covid evde ağır atlatan varmı?

Of of okurken bile kötü oldum. Dinlenmen gereken, kendine çok iyi bakman gereken bi dönemde iki bebekle her şey çarpı 10 daha zor olmuştur, düşünemiyorum :/
Mutasyonlu virüs şu an çocukları da çok etkiliyor maalesef. Korkumuz fazla ama bir yandan da kızım her gün dışarı çıkalım diye yalvarıyor, mecbur gidiyoruz bi yerlere.
Ailecek gelmiş geçmiş olsun sizlere de, bir daha yaşamayın
Evet yeni türü ben atladim haklısın.
Ben dışarı hiç çıkmıyorum. Mecbur artık yani çıkmam gerekecek o zaman ancak.
Genede oldum korona.

Napacaksin haklısın, oğlum bı kaç gündür koltuğa çıkıp dışarı seyrediyor. Hüngür hüngür ağladım biliyormusun geçen gün.
Zaten kan pıhtılaşma hastasıyım bı kere korona geçirdim ikincidwn çok korkuyorum. Çocuğu da öyle görünce.

Tum yorumlari okuyamadım mutlaka yazilmistir ama nefesi tıkaniyorsa oksijen takibi yapip 90 altina duserse hastaneye basvurmaniz gerekiyor, bize bu sekilde soylenmisti. Nefes sorunu olmazsa diger belirtiler yavas yavas azaliyor icinizi ferah tutun.

Tum yorumlari okuyamadım mutlaka yazilmistir ama nefesi tıkaniyorsa oksijen takibi yapip 90 altina duserse hastaneye basvurmaniz gerekiyor, bize bu sekilde soylenmisti. Nefes sorunu olmazsa diger belirtiler yavas yavas azaliyor icinizi ferah tutun.
nefes alıyorum diyor ama konuşunca kuru öksürükten tıkanıyor

sizde baya ağır atlatmissiniz üzüldüm ...terlemenizde çokmus ..Allah'tan nefesiniz yetmiş hastanelik olmamissiniz ...en korktuğum radde :KK43:
Bana 112 acil servis teklif etti. Oğlum bı gece acile kaldırıldı. Koronadan dolayı değil baktılar oğluma korona mi diye hatta.
Ben geberiyorum tabi halim ortada dediler sizi yatiralim hastaneye dedim evde 3 aylık bebeğim yatamam.
Nefesi böyle bebekler cılız nefes alır ya öyle alıyordum. Maskeyle kesinlikle nefes alamıyorum.
Ama geçti yavaş yavaş.
Allah'ın izniyle eşinizin de düzelecek.
Ama inanın bana bol bol uyusun hatta hep uzansin o kadar iyi geliyordu ki bana.
Korkmayın nefesi asla öyle kalmayacak.

Kan sulandırıcı iğne vurulması gerekiyor bence tabi ben doktor değilim ama doktorum var özelde. Onunla konuştuk kan sulandırıcı iğne vurmak gerek hergün pıhtıdan dolayı.
Nefes o yüzden etkileniyor çok fazla.
Bende kan sulandırıcı iğne vardı kendimde kan pıhtılaşma hastasıyım zaten.
Gündüz doktor hemen acilde sonucun çıkmadan vurdurdu iğne.
Sonra ben evde hergün vurdum.

eşim korona şuan karantinadayiz ...ama boğazında gıcık çok ve oksurup duruyor ...konuşunca öksürme hissi oluşuyor diyor ..cigerden değil diyor ama bilemiyorum:KK43: pastil getirtcem eczaneden insalah işe yarar..birde ilaçları bugün bitiyor ama o hala hasta gibi ...ilaç da bitince ilerleme olurmu ..çok korkuyorum hastalıktan önce karışık rüyalar görmüştüm eşimle ilgili , ben iki çocukla baba evine dönmüştüm eşim birden yok olmuş bunu aile bireyleri de görmüş rüyasında:KK43: hemen sonrasında da eşim korona oldu..aklıma çok kötü şeyler geliyor ...günlerdir odada yatıyor :KK43: arada wceine gidiyor ...heran agirlasacak diye korkuyorum...destek lzim bana yaşayanlardan ...gececekmi atlatacak mi :KK43: gerçekten kotuyum..hayatta herşeyin başı sağlık...sevdiklerimizin kıymetini bilelim:KK43: çocukların gözü hep kapısında ağlıyorlar uzaktan görünce...ya ona bişey olursa naparim:KK43:
mikrobu hızlıca atma formülleri yokmu ..evde atlatan arkadaşlar ?
Ocakta bir temcerede kekik kaynatın kafanıza bişey örtüp onun buharında biraz bekleyin öksürüğü azaltıyor nefesi açıyor bende gecen ay atlattım

Dünden beri aynisini yaziyorum koni sahibine ya bi satürasyon cihazi 50 tl bile degil alacak bakacak.pastil alcam dedi ..
O kadar endiseliyim ki kendim bebegim ve tum ailesi atlatmis biri olarak alip kargolucam o derece!

