covid evde ağır atlatan varmı?

Konu sahibine ve geçiren herkese çok geçmiş olsun. Ben de bu durumu merak ediyordum mesajınızı gördüm. Çocuklarla hastalık boyunca temasınız nasıldı? onlara bulaştı mı?
Benim de bir kızım var, benden başka bakacak kimse yok, olur da bana bulaşırsa bu durumda nasıl olur merak ediyorum

Hiç korkma çocuklara hiç bisey olmadı, TV de uzmanlarda anlatıyor olmaz diye, bağışıklıklarında ace reseptörü 15/16 yaşına kadar aktif olmadığı için korona bişey yapmıyor çocuklara bebeklere.

(Tabi genetik hastalıkları yoksa vs vs o durum başka)

Valla ben baktım ikisine.
Herşeylerini yaptım.
Eşimde koronaydı.
İkimiz baktık.

Yeminle yerlerde süründük şaka değil yataktan kalkıp yerlerde sürüm sürüm süründüm.
Heralde ölüyorum dedim.
Korona olduğumu bilmiyordum.
Vadem bu kadar dedim.
İçimden herkese hakkımı helal edip şahadet getirdim hep.
Hele bacağımı sürüklemeye başlayınca felç içiyor sandım.

Sonra gittim test yaptırdım. Korona mıyım acaba dedik. Hastaneye gittiğim gün koku alma sıfırdı. Heh dedik korona.

Düşün bu halde baktım çocuklara.

Kızım 3 aylıktı oğlumda 21 aylık.

Geçmiş olsun canım, babam ağır atlattı benim evde. Kekik kaynatıp icirdik çok iyi geldi. Ilaclari içerken kan sulandırıcı da içti. Çok bol c ve d vitamini içti. Hâlâ içiyor. Ek olarak zencefil ıhlamur bol bol limonlu. Yemesine içmesine dikkat etsin sebze bol bol. Annemde oldu hatta ikiside iyi şuan gençlere bisey olmaz korkmayın panik olmayın. Büyüklerimiz daha sıkıntılı

Of of okurken bile kötü oldum. Dinlenmen gereken, kendine çok iyi bakman gereken bi dönemde iki bebekle her şey çarpı 10 daha zor olmuştur, düşünemiyorum :/
Mutasyonlu virüs şu an çocukları da çok etkiliyor maalesef. Korkumuz fazla ama bir yandan da kızım her gün dışarı çıkalım diye yalvarıyor, mecbur gidiyoruz bi yerlere.
Ailecek gelmiş geçmiş olsun sizlere de, bir daha yaşamayın

Ciğer filmi cekildimi o cok önemli ciğer filmi normalse korkmayın.. Yakın zamanda kaybettim babamı bu hastalıktan ..Cok zorr günler yasıyorum

Ester c formatinda alsin, askorbik asit seklinde degil bu detay önemli araştırın lütfen.

Kasım 2020 de eşim, kızım ve ben corona olduk. Verilen İlacı kullanmadık ( tamamen kişinin tercihine baglı bir durum kullanıp kullanmamak) eşim alkol, sigara kullanan biri olmasına ragmen çok hafif atlattı. Sadece eklem agrısı, bogaz da agrı vardı. Bende ise sigara alkol kullanmamış olmama ragmen cigerden gelen öksürük, halsizlik, bogaz agrısı oldu. Özellikle 4. Vr 5. Gün çok agır geçirdim, kızımda sadece ateş oldu. Birden 39 a çıkan ateş kendiliğinden 36 ya iniyordu tekrar çok kısa bir süre içinde. Çok şükür hepimiz evde geçirdik bu süreci. Bu sürede yediklerimiz bol bll portakal, mandalina, ev yapımı yogurt, Turşu ve Turşu suyu, sarımsak, sogan, brokoli bol sebze ve meyve. Ekstra ise d, b ve c vitamini kullandık. Geçmiş olsun inşallah en kısa sürede atlatırsınız

Bende eşimde korona olduk vitaminlere ilave altın süt yaptım her gün inan içince iyi geliyo
Boğaz ağrısına adaçayı öneririm
Bende ağır atlattim gibi 2 3 gün burnum tamamen kapandi hiç uyuyamamıştım ama geçiyo korkmayın

Rüyalar bazen çok daha derin anlamlar taşır göründüğü gibi değildir. Tersi çıkar veya düzü çıkar bişey diyemem ama Allah rızası için nolur okuyan herkese rica ediyorum,
Rüyalarınızı binlerce iyi veya kötü kalpli bi sürü insanın okuduğu yerlere yazmayın. İyileri zaten yazmayın, ama kötüleri siz bile düşünmeyin. Neye yorarsanız onu çağırırsınız ihtimaller aleminden..

Mümkünse bi sadaka verin eşiniz için, verecek kimse yoksa gelen kuryeye fazladan bişey verin oda olmuyorsa kapının dışına doğalgazın üzerine falan bi miktar bırakın evinizden elinizden çıkarın.

Geçmiş olsun.
Çörek otu yağı ve propolis öneriyorum boğazı için iyi gelecektir. Şifa diliyorum.

peki konuşurken aşırı kuru öksürük oluyormuydi...sustu resmen konuşmuyor ..bir cümle kuramıyor iyiyim ama konuşunca böyle oluyor diyor..

Çok geçmiş olsun canım. Ben de evde ve ağır geçirdim. Kovid için verilen ilaçlar işe yarıyor bir süre sonra. Öksürük için kuru dut kaynatıp suyunu içtim. Bayağı iyi geldi

sadaka vereyim ozaman sürekli kuryeler geliyor teşekkürler hatırlattığıniz için..

peki konuşurken aşırı kuru öksürük oluyormuydi...sustu resmen konuşmuyor ..bir cümle kuramıyor iyiyim ama konuşunca böyle oluyor diyor..
Bende konuşurken değilde nefes alırken son kaburgama iğneler batıyordu. Ve terleme ama size o teri tarif edemem.
Değişik bişey üzerimde kaç kat var ise hepsi su içinde sık suyu aksın kurut o derece. Bı de heryerim ağrıyordu ama ağrının dışında bı yük hissediyordum.
Yemek yiyin şunu yiyin bu u yiyin diyorlar ya ben hiç birşey yiyemedim. Resmen doğum kilomun yarısını bı haftada verdim.
He bide bacağımı sürükleme dışında parmaklarım tutmuyordu şakır şakır bişeyler kuruyordum. Korona olduğumu anlayınca bebeğimi çok dikkatli tuttum elimden düşmesin diye. Kucagima alırken iyice kollarımda sıkı sıkı sardım çünkü parmaklarım bı tuhaftı.
Allah bu hastalığını kimseye yaşatmasın.
Hani hiç bi belirti vermeyen taşıyıcılar varya ben onların vücutlarında da kesinlikle hasar bıraktığına inanıyorum.

Tek başına sakin bı şekilde odada kalsın, uyusun bol bol. Uyuyunca vücut kendini topluyor ama inanın iyileşme çok yavaş yavaş oluyor.
Ben iki ay oldu korona olalı koku alma bı kaç gündür tam olarak geldi.

sizde baya ağır atlatmissiniz üzüldüm ...terlemenizde çokmus ..Allah'tan nefesiniz yetmiş hastanelik olmamissiniz ...en korktuğum radde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…