Corum///19

Benim eşim ziraat mühendisi ama biz de gezici kütüphane gibiyiz..Şırnak tayız şu anda.

nekadar güzel çorumluları burda görmek.Evla bizim düğünler güzel olur aslında.dediğin gibi 3 gün sürer ama kadın erkek hep beraber oynanır belki senin gittiğin düğün sahipleri biraz gerici düşünebilirler ama dediğim gibi bizde öyle haremlik selamlık yok ayrıca pastasız düğün olurmu kıs sen belki o bölümü kaçırmışsındır benim düğünde 7 katlı geldi pasta.

herkese selam arkadaşlar bende çorumluyum hatta eşimde çorumlu.Biz çok çorumluyuz:) Hepinize sevgilerimi sunuyorum umarım güzel paylaşımlarımız olur.:içelim:

selam arkadaşlar. bende yeni katıldım aranıza ve çorumluyum:)))
orda doğdum istanbula geleli 10 sene oldu:))

evla merhaba. ben çorum osmancıklıyım. sölediklerine katılıyorum. iskilipte anlattıpın tarzda 2 düğüne katıldım. ikisede dediğin gibi garipti. ama o düğün ve dolmalar iskilibe has olan adet ve gelenekler. biraz da aile kültürü ile alakalı. haliyle herkez kendi yetiştiği kültürün örf ve adetlerini devam ettiriyor dimi:))
kuzenim de iskilipten evlendi ama onlarda iç ole bişi olmadı:)) yani bu örf ve adetler sadece iskilibe aittir. şahsen ben çorum civarında bi çok düğüne katıldım ama haremlik selamlık olanına rastlamadım:) bunları sizinle payşalmak istedim

nısa bende corumluyum hemde corum bogazkale ya

kızlar benım memleketım corum tasıyla topragıyla benım memleketım

Taşiyla Toprağiyla Hepimizin Memleketi :):):).
Teşekkürler Emeğin Için.çok Güzel

kızlar benimde eşim çorum iskilpli ben kastamonuluyum çorum merkezi bilmiyorumda isklibin çok değişik adetleri var birde dolma dedikleri bi yemek var ben ilk gördüğümde pilav üstünde et var demiştim ama onlar dolma diyolar düğünleri falanda çok enteresan geçen sene bi düğüne katılmıştım 3 gün düğün yapıyolar ama kadın ve erkek hiç yan yana gelmiyo kadınlar giriyo bi salona başka bi odadan org çalınıyo kadınlar kendi başına oynuyolar salona damat bi girerken gelini içeri sokuyo kendisi çıkıyo bide çıkarken kapıya kadar geliyo gelini alıyo gidiyo kınayıda önce aynı şekilde salona geliniyo kadınlar oynuyo oynuyo sonunda hep birlikte gelinin evine gidiliyo kına orda yakılıyo birde ilk iki gün gece yapıyolar 3. gün düğünü sabah yapıyolar hatta ben hiç bilmiyorum ya eşim kalktı erkenden 8 de ben erkek evine gidiyorum dedi dolma yemeye dedi ne diyosun sen yaa bu saatte düğünmü olur dedim benide apar topar kuaföre gönderdiler geldiğimde 10 du saat 11 gibi salona gittik yine düğün bitmişti sonuna yetiştim :)) yine kadınlar tek başlarına erkekler kapıda ordan erkek tarafı erkek evine kız tarafının misafirleride kız evine gittiler masalar kurmuşlar masada çorba helva dolma vardı bende bekliyom pasta gelcek diye :))) cahillik böyle bişey işte bilmeyince patavatsız oluyo insan neyse artık cahil değilim öğrendimmm :) bide gelin almaları var bizde gelin alma salona giderken olur konvoy halinde salona gideriz bunlarda düğün bittikten sonra her iki tarafın misafirleride dolma yemeğe kız tarafına ve oğlan tarafı evlerine gittikten sonra oğlan tarafındakiler kız evine gidiyolar iskilibi konvoy halinde geziyolar daha da değişik adetleri var ben 1,5 yıllık evliyim iskilibe geçen sene 2 günlüğüne gitmiştim o da zaten akşam düğün sabah düğün hiç bişey anlamadım bi gün sırf gezmeye gidicem :=)

valla güzel anlatmışsın tam söylediğin gibi oluyo düğünler bende iskilipliyim bu arada söyleyim dedim:1yes2:

ay kizlar corumlu da mi vardi aranizda bende aslen corumluyum dut koyunden iskilibe bagli bi koy ama ben su an fransadayim ah ah corummmmmmmmmm ahhhhhhh :-(((((

selam bende çorumluyum :teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

hiç çorumlu yokmu arkadaşlar ya?
nerdesiniz??:uhm::uhm::uhm:

tek çorumda oturan benden tüm çorumlulara selamlar çorumda oturmasanız bile destek yapın çoruma

:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

X