyorum. O kadar panik bir insan canlanmisti gozumde ancak esiniz korona olmus,agir da geciriyor ama siz resmen pastil falan arastiriyorsunuz,eve bir saturasyon cihazi lazim halbuki. Adam nefes alamiyor yan odadan duyuyorsunuz,neden hastaneye yatirmadiniz bu hale gelene kadar gercekten anlayamiyorum sizi.

vitaminler kürler hepsi var....muciz falan beklemiyorum ...lütfen bu tarz suçlayıcı cümlelerle irite edeceksiniz hiç fikir paylaşmayın...ben arkadaşlardan aldım yardımı ..
Pastille fln çözemezsiniz bu hastalığı biraz ciddiye alın. Yorumlarda kim pastil önermiş göremedim ben. Evde o yok bu yok diyorsunuz (vit. Kastetmiyorum), verirsiniz siparişi gelir onuda kullanırsınız. Koskoca adamin odasından sesler geliyor gece uyuyamıyor hala inatla iyiyim diyor, sizde hala pastil diyorsunuz pes
Son mesajımdı, umarım ciğerlere inmemiştir geçmiş olsun.

Sizi “okul acilacak korkuyorum ya korona olursak” , “esimin isyeri korona icin tedbirleri ihmal ediyor ya korona olursak” temali yorumlarinizdan hatirliyorum. O kadar panik bir insan canlanmisti gozumde ancak esiniz korona olmus,agir da geciriyor ama siz resmen pastil falan arastiriyorsunuz,eve bir saturasyon cihazi lazim halbuki. Adam nefes alamiyor yan odadan duyuyorsunuz,neden hastaneye yatirmadiniz bu hale gelene kadar gercekten anlayamiyorum sizi.
Pastil kullanıyorlarmış covid öksürmesine :)

Ben pastili sesim kisilinca kullaniyorum halbuki🙄boyle bir sey olamaz ya. Parmaga mi ne takilan minicik bir sey benim bildigim olcum cihazi,pastilden de ucuzdur muhtemelen.
Yani o sebeple kullanılır zaten ama covid iyileştirici(!) özelliğide varmış öğrenmiş olduk :) arkadaş fiyatı da yazdı hatta, 30 tl gibi birşeymiş ama ısrarla almıyorlar

Arkadaşlar suçlayıcı ve alay edici yorumlar yapmayalım gerçekten zor dönemlerden geçiyor konu sahibi.esiniz nefes almakta sıkıntım yok diyorsa korkmayın bence.cok fazla ekstra takviye yapmanıza da gerek yok.size daha öncede dediğim gibi bol limonlu ılık su diyorum.şuan atak döneminde ve ılık sularla ve bolca dinlenme ile toparlayacak inşallah sakin olun konu sahibi.direk oksurmekten tıkandı nefessiz kaldı diye birşey yok ama şunu soyleyeyim.gece atak çoğalıyor ve sıcağa yakın ılık limonlu su cidden şifa kaynağı Allah'ın izniyle birde morelinizi yüksek tutun.esinizi sohbete tutmayın konuşma ve ilgi beklemeyin cidden insan canının derdinde oluyor.bende çok öksürük atağı oldu ama nefesim iyiydi hissediyordum.cok arttığında camı sonuna kadar açıyordum.corba ve hafif yiyecekler olsun.koyun etli nohut yapmıştım oda iyi gelmişti şimdi hatırladım.zeytin yaprağı çayı icmistik bol bol.bu günlerden sonra hafifler diye düşünüyorum ama olduki solunumundan memnun değil acil ambilansi arayın ilgileniyorlar karantinada olduğunuz için.benim şahsi kanaatime göre bizde böyle atlattık durumu çok ağır gelmedi.oksurmek gece öksürmek konuşunca kısa kısa durmaksızın öksürmek ve konuşmak çok zor,bu hastaligin mizacı böyle zaten.zamanla hafifleyecek.çok geçmiş olsun.

