covid evde ağır atlatan varmı?

iyi düşünmeye çalışın çocuklarınız var, korkmasınlar eksik hissetmesinler kendilerını. Suda eritmelide olabilir c vitamini, meyve tüketsin.. Bal zerdeçal limon yapıyodum sabah akşam bogazlara iyi geliyo gerçekten.. Öyle böyle denettirin vucud direnci düşmesinn
tamam şimdi yapicam biraz da inat basedemiyorum artık:KK43:

Hastalığın 7. Ve 8. Günü covid ciğerlere inmeye başlıyor asıl ilaç bittıkten sonra daha cok dikkat etmesi lazım.
Ben yaklaşık 20 gün öksurdum hatta konuşunca daha da öksürme krizine giriyordum. Bol su içmesi lazim, c vitamini d vitamini günlük olarak kullansın.
Günlük olarak arayan doktorlar var, onlardan birisi mutlaka numaramı kaydet kötü olursan ara demistir. Eğer kendini kötü hissediyorsa onlarla iletişime geçebilir en azindan ne yapacağı hakkında bilgi verirler. Ben 8. Günü doktorumu aramıştım. Bana hemen acile gitmemi söylemişti mesela

Hastalığın 7. Ve 8. Günü covid ciğerlere inmeye başlıyor asıl ilaç bittıkten sonra daha cok dikkat etmesi lazım.
Ben yaklaşık 20 gün öksurdum hatta konuşunca daha da öksürme krizine giriyordum. Bol su içmesi lazim, c vitamini d vitamini günlük olarak kullansın.
aynen o da öyle konuşunca öksürük çok tutuyor . size o günlerde ne iyi geldi peki.

sizin varmiydi kuru okusurk
Bende son günlerinde oldu ama öyle kriz şeklinde değil. Boğazda gıcık gibiydi. Eşimde de çok aşırı olmadı. Ama olup da iyileştikten sonra 1 ay öksüren tanıdıklarım var. Bir de öksürük hiç olmadan da ciğere inmiş olan vakalar var.
Ben günde 2 kez ıhlamur demledim, zencefil rendeledim içine. Zerdecal ve karabiber ekleyip içtim. Boğazıma iyi geliyordu.
Vitamin takviyeleri zaten alıyordum.
Sirkeyi salatalarıma bolca ekledim. Sarımsağı çiğneyip yedim.
Her gün 1 bardak kefiri ihmal etmedim.

Bu kürle çok çabuk atlatan olmuş deneyin isterseniz. Allah şifa versin

Eklentiler

• D6F6FB85-B032-4605-BCF5-08CCAEF45204.jpeg
    D6F6FB85-B032-4605-BCF5-08CCAEF45204.jpeg
    399,9 KB · Görüntüleme: 242
bunu yaptım bir tatlı kaşığı yedi kustu daha da asla yemem diyor ..bakalım zencefilli zerdeçallı tarçınlı bal yaptım koydum yanına insalah yer
Tadını almadan direk yutsaydı keşke. İnşallah çabuk iyi olur

Günlük olarak arayan doktorlar var, onlardan birisi mutlaka numaramı kaydet kötü olursan ara demistir. Eğer kendini kötü hissediyorsa onlarla iletişime geçebilir en azindan ne yapacağı hakkında bilgi verirler. Ben 8. Günü doktorumu aramıştım. Bana hemen acile gitmemi söylemişti mesela
acile gittin ne yaptılar peki sana

Öncelikle allah şifa versin. Bizim başka bir sorun için gittiğimiz doktorumuz C ve D vitaminini fazla alanların kolay atlattığını söylemişti. C ve D vitamini takviyesi alabilirsiniz. Bir de altın süt diye bir şey duymuştum süt zerdeçal karabiber koyup pişiriyorlar tam tarifi hatırlamıyorum. İyi geliyormuş

