covid evde ağır atlatan varmı?

Covid atlatan arkadaşım 1 ay idari izinde kaldı daha yeni başladı işe. İlaçlarını + kan sulandırıcı kullandı. Hala iki adım atarken yoruluyor, konuşurken yoruluyor. Atlatması kolay bir hastalık değil, kocakarı ilaçlarıyla da vesaire geçmiyor. Ben de şu parmağa takılan cihazlardan kullanmanızı öneririm 40-50 lira bişey zaten. Ben onu almam bunu kullanmam deyip bunu zayıflık olarak görmesini de gerektiren bir durum yok, hastalar aniden kötüleşebiliyor. Kendine dikkat etmesi lazım, grip gibi deyip geçiştirilecek bir rahatsızlık değil. Bulaştırırsa bir de o insanların vebali var. Ben hep benim yüzümden biri hastalanırsa, ölürse diye düşünüp 2 katı dikkat etmeye gayret ettim. Geçmiş olsun.

karantina yarın bitiyor test yaptıracak...pozitif çıkarsa gitmryecek tabiki....herkes cımbızla laf seçip şurada öfke muhasebesi yapıyor . zaten halim kötü birde şize mi ince açıklama yapacamm yaaa ...her karantina sonu test yapılması lazım ..bunu da algilayabileceginizi düşündüğümden açıklama yapmamışimdir pzt ise gidecek derken . lütfen daha yorum falan yapmayın bana yeterince yoruyorsunuz derdi olan insanları
Bana açıklama yapma mecburiyetiniz yok elbette.
Covid sürecinin nasıl ilerlediğini ben çok iyi biliyorum.
Öğretmenlerimizden ve velilerimizden geçirenler oldu, hepsinin takibine ortak oldum okul müdürü olarak.
Burdan bakınca işin cddiyetini kavrayamamış gibi görünen kişi eşiniz.
Siz ne yazarsanız biz ona yorum yapıyoruz.
Bilinçsiz o kadar çok insan var ki.
Eşiniz gençliğine, kısmi iyileşme belirtilerine güvenmesin.
Testi negatif bile çıksa 3-4 gün daha evde kalıp dinlensin.
İnşallah en kısa sürede iyileşir.

Asiri garipsiniz resmen ihmal
Amma abarttınız, nefes darlığı yüksek ateşle bilinç kaybı boğulma derecesine varan öksürük yoksa hastaneye yatmasına da gerek yok zaten. Kaçtır cihaz cihaz tutturmuşsunuz adam konuştukça öksürüğü oluyormuş zaten konu sahibi abartıyor korktuğu icin siz daha da abartıyorsunuz. Adam toparlar birkaç güne

Amma abarttınız, nefes darlığı yüksek ateşle bilinç kaybı boğulma derecesine varan öksürük yoksa hastaneye yatmasına da gerek yok zaten. Kaçtır cihaz cihaz tutturmuşsunuz adam konuştukça öksürüğü oluyormuş zaten konu sahibi abartıyor korktuğu icin siz daha da abartıyorsunuz. Adam toparlar birkaç güne
Selam hangi bilim kurulundansınız ? En kötü doktor falan yada konu sahibinin yedek hesabi
Yasamayan bilemez siz almazsiniz zaten konu sahibide almasin artik sarimsaga devam size selam
Uslupsuzlugunuzdan öperim

Selam hangi bilim kurulundansınız ? En kötü doktor falan yada konu sahibinin yedek hesabi
Yasamayan bilemez siz almazsiniz zaten konu sahibide almasin artik sarimsaga devam size selam
Uslupsuzlugunuzdan öperim
Pandeminin başından beri covid servisinde sorumlu hemsireyim,problem?

Bizde geçireli 1 ay oldu ve nispeten rahat geçirdik. Buna ragmen bugun ciddi eklem ağrılarım var. Ara ara yoklayacak galiba:KK43:( . Eşinizin ateşi çıkarsa yada nefes almasında bir sorun olursa hemen ambulans çağırın. Bekletmeyin. Ama kötüleşir mi diye de beklemeyin. Biz 3 aile 8 kişi aynı anda olduk, hepimiz farklı geçirdik. En küçüğümüz 24 en büyüğümüz 81 yaşındaydı. Çok şükür hepimiz evde atlattık.
İlaçlar bitince hemende iyi olmadık. Beslenmesine çok dikkat edin. C ve D, ayrıca çiğ kuruyemiş, yumurta, kefir. Bunları da tüketmeye çalışın. Moralinizi yüksek tuttun. Evi de sık sık havalandırın. Çok geçmiş olsun.
Ağrılarınız şiddetli mı peki bende aynısını yaşıyorum ve korkutuo bel ağrısı var mı??