Günaydın nasıl oldu eşiniz
Kuru öksürüğe limon sızma zeytinyağı tuz karıştırıp yarım çay bardağı içiyordum
Onu içince sabaha kadar oksurtmezdi
Sanki hava kaciyo da o gıcık yapiyo boğazına
Benim komşularım arardı öksürmeye başlayınca bir saat susmazdim
Limon zeytinyağı tuzu öğrenince rahatlamıştım

Ocakta bir temcerede kekik kaynatın kafanıza bişey örtüp onun buharında biraz bekleyin öksürüğü azaltıyor nefesi açıyor bende gecen ay atlattım
burda bir arkadaş ocakta sirke kaynatmaya önerdi yaptım eşime biraz iyi geldi dedi bunu da denerim hepinizden Allah razı olsun

Günaydın nasıl oldu eşiniz
Kuru öksürüğe limon sızma zeytinyağı tuz karıştırıp yarım çay bardağı içiyordum
Onu içince sabaha kadar oksurtmezdi
Sanki hava kaciyo da o gıcık yapiyo boğazına
Benim komşularım arardı öksürmeye başlayınca bir saat susmazdim
Limon zeytinyağı tuzu öğrenince rahatlamıştım
canım günaydın aynı eşim..o dediğini hemen yapayım da içmiyor işte istemiyor ..zeytinyağ yarım çay bardağı mi olacak...valla hayatta içmez şimdi onu:KK43:

Dünden beri aynisini yaziyorum koni sahibine ya bi satürasyon cihazi 50 tl bile degil alacak bakacak.pastil alcam dedi ..
O kadar endiseliyim ki kendim bebegim ve tum ailesi atlatmis biri olarak alip kargolucam o derece!
kargolar geç geliyor canım saol önerin için mutlaka gerekli bişey ama eşimde alma falan deyince bende bişey diyemiyorum ne yapayim

canım günaydın aynı eşim..o dediğini hemen yapayım da içmiyor işte istemiyor ..zeytinyağ yarım çay bardağı mi olacak...valla hayatta içmez şimdi onu:KK43:
Ben de içmem diyodum da acıyı çekince içiyor insan
Yarışı limon yarısı zeytinyağı az tuz
Yudum yudum içsin
De ki yararı olmasa da zararı olacak mı
Belki ikna olur öyle

eşim korona şuan karantinadayiz ...ama boğazında gıcık çok ve oksurup duruyor ...konuşunca öksürme hissi oluşuyor diyor ..cigerden değil diyor ama bilemiyorum:KK43: pastil getirtcem eczaneden insalah işe yarar..birde ilaçları bugün bitiyor ama o hala hasta gibi ...ilaç da bitince ilerleme olurmu ..çok korkuyorum hastalıktan önce karışık rüyalar görmüştüm eşimle ilgili , ben iki çocukla baba evine dönmüştüm eşim birden yok olmuş bunu aile bireyleri de görmüş rüyasında:KK43: hemen sonrasında da eşim korona oldu..aklıma çok kötü şeyler geliyor ...günlerdir odada yatıyor :KK43: arada wceine gidiyor ...heran agirlasacak diye korkuyorum...destek lzim bana yaşayanlardan ...gececekmi atlatacak mi :KK43: gerçekten kotuyum..hayatta herşeyin başı sağlık...sevdiklerimizin kıymetini bilelim:KK43: çocukların gözü hep kapısında ağlıyorlar uzaktan görünce...ya ona bişey olursa naparim:KK43:
mikrobu hızlıca atma formülleri yokmu ..evde atlatan arkadaşlar ?
Pandemi basında yurt dısından gelen bi arkadasımdan kaptın, henüz net bi ilacı yoktu 31 yasındayım öyle ağır atlattım ki, öleceğimi düsündüm.. sizin icinizi söyle rahatlatayım 5. Gün pick yaptı hastalığım cok afedersiniz hemsire butonuna basamadıgım icin tuvaletten su ictim banyoda yıgıldım.. 6. Gün ise iyilesmeue basladım derken 7-8-9 hep iyiye gitti. Yani benim tahminimce o kötü hal git gide iyiye doğru tırmanacak ve hic üzülmeyin bugünler gececek o rüyalara gelince ilacınızın yan etkisi olabilir mi? Ben duvarda yürüyen biseylet görmüstüm ama atesten olabilir demisti hemsire

Pandemi basında yurt dısından gelen bi arkadasımdan kaptın, henüz net bi ilacı yoktu 31 yasındayım öyle ağır atlattım ki, öleceğimi düsündüm.. sizin icinizi söyle rahatlatayım 5. Gün pick yaptı hastalığım cok afedersiniz hemsire butonuna basamadıgım icin tuvaletten su ictim banyoda yıgıldım.. 6. Gün ise iyilesmeue basladım derken 7-8-9 hep iyiye gitti. Yani benim tahminimce o kötü hal git gide iyiye doğru tırmanacak ve hic üzülmeyin bugünler gececek o rüyalara gelince ilacınızın yan etkisi olabilir mi? Ben duvarda yürüyen biseylet görmüstüm ama atesten olabilir demisti hemsire
çok büyük geçmiş olsun sizede ..neden yigildiniz halsizlik mi ...öksürük varmiydi peki...bugün 6.gun hala kuru öksürük fazlaca devam ediyor bakalım:KK43:

Eşiniz her şeye hayır derse nasıl iyileşecek?
Evet gerçekten kötü tatları olabilir ama zorlaması gerekiyor yapacak bir şey yok.
İnşallah iyi olur en kısa sürede.

çok büyük geçmiş olsun sizede ..neden yigildiniz halsizlik mi ...öksürük varmiydi peki...bugün 6.gun hala kuru öksürük fazlaca devam ediyor bakalım:KK43:
Öksürük cok az oldu,benim hep havale gecirecek kadar yüksek atesim oldu, atesten yıgıldım eklem ağırlarından dolayı yardımsız zor kalkıyordum zaten simdi düsününce nelerle sınanıyoruz, neler yasadık su genc ömrümüzde tez kurtuluruz insallah rabbim size de tez acil sifalar versin

X