Öncelikle allah şifa versin. Bizim başka bir sorun için gittiğimiz doktorumuz C ve D vitaminini fazla alanların kolay atlattığını söylemişti. C ve D vitamini takviyesi alabilirsiniz. Bir de altın süt diye bir şey duymuştum süt zerdeçal karabiber koyup pişiriyorlar tam tarifi hatırlamıyorum. İyi geliyormuş
arastirayim saolun...sarımsaklı süt kaynattim ama icemedi

eşim korona şuan karantinadayiz ...ama boğazında gıcık çok ve oksurup duruyor ...konuşunca öksürme hissi oluşuyor diyor ..cigerden değil diyor ama bilemiyorum:KK43: pastil getirtcem eczaneden insalah işe yarar..birde ilaçları bugün bitiyor ama o hala hasta gibi ...ilaç da bitince ilerleme olurmu ..çok korkuyorum hastalıktan önce karışık rüyalar görmüştüm eşimle ilgili , ben iki çocukla baba evine dönmüştüm eşim birden yok olmuş bunu aile bireyleri de görmüş rüyasında:KK43: hemen sonrasında da eşim korona oldu..aklıma çok kötü şeyler geliyor ...günlerdir odada yatıyor :KK43: arada wceine gidiyor ...heran agirlasacak diye korkuyorum...destek lzim bana yaşayanlardan ...gececekmi atlatacak mi :KK43: gerçekten kotuyum..hayatta herşeyin başı sağlık...sevdiklerimizin kıymetini bilelim:KK43: çocukların gözü hep kapısında ağlıyorlar uzaktan görünce...ya ona bişey olursa naparim:KK43:
mikrobu hızlıca atma formülleri yokmu ..evde atlatan arkadaşlar ?
Korkup üzme kendini daha fazla canım benim babamda ağır atlattı hep öksürüyodu ciğerden hemde çok şükür iyileşti bazen 1 ayı bulabiliyor ama iyi oluyo zamanla merak etme eşinde iyi olur 2 haftaya

Konunuza cok endiseliyim dünden beri hala gidebiliyoken cift maske eldiven taksiyle hastaneye gitsin esiniz bence en temizi olmaz boyle

Bizde geçireli 1 ay oldu ve nispeten rahat geçirdik. Buna ragmen bugun ciddi eklem ağrılarım var. Ara ara yoklayacak galiba:KK43:( . Eşinizin ateşi çıkarsa yada nefes almasında bir sorun olursa hemen ambulans çağırın. Bekletmeyin. Ama kötüleşir mi diye de beklemeyin. Biz 3 aile 8 kişi aynı anda olduk, hepimiz farklı geçirdik. En küçüğümüz 24 en büyüğümüz 81 yaşındaydı. Çok şükür hepimiz evde atlattık.
İlaçlar bitince hemende iyi olmadık. Beslenmesine çok dikkat edin. C ve D, ayrıca çiğ kuruyemiş, yumurta, kefir. Bunları da tüketmeye çalışın. Moralinizi yüksek tuttun. Evi de sık sık havalandırın. Çok geçmiş olsun.

bogazini yumusatmasi icin adacayi ve ebegumeci ile gargara yapabilir belki.
birde sarimsakli süt içirin

Bizde geçireli 1 ay oldu ve nispeten rahat geçirdik. Buna ragmen bugun ciddi eklem ağrılarım var. Ara ara yoklayacak galiba:KK43:( . Eşinizin ateşi çıkarsa yada nefes almasında bir sorun olursa hemen ambulans çağırın. Bekletmeyin. Ama kötüleşir mi diye de beklemeyin. Biz 3 aile 8 kişi aynı anda olduk, hepimiz farklı geçirdik. En küçüğümüz 24 en büyüğümüz 81 yaşındaydı. Çok şükür hepimiz evde atlattık.
İlaçlar bitince hemende iyi olmadık. Beslenmesine çok dikkat edin. C ve D, ayrıca çiğ kuruyemiş, yumurta, kefir. Bunları da tüketmeye çalışın. Moralinizi yüksek tuttun. Evi de sık sık havalandırın. Çok geçmiş olsun.
81 yaşındaki amcamız da hafif atlatmış neguzel :KK43: insalah benim eşimde bir anonce düzelir
hiç öksürük yaşamadızmi veya diğer ev halkı ..saolun cok

X