57 yaşındaki ablamın eşinde çok öksürük oldu, zaten ilk o hasta olmuştu. Tomografide ciğerlerine inmiş denildi sonra temaslılar olarak bizde test yaptırdık ve covid olduğumuzu öğrendik. Ama nefes darlığı yaşamadı. Sürekli oksijen seviyesine baktılar, 90 ın altına düşerse hemen hastaneye gitsin denilmişti, düşmedi. O yüzden gerek kalmadı. Ama sizin eşinizin çok fazlaysa öksürüğü isterseniz gidin hastaneye. Herkesin bünyesi farklı. Bizde herkes şu an kendisini iyi hissediyor ama benim ara ara baş ve eklem agrılarım oluyor, ayrıca tansiyon problemi yarattı bende.
O yüzden ya covid yardım hattını arayın yada aklınızda şüphe olacagına hastaneye gidin. Vitamin takviyesinide ihmal etmeyin. Tekrar çok geçmiş olsun.
Baş ağrısı ve eklem ağrınız fazla mı ne kadar suruo. Biz ailece tansiyon hastasıyız. 35 yaşındayım. Koruyorum açıkçası bilgi verirseniz sevinirim. Çünkü doktorlar da yardımcı olmuo yeni birşey diolar. 35 yaşında burada bir doktor var 6 ay etkilerini hissettim dio ama çok ağır atlatmış. Ne sigarası var ne hastalığı onuda anlamadım.

Hiç korkma çocuklara hiç bisey olmadı, TV de uzmanlarda anlatıyor olmaz diye, bağışıklıklarında ace reseptörü 15/16 yaşına kadar aktif olmadığı için korona bişey yapmıyor çocuklara bebeklere.

(Tabi genetik hastalıkları yoksa vs vs o durum başka)

Valla ben baktım ikisine.
Herşeylerini yaptım.
Eşimde koronaydı.
İkimiz baktık.

Yeminle yerlerde süründük şaka değil yataktan kalkıp yerlerde sürüm sürüm süründüm.
Heralde ölüyorum dedim.
Korona olduğumu bilmiyordum.
Vadem bu kadar dedim.
İçimden herkese hakkımı helal edip şahadet getirdim hep.
Hele bacağımı sürüklemeye başlayınca felç içiyor sandım.

Sonra gittim test yaptırdım. Korona mıyım acaba dedik. Hastaneye gittiğim gün koku alma sıfırdı. Heh dedik korona.

Düşün bu halde baktım çocuklara.

Kızım 3 aylıktı oğlumda 21 aylık.
Çok geçmiş olsun gerçekten peki belirtiler tekrar dan devam etti mi ilaç kullandınız mi

Ağrılarınız şiddetli mı peki bende aynısını yaşıyorum ve korkutuo bel ağrısı var mı??
Ara ara ağrılarım oluyor. Hatta 10 gün önce ciddi halsizlik ve eklem agrısı oldu. Tekrar mı oldum diye doktora gittim. Çok şükür değilmişim. Antikor testi yaptırdım, antikorda üretmişim bir süre kafam rahat edecek. Baş ağrılarım çok fazlaydı beyin mr bile çektirdim. Bütün tahliller yapıldı herşey iyi ciğerlerlerimde gayet iyi ama ben eski halimde değilim. Normalde çok yürüyüş yapardım şimdi hemen yoruluyorum. Doktor çok yorum yapmadı kişiden kişiye göre değişiyor dedi. Ne zaman tam anlamıyla geçti denilir belli olmaz dedi. Sadece hastalığı geçirdikten 3 ay sonra kontrole gelmeniz lazım dedi. O zaman daha çok belli oluyormuş vücudda birşey bırakıp bırakmadığı. Gerçi ben iki aydır sürekli doktorlardayım. Bana söylenen nefes egzersizleri ve hergün yürüyüş. Yavaş yavaş tempoyu ve süreyi artırarak.
Bel ağrısı hiç yaşamadım, eklem ağrısı ve baş ağrısı. Başımın bir tarafına çekiçle vuruyorlar başka yerinide oyuyorlar gibi, tuhaf birşeydi. Şükür şu an o geçti. Halsizlik devam ediyor. Çok geçmiş olsun.