eşim korona şuan karantinadayiz ...ama boğazında gıcık çok ve oksurup duruyor ...konuşunca öksürme hissi oluşuyor diyor ..cigerden değil diyor ama bilemiyorum:KK43: pastil getirtcem eczaneden insalah işe yarar..birde ilaçları bugün bitiyor ama o hala hasta gibi ...ilaç da bitince ilerleme olurmu ..çok korkuyorum hastalıktan önce karışık rüyalar görmüştüm eşimle ilgili , ben iki çocukla baba evine dönmüştüm eşim birden yok olmuş bunu aile bireyleri de görmüş rüyasında:KK43: hemen sonrasında da eşim korona oldu..aklıma çok kötü şeyler geliyor ...günlerdir odada yatıyor :KK43: arada wceine gidiyor ...heran agirlasacak diye korkuyorum...destek lzim bana yaşayanlardan ...gececekmi atlatacak mi :KK43: gerçekten kotuyum..hayatta herşeyin başı sağlık...sevdiklerimizin kıymetini bilelim:KK43: çocukların gözü hep kapısında ağlıyorlar uzaktan görünce...ya ona bişey olursa naparim:KK43:
mikrobu hızlıca atma formülleri yokmu ..evde atlatan arkadaşlar ?
Çok geçmiş olsun diğer mesajları okumadım belki aynı şeyler yazılmıştır ama biz de hem evde hem hastanede geçiren oldu, süreç çok sıkıntılı o yüzden hemen yazmak istedim.
Öncelikle ilk işiniz oksimetre edinmek olsun. Günde 2 ya da 3 kez parmakta oksijen ölçümü yapın, hastalık gizlice ilerleyebiliyor ve bunu anlamanın yolu oksijen seviyenizi kontrol etmek. Eğer bizde olsaydı babamınkini kontrol ederdik ve çok kötüleşmeden hastaneye başvurabilirdik. Kesinlikle moralini çok yüksek tutsun hastalık, ne zaman endişeler çoğaldıysa o zaman kötüleştik biz, lütfen kötüyü hiç aklınıza getirmeyin. Kekik çayı bize en iyi gelen şey oldu, ayrıca ıhlamur ve adaçayını da çok önermişlerdi. Bol bol maskesini taksın balkona çıksın eşiniz güneş ışığı alsın havalar da güzel şu an. İlaçları da kullanmışsınız zaten ben annem ve eşim evde atlattık ben ilaç almadım diğerleri aldı. Babam da ilaç aldı ama çok geç almaya başladı o yüzden sanırım hastalık ilerledi ve 1 hafta hastanede tedavi gördü. İlk başta çok korkunçtu bir kelimeyi dahi heceleyerek söyleyebiliyordu ama yoğun tadavi sonucu şu anda çok iyi maşallah. Bir de şunu söyleyeyim hastalığın 8. Ya da 9. Günü gibi sanki bütün ağrılar tekrar başlıyor, kötüleşeceğim zannediyorsunuz ama 1 gün içinde geçiyor belirtiler ve normalleşiyorsunuz.
Bizde 4 kişinin süreci böyleydi, umarım hiç bir sıkıntı yaşamadan atlatırsınız. Moralinizi bozmayın neredeyse geçirmeyen kalmadı, siz de atlatacaksınız💖