Ara ara ağrılarım oluyor. Hatta 10 gün önce ciddi halsizlik ve eklem agrısı oldu. Tekrar mı oldum diye doktora gittim. Çok şükür değilmişim. Antikor testi yaptırdım, antikorda üretmişim bir süre kafam rahat edecek. Baş ağrılarım çok fazlaydı beyin mr bile çektirdim. Bütün tahliller yapıldı herşey iyi ciğerlerlerimde gayet iyi ama ben eski halimde değilim. Normalde çok yürüyüş yapardım şimdi hemen yoruluyorum. Doktor çok yorum yapmadı kişiden kişiye göre değişiyor dedi. Ne zaman tam anlamıyla geçti denilir belli olmaz dedi. Sadece hastalığı geçirdikten 3 ay sonra kontrole gelmeniz lazım dedi. O zaman daha çok belli oluyormuş vücudda birşey bırakıp bırakmadığı. Gerçi ben iki aydır sürekli doktorlardayım. Bana söylenen nefes egzersizleri ve hergün yürüyüş. Yavaş yavaş tempoyu ve süreyi artırarak.
Bel ağrısı hiç yaşamadım, eklem ağrısı ve baş ağrısı. Başımın bir tarafına çekiçle vuruyorlar başka yerinide oyuyorlar gibi, tuhaf birşeydi. Şükür şu an o geçti. Halsizlik devam ediyor. Çok geçmiş olsun.
Size de çok geçmiş olsun. Bir başlıyor bitmek bilmio bas agrisi ondan korku var içimde. 35 yaşındayım. Ilaç kullandım ondan dolayı tekrarlamaz sanıyodum. Siz ilaç kullanmış mıydiniz??

Size de çok geçmiş olsun. Bir başlıyor bitmek bilmio bas agrisi ondan korku var içimde. 35 yaşındayım. Ilaç kullandım ondan dolayı tekrarlamaz sanıyodum. Siz ilaç kullanmış mıydiniz??
Covid olduğumuzda favimol vermişlerdi, yanlış hatırlamıyorsam adı buydu. Sonrasında ağrılarım için normal ağrı kesici içtim ara arada kas gevşetici. Başka ilaç vermedi doktorlar. Tansiyon sorunumda oldu, holter takıldı ama şimdi o da yavaş yavaş düzene giriyor. Valla aslında bilinmezler çok fazla. Bizde yaşayıp göreceğiz. Biz 3 farklı aile 8 kişi hasta olduk. Hastalıktan sonra bu sorunları yaşayan sadece benim. Diğer herkes normal hayatlarına döndü. Herkes işinde gücünde. Bünyeye göre değişiyor galiba. Aslında biz rahat geçirdik, benim ağrılarım oldu, annemin ve babamın halsizliği, enişte biraz sorun yaşadı ama hastanelik olmadık. Bende sonrasında daha çok sorun çıktı. 4 ay öncede bir arkadaşım geçirdi, astımı da var. O da henüz eskisi gibi değilim diyor. Ben hala c vitamini ve d vitamini içiyorum. Doktor devam et dedi. Ara arada multivitamin. Allah hepimizi eski sağlığına kavuştursun.

Covid olduğumuzda favimol vermişlerdi, yanlış hatırlamıyorsam adı buydu. Sonrasında ağrılarım için normal ağrı kesici içtim ara arada kas gevşetici. Başka ilaç vermedi doktorlar. Tansiyon sorunumda oldu, holter takıldı ama şimdi o da yavaş yavaş düzene giriyor. Valla aslında bilinmezler çok fazla. Bizde yaşayıp göreceğiz. Biz 3 farklı aile 8 kişi hasta olduk. Hastalıktan sonra bu sorunları yaşayan sadece benim. Diğer herkes normal hayatlarına döndü. Herkes işinde gücünde. Bünyeye göre değişiyor galiba. Aslında biz rahat geçirdik, benim ağrılarım oldu, annemin ve babamın halsizliği, enişte biraz sorun yaşadı ama hastanelik olmadık. Bende sonrasında daha çok sorun çıktı. 4 ay öncede bir arkadaşım geçirdi, astımı da var. O da henüz eskisi gibi değilim diyor. Ben hala c vitamini ve d vitamini içiyorum. Doktor devam et dedi. Ara arada multivitamin. Allah hepimizi eski sağlığına kavuştursun.
Çok geçmiş olsun hepsine ben bu vitaminleri ıcmiorum ne yalan söliyim. Sadece biraz c vitamini o kadar. 10 yıldır vejeteryanim. Bu korona b12 yi tüketiomus vücutta belki benimki bitti bile

X