Çok geçmiş olsun diğer mesajları okumadım belki aynı şeyler yazılmıştır ama biz de hem evde hem hastanede geçiren oldu, süreç çok sıkıntılı o yüzden hemen yazmak istedim.
Öncelikle ilk işiniz oksimetre edinmek olsun. Günde 2 ya da 3 kez parmakta oksijen ölçümü yapın, hastalık gizlice ilerleyebiliyor ve bunu anlamanın yolu oksijen seviyenizi kontrol etmek. Eğer bizde olsaydı babamınkini kontrol ederdik ve çok kötüleşmeden hastaneye başvurabilirdik. Kesinlikle moralini çok yüksek tutsun hastalık, ne zaman endişeler çoğaldıysa o zaman kötüleştik biz, lütfen kötüyü hiç aklınıza getirmeyin. Kekik çayı bize en iyi gelen şey oldu, ayrıca ıhlamur ve adaçayını da çok önermişlerdi. Bol bol maskesini taksın balkona çıksın eşiniz güneş ışığı alsın havalar da güzel şu an. İlaçları da kullanmışsınız zaten ben annem ve eşim evde atlattık ben ilaç almadım diğerleri aldı. Babam da ilaç aldı ama çok geç almaya başladı o yüzden sanırım hastalık ilerledi ve 1 hafta hastanede tedavi gördü. İlk başta çok korkunçtu bir kelimeyi dahi heceleyerek söyleyebiliyordu ama yoğun tadavi sonucu şu anda çok iyi maşallah. Bir de şunu söyleyeyim hastalığın 8. Ya da 9. Günü gibi sanki bütün ağrılar tekrar başlıyor, kötüleşeceğim zannediyorsunuz ama 1 gün içinde geçiyor belirtiler ve normalleşiyorsunuz.
Bizde 4 kişinin süreci böyleydi, umarım hiç bir sıkıntı yaşamadan atlatırsınız. Moralinizi bozmayın neredeyse geçirmeyen kalmadı, siz de atlatacaksınız💖
Konu sahibi oksimetre almayi esi istemedigi icin uygun gormuyor, keza takviye edici yaglar vitaminler ve bitki caylari icin de gecerli bu durum. Cevap ayni, adam istemiyor.
Saturasyon olcumunu hemsireye sorup, ates ve goguste baski hissi olmayinca gelip olcum yapmiyoruz cevabini alip, oksuruk icin ilac yazdirip bir de pastil aliyor esine 🤦🏼‍♀️

eşim korona şuan karantinadayiz ...ama boğazında gıcık çok ve oksurup duruyor ...konuşunca öksürme hissi oluşuyor diyor ..cigerden değil diyor ama bilemiyorum:KK43: pastil getirtcem eczaneden insalah işe yarar..birde ilaçları bugün bitiyor ama o hala hasta gibi ...ilaç da bitince ilerleme olurmu ..çok korkuyorum hastalıktan önce karışık rüyalar görmüştüm eşimle ilgili , ben iki çocukla baba evine dönmüştüm eşim birden yok olmuş bunu aile bireyleri de görmüş rüyasında:KK43: hemen sonrasında da eşim korona oldu..aklıma çok kötü şeyler geliyor ...günlerdir odada yatıyor :KK43: arada wceine gidiyor ...heran agirlasacak diye korkuyorum...destek lzim bana yaşayanlardan ...gececekmi atlatacak mi :KK43: gerçekten kotuyum..hayatta herşeyin başı sağlık...sevdiklerimizin kıymetini bilelim:KK43: çocukların gözü hep kapısında ağlıyorlar uzaktan görünce...ya ona bişey olursa naparim:KK43:
mikrobu hızlıca atma formülleri yokmu ..evde atlatan arkadaşlar ?
Eşimde covid oldu çok ağır atlattı zor yürüyordu evde 10 gün karantinada kaldı iş başı yapacağı gün hastaneye gönderdi iş yeri doktoru iyi görünmüyordu çünkü, göğüs hastalıklarina oradan film falan çekildi ciğerlere inmiş yatış verildi beş gün yattı çıktı 15 gün tekrar evde kaldı yanı basit bişey değil hastaneye gidin yatış verilebilir evde ilaçla falan geçmiyor daha agirlasabilir geç olur çok geçmiş olsun .yani öksürük tutunca kesilmiyordu o derece bence eşinizin cigerine inmiş bizde yok falan diyorduk ama öyle olmadı hastanede gerekli ilaç iğne yapıldı şuan çok iyi çok sukur

Hatırlatırım...
Ya ben sizle bi konuda kavga etmistim
Suan agzinizi opeyim demek istiyorum

X